%44,7
CHP birinci
79.506 geçerli oy · katılım %75,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kırşehir Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %44,7 ile birinci; 79.506 geçerli oy, katılım %75,9.
Kayıtlı seçmen 109.807 · Oy kullanan 83.332 (katılım %75,9) · Geçerli 79.506 · Geçersiz 3.826
Kırşehir Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 35.559 | %44,7 |
| AKP | 25.846 | %32,5 |
| MHP | 6.177 | %7,8 |
| İYİ | 3.629 | %4,6 |
| YRP | 2.499 | %3,1 |
| ZAFER | 1.619 | %2,0 |
| DEM | 1.339 | %1,7 |
| BBP | 866 | %1,1 |
| SAADET | 761 | %1,0 |
| BTP | 349 | %0,4 |
| DP | 181 | %0,2 |
| DEVA | 161 | %0,2 |
| EMEP | 119 | %0,2 |
| TİP | 114 | %0,1 |
| MİLLET | 78 | %0,1 |
| SOL | 77 | %0,1 |
| VATAN | 67 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 65 | %0,1 |
Seçilenler
- Yılmaz Zengin · CHP · listede 1. sıra
- Bülent Ozan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Serkan Taburoğlu · CHP · listede 2. sıra
- Mehmet Duran · CHP · listede 3. sıra
- Emrah Doğan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- İsmet Akpınar · CHP · listede 4. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kırşehir Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahievran Mah. | 25 | 7.933 | %73,5 | CHP | %54,0 |
| Akçaağıl Köyü | 1 | 291 | %89,0 | CHP | %51,0 |
| Aşıkpaşa Mah. | 35 | 11.754 | %73,4 | CHP | %53,3 |
| Bahçelievler Mah. | 11 | 3.753 | %79,1 | AKP | %49,4 |
| Bağbaşı Mah. | 28 | 8.674 | %73,1 | CHP | %44,7 |
| Dedeli Köyü | 1 | 230 | %97,0 | AKP | %44,1 |
| Değirmenkaşı Köyü | 1 | 342 | %79,0 | AKP | %49,0 |
| Dulkadirli Karaisa Köyü | 1 | 88 | %101,1 | AKP | %71,2 |
| Dulkadirli Köyü | 2 | 404 | %92,1 | AKP | %41,9 |
| Ecikağıl Köyü | 1 | 68 | %98,5 | CHP | %40,0 |
| Gölhisar Mah. | 2 | 619 | %89,3 | CHP | %46,7 |
| Göllü Köyü | 1 | 65 | %80,0 | CHP | %51,0 |
| Güldiken Mah. | 13 | 4.139 | %74,7 | CHP | %40,1 |
| Güzler Köyü | 1 | 223 | %93,3 | CHP | %53,5 |
| Hamurlubeşler Köyü | 1 | 56 | %76,8 | CHP | %53,5 |
| Hamurluüçler Köyü | 1 | 46 | %95,7 | AKP | %38,1 |
| Hashüyük Köyü | 1 | 101 | %97,0 | CHP | %37,6 |
| Kalankaldı Köyü | 1 | 44 | %102,3 | AKP | %35,6 |
| Karaboğaz Köyü | 1 | 104 | %91,4 | AKP | %36,6 |
| Karaduraklı Köyü | 1 | 56 | %100,0 | CHP | %65,4 |
| Karahıdır Köyü | 2 | 438 | %87,2 | CHP | %54,2 |
| Karalar Köyü | 1 | 187 | %88,8 | CHP | %56,0 |
| Karıncalı Köyü | 1 | 104 | %86,5 | CHP | %50,6 |
| Kartalkaya Köyü | 1 | 127 | %96,1 | AKP | %43,1 |
| Kayabaşı Mah. | 9 | 2.854 | %77,3 | CHP | %48,8 |
| Kervansaray Mah. | 32 | 10.263 | %73,4 | CHP | %51,9 |
