%31,4
MHP birinci
32.524 geçerli oy · katılım %88,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gediz ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında MHP %31,4 ile birinci; 32.524 geçerli oy, katılım %88,7.
Kayıtlı seçmen 38.567 · Oy kullanan 34.195 (katılım %88,7) · Geçerli 32.524 · Geçersiz 1.671
Gediz İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 10.207 | %31,4 |
| AKP | 9.894 | %30,4 |
| İYİ | 4.287 | %13,2 |
| YRP | 3.591 | %11,0 |
| CHP | 3.524 | %10,8 |
| SAADET | 265 | %0,8 |
| BBP | 177 | %0,5 |
| DP | 175 | %0,5 |
| DEVA | 91 | %0,3 |
| BTP | 88 | %0,3 |
| MİLLET | 74 | %0,2 |
| TİP | 45 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 38 | %0,1 |
| VATAN | 37 | %0,1 |
| SOL | 31 | %0,1 |
Seçilenler
- Ümit Çimen · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Bünyamin Özer · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Şerif Akyün · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Gediz mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abide Köyü | 1 | 229 | %88,7 | AKP | %44,4 |
| Akkaya Köyü | 1 | 290 | %93,5 | AKP | %54,9 |
| Aksaklar Köyü | 2 | 386 | %95,6 | AKP | %44,7 |
| Altınkent Köyü | 3 | 715 | %91,6 | İYİ | %39,7 |
| Aliağa Köyü | 1 | 51 | %96,1 | AKP | %63,0 |
| Alikahya Köyü | 1 | 53 | %98,1 | AKP | %26,5 |
| Arıca Köyü | 1 | 227 | %95,6 | MHP | %36,4 |
| Aşıkpaşa Köyü | 1 | 102 | %98,0 | CHP | %32,6 |
| Cebrail Köyü | 2 | 370 | %92,4 | MHP | %81,4 |
| Dayınlar Mah. | 6 | 1.770 | %84,4 | AKP | %36,2 |
| Dedeköy | 1 | 157 | %93,6 | MHP | %42,2 |
| Dereköy | 1 | 56 | %96,4 | MHP | %47,2 |
| Değirmenköy | 1 | 53 | %100,0 | MHP | %30,2 |
| Dörtdeğirmen Köyü | 1 | 224 | %94,2 | AKP | %35,4 |
| Ece Köyü | 1 | 103 | %93,2 | AKP | %44,9 |
| Erdoğmuş Köyü | 4 | 1.131 | %89,7 | MHP | %39,3 |
| Ergenekon Mah. | 8 | 2.660 | %85,5 | MHP | %36,9 |
| Eskigediz-Akçaalan Mah. | 2 | 575 | %88,7 | CHP | %38,8 |
| Eskigediz-Camikebir Mah. | 1 | 344 | %93,3 | MHP | %32,6 |
| Eskigediz-Hisar Mah. | 1 | 175 | %97,1 | MHP | %40,1 |
| Eskigediz-Kurtuluş Mah. | 2 | 383 | %92,7 | MHP | %41,3 |
| Eskigediz-Park Mah. | 2 | 370 | %93,2 | MHP | %37,7 |
| Eskigediz-Sabırgazi Mah. | 1 | 202 | %95,5 | MHP | %54,0 |
| Eskigediz-İsmetpaşa Mah. | 2 | 399 | %90,0 | MHP | %41,3 |
| Fırdan Köyü | 3 | 965 | %89,1 | AKP | %30,4 |
| Gazikemal Mah. | 4 | 1.246 | %86,0 | AKP | %36,9 |
| Gökler-Güney Mah. | 2 | 701 | %93,3 | AKP | %47,0 |
| Gökler-Kuzey Mah. | 3 | 840 | %90,2 | AKP | %38,6 |
| Göynük Köyü | 1 | 39 | %97,4 | MHP | %64,9 |
| Göynükören Köyü | 2 | 467 | %94,9 | AKP | %41,0 |
| Gümele Köyü | 3 | 728 | %95,7 | İYİ | %34,5 |
