%36,0
CHP birinci
38.178 geçerli oy · katılım %80,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Safranbolu ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %36,0 ile birinci; 38.178 geçerli oy, katılım %80,1.
Kayıtlı seçmen 49.759 · Oy kullanan 39.871 (katılım %80,1) · Geçerli 38.178 · Geçersiz 1.693
Safranbolu İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 13.745 | %36,0 |
| AKP | 13.619 | %35,7 |
| MHP | 4.223 | %11,1 |
| YRP | 2.323 | %6,1 |
| İYİ | 1.620 | %4,2 |
| ZAFER | 1.003 | %2,6 |
| SAADET | 574 | %1,5 |
| BTP | 521 | %1,4 |
| BBP | 138 | %0,4 |
| DEVA | 110 | %0,3 |
| SOL | 101 | %0,3 |
| TİP | 71 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 55 | %0,1 |
| MİLLET | 49 | %0,1 |
| VATAN | 26 | %0,1 |
Seçilenler
- Mehmet Oğuz · CHP · listede 1. sıra
- Ahmet Sözen · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ertuğrul Saraçoğlu · CHP · listede 2. sıra
- Hasan Erbozkurt · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Safranbolu mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 15 Temmuz Mah. | 5 | 1.606 | %51,9 | AKP | %37,0 |
| Akkışla Köyü | 1 | 232 | %89,7 | AKP | %59,2 |
| Akçasu Mah. | 2 | 397 | %88,4 | AKP | %40,5 |
| Akören Köyü | 1 | 61 | %83,6 | AKP | %56,0 |
| Alören Köyü | 1 | 114 | %93,0 | AKP | %58,1 |
| Atatürk Mah. | 5 | 1.754 | %78,6 | CHP | %44,1 |
| Ağaçkese Köyü | 1 | 180 | %87,2 | AKP | %56,0 |
| Aşağı Tokatlı Mah. | 4 | 1.108 | %82,0 | CHP | %37,7 |
| Aşağıdana Köyü | 1 | 170 | %95,9 | AKP | %39,2 |
| Aşağıgüney Köyü | 1 | 187 | %85,0 | AKP | %49,7 |
| Aşağıçiftlik Köyü | 1 | 97 | %100,0 | AKP | %60,4 |
| Babasultan Mah. | 2 | 676 | %83,9 | AKP | %41,1 |
| Barış Mah. | 13 | 4.377 | %78,8 | AKP | %37,8 |
| Bağcığaz Köyü | 1 | 85 | %87,1 | AKP | %36,8 |
| Bağlarbaşı Mah. | 12 | 3.568 | %77,4 | CHP | %39,1 |
| Bostanbükü Köyü | 4 | 1.365 | %79,5 | AKP | %50,8 |
| Cabbar Köyü | 1 | 155 | %93,6 | AKP | %31,2 |
| Camikebir Mah. | 1 | 227 | %97,4 | AKP | %33,0 |
| Cemalcaymaz Mah. | 6 | 2.025 | %75,7 | CHP | %41,7 |
| Cücahlı Köyü | 2 | 69 | %97,1 | AKP | %41,3 |
| Danişment Köyü | 1 | 86 | %96,5 | CHP | %32,5 |
| Davutobası Köyü | 1 | 162 | %98,2 | AKP | %63,6 |
| Dereköy | 1 | 90 | %97,8 | AKP | %28,4 |
| Değirmencik Köyü | 1 | 176 | %92,6 | AKP | %58,0 |
| Düzce Köyü | 1 | 127 | %89,8 | AKP | %51,8 |
| Emek Mah. | 26 | 8.575 | %80,1 | CHP | %41,8 |
| Esentepe Mah. | 22 | 7.455 | %78,0 | CHP | %36,9 |
| Gayza Köyü | 1 | 185 | %78,9 | AKP | %37,2 |
| Geren Köyü | 1 | 37 | %75,7 | AKP | %74,1 |
| Gökpınar Köyü | 2 | 79 | %98,7 | AKP | %49,3 |
