%35,6
AK PARTİ birinci
124.595 geçerli oy · katılım %80,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Niğde Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %35,6 ile birinci; 124.595 geçerli oy, katılım %80,3.
Kayıtlı seçmen 162.496 · Oy kullanan 130.526 (katılım %80,3) · Geçerli 124.595 · Geçersiz 5.931
Niğde Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 44.319 | %35,6 |
| CHP | 30.801 | %24,7 |
| MHP | 26.545 | %21,3 |
| İYİ | 8.995 | %7,2 |
| YRP | 6.127 | %4,9 |
| BBP | 2.556 | %2,1 |
| SAADET | 1.911 | %1,5 |
| ZAFER | 1.870 | %1,5 |
| DEVA | 309 | %0,3 |
| BTP | 265 | %0,2 |
| MİLLET | 196 | %0,2 |
| DEM | 175 | %0,1 |
| TİP | 140 | %0,1 |
| EMEP | 127 | %0,1 |
| SOL | 92 | %0,1 |
| VATAN | 91 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 76 | %0,1 |
Seçilenler
- Ömer Kılıç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Kızıltan · CHP · listede 1. sıra
- Yavuz Soylu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- İmdat Yağmur · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Asım Acar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Esat Güney · CHP · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Niğde Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aktaş-Cumhuriyet Mah. | 2 | 595 | %92,8 | CHP | %38,5 |
| Aktaş-Devlet Mah. | 2 | 622 | %94,2 | İYİ | %33,3 |
| Aktaş-Yeni Mah. | 2 | 640 | %94,1 | AKP | %28,8 |
| Alay-Cumhuriyet Mah. | 3 | 813 | %95,1 | CHP | %45,4 |
| Alay-Hürriyet Mah. | 3 | 869 | %93,9 | CHP | %38,3 |
| Alay-Milliyet Mah. | 2 | 686 | %91,6 | CHP | %40,6 |
| Ağcaşar Köyü | 5 | 1.697 | %68,5 | AKP | %32,5 |
| Aşağı Kayabaşı Mah. | 30 | 10.367 | %75,0 | CHP | %32,2 |
| Aşlama Köyü | 2 | 554 | %91,2 | AKP | %51,1 |
| Ballı Köyü | 1 | 66 | %92,4 | AKP | %47,9 |
| Bağlama-Cumhuriyet Mah. | 3 | 985 | %95,5 | CHP | %52,0 |
| Bağlama-Hürriyet Mah. | 3 | 740 | %93,8 | AKP | %45,1 |
| Değirmenli-Aşağı Mah. | 3 | 730 | %95,5 | MHP | %49,6 |
| Değirmenli-Orta Mah. | 1 | 320 | %95,6 | MHP | %48,3 |
| Değirmenli-Yukarı Mah. | 2 | 470 | %95,1 | AKP | %33,7 |
| Dündarlı-Cumhuriyet Mah. | 1 | 288 | %96,5 | AKP | %55,1 |
| Dündarlı-Fatih Mah. | 1 | 243 | %96,7 | CHP | %69,8 |
| Dündarlı-Yenice Mah. | 2 | 544 | %96,3 | AKP | %52,5 |
| Dündarlı-Zafer Mah. | 3 | 979 | %96,3 | CHP | %53,4 |
| Dikilitaş Köyü | 2 | 578 | %92,0 | AKP | %33,1 |
| Edikli-Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.127 | %87,0 | AKP | %52,3 |
| Edikli-Fevzipaşa Mah. | 2 | 595 | %90,1 | AKP | %54,7 |
| Edikli-Hürriyet Mah. | 2 | 556 | %92,1 | AKP | %52,4 |
| Edikli-Yeni Mah. | 4 | 1.365 | %88,4 | AKP | %59,3 |
| Efendibey Mah. | 41 | 13.833 | %76,2 | AKP | %35,7 |
| Elmalı Köyü | 2 | 635 | %86,5 | AKP | %43,4 |
| Fertek Mah. | 3 | 767 | %88,9 | CHP | %42,0 |
| Fesleğen Köyü | 2 | 440 | %85,2 | AKP | %59,7 |
| Gösterli Köyü | 2 | 699 | %81,6 | AKP | %62,9 |
| Güllüce Köyü | 2 | 540 | %87,2 | AKP | %55,0 |
| Gümüşler-Eski Gümüş Mah. | 4 | 1.192 | %90,8 | MHP | %38,2 |
| Gümüşler-Yeni Gümüş Mah. | 4 | 1.366 | %92,9 | AKP | %47,1 |
| Hacıabdullah-Yeni Mah. | 7 | 2.172 | %94,4 | MHP | %54,0 |
