%40,0
MHP birinci
113.402 geçerli oy · katılım %80,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karaman Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında MHP %40,0 ile birinci; 113.402 geçerli oy, katılım %80,7.
Kayıtlı seçmen 147.010 · Oy kullanan 118.698 (katılım %80,7) · Geçerli 113.402 · Geçersiz 5.296
Karaman Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 45.409 | %40,0 |
| AKP | 31.948 | %28,2 |
| CHP | 22.250 | %19,6 |
| YRP | 5.983 | %5,3 |
| ZAFER | 2.254 | %2,0 |
| İYİ | 2.118 | %1,9 |
| SAADET | 1.706 | %1,5 |
| BTP | 480 | %0,4 |
| SOL | 234 | %0,2 |
| DEM | 216 | %0,2 |
| DEVA | 208 | %0,2 |
| TİP | 190 | %0,2 |
| MİLLET | 176 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 148 | %0,1 |
| VATAN | 82 | %0,1 |
Seçilenler
- Adem Gök · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Tamer Yıldızbaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ahmet Gürbüzkol · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Osman Güngör · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Onur Irgat · CHP · listede 1. sıra
- Hakkı Karaduman · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Karaman Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abbas Mah. | 6 | 1.766 | %76,4 | MHP | %41,9 |
| Adaköy | 1 | 153 | %89,5 | MHP | %74,4 |
| Ahmet Yesevi Mah. | 8 | 2.728 | %83,9 | MHP | %42,1 |
| Ahiosman Mah. | 2 | 680 | %72,9 | MHP | %38,4 |
| Akpınar Köyü | 1 | 315 | %98,4 | AKP | %53,4 |
| Akçaalan Köyü | 1 | 160 | %85,0 | MHP | %79,9 |
| Akçaşehir-Atatürk Mah. | 2 | 687 | %92,6 | CHP | %48,0 |
| Akçaşehir-Fatih Mah. | 2 | 380 | %97,6 | CHP | %54,5 |
| Akçaşehir-Gazi Mah. | 2 | 592 | %97,5 | CHP | %48,4 |
| Akçaşehir-Hürriyet Mah. | 2 | 385 | %99,5 | AKP | %48,2 |
| Alacasuluk Mah. | 11 | 3.822 | %74,9 | MHP | %40,6 |
| Alaçatı Köyü | 2 | 428 | %89,0 | MHP | %38,8 |
| Alişahane Mah. | 8 | 2.695 | %75,5 | MHP | %39,2 |
| Atatürk Mah. | 2 | 510 | %89,6 | MHP | %57,2 |
| Aybastı Köyü | 2 | 154 | %100,0 | AKP | %41,4 |
| Ağaçyurdu Köyü | 1 | 87 | %104,6 | CHP | %34,5 |
| Ağılönü Köyü | 1 | 234 | %92,7 | MHP | %36,7 |
| Aşağıakın Köyü | 1 | 160 | %94,4 | MHP | %62,3 |
| Aşağıkızılca Köyü | 1 | 114 | %98,3 | AKP | %40,9 |
| Bademli Köyü | 1 | 64 | %104,7 | MHP | %43,6 |
| Bahçelievler Mah. | 4 | 1.076 | %74,5 | MHP | %44,6 |
| Barutkavuran Köyü | 1 | 134 | %95,5 | AKP | %38,9 |
