%35,3
AK PARTİ birinci
84.543 geçerli oy · katılım %82,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Nevşehir Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %35,3 ile birinci; 84.543 geçerli oy, katılım %82,0.
Kayıtlı seçmen 107.597 · Oy kullanan 88.259 (katılım %82,0) · Geçerli 84.543 · Geçersiz 3.716
Nevşehir Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 29.858 | %35,3 |
| İYİ | 24.496 | %29,0 |
| MHP | 14.183 | %16,8 |
| CHP | 5.989 | %7,1 |
| BBP | 3.308 | %3,9 |
| YRP | 2.930 | %3,5 |
| ZAFER | 1.834 | %2,2 |
| SAADET | 641 | %0,8 |
| BTP | 268 | %0,3 |
| MİLLET | 230 | %0,3 |
| DEM | 221 | %0,3 |
| TİP | 148 | %0,2 |
| DEVA | 147 | %0,2 |
| DP | 121 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 103 | %0,1 |
| VATAN | 66 | %0,1 |
Seçilenler
- Mehmet Aktürk · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Hayati Naci Karataş · İYİ · listede 1. sıra
- Salih Açıkgöz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Zafer Uzlaşır · İYİ · listede 2. sıra
- Serkan Naci Feralan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Rifat Varol · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Nevşehir Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 15 Temmuz Mah. | 27 | 9.227 | %80,6 | İYİ | %34,2 |
| 20 Temmuz Mah. | 4 | 1.376 | %80,7 | İYİ | %39,7 |
| 2000 Evler Mah. | 31 | 10.377 | %75,0 | İYİ | %35,5 |
| 350 Evler Mah. | 8 | 2.752 | %78,1 | İYİ | %35,2 |
| Alacaşar Köyü | 3 | 728 | %90,3 | AKP | %49,4 |
| Bahçelievler Mah. | 4 | 1.338 | %78,6 | İYİ | %38,1 |
| Balcın Köyü | 1 | 138 | %98,6 | AKP | %55,6 |
| Basansarnıç Köyü | 1 | 237 | %81,9 | AKP | %80,7 |
| Bekdik Mah. | 27 | 8.836 | %80,1 | AKP | %38,5 |
| Boğaz Köyü | 3 | 876 | %96,7 | AKP | %48,1 |
| Camicedit Mah. | 1 | 118 | %105,1 | AKP | %40,5 |
| Cevher Dudayev Mah. | 34 | 11.740 | %81,2 | İYİ | %36,6 |
| Emek Mah. | 9 | 3.154 | %79,0 | İYİ | %38,6 |
| Esentepe Mah. | 16 | 5.273 | %81,8 | AKP | %32,8 |
| Fatih Sultan Mehmet Mah. | 5 | 1.435 | %81,8 | AKP | %38,2 |
| Göre-Afetevleri Mah. | 5 | 1.410 | %87,2 | AKP | %40,7 |
| Göre-Kasapoğlu Mah. | 2 | 659 | %92,1 | MHP | %35,1 |
| Göreme-Aydınlı-Orta Mah. | 2 | 704 | %92,3 | MHP | %40,1 |
| Göreme-İsali-Gaferli-Avcılar Mah. | 3 | 1.022 | %94,0 | MHP | %39,4 |
| Güvercinlik Köyü | 2 | 365 | %65,8 | AKP | %43,5 |
| Güzelyurt Mah. | 40 | 13.288 | %80,6 | AKP | %32,0 |
| Hacırüştü Mah. | 1 | 304 | %88,2 | İYİ | %41,4 |
| Herikli Mah. | 1 | 300 | %84,3 | İYİ | %39,5 |
| Kapucubaşı Mah. | 1 | 341 | %80,7 | İYİ | %39,9 |
| Karasoku Mah. | 1 | 303 | %83,5 | AKP | %33,1 |
| Kavak-Aşağı Mah. | 4 | 1.084 | %94,4 | MHP | %46,0 |
| Kavak-Yukarı Mah. | 3 | 863 | %95,0 | AKP | %43,4 |
| Kaymaklı-Bekirağa Mah. | 3 | 991 | %91,0 | AKP | %46,8 |
| Kaymaklı-Camikebir Mah. | 4 | 1.072 | %93,7 | AKP | %48,4 |
| Kaymaklı-Hatipoğlu Mah. | 4 | 1.283 | %94,5 | MHP | %43,6 |
| Kıratlıoğlu Mah. | 6 | 2.080 | %83,6 | İYİ | %39,3 |
| M.Akif Ersoy Mah. | 13 | 4.251 | %83,0 | AKP | %42,6 |
| Nar-Aşağı Mah. | 3 | 711 | %79,6 | AKP | %42,9 |
| Nar-Baş Mah. | 4 | 1.362 | %81,7 | AKP | %42,8 |
| Nar-Orta Mah. | 2 | 401 | %90,5 | AKP | %51,6 |
| Nar-Yeni Mah. | 5 | 1.462 | %82,8 | AKP | %40,3 |
| Raşitbey Mah. | 1 | 176 | %86,9 | İYİ | %39,5 |
| Sulusaray-Cumhuriyet Mah. | 3 | 804 | %90,1 | MHP | %39,5 |
| Sulusaray-Sultan Aladdin Mah. | 1 | 275 | %86,9 | AKP | %40,6 |
| Sulusaray-Yeni Mah. | 2 | 540 | %94,3 | MHP | %45,6 |
| Sümer Mah. | 10 | 3.421 | %82,0 | AKP | %43,6 |
| Uçhisar-Aşağı Mah. | 2 | 591 | %91,7 | MHP | %43,0 |
| Uçhisar-Tekelli Mah. | 1 | 302 | %87,1 | MHP | %39,5 |
| Uçhisar-Yukarı Mah. | 6 | 1.598 | %86,6 | AKP | %39,6 |
| Yeni Mah. | 6 | 1.741 | %72,2 | İYİ | %37,9 |
| Çardak Köyü | 4 | 1.357 | %90,4 | AKP | %45,4 |
| Çat-15 Temmuz Mah. | 2 | 575 | %92,9 | MHP | %45,8 |
| Çat-Cumhuriyet Mah. | 2 | 506 | %95,5 | AKP | %40,7 |
| Çat-İstiklal Mah. | 2 | 509 | %93,1 | MHP | %56,4 |
| Çiftlik Köyü | 1 | 312 | %76,6 | AKP | %42,5 |
| Özyayla Köyü | 3 | 865 | %85,3 | AKP | %49,1 |
| İbrahimpaşa Mah. | 3 | 989 | %80,2 | AKP | %39,8 |
| İcik Köyü | 4 | 1.175 | %77,7 | İYİ | %41,6 |