%55,4
CHP birinci
96.790 geçerli oy · katılım %81,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Lüleburgaz ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %55,4 ile birinci; 96.790 geçerli oy, katılım %81,4.
Kayıtlı seçmen 123.304 · Oy kullanan 100.366 (katılım %81,4) · Geçerli 96.790 · Geçersiz 3.576
Lüleburgaz İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 53.627 | %55,4 |
| AKP | 21.286 | %22,0 |
| MHP | 6.015 | %6,2 |
| İYİ | 4.266 | %4,4 |
| ZAFER | 1.974 | %2,0 |
| BTP | 1.330 | %1,4 |
| DSP | 1.229 | %1,3 |
| YRP | 756 | %0,8 |
| TİP | 746 | %0,8 |
| DEM | 731 | %0,8 |
| MEMLEKET | 386 | %0,4 |
| SOL | 305 | %0,3 |
| SAADET | 300 | %0,3 |
| DEVA | 243 | %0,3 |
| DP | 228 | %0,2 |
| BBP | 182 | %0,2 |
| EMEP | 153 | %0,2 |
| MİLLET | 110 | %0,1 |
| VATAN | 92 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 58 | %0,1 |
Seçilenler
- Saygun Ersin · CHP · listede 1. sıra
- Emin Sertkaya · CHP · listede 2. sıra
- Yeşim Girgin · CHP · listede 3. sıra
- Recep Çotuk · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Nülüfer Erol · CHP · listede 4. sıra
- Oktay Benli · CHP · listede 5. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Lüleburgaz mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 8 Kasım Mah. | 24 | 7.756 | %79,3 | CHP | %55,7 |
| Ahmetbey-Dere Mah. | 2 | 705 | %90,9 | CHP | %50,7 |
| Ahmetbey-Gündoğu Mah. | 6 | 1.759 | %89,9 | CHP | %65,0 |
| Ahmetbey-Karşıyaka Mah. | 2 | 646 | %93,7 | AKP | %41,2 |
| Akçaköy | 1 | 283 | %92,2 | CHP | %67,4 |
| Alacaoğlu Köyü | 2 | 482 | %91,9 | CHP | %55,3 |
| Atatürk Mah. | 22 | 7.561 | %80,4 | CHP | %59,9 |
| Ayvalı Köyü | 2 | 522 | %87,7 | CHP | %51,8 |
| Barış Mah. | 10 | 3.173 | %74,4 | CHP | %42,9 |
| Büyükkarıştıran-Fatih Mah. | 6 | 2.019 | %90,7 | CHP | %37,2 |
| Büyükkarıştıran-Küçükkarıştıran Mah. | 1 | 310 | %96,1 | CHP | %41,6 |
| Büyükkarıştıran-Yeni Mah. | 3 | 746 | %91,3 | CHP | %34,4 |
| Büyükkarıştıran-Yıldırım Mah. | 6 | 1.875 | %91,3 | CHP | %37,2 |
| Celaliye Köyü | 4 | 1.064 | %89,3 | CHP | %45,7 |
| Ceylanköy | 1 | 313 | %89,5 | CHP | %65,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 9 | 2.864 | %76,6 | CHP | %54,0 |
| Davutlu Köyü | 1 | 70 | %82,9 | CHP | %43,4 |
| Dere Mah. | 5 | 1.461 | %79,5 | CHP | %50,2 |
| Durak Mah. | 7 | 2.283 | %81,2 | CHP | %46,7 |
| Düğüncübaşı Köyü | 3 | 748 | %91,3 | CHP | %65,2 |
| Emirali Köyü | 2 | 568 | %91,2 | CHP | %52,0 |
| Ertuğrul Köyü | 2 | 390 | %93,3 | CHP | %72,8 |
| Eskibedir Köyü | 1 | 82 | %95,1 | CHP | %55,8 |
| Eskitaşlı Köyü | 2 | 591 | %88,3 | CHP | %44,5 |
| Evrensekiz-Fatih Mah. | 3 | 793 | %94,8 | CHP | %38,7 |
| Evrensekiz-Gündoğu Mah. | 3 | 838 | %92,2 | CHP | %51,2 |
| Evrensekiz-Kırcaali Mah. | 3 | 771 | %94,3 | CHP | %58,8 |
| Gençlik Mah. | 16 | 5.231 | %81,5 | CHP | %57,7 |
| Gündoğu Mah. | 15 | 5.195 | %76,9 | CHP | %43,3 |
| Güneş Mah. | 13 | 4.438 | %76,5 | CHP | %44,0 |
| Hamzabey Köyü | 1 | 282 | %91,1 | CHP | %75,8 |
| Hamitabat Köyü | 3 | 952 | %89,5 | CHP | %64,9 |
| Hürriyet Mah. | 19 | 5.869 | %81,2 | CHP | %60,3 |
| Karaağaç Köyü | 2 | 684 | %92,0 | CHP | %65,2 |
| Karamusul Köyü | 2 | 396 | %96,0 | MHP | %63,9 |
| Kayabeyli Köyü | 1 | 303 | %90,8 | CHP | %70,2 |
| Kırıkköy | 4 | 1.394 | %88,5 | CHP | %62,1 |
| Kocasinan Mah. | 16 | 5.265 | %77,8 | CHP | %57,6 |
| Kurtuluş Mah. | 19 | 6.553 | %78,9 | CHP | %61,5 |
| Müsellim Köyü | 1 | 175 | %93,7 | CHP | %68,0 |
| Oklalı Köyü | 1 | 184 | %84,8 | CHP | %69,7 |
| Ovacık Köyü | 2 | 452 | %92,3 | CHP | %58,9 |
| Sakızköy | 3 | 930 | %83,2 | CHP | %48,1 |
| Sarıcaali Köyü | 2 | 468 | %94,4 | CHP | %52,5 |
| Sarımsaklı Mah. | 1 | 16 | %118,8 | AKP | %31,6 |
| Sevgi Mah. | 5 | 1.560 | %82,8 | CHP | %62,4 |
| Seyitler Köyü | 1 | 73 | %64,4 | CHP | %57,5 |
| Siteler Mah. | 18 | 6.146 | %81,1 | CHP | %63,3 |
| Tatarköy | 2 | 636 | %92,3 | CHP | %50,2 |
| Turgutbey Köyü | 3 | 792 | %89,1 | CHP | %61,3 |
| Umurca Köyü | 1 | 192 | %90,6 | CHP | %68,9 |
| Yeni Mah. | 13 | 4.034 | %76,6 | CHP | %59,2 |
| Yenibedir Köyü | 1 | 185 | %94,1 | CHP | %85,4 |
| Yenitaşlı Köyü | 1 | 69 | %100,0 | CHP | %55,9 |
| Yıldırım Mah. | 12 | 3.880 | %76,8 | CHP | %49,6 |
| Yıldız Mah. | 19 | 6.404 | %80,4 | CHP | %61,2 |
| Yılmaz Mah. | 8 | 2.553 | %80,5 | CHP | %53,0 |
| Zafer Mah. | 15 | 5.139 | %80,0 | CHP | %60,4 |
| Çengelli Köyü | 1 | 180 | %96,1 | CHP | %58,9 |
| Çeşmekolu Köyü | 1 | 209 | %91,4 | CHP | %73,7 |
| Çiftlikköy | 3 | 714 | %89,9 | CHP | %65,8 |
| Özerler Mah. | 6 | 1.847 | %73,5 | AKP | %52,0 |
| İnönü Mah. | 15 | 4.990 | %78,6 | CHP | %62,2 |
| İstiklal Mah. | 13 | 4.241 | %79,5 | CHP | %59,1 |