%59,6
DEM Parti birinci
19.435 geçerli oy · katılım %73,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Malazgirt ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında DEM Parti %59,6 ile birinci; 19.435 geçerli oy, katılım %73,4.
Kayıtlı seçmen 28.266 · Oy kullanan 20.746 (katılım %73,4) · Geçerli 19.435 · Geçersiz 1.311
Seçilenler
- Kadriye Daşkıran · DEM · listede 1. sıra
- Yakup Yalçınkaya · DEM · listede 2. sıra
- Sait Yıldırım · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Malazgirt mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adaksu Köyü | 2 | 678 | %75,4 | DEM | %81,4 |
| Adalar Mah. | 2 | 513 | %85,6 | DEM | %63,3 |
| Afşin Mah. | 1 | 152 | %94,1 | DEM | %59,2 |
| Akalan Köyü | 1 | 77 | %62,3 | DEM | %68,1 |
| Aksungur Mah. | 4 | 1.271 | %74,4 | DEM | %49,8 |
| Aktuzla Köyü | 1 | 87 | %71,3 | DEVA | %43,3 |
| Akören Köyü | 1 | 140 | %66,4 | DEM | %79,3 |
| Altuntaş Mah. | 1 | 225 | %92,4 | DEM | %64,6 |
| Alyar Köyü | 1 | 49 | %73,5 | AKP | %47,1 |
| Alikalkan Köyü | 1 | 93 | %57,0 | AKP | %58,7 |
| Alişan Mah. | 2 | 526 | %76,2 | DEM | %52,3 |
| Aradere Köyü | 1 | 53 | %50,9 | DEM | %48,2 |
| Arslankaya Köyü | 2 | 419 | %79,7 | DEM | %70,3 |
| Aynalıhoca Köyü | 1 | 190 | %51,1 | DEM | %41,9 |
| Ağılbaşı Köyü | 1 | 121 | %66,9 | DEM | %67,5 |
| Aşağıkıcık Köyü | 1 | 83 | %68,7 | DEM | %58,2 |
| Bademözü Köyü | 1 | 75 | %52,0 | DEM | %84,2 |
| Bahçe Köyü | 1 | 188 | %69,2 | DEM | %43,1 |
| Balkaya Köyü | 1 | 151 | %72,2 | DEM | %56,7 |
| Beypınar Köyü | 1 | 44 | %75,0 | DEM | %51,5 |
| Beşdam Köyü | 1 | 131 | %64,1 | AKP | %51,3 |
| Beşçatak Köyü | 2 | 497 | %59,8 | DEM | %60,0 |
| Bostankaya Köyü | 1 | 263 | %53,2 | DEM | %73,6 |
| Boyundere Köyü | 1 | 105 | %55,2 | AKP | %69,8 |
| Boyçapkın Köyü | 1 | 336 | %69,9 | DEM | %71,3 |
| Bilala Köyü | 1 | 33 | %66,7 | DEM | %90,5 |
| Danışmentgazi Mah. | 4 | 1.252 | %73,6 | DEM | %63,3 |
| Dolabaş Köyü | 1 | 149 | %63,1 | DEM | %59,8 |
| Doğantaş Köyü | 1 | 127 | %72,4 | DEM | %55,6 |
| Dirimpınar Köyü | 1 | 132 | %75,0 | DEM | %88,4 |
| Erence Köyü | 1 | 146 | %87,7 | AKP | %47,9 |
| Fenek Köyü | 1 | 65 | %81,5 | DEM | %45,3 |
| Gölağılı Köyü | 1 | 235 | %84,7 | DEM | %72,9 |
| Güleç Köyü | 1 | 67 | %77,6 | DEM | %58,8 |
| Gülkoru Köyü | 3 | 904 | %77,7 | DEM | %66,6 |
| Güzelbaba Köyü | 1 | 111 | %84,7 | AKP | %52,7 |
| Hancağız Köyü | 1 | 136 | %88,2 | DEM | %87,3 |
| Hanoğlu Köyü | 1 | 127 | %69,3 | DEM | %92,1 |
| Hasanpaşa Köyü | 2 | 431 | %55,7 | DEM | %66,5 |
| Hasretpınar Köyü | 2 | 516 | %78,9 | DEM | %78,6 |
