%40,8
AK PARTİ birinci
41.681 geçerli oy · katılım %88,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Simav ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %40,8 ile birinci; 41.681 geçerli oy, katılım %88,1.
Kayıtlı seçmen 50.151 · Oy kullanan 44.171 (katılım %88,1) · Geçerli 41.681 · Geçersiz 2.490
Simav İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 17.001 | %40,8 |
| MHP | 13.383 | %32,1 |
| CHP | 4.830 | %11,6 |
| YRP | 2.823 | %6,8 |
| BBP | 1.356 | %3,3 |
| İYİ | 1.086 | %2,6 |
| DP | 323 | %0,8 |
| SAADET | 307 | %0,7 |
| DEVA | 119 | %0,3 |
| BTP | 108 | %0,3 |
| MİLLET | 104 | %0,3 |
| TİP | 93 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 52 | %0,1 |
| SOL | 48 | %0,1 |
| VATAN | 48 | %0,1 |
Seçilenler
- İbrahim Karataş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mahmut Karaduman · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ahmet Şimşek · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mehmet Söngün · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Simav mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 101 Evler Mah. | 4 | 1.183 | %80,6 | MHP | %39,7 |
| 4 Eylül Mah. | 6 | 1.993 | %78,2 | MHP | %34,0 |
| Ahlatlıçeşme Köyü | 1 | 175 | %91,4 | AKP | %46,8 |
| Ahmetli Köyü | 1 | 306 | %92,2 | AKP | %42,5 |
| Akdağ-Cevizlik Mah. | 1 | 94 | %104,3 | AKP | %41,2 |
| Akdağ-Kınık Mah. | 3 | 737 | %94,3 | AKP | %49,4 |
| Akdağ-Savcılar Mah. | 3 | 848 | %94,2 | MHP | %74,4 |
| Akpınar Köyü | 1 | 65 | %89,2 | AKP | %69,2 |
| Aksaz Köyü | 2 | 359 | %88,3 | AKP | %64,1 |
| Aşağıdolaylar Köyü | 1 | 182 | %95,1 | AKP | %67,5 |
| Bademli Köyü | 1 | 87 | %100,0 | AKP | %45,3 |
| Bahtıllı Köyü | 2 | 360 | %92,2 | AKP | %50,4 |
| Başkonak Köyü | 1 | 95 | %72,6 | AKP | %64,2 |
| Beciler Köyü | 2 | 158 | %96,8 | AKP | %52,4 |
| Bedirler Köyü | 1 | 85 | %80,0 | AKP | %33,3 |
| Beyce Mah. | 4 | 1.245 | %86,5 | AKP | %43,5 |
| Boğazköy | 2 | 370 | %90,3 | AKP | %56,9 |
| Cuma Mah. | 3 | 751 | %91,6 | MHP | %45,3 |
| Demirci-Demirci Mah. | 2 | 498 | %95,0 | CHP | %42,4 |
| Demirci-Karacalar Mah. | 2 | 671 | %93,9 | AKP | %47,7 |
| Demirci-Çaysimav Mah. | 2 | 384 | %91,4 | CHP | %56,1 |
| Demirci-Öreyler Mah. | 2 | 569 | %93,9 | AKP | %60,5 |
| Dereköy | 1 | 55 | %94,6 | AKP | %45,0 |
| Dereyüzüdere Köyü | 1 | 232 | %95,7 | AKP | %44,6 |
| Değirmenciler Mah. | 1 | 184 | %100,0 | AKP | %45,5 |
| Efir Köyü | 2 | 354 | %92,9 | AKP | %72,7 |