| Gümüşlü Köyü | 1 | 252 | %91,3 | AKP | %26,5 |
| Gürlek Köyü | 1 | 289 | %81,3 | AKP | %35,3 |
| Güzüngülü Köyü | 1 | 155 | %94,8 | AKP | %36,6 |
| Hacıbaba Mah. | 1 | 110 | %71,8 | İYİ | %34,7 |
| Ilıcasu Köyü | 1 | 260 | %93,1 | AKP | %39,0 |
| Işıklar Köyü | 1 | 81 | %97,5 | AKP | %24,3 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 163 | %98,8 | AKP | %38,4 |
| Karabacaklar Köyü | 1 | 62 | %93,6 | AKP | %42,1 |
| Kayacık Köyü | 1 | 97 | %95,9 | AKP | %52,2 |
| Kayaköy | 2 | 377 | %82,8 | CHP | %51,3 |
| Kıran Köyü | 1 | 201 | %86,6 | AKP | %34,8 |
| Kızıltepe Mah. | 3 | 779 | %87,4 | AKP | %34,0 |
| Kumtaş Mah. | 2 | 632 | %83,1 | AKP | %32,3 |
| Kurtçam Köyü | 1 | 182 | %78,6 | AKP | %61,3 |
| Köpenez Köyü | 1 | 99 | %74,8 | AKP | %45,8 |
| Muhipler Mah. | 4 | 1.305 | %91,7 | MHP | %38,5 |
| Pınarbaşı Köyü | 1 | 148 | %87,8 | AKP | %36,0 |
| Polat Köyü | 1 | 120 | %95,0 | MHP | %35,2 |
| Salur Mah. | 4 | 1.335 | %89,0 | MHP | %36,2 |
| Samralar Köyü | 1 | 63 | %96,8 | MHP | %40,7 |
| Sandıklı Köyü | 1 | 227 | %96,9 | MHP | %26,8 |
| Saruhanlar Köyü | 1 | 201 | %89,6 | AKP | %54,2 |
| Saygılar Mah. | 4 | 1.198 | %83,1 | MHP | %31,6 |
| Saz Köyü | 1 | 301 | %87,4 | MHP | %44,4 |
| Sazak Köyü | 1 | 118 | %82,2 | AKP | %32,9 |
| Soğuksu Köyü | 1 | 135 | %93,3 | AKP | %53,3 |
| Sumaklı Köyü | 1 | 55 | %87,3 | MHP | %28,9 |
| Tepepınar Köyü | 1 | 89 | %93,3 | MHP | %49,4 |
| Uluoymak Mah. | 13 | 4.364 | %81,3 | MHP | %35,8 |
| Umurbey Mah. | 8 | 2.543 | %86,7 | MHP | %36,8 |
| Uğurluca Köyü | 1 | 158 | %98,1 | MHP | %34,9 |
| Vakıf Köyü | 1 | 222 | %93,7 | MHP | %38,5 |
| Yaylaköy | 1 | 157 | %94,3 | AKP | %40,4 |
| Yağmurlar Köyü | 1 | 221 | %92,3 | MHP | %43,3 |
| Yelki Köyü | 1 | 136 | %95,6 | AKP | %29,8 |
| Yenigüney Köyü | 2 | 454 | %94,5 | CHP | %29,3 |
| Yenikent-Gölcük Mah. | 3 | 824 | %95,8 | İYİ | %41,1 |
| Yenikent-Hamzabey Mah. | 1 | 118 | %99,2 | YRP | %34,5 |
| Yenikent-Yeni Mah. | 3 | 712 | %95,1 | AKP | %40,4 |
| Yenikent-İbrahimkahya Mah. | 2 | 172 | %104,7 | İYİ | %29,9 |
| Yeğinler Köyü | 1 | 76 | %93,4 | AKP | %55,7 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 273 | %97,4 | AKP | %44,1 |
| Yeşilçay Köyü | 1 | 344 | %81,7 | AKP | %38,8 |
| Yukarısusuz Köyü | 1 | 103 | %69,9 | MHP | %26,8 |
| Yumrutaş Köyü | 1 | 95 | %95,8 | MHP | %35,0 |
| Yunuslar Köyü | 2 | 623 | %87,5 | AKP | %39,9 |
| Çeltikçi Köyü | 1 | 199 | %91,0 | AKP | %40,6 |
| Çomaklar Köyü | 1 | 119 | %100,0 | MHP | %30,5 |
| Çukurören Köyü | 1 | 316 | %96,8 | MHP | %35,6 |
| Özyurt Mah. | 2 | 553 | %81,9 | MHP | %38,8 |
| Üzümlü Köyü | 3 | 740 | %96,4 | CHP | %32,9 |