%36,3
DEM Parti birinci
78.978 geçerli oy · katılım %71,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Muş Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında DEM Parti %36,3 ile birinci; 78.978 geçerli oy, katılım %71,5.
Kayıtlı seçmen 123.168 · Oy kullanan 88.073 (katılım %71,5) · Geçerli 78.978 · Geçersiz 9.095
Muş Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 28.642 | %36,3 |
| AKP | 20.068 | %25,4 |
| YRP | 10.027 | %12,7 |
| HÜDA PAR | 4.356 | %5,5 |
| İYİ | 3.196 | %4,1 |
| MHP | 2.450 | %3,1 |
| CHP | 2.079 | %2,6 |
| DEVA | 1.496 | %1,9 |
| SAADET | 1.276 | %1,6 |
| HAK-PAR | 527 | %0,7 |
| ZAFER | 435 | %0,6 |
| BTP | 430 | %0,5 |
| BBP | 422 | %0,5 |
| SOL | 321 | %0,4 |
| VATAN | 215 | %0,3 |
| DSP | 212 | %0,3 |
| MİLLET | 129 | %0,2 |
Seçilenler
- Şilan Nergiz · DEM · listede 1. sıra
- Ekrem Yiğit · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Savcı Arslan · DEM · listede 2. sıra
- Maşallah Akalın · DEM · listede 3. sıra
- Şevket Çiftçi · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Salih Çiçek · DEM · listede 4. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Muş Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 15 Temmuz Milli İrade Mah. | 14 | 4.603 | %70,0 | DEM | %52,0 |
| Akkonak Köyü | 1 | 349 | %49,0 | DEM | %67,7 |
| Akpınar Köyü | 1 | 298 | %57,1 | DEM | %53,0 |
| Alagün Köyü | 2 | 428 | %77,6 | DEM | %76,7 |
| Alaniçi Köyü | 1 | 195 | %85,1 | AKP | %40,1 |
| Alican Köyü | 1 | 96 | %32,3 | DEM | %32,3 |
| Aligedik Köyü | 1 | 239 | %64,0 | DEM | %77,4 |
| Arıköy | 1 | 205 | %73,2 | AKP | %45,2 |
| Arpayazı Köyü | 2 | 565 | %83,7 | AKP | %46,2 |
| Aydoğan Köyü | 1 | 63 | %74,6 | AKP | %60,9 |
| Ağartı Köyü | 2 | 638 | %53,9 | DEM | %63,1 |
| Ağaçlık Köyü | 2 | 358 | %66,5 | AKP | %29,3 |
| Ağıllı Köyü | 1 | 222 | %78,8 | YRP | %52,9 |
| Aşağısızma Köyü | 1 | 15 | %86,7 | AKP | %66,7 |
| Aşağıyongalı Köyü | 2 | 352 | %44,6 | AKP | %41,0 |
| Bahçeköy | 2 | 559 | %53,5 | DEM | %59,2 |
| Balcılar Köyü | 1 | 186 | %91,9 | AKP | %27,9 |
| Bağlar Mah. | 4 | 1.278 | %79,9 | DEM | %46,4 |
| Beşparmak Köyü | 1 | 203 | %61,6 | DEM | %39,1 |
| Bostankent Köyü | 3 | 887 | %81,5 | DEM | %72,9 |
| Boyuncuk Köyü | 1 | 184 | %63,0 | DEM | %77,6 |