| Gündoğan Köyü | 1 | 47 | %85,1 | AKP | %40,0 |
| Hacıhalil Mah. | 1 | 117 | %82,1 | AKP | %35,6 |
| Hacıhasan Köyü | 2 | 101 | %99,0 | CHP | %34,4 |
| Hacılarobası Köyü | 1 | 78 | %91,0 | CHP | %37,3 |
| Harmancık Köyü | 1 | 35 | %80,0 | AKP | %46,4 |
| Hüseyinçelebi Mah. | 1 | 208 | %93,8 | CHP | %48,6 |
| Kadıbükü Köyü | 1 | 112 | %94,6 | CHP | %38,8 |
| Karaali Mah. | 1 | 117 | %87,2 | AKP | %45,3 |
| Karacatepe Köyü | 1 | 63 | %93,7 | AKP | %47,4 |
| Karapınar Köyü | 1 | 120 | %93,3 | AKP | %43,7 |
| Karıt Köyü | 1 | 196 | %68,9 | AKP | %55,8 |
| Kehler Köyü | 1 | 98 | %91,8 | AKP | %41,4 |
| Kırıklar Köyü | 1 | 104 | %93,3 | AKP | %46,6 |
| Konarı Köyü | 2 | 376 | %92,0 | CHP | %40,6 |
| Kuzyakahacılar Köyü | 1 | 95 | %95,8 | AKP | %52,2 |
| Kuzyakaköseler Köyü | 1 | 166 | %100,6 | AKP | %39,6 |
| Kuzyakaöteköy | 1 | 47 | %104,3 | AKP | %44,2 |
| Kirkille Mah. | 3 | 816 | %76,2 | AKP | %45,6 |
| Musalla Mah. | 2 | 386 | %86,8 | AKP | %38,7 |
| Navsaklar Köyü | 1 | 138 | %100,0 | AKP | %43,0 |
| Nebioğlu Köyü | 2 | 225 | %92,0 | AKP | %41,0 |
| Ovacuma Köyü | 2 | 378 | %89,4 | CHP | %32,7 |
| Ovaköseler Köyü | 1 | 219 | %84,0 | AKP | %49,1 |
| Oğulören Köyü | 1 | 51 | %88,2 | AKP | %53,5 |
| Pelitören Köyü | 1 | 73 | %76,7 | AKP | %56,3 |
| Sakaralan Köyü | 1 | 28 | %82,1 | AKP | %63,6 |
| Sarıahmetli Köyü | 1 | 48 | %70,8 | AKP | %72,7 |
| Satköy | 1 | 31 | %87,1 | AKP | %63,0 |
| Sırçalı Köyü | 1 | 109 | %95,4 | AKP | %36,0 |
| Sine Köyü | 1 | 69 | %94,2 | AKP | %48,4 |
| Tayyip Köyü | 2 | 199 | %94,0 | AKP | %41,7 |
| Tokatlı Köyü | 4 | 1.052 | %79,8 | CHP | %37,3 |
| Toprakcuma Köyü | 1 | 94 | %90,4 | AKP | %65,4 |
| Tintin Köyü | 1 | 161 | %96,9 | AKP | %38,5 |
| Yazıköy | 3 | 753 | %83,7 | CHP | %30,3 |
| Yenimahalle Mah. | 16 | 5.015 | %77,3 | CHP | %46,9 |
| Yolbaşı Köyü | 1 | 143 | %90,2 | AKP | %54,6 |
| Yukarıdana Köyü | 1 | 205 | %98,1 | AKP | %48,2 |
| Yukarıçiftlikköy | 1 | 78 | %87,2 | AKP | %54,4 |
| Yörükköy | 1 | 108 | %93,5 | CHP | %45,9 |
| Çatak Köyü | 1 | 39 | %94,9 | AKP | %45,7 |
| Çavuş Mah. | 1 | 126 | %92,9 | CHP | %37,3 |
| Çavuşlar Köyü | 1 | 205 | %96,1 | CHP | %33,7 |
| Çerçen Köyü | 1 | 126 | %77,0 | AKP | %58,5 |
| Çeşme Mah. | 1 | 124 | %85,5 | CHP | %47,4 |
| Çıraklar Köyü | 1 | 119 | %82,4 | AKP | %59,2 |
| Örencik Köyü | 1 | 158 | %98,1 | AKP | %51,5 |
| Üçbölük Köyü | 1 | 103 | %84,5 | AKP | %42,9 |
| İnceçay Köyü | 1 | 173 | %89,0 | CHP | %43,5 |
| İsmetpaşa Mah. | 2 | 564 | %88,5 | AKP | %48,8 |
| İzzetpaşa Mah. | 1 | 138 | %96,4 | AKP | %31,6 |