| Bayırköy | 2 | 372 | %93,8 | MHP | %68,2 |
| Başakşehir Mah. | 7 | 2.159 | %80,9 | MHP | %45,7 |
| Başkışla Köyü | 1 | 250 | %91,2 | AKP | %59,0 |
| Beyazkent Mah. | 9 | 2.957 | %85,5 | MHP | %47,2 |
| Beydili Köyü | 1 | 166 | %97,0 | MHP | %34,8 |
| Bostanözü Köyü | 1 | 134 | %97,8 | AKP | %37,8 |
| Boyalı Köyü | 1 | 181 | %93,9 | MHP | %42,4 |
| Bozkandak Köyü | 1 | 287 | %90,9 | AKP | %61,7 |
| Bucakkışla Köyü | 1 | 124 | %88,7 | AKP | %54,3 |
| Burhan Köyü | 1 | 226 | %69,9 | AKP | %47,1 |
| Burunoba Köyü | 1 | 180 | %96,7 | MHP | %35,1 |
| Cedit Mah. | 8 | 2.545 | %75,6 | MHP | %37,6 |
| Cerit Köyü | 3 | 265 | %97,7 | MHP | %45,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 9 | 2.925 | %79,7 | MHP | %34,2 |
| Damlapınar Köyü | 1 | 188 | %92,6 | AKP | %54,3 |
| Dağkonak Köyü | 1 | 72 | %94,4 | AKP | %37,3 |
| Demiryurt Köyü | 1 | 169 | %93,5 | MHP | %44,9 |
| Dereköy | 3 | 882 | %86,4 | AKP | %39,8 |
| Değirmenbaşı Köyü | 1 | 83 | %100,0 | MHP | %43,6 |
| Dinek Köyü | 1 | 145 | %84,8 | AKP | %33,3 |
| Egilmez Köyü | 1 | 224 | %96,4 | YRP | %63,1 |
| Ekinözü Köyü | 2 | 367 | %98,6 | CHP | %38,5 |
| Elmadağı Köyü | 2 | 229 | %91,7 | MHP | %41,9 |
| Elmaşehir Mah. | 7 | 2.275 | %80,0 | MHP | %37,1 |
| Eminler Köyü | 1 | 124 | %91,1 | MHP | %32,4 |
| Erenkavak Köyü | 2 | 114 | %101,8 | MHP | %40,5 |
| Fatih Mah. | 3 | 802 | %85,7 | MHP | %48,9 |
| Fenari Mah. | 3 | 794 | %75,9 | MHP | %40,3 |
| Gazidükkan Mah. | 7 | 2.207 | %77,5 | MHP | %40,4 |
| Gevher Hatun Mah. | 18 | 6.119 | %78,5 | MHP | %40,7 |
| Gökçe Köyü | 1 | 115 | %90,4 | CHP | %39,2 |
| Göztepe Köyü | 1 | 130 | %98,5 | AKP | %38,3 |
| Göçer Köyü | 1 | 82 | %96,3 | AKP | %38,0 |
| Güldere Köyü | 2 | 457 | %95,2 | MHP | %45,4 |
| Gülkaya Köyü | 2 | 407 | %95,8 | MHP | %49,9 |
| Güçler Köyü | 1 | 22 | %118,2 | MHP | %34,6 |
| Hacıcelal Mah. | 9 | 2.858 | %78,8 | MHP | %39,1 |
| Hamidiye Köyü | 1 | 164 | %98,8 | CHP | %41,7 |
| Hamidiye Mah. | 4 | 1.390 | %75,3 | MHP | %37,1 |
| Hürriyet Mah. | 14 | 4.681 | %81,2 | MHP | %45,6 |
| Hisar Mah. | 6 | 1.939 | %76,2 | MHP | %38,2 |
| Kalaba Köyü | 1 | 157 | %96,2 | AKP | %56,9 |
| Kameni Köyü | 1 | 251 | %99,6 | AKP | %46,9 |
| Karacaören Köyü | 1 | 247 | %74,1 | AKP | %41,4 |
| Karamanoğlu Mehmet Bey Mah. | 7 | 2.440 | %76,5 | MHP | %43,0 |
| Kazım Karabekir Paşa Mah. | 7 | 2.229 | %74,9 | MHP | %38,1 |