| Bozbulut Köyü | 2 | 499 | %70,9 | HÜDA PAR | %30,8 |
| Bilek Köyü | 2 | 436 | %73,4 | DEM | %53,4 |
| Cevizlidere Köyü | 1 | 279 | %86,7 | AKP | %41,7 |
| Dere Mah. | 11 | 3.826 | %67,5 | DEM | %35,9 |
| Derecik Köyü | 2 | 471 | %84,7 | AKP | %55,5 |
| Dereyurt Köyü | 1 | 184 | %46,2 | DEM | %72,3 |
| Donatım Köyü | 2 | 447 | %79,9 | DEM | %33,6 |
| Dumlusu Köyü | 1 | 169 | %97,0 | DEM | %50,9 |
| Durugöze Köyü | 1 | 252 | %61,5 | DEM | %88,8 |
| Dilimli Köyü | 1 | 303 | %67,0 | DEM | %63,5 |
| Ekindüzü Köyü | 1 | 157 | %94,3 | AKP | %93,8 |
| Elçiler Köyü | 1 | 290 | %86,2 | DEM | %83,4 |
| Eralanı Köyü | 2 | 414 | %59,9 | DEM | %74,6 |
| Erencik Köyü | 1 | 76 | %75,0 | DEM | %53,6 |
| Eğirmeç Köyü | 2 | 406 | %86,2 | DEM | %54,1 |
| Gölköy | 1 | 260 | %81,5 | DEM | %79,9 |
| Güdümlü Köyü | 1 | 173 | %46,2 | DEM | %39,7 |
| Gümüşali Köyü | 1 | 159 | %35,2 | AKP | %51,0 |
| Gündoğan Köyü | 1 | 105 | %79,1 | DEM | %70,0 |
| Güzeltepe Mah. | 5 | 1.490 | %71,0 | DEM | %32,1 |
| Harman Köyü | 2 | 692 | %52,6 | DEM | %43,8 |
| Hürriyet Mah. | 27 | 9.256 | %65,3 | AKP | %30,2 |
| Ilıcaköy | 1 | 213 | %85,0 | DEM | %44,9 |
| Kale Mah. | 6 | 2.052 | %74,5 | AKP | %29,9 |
| Kalecik Köyü | 1 | 141 | %38,3 | DEM | %42,3 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 171 | %56,7 | DEM | %61,1 |
| Karaağaçlı-Bağlar Mah. | 2 | 614 | %87,1 | AKP | %51,5 |
| Karaağaçlı-Kültür Mah. | 3 | 717 | %88,4 | YRP | %41,7 |
| Karaağaçlı-Çubuklu Mah. | 1 | 135 | %88,2 | MHP | %41,2 |
| Karabey Köyü | 2 | 534 | %63,1 | DEM | %30,0 |
| Karaköprü Köyü | 1 | 225 | %68,9 | DEM | %50,7 |
| Karameşe Köyü | 1 | 171 | %61,4 | DEM | %58,2 |
| Karlıdere Köyü | 1 | 160 | %73,8 | DEM | %36,0 |
| Karşıyaka Mah. | 7 | 2.331 | %67,6 | DEM | %41,6 |
| Kayalısu Köyü | 1 | 288 | %58,7 | AKP | %47,6 |
| Kayaşık Köyü | 1 | 77 | %33,8 | DEM | %43,5 |
| Kepenek Köyü | 6 | 2.045 | %78,0 | DEM | %29,7 |
| Keçidere Köyü | 2 | 371 | %89,0 | DEM | %65,1 |
| Kırköy-Bahçelievler Mah. | 2 | 468 | %88,3 | DEM | %39,9 |
| Kırköy-Düz Mah. | 1 | 155 | %86,5 | AKP | %36,7 |
| Kırköy-Kültür Mah. | 1 | 207 | %92,3 | İYİ | %27,9 |
| Kırköy-Yeni Mah. | 1 | 295 | %89,8 | İYİ | %23,5 |
| Kıyıbaşı Köyü | 1 | 131 | %61,1 | DEM | %56,3 |
