Domaniç · İl genel meclisi üyeliği
%38,3
CHP birinci
10.180 geçerli oy · katılım %88,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Domaniç ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %38,3 ile birinci; 10.180 geçerli oy, katılım %88,5.
Domaniç
Kayıtlı seçmen 12.087 · Oy kullanan 10.699 (katılım %88,5) · Geçerli 10.180 · Geçersiz 519
Seçilenler
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıMahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aksu Köyü | 1 | 175 | %92,0 | CHP | %53,6 |
| Berçin Köyü | 1 | 165 | %87,9 | AKP | %51,4 |
| Böçen Köyü | 1 | 144 | %93,8 | AKP | %39,2 |
| Bükerler Köyü | 1 | 178 | %94,9 | CHP | %35,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 597 | %88,4 | CHP | %56,4 |
| Domaniçerikli Köyü | 1 | 86 | %95,4 | CHP | %35,0 |
| Domaniçkaraköy | 2 | 532 | %85,0 | AKP | %43,8 |
| Domaniçkozluca Köyü | 1 | 59 | %94,9 | AKP | %65,4 |
| Domur Köyü | 1 | 243 | %88,9 | CHP | %42,8 |
| Durabey Köyü | 2 | 374 | %89,6 | AKP | %44,9 |
| Fındıcak Köyü | 1 | 49 | %100,0 | YRP | %32,7 |
| Fıranlar Köyü | 1 | 247 | %95,1 | AKP | %40,5 |
| Güney Köyü | 1 | 237 | %98,7 | CHP | %41,4 |
| Hasantepe Mah. | 4 | 1.304 | %84,1 | CHP | %49,2 |
| Hisar Mah. | 5 | 1.490 | %82,7 | CHP | %51,6 |
| Karamanlar Köyü | 1 | 111 | %95,5 | AKP | %48,4 |
| Karşıyaka Mah. | 2 | 449 | %91,3 | CHP | %58,3 |
| Kırık Köyü | 1 | 99 | %85,9 | AKP | %35,9 |
| Kozcağız Köyü | 1 | 153 | %96,7 | CHP | %34,3 |
| Küçükköy | 1 | 211 | %93,4 | CHP | %48,4 |
| Muhacirlar Köyü | 1 | 118 | %88,1 | AKP | %36,9 |
| Muratlı Köyü | 2 | 670 | %93,9 | MHP | %54,7 |
| Ortaca Köyü | 1 | 120 | %86,7 | CHP | %50,5 |
| Safa Köyü | 1 | 116 | %97,4 | AKP | %41,5 |
| Sarıot Köyü | 2 | 388 | %70,4 | AKP | %42,4 |
| Saruhanlar Köyü | 2 | 396 | %86,4 | AKP | %54,8 |
| Seydikuzu Köyü | 1 | 19 | %100,0 | CHP | %77,8 |
| Soğucak Köyü | 1 | 68 | %94,1 | AKP | %53,2 |
| Tıraz Köyü | 1 | 176 | %84,1 | AKP | %48,0 |
| Yeşilköy | 1 | 215 | %93,0 | AKP | %31,9 |
| Çakılköy | 1 | 104 | %101,0 | CHP | %56,9 |
| Çamlıca Köyü | 2 | 392 | %94,4 | AKP | %53,8 |
| Çarşamba Köyü | 1 | 247 | %90,3 | AKP | %50,2 |
| Çokköy | 2 | 510 | %87,3 | CHP | %42,0 |
| Çukurca-Cumhuriyet Mah. | 2 | 532 | %91,9 | AKP | %46,0 |
| Çukurca-Ilıcaksu Mah. | 2 | 546 | %87,9 | CHP | %49,5 |
| Çukurca-Küçükler Mah. | 1 | 35 | %102,9 | CHP | %51,4 |
| Çukurca-Osmanlı Mah. | 2 | 532 | %90,8 | AKP | %44,1 |