| Kadıköy | 1 | 76 | %84,2 | DEM | %59,4 |
| Karaali Köyü | 1 | 137 | %54,0 | DEM | %53,5 |
| Karahasan Köyü | 1 | 231 | %53,3 | AKP | %70,1 |
| Karakaya Köyü | 1 | 322 | %88,5 | DEM | %72,4 |
| Karakoç Köyü | 1 | 104 | %52,9 | AKP | %61,5 |
| Kardeşler Köyü | 1 | 117 | %50,4 | DEM | %50,9 |
| Karıncalı Köyü | 1 | 91 | %83,5 | AKP | %100,0 |
| Kazgöl Köyü | 1 | 183 | %66,1 | DEM | %53,4 |
| Kılıççı Köyü | 1 | 244 | %56,6 | DEM | %51,5 |
| Kızılyusuf Köyü | 1 | 129 | %41,9 | AKP | %62,3 |
| Konakkuran-Atatürk Mah. | 1 | 307 | %79,2 | DEM | %51,1 |
| Konakkuran-Murat Mah. | 1 | 193 | %78,2 | CHP | %45,3 |
| Konakkuran-Yeni Mah. | 1 | 101 | %83,2 | CHP | %39,8 |
| Konakkuran-Ziyaret Mah. | 1 | 266 | %76,3 | DEM | %51,3 |
| Koçali Köyü | 1 | 99 | %49,5 | AKP | %66,0 |
| Kulcak Köyü | 1 | 93 | %86,0 | CHP | %31,0 |
| Kuruca Köyü | 1 | 54 | %59,3 | DEM | %96,8 |
| Laladağı Köyü | 1 | 34 | %67,7 | DEM | %91,3 |
| Mağalcık Köyü | 1 | 75 | %80,0 | DEM | %58,6 |
| Mengüçgazi Mah. | 8 | 2.596 | %70,8 | AKP | %50,4 |
| Mezraaköy | 1 | 332 | %97,9 | DEM | %80,4 |
| Mollabaki Köyü | 1 | 301 | %77,4 | DEM | %82,7 |
| Molladerman Köyü | 1 | 176 | %75,6 | DEM | %76,8 |
| Murat Mah. | 2 | 618 | %76,9 | DEM | %67,2 |
| Muratkolu Köyü | 1 | 54 | %68,5 | AKP | %69,4 |
| Nurettin Köyü | 1 | 344 | %83,7 | DEM | %74,8 |
| Odaköy | 1 | 140 | %67,9 | DEM | %53,9 |
| Okçuhan Köyü | 2 | 370 | %74,9 | DEM | %66,2 |
| Oğuzhan Köyü | 1 | 266 | %64,3 | DEM | %61,9 |
| Saftekingazi Mah. | 4 | 1.365 | %78,8 | DEM | %62,4 |
| Saltukgazi Mah. | 6 | 1.924 | %74,4 | DEM | %59,6 |
| Sarıdavut Köyü | 1 | 281 | %72,2 | DEM | %81,1 |
| Selekutlu Köyü | 1 | 232 | %69,4 | DEM | %69,2 |
| Selçuklu Mah. | 5 | 1.609 | %74,8 | DEM | %46,6 |
| Sırtdüzü Köyü | 1 | 91 | %50,6 | AKP | %93,0 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 72 | %77,8 | DEM | %45,3 |
| Tatargazi Köyü | 2 | 381 | %85,0 | DEM | %82,3 |
| Tatlıca Köyü | 1 | 218 | %78,4 | DEM | %91,5 |
| Tıkızlı Köyü | 1 | 119 | %61,3 | DEM | %46,3 |
| Uyanık Köyü | 1 | 28 | %67,9 | DEM | %76,5 |
| Yapraklı Köyü | 1 | 47 | %74,5 | AKP | %79,4 |
| Yaramış Köyü | 2 | 443 | %67,0 | DEM | %80,5 |
| Yolgözler Köyü | 1 | 109 | %52,3 | AKP | %84,2 |
| Yukarıkıcık Köyü | 1 | 36 | %66,7 | DEM | %39,1 |
| Yurtseven Köyü | 1 | 179 | %57,0 | DEM | %50,0 |
| Çayırdere Köyü | 2 | 511 | %78,5 | DEM | %84,2 |
| Çiçekveren Köyü | 2 | 386 | %75,4 | AKP | %47,5 |
| Örenşar Köyü | 1 | 246 | %86,6 | DEM | %55,1 |
| İyikomşu Köyü | 2 | 536 | %68,1 | DEM | %70,8 |
| Şekerbulak Mah. | 2 | 502 | %75,7 | DEM | %47,6 |