| Kıyık Köyü | 3 | 871 | %65,6 | DEM | %27,6 |
| Kızılağaç-Fetullahağa Mah. | 3 | 814 | %91,7 | AKP | %41,2 |
| Kızılağaç-Kültür Mah. | 2 | 452 | %93,4 | AKP | %31,1 |
| Kızılağaç-Yeşilyurt Mah. | 3 | 758 | %92,9 | AKP | %31,8 |
| Konukbekler-Körpeağaç Mah. | 2 | 449 | %80,0 | DEM | %38,4 |
| Konukbekler-Minare Mah. | 2 | 427 | %75,2 | DEM | %36,0 |
| Konukbekler-Yeroluk Mah. | 2 | 502 | %81,1 | DEM | %55,0 |
| Konukbekler-Şirinevler Mah. | 2 | 435 | %77,5 | DEM | %40,9 |
| Kumluca Köyü | 1 | 307 | %89,6 | DEM | %39,5 |
| Kutlugün Köyü | 1 | 33 | %39,4 | DEM | %61,5 |
| Köşk Köyü | 1 | 198 | %56,1 | DEM | %37,4 |
| Kültür Mah. | 19 | 6.304 | %64,6 | DEM | %33,4 |
| Laleli Köyü | 3 | 770 | %74,8 | DEM | %42,3 |
| Mercimekkale Köyü | 1 | 326 | %73,9 | DEM | %22,1 |
| Mescitli Köyü | 1 | 141 | %83,7 | DEM | %69,6 |
| Meşecik Köyü | 1 | 111 | %91,0 | AKP | %35,2 |
| Muratgören Köyü | 1 | 215 | %37,7 | AKP | %23,7 |
| Muratpaşa Mah. | 16 | 5.291 | %72,4 | AKP | %30,5 |
| Minare Mah. | 2 | 384 | %68,0 | DEM | %27,7 |
| Nadaslık Köyü | 1 | 235 | %67,2 | DEM | %47,5 |
| Ortakent Köyü | 2 | 601 | %81,2 | AKP | %43,7 |
| Oymataş Köyü | 1 | 78 | %69,2 | DEM | %52,0 |
| Saray Mah. | 24 | 8.170 | %65,4 | DEM | %39,9 |
| Sarıdal Köyü | 1 | 149 | %59,7 | DEM | %55,3 |
| Savaşçılar Köyü | 1 | 190 | %75,3 | DEM | %59,8 |
| Sağlık Köyü | 1 | 103 | %98,1 | AKP | %34,4 |
| Serinova-Aydıngün Mah. | 1 | 178 | %89,3 | AKP | %38,9 |
| Serinova-Bakırcılar Mah. | 1 | 83 | %63,9 | AKP | %70,0 |
| Serinova-Hürriyet Mah. | 2 | 572 | %90,2 | AKP | %45,6 |
| Serinova-Karşıyaka Mah. | 2 | 381 | %89,8 | AKP | %47,5 |
| Serinova-Çağdaş Mah. | 1 | 141 | %95,0 | DEM | %38,0 |
| Soğucak Köyü | 3 | 956 | %79,5 | DEM | %30,2 |
| Suboyu Köyü | 1 | 125 | %89,6 | DEM | %39,8 |
| Sudurağı Köyü | 1 | 288 | %61,5 | DEM | %47,9 |
| Suluca Köyü | 1 | 234 | %67,5 | DEM | %58,7 |
| Sunay Mah. | 22 | 7.528 | %64,6 | DEM | %36,0 |
| Sungu-Bahçelievler Mah. | 3 | 836 | %90,8 | AKP | %47,4 |
| Sungu-Hürriyet Mah. | 4 | 1.312 | %91,8 | AKP | %48,5 |
| Sungu-Kültür Mah. | 3 | 764 | %91,4 | AKP | %49,3 |
| Sungu-Şehit Naim Çiftçi Mah. | 1 | 284 | %92,3 | YRP | %50,6 |
| Sungu-Şehit Yücel Kurtoğlu Mah. | 2 | 591 | %93,2 | YRP | %37,7 |