| Kesikköprü Köyü | 1 | 49 | %81,6 | CHP | %50,0 |
| Kındam Mah. | 7 | 2.257 | %73,6 | CHP | %38,4 |
| Kırkpınar Köyü | 1 | 44 | %70,5 | CHP | %67,7 |
| Kocabey Köyü | 1 | 88 | %95,5 | AKP | %33,7 |
| Kortulu Köyü | 1 | 155 | %96,8 | CHP | %39,2 |
| Kurtbeliyeniyapan Köyü | 1 | 39 | %102,6 | CHP | %59,0 |
| Kuruağıl Köyü | 1 | 102 | %74,5 | CHP | %48,7 |
| Kuşdilli Mah. | 9 | 2.497 | %71,0 | CHP | %40,7 |
| Körpınar Köyü | 1 | 245 | %95,1 | CHP | %56,9 |
| Medrese Mah. | 40 | 13.348 | %74,0 | CHP | %44,7 |
| Nasuhdede Mah. | 21 | 6.999 | %76,0 | CHP | %51,6 |
| Saraycık Köyü | 1 | 143 | %51,1 | AKP | %56,5 |
| Sevdiğin Köyü | 1 | 89 | %89,9 | AKP | %36,7 |
| Seyrekköy | 1 | 44 | %77,3 | CHP | %41,2 |
| Sıdıklı Büyükoba Köyü | 1 | 193 | %92,8 | CHP | %47,4 |
| Sıdıklı Darboğaz Köyü | 1 | 69 | %97,1 | CHP | %62,1 |
| Sıdıklı Kumarkaç Köyü | 1 | 145 | %71,7 | AKP | %56,3 |
| Sıdıklı Küçükboğaz Köyü | 1 | 116 | %93,1 | BTP | %75,5 |
| Sıdıklı Küçükoba Köyü | 1 | 235 | %88,1 | CHP | %51,0 |
| Sıdıklı İkizağıl Köyü | 1 | 203 | %55,2 | AKP | %45,0 |
| Sıdıklıortaoba Köyü | 1 | 74 | %98,7 | CHP | %59,7 |
| Taburoğlu Köyü | 1 | 124 | %89,5 | CHP | %53,3 |
| Tatarilyaskışla Köyü | 1 | 80 | %96,3 | AKP | %56,8 |
| Tatarilyasyayla Köyü | 1 | 91 | %71,4 | AKP | %48,4 |
| Tepesidelik Köyü | 1 | 54 | %66,7 | CHP | %44,4 |
| Tokluman Köyü | 2 | 481 | %81,3 | AKP | %61,2 |
| Tosunburnu Köyü | 1 | 131 | %84,7 | CHP | %49,1 |
| Ulupınar Köyü | 2 | 539 | %85,5 | AKP | %54,2 |
| Uzunaliuşağı Köyü | 1 | 158 | %90,5 | CHP | %38,9 |
| Yağmurluarmutlu Köyü | 1 | 59 | %101,7 | CHP | %25,0 |
| Yağmurlubüyükoba Köyü | 1 | 67 | %95,5 | CHP | %54,0 |
| Yağmurlukale Köyü | 1 | 36 | %105,6 | CHP | %46,0 |
| Yağmurlusayobası Köyü | 1 | 20 | %95,0 | AKP | %35,3 |
| Yenice Mah. | 67 | 22.377 | %75,4 | CHP | %40,4 |
| Yeşilli Köyü | 1 | 82 | %72,0 | CHP | %41,8 |
| Yeşiloba Köyü | 1 | 46 | %100,0 | CHP | %40,0 |
| Yukarıhamurlu Köyü | 1 | 173 | %59,0 | AKP | %52,1 |
| Çadırlıhacıyusuf Köyü | 1 | 225 | %92,9 | CHP | %67,7 |
| Çayağzı Köyü | 2 | 699 | %85,1 | AKP | %47,5 |
| Çoğun Köyü | 1 | 154 | %88,3 | AKP | %49,2 |
| Çukurçayır Mah. | 5 | 1.583 | %79,6 | CHP | %45,6 |
| Özbağ-Helvacılar Mah. | 1 | 327 | %94,5 | MHP | %30,5 |
| Özbağ-Karşıyaka Mah. | 1 | 192 | %97,4 | MHP | %56,4 |
| Özbağ-Kızılca Mah. | 2 | 469 | %92,1 | CHP | %42,5 |
| Özbağ-Kışlapınar Mah. | 2 | 450 | %95,6 | MHP | %38,1 |
| Özbağ-Saraylar Mah. | 1 | 301 | %84,4 | BBP | %40,4 |
| Özbağ-Yeni Mah. | 2 | 379 | %92,4 | MHP | %26,6 |
| Özbağ-Örcün Mah. | 2 | 413 | %88,4 | MHP | %28,2 |