%35,8
AK PARTİ birinci
25.226 geçerli oy · katılım %81,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ardeşen ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %35,8 ile birinci; 25.226 geçerli oy, katılım %81,0.
Kayıtlı seçmen 32.407 · Oy kullanan 26.264 (katılım %81,0) · Geçerli 25.226 · Geçersiz 1.038
Ardeşen İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 9.038 | %35,8 |
| CHP | 7.366 | %29,2 |
| SAADET | 3.053 | %12,1 |
| MHP | 2.403 | %9,5 |
| İYİ | 1.192 | %4,7 |
| YRP | 1.068 | %4,2 |
| BTP | 347 | %1,4 |
| SOL | 179 | %0,7 |
| ZAFER | 170 | %0,7 |
| BBP | 110 | %0,4 |
| TİP | 107 | %0,4 |
| DEVA | 91 | %0,4 |
| VATAN | 72 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 30 | %0,1 |
Seçilenler
- Muharrem Delibaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Osman Zeki Çevik · CHP · listede 1. sıra
- Muhammet Emin Yenilmez · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ardeşen mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdere Köyü | 1 | 171 | %85,4 | AKP | %24,7 |
| Akkaya Köyü | 1 | 335 | %86,9 | AKP | %42,7 |
| Arıcılar Köyü | 1 | 43 | %44,2 | CHP | %31,6 |
| Armağan Köyü | 2 | 432 | %58,1 | AKP | %57,6 |
| Aşağıdurak Köyü | 2 | 369 | %87,5 | CHP | %44,0 |
| Bahar Mah. | 1 | 143 | %92,3 | AKP | %30,2 |
| Barış Mah. | 2 | 377 | %81,4 | CHP | %45,9 |
| Bayırcık Köyü | 1 | 328 | %91,5 | AKP | %49,7 |
| Baş Mah. | 1 | 168 | %89,3 | AKP | %28,8 |
| Beyazkaya Köyü | 1 | 194 | %83,5 | AKP | %48,7 |
| Cami Mah. | 1 | 279 | %87,8 | CHP | %37,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.597 | %75,3 | AKP | %37,2 |
| Deniz Mah. | 9 | 3.054 | %75,7 | AKP | %33,6 |
| Deremezra Köyü | 1 | 62 | %56,5 | AKP | %32,4 |
| Doğanay Köyü | 1 | 222 | %77,9 | AKP | %35,3 |
| Duygulu Köyü | 1 | 277 | %81,6 | AKP | %58,6 |
| Düz Mah. | 4 | 1.158 | %83,5 | AKP | %38,2 |
| Elmalık Mah. | 2 | 522 | %84,7 | AKP | %33,9 |
| Eskiarmutluk Köyü | 1 | 171 | %45,0 | AKP | %54,1 |
| Fatih Mah. | 3 | 893 | %77,5 | AKP | %37,5 |
| Fırtına Mah. | 10 | 3.321 | %76,1 | AKP | %35,3 |
| Gündoğan Köyü | 2 | 499 | %91,6 | AKP | %32,0 |
| Güney Köyü | 1 | 173 | %93,1 | AKP | %33,6 |
| Hoşdere Köyü | 1 | 213 | %88,7 | AKP | %51,6 |
| Işıklı Mah. | 2 | 433 | %83,4 | AKP | %39,1 |
| Kahveciler Mah. | 2 | 383 | %82,3 | AKP | %42,1 |
| Kavaklıdere Mah. | 1 | 251 | %87,3 | CHP | %49,8 |
| Kaçkar Köyü | 1 | 299 | %91,6 | AKP | %48,9 |
| Konaktepe Mah. | 2 | 606 | %84,7 | CHP | %58,5 |
| Kurtuluş Köyü | 1 | 88 | %70,5 | AKP | %44,8 |
| Kuzey Mah. | 1 | 188 | %91,5 | AKP | %48,2 |
| Köprüköy | 1 | 295 | %84,1 | AKP | %50,4 |
| Küçükköy | 1 | 161 | %73,9 | AKP | %46,6 |
| Kirazlık Köyü | 1 | 91 | %73,6 | AKP | %30,3 |
| Manganez Köyü | 2 | 365 | %87,1 | AKP | %49,4 |
| Merkez Mah. | 4 | 1.299 | %80,4 | CHP | %36,8 |
| Müftü Mah. | 3 | 941 | %80,9 | CHP | %44,3 |
| Ortaalan Köyü | 2 | 425 | %84,9 | CHP | %51,7 |
| Pınarlı Köyü | 1 | 332 | %89,8 | AKP | %52,1 |
| Pirinçlik Köyü | 1 | 331 | %58,0 | AKP | %32,6 |
| Serindere Köyü | 1 | 97 | %99,0 | AKP | %41,3 |
| Seslikaya Köyü | 2 | 467 | %88,7 | AKP | %45,5 |
| Sinanköy | 1 | 125 | %96,8 | AKP | %53,7 |
| Taşbaşı Mah. | 1 | 131 | %80,2 | CHP | %47,0 |
| Tunca-Ada Mah. | 1 | 125 | %84,0 | AKP | %45,1 |
| Tunca-Düz Mah. | 1 | 122 | %86,9 | İYİ | %32,0 |
| Tunca-Esentepe Mah. | 1 | 159 | %94,3 | AKP | %37,6 |
| Tunca-Konak Mah. | 1 | 280 | %87,5 | AKP | %30,8 |
| Tunca-Merkez Mah. | 2 | 630 | %92,2 | AKP | %63,7 |
| Tunca-Orta Mah. | 1 | 202 | %98,0 | İYİ | %48,5 |
| Tunca-Şenyuva Mah. | 1 | 188 | %82,5 | İYİ | %64,0 |
| Yamaçdere Köyü | 2 | 383 | %90,9 | CHP | %36,0 |
| Yavuz Köyü | 1 | 260 | %85,4 | AKP | %43,9 |
| Yavuz Selim Mah. | 10 | 3.162 | %76,3 | AKP | %34,1 |
| Yayla Mah. | 1 | 304 | %81,3 | CHP | %58,4 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.143 | %80,5 | CHP | %45,0 |
| Yeniköy | 1 | 233 | %85,0 | MHP | %35,8 |
| Yeniyol Köyü | 1 | 333 | %76,6 | CHP | %57,8 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 190 | %93,2 | AKP | %42,1 |
| Yukarıdurak Köyü | 1 | 143 | %81,1 | AKP | %40,4 |
| Yurtsever Köyü | 1 | 179 | %91,6 | CHP | %30,1 |
| Zeytinlik Köyü | 1 | 135 | %82,2 | CHP | %38,3 |
| Çıraklar Köyü | 1 | 192 | %95,3 | AKP | %50,0 |
| Çiftekavak Mah. | 1 | 245 | %86,9 | CHP | %44,7 |
| Önder Köyü | 1 | 116 | %96,6 | AKP | %33,0 |
| Özgür Köyü | 1 | 239 | %87,9 | CHP | %55,4 |
| Şehitlik Köyü | 1 | 251 | %90,4 | AKP | %77,3 |
| Şendere Köyü | 1 | 81 | %56,8 | AKP | %50,0 |
| Şentepe Mah. | 1 | 327 | %92,1 | CHP | %41,7 |
| Şenyamaç Köyü | 1 | 223 | %91,5 | AKP | %45,1 |
| Şenyurt Köyü | 1 | 253 | %84,2 | CHP | %35,7 |