| Suvaran Köyü | 3 | 861 | %65,7 | YRP | %53,8 |
| Sürügüden Köyü | 1 | 236 | %31,4 | DEM | %47,9 |
| Sütlüce Mah. | 8 | 2.678 | %73,3 | DEM | %55,8 |
| Tabanlı Köyü | 2 | 446 | %87,0 | DEM | %52,2 |
| Tandoğan Köyü | 4 | 1.139 | %76,6 | AKP | %37,0 |
| Taşoluk Köyü | 3 | 912 | %86,0 | AKP | %42,6 |
| Tekyol Köyü | 2 | 532 | %76,9 | DEM | %51,9 |
| Toprakkale Köyü | 1 | 325 | %80,9 | DEM | %51,0 |
| Tüten Köyü | 1 | 63 | %46,0 | AKP | %76,0 |
| Ulukaya Köyü | 1 | 154 | %87,7 | AKP | %44,4 |
| Yamaç Köyü | 1 | 26 | %46,2 | DEM | %63,6 |
| Yarpuzlu Köyü | 3 | 799 | %92,2 | MHP | %30,1 |
| Yaygın-Bahçelievler Mah. | 2 | 398 | %76,9 | DEM | %41,0 |
| Yaygın-Dagarası Mah. | 2 | 381 | %88,7 | AKP | %63,9 |
| Yaygın-Kardesler Mah. | 2 | 361 | %91,4 | HÜDA PAR | %39,5 |
| Yaygın-Karsıyaka Mah. | 1 | 83 | %96,4 | DEM | %39,7 |
| Yaygın-Merkez Mah. | 2 | 405 | %88,9 | DEM | %34,6 |
| Yaygın-Yeni Mah. | 2 | 645 | %85,7 | DEM | %29,0 |
| Yazla Köyü | 1 | 274 | %90,9 | DEM | %54,4 |
| Yelalan Köyü | 1 | 301 | %82,7 | DEM | %47,5 |
| Yeni Mah. | 22 | 7.369 | %64,9 | DEM | %43,8 |
| Yeşilce Mah. | 3 | 880 | %77,5 | DEM | %40,6 |
| Yeşilova-Bahçelievler Mah. | 1 | 358 | %76,5 | DEM | %33,0 |
| Yeşilova-Kültür Mah. | 2 | 463 | %85,5 | YRP | %38,9 |
| Yeşilova-Yeni Mah. | 1 | 334 | %80,5 | DEM | %39,1 |
| Yeşilyurt Mah. | 20 | 6.568 | %67,6 | DEM | %49,6 |
| Yoncalıöz Köyü | 2 | 490 | %69,6 | DEM | %69,4 |
| Yukarısızma Köyü | 1 | 116 | %63,8 | DEM | %49,3 |
| Yukarıyongalı Köyü | 1 | 327 | %58,1 | AKP | %66,7 |
| Yörecik Köyü | 1 | 28 | %60,7 | DEM | %76,5 |
| Yücetepe Köyü | 3 | 701 | %68,2 | DEM | %58,1 |
| Zafer Mah. | 10 | 3.211 | %67,9 | DEM | %40,0 |
| Ziyaret Köyü | 2 | 369 | %77,8 | DEM | %36,1 |
| Çatbaşı Köyü | 2 | 544 | %85,3 | DEM | %51,8 |
| Çukurbağ Köyü | 1 | 316 | %89,2 | DEM | %48,6 |
| Çöğürlü Köyü | 4 | 1.394 | %77,8 | DEM | %26,3 |
| Çiçekli Köyü | 1 | 90 | %64,4 | DEM | %31,6 |
| Özdilek Köyü | 2 | 369 | %90,2 | DEM | %37,8 |
| Üçdere Köyü | 2 | 431 | %48,0 | DEM | %46,0 |
| Üçevler Köyü | 1 | 346 | %87,3 | AKP | %37,3 |
| Üçsırt Köyü | 1 | 287 | %47,0 | DEM | %76,8 |
| İnardı Köyü | 1 | 336 | %85,4 | AKP | %26,8 |
| Şenoba Köyü | 2 | 467 | %86,3 | DEM | %39,7 |