%43,3
DEM Parti birinci
10.310 geçerli oy · katılım %74,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Korkut ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında DEM Parti %43,3 ile birinci; 10.310 geçerli oy, katılım %74,5.
Kayıtlı seçmen 14.635 · Oy kullanan 10.897 (katılım %74,5) · Geçerli 10.310 · Geçersiz 587
Seçilenler
- Maşallah Yıldız · DEM · listede 1. sıra
- Tahir Oral · DEM · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Korkut mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adnan Menderes Mah. | 2 | 473 | %85,2 | AKP | %29,2 |
| Akyıldız Köyü | 1 | 58 | %55,2 | DEM | %54,8 |
| Alazlı Köyü | 3 | 701 | %75,8 | DEM | %47,0 |
| Altınova-Aydınlar Mah. | 1 | 314 | %88,9 | DEM | %52,6 |
| Altınova-Bahçelievler Mah. | 2 | 511 | %89,0 | DEM | %62,3 |
| Altınova-Merkez Mah. | 2 | 368 | %87,2 | DEM | %48,8 |
| Altınova-Yeni Mah. | 2 | 497 | %88,5 | DEM | %50,9 |
| Bahçelievler Mah. | 1 | 257 | %89,1 | AKP | %50,7 |
| Balkır Köyü | 2 | 499 | %80,6 | DEM | %54,6 |
| Demirci Köyü | 1 | 96 | %78,1 | DEM | %38,9 |
| Dereiçi Köyü | 1 | 211 | %68,3 | DEM | %56,3 |
| Değirmitaş Köyü | 1 | 132 | %65,9 | DEM | %67,4 |
| Durucak Köyü | 1 | 45 | %33,3 | DEM | %73,3 |
| Düzova Köyü | 1 | 48 | %47,9 | YRP | %69,6 |
| Gültepe Köyü | 1 | 341 | %70,4 | DEM | %72,4 |
| Güneyik Köyü | 3 | 997 | %73,5 | DEM | %49,2 |
| Güven Köyü | 2 | 634 | %61,2 | YRP | %86,8 |
| Kapılı Köyü | 2 | 644 | %62,7 | DEM | %68,2 |
| Karakale Köyü | 2 | 641 | %73,3 | DEM | %50,0 |
| Kıryaka Köyü | 1 | 95 | %71,6 | DEM | %45,6 |
| Kocatarla Köyü | 1 | 276 | %37,7 | AKP | %46,1 |
| Konakdüzü Köyü | 2 | 665 | %78,4 | DEM | %48,2 |
| Kültür Mah. | 1 | 340 | %85,3 | AKP | %37,9 |
| Mollababa Köyü | 1 | 119 | %89,1 | DEM | %44,8 |
| Oğulbalı Köyü | 2 | 503 | %52,7 | YRP | %45,0 |
| Pınarüstü Köyü | 1 | 264 | %73,1 | YRP | %62,3 |
| Sarmaşık Köyü | 1 | 58 | %50,0 | YRP | %40,7 |
| Sazlıkbaşı Köyü | 2 | 644 | %55,6 | DEM | %50,4 |
| Tanköy | 2 | 434 | %76,7 | DEM | %52,7 |
| Taşlıca Köyü | 1 | 225 | %83,1 | DEM | %88,8 |
| Turgut Özal Mah. | 3 | 733 | %77,6 | AKP | %36,3 |
| Yedipınar Köyü | 2 | 444 | %60,4 | DEM | %66,3 |
| Yolgözler Köyü | 2 | 643 | %89,0 | DEM | %46,4 |
| Yünören Köyü | 1 | 177 | %89,3 | YRP | %31,4 |
| Yürekli Köyü | 1 | 239 | %56,5 | YRP | %61,7 |
| Çalaplı Köyü | 1 | 206 | %76,7 | DEM | %49,7 |
| Çınarardı Köyü | 1 | 234 | %74,8 | DEM | %45,6 |
| İçboğaz Köyü | 2 | 368 | %81,3 | AKP | %39,5 |
| Şehitler Mah. | 2 | 501 | %87,4 | AKP | %38,3 |