| Esenbağ Köyü | 1 | 174 | %97,7 | AKP | %49,1 |
| Esenevler Mah. | 4 | 1.315 | %84,1 | MHP | %39,3 |
| Evciler Köyü | 2 | 94 | %103,2 | MHP | %48,9 |
| Eğdemir Köyü | 1 | 261 | %93,1 | AKP | %62,8 |
| Eğirler Köyü | 1 | 178 | %94,9 | AKP | %56,3 |
| Fatih Mah. | 10 | 3.195 | %80,3 | MHP | %37,7 |
| Gılmanlar Köyü | 1 | 208 | %96,2 | AKP | %81,4 |
| Gökçeler Köyü | 1 | 348 | %92,2 | AKP | %29,4 |
| Gölköy | 1 | 268 | %88,1 | AKP | %34,6 |
| Güney-Cuma Mah. | 2 | 641 | %90,6 | AKP | %41,9 |
| Güney-Fatih Mah. | 2 | 624 | %91,5 | MHP | %40,3 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 192 | %89,1 | MHP | %47,5 |
| Hacıahmetoğlu Mah. | 2 | 197 | %95,9 | MHP | %51,2 |
| Hacıhüseyinefendi Köyü | 2 | 162 | %91,4 | MHP | %75,9 |
| Hasanören Köyü | 1 | 235 | %93,6 | AKP | %77,6 |
| Hıdırdivanı Köyü | 1 | 95 | %94,7 | MHP | %51,2 |
| Hisarardı Mah. | 10 | 3.257 | %81,1 | MHP | %35,6 |
| Hisarbey Köyü | 2 | 361 | %93,9 | AKP | %45,6 |
| Ihlamur Köyü | 2 | 147 | %94,6 | MHP | %41,9 |
| Kalkan Köyü | 2 | 473 | %95,8 | AKP | %49,9 |
| Kapıkaya Köyü | 1 | 125 | %99,2 | AKP | %40,3 |
| Karacahisar Köyü | 2 | 392 | %89,3 | MHP | %40,1 |
| Karacaören Köyü | 1 | 170 | %92,4 | AKP | %56,2 |
| Karakoca Köyü | 1 | 182 | %86,3 | AKP | %65,5 |
| Karakür Mah. | 3 | 1.025 | %82,5 | AKP | %41,6 |
| Karapınar Köyü | 1 | 233 | %88,0 | AKP | %67,2 |
| Karşıyaka Mah. | 3 | 741 | %92,7 | MHP | %46,1 |
| Kayaışık Köyü | 1 | 179 | %96,1 | AKP | %44,9 |
| Kayalıdere Köyü | 1 | 58 | %101,7 | AKP | %43,1 |
| Kekliktepe Mah. | 3 | 974 | %87,5 | MHP | %39,7 |
| Kelemyenice Köyü | 2 | 517 | %92,5 | AKP | %54,5 |
| Kestel Köyü | 2 | 510 | %91,2 | AKP | %50,5 |
| Kızılcık Köyü | 1 | 186 | %96,2 | AKP | %80,0 |
| Koyunoba Köyü | 2 | 216 | %89,4 | AKP | %69,1 |
| Kurduman Köyü | 1 | 40 | %87,5 | AKP | %55,9 |
| Kusumlar Köyü | 1 | 232 | %81,5 | AKP | %62,5 |
| Kuşu-Dere Mah. | 1 | 329 | %92,7 | AKP | %53,5 |
| Kuşu-Kadılar Mah. | 2 | 389 | %95,9 | AKP | %49,6 |
| Kuşu-Kaya Mah. | 1 | 264 | %90,5 | AKP | %64,8 |
| Kuşu-Yeni Mah. | 2 | 486 | %93,6 | AKP | %47,6 |
| Köseler Köyü | 1 | 44 | %95,5 | AKP | %61,8 |
| Külcü Köyü | 1 | 101 | %95,1 | AKP | %73,6 |
| Küplüce Köyü | 1 | 270 | %94,1 | AKP | %36,7 |
| Kiçir Köyü | 1 | 228 | %76,8 | AKP | %56,7 |
| Maden Köyü | 1 | 94 | %96,8 | AKP | %52,3 |
| Mamak Köyü | 1 | 216 | %94,0 | CHP | %33,0 |
| Muradınlar Mah. | 6 | 1.800 | %80,2 | MHP | %40,9 |