| Hacıbeyli Köyü | 2 | 571 | %67,4 | MHP | %28,5 |
| Hançerli Köyü | 1 | 217 | %66,8 | AKP | %39,3 |
| Hasaköy | 2 | 696 | %89,4 | CHP | %53,0 |
| Himmetli Köyü | 2 | 471 | %88,3 | AKP | %45,0 |
| Kale Mah. | 21 | 7.004 | %72,4 | AKP | %31,8 |
| Karaatlı-Dumlupınar Mah. | 2 | 554 | %98,2 | AKP | %68,7 |
| Karaatlı-Fatih Mah. | 2 | 641 | %93,1 | MHP | %53,8 |
| Karaatlı-Zafer Mah. | 3 | 1.042 | %96,6 | MHP | %62,2 |
| Kayaardı Mah. | 9 | 2.821 | %79,1 | CHP | %33,4 |
| Kayırlı Köyü | 3 | 817 | %79,3 | AKP | %59,1 |
| Kırkpınar Köyü | 2 | 450 | %94,2 | AKP | %54,8 |
| Kızılören Köyü | 1 | 218 | %75,2 | AKP | %49,4 |
| Konaklı-Cumhuriyet Mah. | 3 | 1.030 | %96,6 | AKP | %45,6 |
| Konaklı-Hürriyet Mah. | 3 | 1.020 | %94,7 | AKP | %51,0 |
| Konaklı-Hüyük Mah. | 1 | 246 | %92,3 | AKP | %48,6 |
| Koyunlu Köyü | 2 | 610 | %74,6 | AKP | %48,1 |
| Kumluca Mah. | 8 | 2.503 | %78,4 | AKP | %29,2 |
| Kömürcü Köyü | 4 | 1.199 | %79,9 | CHP | %82,6 |
| Küçükköy | 1 | 27 | %51,9 | AKP | %50,0 |
| Kiledere-Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.280 | %85,2 | AKP | %43,3 |
| Kiledere-Hürriyet Mah. | 7 | 2.233 | %85,7 | AKP | %46,4 |
| Nar Mah. | 12 | 4.196 | %76,6 | AKP | %40,6 |
| Narköy | 1 | 127 | %96,1 | AKP | %53,6 |
| Orhanlı-Fatih Mah. | 4 | 1.212 | %95,9 | AKP | %51,4 |
| Orhanlı-Yavuz Mah. | 4 | 1.209 | %96,0 | AKP | %59,3 |
| Ovacık Köyü | 2 | 684 | %92,8 | AKP | %37,3 |
| Pınarcık Köyü | 2 | 542 | %90,2 | AKP | %38,6 |
| Sarıköprü Mah. | 23 | 7.817 | %76,1 | CHP | %32,3 |
| Sazlıca-Aşağı Mah. | 4 | 1.253 | %90,3 | MHP | %50,1 |
| Sazlıca-Yeni Mah. | 4 | 1.134 | %89,3 | MHP | %40,0 |
| Sazlıca-Yukarı Mah. | 3 | 764 | %93,2 | AKP | %43,0 |
| Selçuk Mah. | 42 | 14.354 | %76,0 | AKP | %31,6 |
| Taşlıca Köyü | 1 | 156 | %85,3 | AKP | %44,4 |
| Tepeköy | 1 | 242 | %84,7 | AKP | %58,0 |
| Tırhan Köyü | 1 | 246 | %88,2 | AKP | %30,7 |
| Uluağaç Köyü | 1 | 275 | %92,0 | CHP | %26,7 |
| Yarhisar Köyü | 1 | 167 | %58,1 | AKP | %36,8 |
| Yaylayolu Köyü | 1 | 189 | %79,4 | CHP | %34,8 |
| Yeşilburç Köyü | 2 | 445 | %87,0 | CHP | %41,6 |
| Yeşilgölcük-Aşağı Mah. | 2 | 602 | %93,2 | AKP | %49,5 |
| Yeşilgölcük-Cumhuriyet Mah. | 3 | 737 | %95,1 | CHP | %34,0 |
| Yeşilgölcük-Hürriyet Mah. | 3 | 991 | %93,5 | AKP | %31,5 |
| Yeşilgölcük-Yeni Mah. | 3 | 737 | %92,3 | AKP | %42,7 |
| Yeşilgölcük-Yukarı Mah. | 2 | 632 | %92,4 | AKP | %35,0 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 161 | %64,6 | AKP | %49,5 |
| Yıldıztepe-Bahçelievler Mah. | 3 | 791 | %90,6 | MHP | %38,3 |
| Yıldıztepe-Yeni Mah. | 3 | 849 | %89,9 | MHP | %40,4 |
| Yukarı Kayabaşı Mah. | 24 | 8.067 | %73,3 | CHP | %36,1 |
| Çarıklı Köyü | 2 | 580 | %79,3 | AKP | %56,1 |
| Çavdarlı Köyü | 3 | 840 | %88,0 | AKP | %36,6 |
| Çayırlı Köyü | 3 | 903 | %78,9 | AKP | %70,9 |
| Özyurt Köyü | 1 | 70 | %94,3 | AKP | %40,9 |
| İlhanlı Mah. | 38 | 12.556 | %75,8 | AKP | %38,3 |
| İnönü Mah. | 30 | 9.769 | %74,9 | CHP | %32,6 |
| İçmeli Köyü | 3 | 1.030 | %91,6 | AKP | %34,7 |
| Şahsüleyman Mah. | 26 | 8.738 | %77,3 | AKP | %36,0 |
| Şehitler Mah. | 17 | 5.708 | %77,6 | AKP | %32,9 |