| Kaşoba Köyü | 1 | 21 | %104,8 | CHP | %66,7 |
| Kılbasan Köyü | 4 | 1.138 | %89,3 | MHP | %58,9 |
| Kırbağı Mah. | 2 | 708 | %72,2 | MHP | %45,8 |
| Kızık Köyü | 1 | 241 | %97,1 | MHP | %49,8 |
| Kızıllarağını Köyü | 1 | 104 | %95,2 | CHP | %45,5 |
| Kızılyaka Köyü | 1 | 230 | %90,0 | AKP | %46,6 |
| Kozlubucak Köyü | 1 | 74 | %97,3 | CHP | %35,3 |
| Koçakdede Mah. | 3 | 1.031 | %75,7 | MHP | %42,9 |
| Kurtderesi Köyü | 1 | 274 | %88,3 | MHP | %40,6 |
| Kurucabel Köyü | 1 | 19 | %94,7 | AKP | %38,9 |
| Külhan Mah. | 5 | 1.558 | %73,6 | MHP | %35,5 |
| Kirişçi Mah. | 5 | 1.486 | %78,3 | MHP | %36,7 |
| Kisecik Köyü | 2 | 495 | %85,3 | CHP | %64,4 |
| Lale Köyü | 2 | 436 | %93,4 | MHP | %45,2 |
| Larende Mah. | 9 | 2.945 | %78,4 | MHP | %41,0 |
| Madenşehri Köyü | 1 | 208 | %86,1 | MHP | %59,4 |
| Mahmudiye Mah. | 12 | 3.980 | %79,8 | MHP | %38,1 |
| Mansurdede Mah. | 3 | 857 | %79,4 | MHP | %36,7 |
| Masara Köyü | 1 | 204 | %93,1 | MHP | %60,3 |
| Medreselik Köyü | 1 | 99 | %73,7 | AKP | %65,3 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 6 | 2.090 | %83,5 | MHP | %41,9 |
| Mesudiye Köyü | 1 | 305 | %99,0 | MHP | %27,7 |
| Morcalı Köyü | 2 | 420 | %90,5 | AKP | %46,5 |
| Muratdede Köyü | 1 | 206 | %94,2 | AKP | %37,4 |
| Mümine Hatun Mah. | 14 | 4.656 | %82,0 | MHP | %46,0 |
| Narlıdere Köyü | 1 | 244 | %93,4 | MHP | %45,4 |
| Nefise Sultan Mah. | 6 | 1.898 | %79,9 | MHP | %38,4 |
| Ortaoba Köyü | 2 | 424 | %90,6 | AKP | %37,0 |
| Osmangazi Mah. | 4 | 1.205 | %69,6 | MHP | %39,0 |
| Osmaniye Köyü | 1 | 176 | %97,2 | MHP | %31,0 |
| Paşabağı Köyü | 1 | 153 | %98,0 | MHP | %49,3 |
| Pınarbaşı Köyü | 1 | 237 | %88,6 | MHP | %44,6 |
| Pirireis Mah. | 11 | 3.723 | %76,4 | MHP | %37,1 |
| Rauf Denktaş Mah. | 5 | 1.589 | %77,5 | MHP | %37,3 |
| Sakabaşı Mah. | 1 | 321 | %80,4 | MHP | %48,4 |
| Salur Köyü | 1 | 126 | %92,9 | MHP | %42,7 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 20 | %105,0 | MHP | %38,1 |
| Sazlıyaka Köyü | 1 | 15 | %106,7 | CHP | %81,3 |
| Sekiçeşme Mah. | 2 | 664 | %77,9 | MHP | %39,5 |
| Seyithasan Köyü | 1 | 123 | %82,1 | MHP | %57,7 |
| Sudurağı-Bahçelievler Mah. | 3 | 940 | %92,6 | MHP | %50,3 |
| Sudurağı-Cumhuriyet Mah. | 2 | 606 | %92,2 | MHP | %46,5 |
| Sudurağı-Ketenci Mah. | 1 | 344 | %95,6 | MHP | %53,3 |
| Süleymanhacı Köyü | 2 | 592 | %87,8 | AKP | %34,7 |