| Naşa-Cumhuriyet Mah. | 3 | 790 | %89,4 | AKP | %45,0 |
| Naşa-Fatih Mah. | 3 | 655 | %94,5 | AKP | %51,8 |
| Naşa-Hamzabey Mah. | 1 | 158 | %95,6 | MHP | %45,3 |
| Ortacı Köyü | 1 | 187 | %86,6 | AKP | %81,1 |
| Pulluca Köyü | 1 | 220 | %87,7 | AKP | %40,6 |
| Samat Köyü | 1 | 169 | %91,7 | AKP | %49,7 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 66 | %90,9 | AKP | %69,8 |
| Sarıçam Köyü | 1 | 216 | %84,7 | CHP | %32,2 |
| Sarkatlar Köyü | 1 | 52 | %96,2 | AKP | %80,4 |
| Sırapayam Mah. | 2 | 462 | %82,7 | MHP | %43,4 |
| Sudöşeği Köyü | 1 | 126 | %86,5 | AKP | %41,5 |
| Söğüt Köyü | 2 | 491 | %89,4 | AKP | %43,3 |
| Sünnetçiler Köyü | 1 | 51 | %94,1 | AKP | %48,8 |
| Tabakhane Mah. | 3 | 888 | %82,3 | MHP | %35,5 |
| Taşköy | 1 | 123 | %95,1 | AKP | %41,4 |
| Taşlık Köyü | 1 | 39 | %74,4 | AKP | %51,9 |
| Tepecik Mah. | 2 | 383 | %87,5 | MHP | %37,8 |
| Toklar Köyü | 1 | 61 | %100,0 | AKP | %34,6 |
| Yassıeynihan Köyü | 1 | 115 | %95,7 | AKP | %44,9 |
| Yavu Köyü | 1 | 197 | %91,9 | AKP | %84,3 |
| Yaykın Köyü | 2 | 354 | %74,6 | AKP | %76,6 |
| Yağıllar Köyü | 1 | 182 | %95,6 | AKP | %54,8 |
| Yağmurlar Köyü | 1 | 240 | %83,8 | AKP | %58,0 |
| Yemişli Köyü | 3 | 875 | %88,1 | MHP | %43,1 |
| Yeni Mah. | 2 | 406 | %90,6 | MHP | %38,6 |
| Yeniköy | 3 | 738 | %89,2 | CHP | %35,9 |
| Yeniler Köyü | 1 | 112 | %80,4 | AKP | %61,9 |
| Yeşildere Köyü | 2 | 676 | %90,7 | AKP | %48,3 |
| Yeşilköy | 3 | 747 | %90,2 | AKP | %44,0 |
| Yeşilova Mah. | 2 | 673 | %87,2 | AKP | %39,0 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 14 | %85,7 | AKP | %45,5 |
| Yeşilçam Köyü | 1 | 76 | %73,7 | AKP | %55,1 |
| Yukarıdolaylar Köyü | 1 | 158 | %85,4 | AKP | %79,6 |
| Çakırlar Köyü | 2 | 423 | %97,4 | AKP | %48,6 |
| Çamlık Köyü | 1 | 139 | %89,9 | MHP | %35,5 |
| Çavdır Mah. | 2 | 393 | %90,1 | MHP | %40,4 |
| Çınarlıdere Köyü | 1 | 155 | %94,8 | AKP | %47,8 |
| Çulhalar Köyü | 1 | 43 | %72,1 | MHP | %53,3 |
| Çitgöl-Camii Kebir Mah. | 4 | 1.314 | %93,5 | AKP | %40,9 |
| Çitgöl-Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.550 | %90,3 | MHP | %43,3 |
| Örencik Köyü | 1 | 113 | %101,8 | AKP | %38,3 |
| Örenli Köyü | 1 | 121 | %97,5 | AKP | %48,2 |
| İmranlar Köyü | 1 | 200 | %99,5 | MHP | %70,6 |
| İnkaya Köyü | 1 | 124 | %99,2 | MHP | %44,5 |
| İnlice Köyü | 1 | 23 | %65,2 | AKP | %66,7 |
| Şenköy | 2 | 387 | %85,3 | AKP | %55,3 |