%27,1
AK PARTİ birinci
17.182 geçerli oy · katılım %74,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sarıkamış ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %27,1 ile birinci; 17.182 geçerli oy, katılım %74,0.
Kayıtlı seçmen 24.837 · Oy kullanan 18.381 (katılım %74,0) · Geçerli 17.182 · Geçersiz 1.199
Sarıkamış İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.657 | %27,1 |
| MHP | 3.536 | %20,6 |
| DEM | 2.930 | %17,1 |
| İYİ | 2.537 | %14,8 |
| CHP | 1.415 | %8,2 |
| YRP | 1.072 | %6,2 |
| DEVA | 467 | %2,7 |
| SAADET | 266 | %1,6 |
| BTP | 89 | %0,5 |
| SOL | 76 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 54 | %0,3 |
| MİLLET | 44 | %0,3 |
| VATAN | 39 | %0,2 |
Seçilenler
- Sergülen Sade · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Zülküf Koçak · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Güventürk Önal · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sarıkamış mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akkoz Köyü | 2 | 226 | %83,2 | CHP | %70,1 |
| Akören Köyü | 1 | 241 | %59,8 | AKP | %43,5 |
| Altınbulak Köyü | 1 | 224 | %74,1 | AKP | %28,9 |
| Alisofu Köyü | 2 | 498 | %88,0 | DEM | %42,1 |
| Armutlu Köyü | 2 | 531 | %78,5 | İYİ | %40,1 |
| Asboğa Köyü | 1 | 115 | %85,2 | DEM | %76,8 |
| Aşağı Sallıpınar Köyü | 1 | 103 | %43,7 | AKP | %42,2 |
| Balabantaş Köyü | 1 | 174 | %88,5 | MHP | %28,7 |
| Balıklı Köyü | 1 | 274 | %81,4 | AKP | %32,8 |
| Başköy | 3 | 903 | %67,0 | DEM | %53,7 |
| Belencik Köyü | 2 | 394 | %64,5 | MHP | %40,1 |
| Beşyol Köyü | 1 | 305 | %40,3 | İYİ | %47,5 |
| Boyalı Köyü | 1 | 126 | %96,0 | CHP | %54,6 |
| Bozat Köyü | 1 | 224 | %79,0 | AKP | %41,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.539 | %77,7 | MHP | %32,8 |
| Erenler Mah. | 2 | 517 | %74,5 | MHP | %27,4 |
| Eşmeçayır Köyü | 2 | 622 | %67,4 | DEM | %54,5 |
| Gecikmez Köyü | 1 | 357 | %76,5 | DEM | %57,7 |
| Güllüce Köyü | 1 | 245 | %62,9 | AKP | %76,0 |
| Hamamlı Köyü | 1 | 250 | %75,2 | AKP | %44,6 |
| Handere Köyü | 1 | 122 | %86,9 | MHP | %49,0 |
| Isısu Köyü | 1 | 237 | %94,5 | MHP | %36,0 |
| Kalebaşı Köyü | 2 | 542 | %88,0 | CHP | %29,8 |
| Karakurt Köyü | 1 | 195 | %74,4 | AKP | %37,6 |
| Karaköse Köyü | 1 | 294 | %61,6 | AKP | %50,9 |
| Karapınar Köyü | 1 | 303 | %71,6 | DEM | %38,2 |
| Karaurgan Köyü | 2 | 368 | %85,3 | AKP | %43,5 |
| Kayalıboğaz Köyü | 1 | 102 | %69,6 | AKP | %51,5 |
| Kazantaş Köyü | 1 | 75 | %72,0 | AKP | %69,2 |
| Kazıkkaya Köyü | 2 | 473 | %56,2 | AKP | %37,6 |
| Kazımkarabekir Mah. | 1 | 325 | %81,9 | MHP | %56,8 |
| Kozan Köyü | 1 | 145 | %77,2 | DEM | %41,8 |
| Koçoğlu Köyü | 1 | 40 | %77,5 | AKP | %80,7 |
| Kurbançayırı Köyü | 1 | 135 | %81,5 | AKP | %41,1 |
| Köroğlu Köyü | 1 | 227 | %92,1 | AKP | %41,8 |
| Mescitli Köyü | 2 | 421 | %69,6 | MHP | %37,0 |
| Odalar Köyü | 1 | 199 | %77,9 | DEM | %29,6 |
| Ortakale Köyü | 1 | 160 | %43,1 | AKP | %73,1 |
| Parmakdere Köyü | 1 | 56 | %78,6 | AKP | %47,5 |
| Sırataşlar Köyü | 1 | 40 | %100,0 | AKP | %100,0 |
| Sırbasan Köyü | 1 | 112 | %87,5 | MHP | %40,5 |
| Süngütaşı Köyü | 1 | 95 | %86,3 | AKP | %28,2 |
| Taşlıgüney Köyü | 1 | 98 | %63,3 | İYİ | %59,7 |
| Tepe Mah. | 4 | 1.233 | %72,1 | MHP | %36,5 |
| Topkaya Köyü | 1 | 122 | %63,9 | AKP | %48,1 |
| Uzungazi Köyü | 1 | 224 | %78,6 | AKP | %60,6 |
| Yarkaya Köyü | 1 | 31 | %80,7 | DEM | %47,8 |
| Yayıklı Köyü | 2 | 467 | %59,7 | AKP | %54,9 |
| Yağıbasan Köyü | 1 | 166 | %77,1 | AKP | %39,2 |
| Yeni Mah. | 3 | 876 | %76,6 | MHP | %38,0 |
| Yenigazi Köyü | 1 | 321 | %83,5 | AKP | %37,8 |
| Yeniköy | 1 | 327 | %86,5 | AKP | %27,1 |
| Yukarı Sallıpınar Köyü | 1 | 119 | %58,0 | AKP | %40,9 |
| Çamyazı Köyü | 2 | 642 | %66,0 | İYİ | %48,9 |
| Çardakçatı Köyü | 1 | 322 | %66,2 | AKP | %48,6 |
| Çatak Köyü | 1 | 156 | %80,8 | DEM | %39,5 |
| Çolaklı Köyü | 1 | 81 | %79,0 | AKP | %42,9 |
| İnkaya Köyü | 2 | 604 | %70,5 | İYİ | %69,8 |
| İnönü Mah. | 9 | 2.693 | %74,1 | MHP | %34,1 |
| İstasyon Mah. | 3 | 826 | %80,3 | MHP | %33,8 |
| İstiklal Mah. | 3 | 1.048 | %70,8 | MHP | %29,2 |
| Şehitemin Köyü | 2 | 510 | %71,0 | DEM | %44,6 |
| Şehithalit Köyü | 1 | 153 | %79,1 | DEM | %37,4 |
| Şehitler Mah. | 4 | 1.284 | %76,8 | MHP | %32,1 |