| Sümer Mah. | 8 | 2.699 | %78,9 | MHP | %40,3 |
| Siyahser Mah. | 4 | 1.196 | %82,9 | MHP | %45,8 |
| Tabduk Emre Mah. | 9 | 2.770 | %72,5 | MHP | %41,4 |
| Tahsin Ünal Mah. | 1 | 219 | %78,1 | MHP | %38,7 |
| Tarlaören Köyü | 1 | 65 | %95,4 | MHP | %52,5 |
| Tavşanlı Köyü | 1 | 39 | %107,7 | MHP | %42,9 |
| Taşkale Köyü | 2 | 416 | %94,2 | CHP | %55,4 |
| Topucak Mah. | 3 | 981 | %77,3 | MHP | %46,9 |
| Urgan Mah. | 4 | 1.396 | %82,0 | MHP | %39,4 |
| Valide Sultan Mah. | 10 | 3.338 | %78,7 | MHP | %39,5 |
| Yazılı Köyü | 1 | 156 | %93,6 | MHP | %41,4 |
| Yenimahalle Mah. | 4 | 1.146 | %78,9 | MHP | %56,2 |
| Yenişehir Mah. | 5 | 1.590 | %82,6 | MHP | %38,0 |
| Yeşilada Mah. | 4 | 1.341 | %77,7 | MHP | %41,4 |
| Yeşildere Köyü | 3 | 703 | %61,9 | AKP | %33,6 |
| Yılangömü Köyü | 1 | 61 | %90,2 | MHP | %63,5 |
| Yollarbaşı Köyü | 3 | 753 | %76,5 | MHP | %50,8 |
| Yukarıakın Köyü | 1 | 92 | %90,2 | MHP | %47,5 |
| Yukarıkızılca Köyü | 2 | 370 | %86,8 | MHP | %52,0 |
| Yunus Emre Mah. | 13 | 4.315 | %80,9 | MHP | %45,3 |
| Yunuskent Mah. | 5 | 1.735 | %77,2 | MHP | %35,5 |
| Yuvatepe Köyü | 1 | 64 | %98,4 | MHP | %48,3 |
| Zembilli Ali Efendi Mah. | 10 | 3.495 | %76,4 | MHP | %36,6 |
| Zengen Köyü | 1 | 266 | %92,5 | MHP | %59,8 |
| Ziya Gökalp Mah. | 6 | 1.853 | %76,1 | AKP | %36,5 |
| Çakırbağ Köyü | 4 | 1.088 | %89,7 | MHP | %42,5 |
| Çatak Köyü | 1 | 136 | %101,5 | AKP | %60,3 |
| Çavuşpınarı Köyü | 1 | 253 | %90,5 | MHP | %37,9 |
| Çeltek Mah. | 13 | 4.311 | %79,0 | MHP | %42,2 |
| Çoğlu Köyü | 2 | 481 | %95,6 | YRP | %32,8 |
| Çukurbağ Köyü | 1 | 168 | %100,0 | AKP | %50,3 |
| Çukurköy | 1 | 91 | %97,8 | MHP | %44,8 |
| Çimenkuyu Köyü | 1 | 22 | %113,6 | CHP | %48,0 |
| Çiğdemli Köyü | 1 | 179 | %95,0 | MHP | %46,7 |
| Özdemir Köyü | 1 | 156 | %96,2 | MHP | %51,8 |
| Üniversite Mah. | 6 | 1.978 | %79,7 | MHP | %39,8 |
| Üçbaş Köyü | 1 | 34 | %105,9 | AKP | %57,1 |
| Üçkuyu Köyü | 1 | 53 | %105,7 | CHP | %41,8 |
| İbrahim Hakkı Konyalı Mah. | 6 | 1.914 | %80,8 | MHP | %45,4 |
| İhsaniye Köyü | 1 | 210 | %86,7 | MHP | %39,9 |
| İmaret Mah. | 5 | 1.582 | %73,8 | MHP | %38,3 |
| İslihisar Köyü | 1 | 118 | %98,3 | MHP | %39,3 |
| Şeyh Edebali Mah. | 5 | 1.592 | %86,2 | MHP | %43,0 |
| Şeyh Şamil Mah. | 6 | 1.919 | %74,3 | MHP | %37,5 |
| Şeyhler Köyü | 1 | 23 | %95,7 | AKP | %50,0 |