Ovacık · İl genel meclisi üyeliği
%44,1
MHP birinci
4.077 geçerli oy · katılım %88,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ovacık ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında MHP %44,1 ile birinci; 4077 geçerli oy, katılım %88,6.
Ovacık
Kayıtlı seçmen 4.775 · Oy kullanan 4.230 (katılım %88,6) · Geçerli 4.077 · Geçersiz 153
Seçilenler
- Muhammer Yağlı · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ahmet Tam · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdullar Köyü | 1 | 59 | %86,4 | AKP | %80,4 |
| Ahmetler Köyü | 1 | 122 | %48,4 | AKP | %66,7 |
| Alınca Köyü | 1 | 50 | %86,0 | AKP | %53,5 |
| Ambarözü Köyü | 1 | 284 | %93,0 | MHP | %41,7 |
| Avlağıkaya Köyü | 1 | 44 | %45,5 | AKP | %47,4 |
| Başboyunduruk Köyü | 1 | 136 | %94,1 | İYİ | %32,0 |
| Belen Köyü | 1 | 62 | %100,0 | MHP | %48,3 |
| Beydili Köyü | 1 | 111 | %90,1 | MHP | %42,1 |
| Beydini Köyü | 1 | 35 | %105,7 | MHP | %33,3 |
| Boduroğlu Köyü | 1 | 83 | %67,5 | AKP | %46,3 |
| Boyalı Köyü | 1 | 127 | %90,6 | MHP | %54,1 |
| Bölükören Köyü | 1 | 51 | %86,3 | MHP | %50,0 |
| Doğanlar Köyü | 1 | 85 | %100,0 | AKP | %37,8 |
| Dudaş Köyü | 1 | 163 | %87,7 | MHP | %41,9 |
| Dökecek Köyü | 1 | 85 | %98,8 | CHP | %41,5 |
| Ekincik Köyü | 1 | 180 | %86,1 | MHP | %49,7 |
| Erkeç Köyü | 1 | 119 | %89,1 | AKP | %53,1 |
| Ganibeyler Köyü | 1 | 137 | %92,7 | MHP | %68,8 |
| Gökçedüz Köyü | 1 | 77 | %93,5 | MHP | %52,1 |
| Gümelik Köyü | 1 | 165 | %92,1 | AKP | %43,6 |
| Güneysaz Köyü | 1 | 31 | %90,3 | AKP | %55,6 |
| Hatipoğlu Köyü | 1 | 90 | %95,6 | MHP | %61,0 |
| Kavaklar Köyü | 1 | 22 | %90,9 | MHP | %57,9 |
| Kışlaköy | 1 | 192 | %84,4 | MHP | %52,3 |
| Koltuk Köyü | 1 | 50 | %102,0 | MHP | %46,0 |
| Küçüksu Köyü | 1 | 127 | %94,5 | MHP | %40,4 |
| Merkez Mah. | 2 | 486 | %84,2 | AKP | %43,1 |
| Pelitçik Köyü | 1 | 147 | %97,3 | AKP | %46,9 |
| Pürçükören Köyü | 1 | 150 | %90,0 | MHP | %44,6 |
| Sarılar Köyü | 1 | 95 | %94,7 | MHP | %55,7 |
| Sofuoğlu Köyü | 1 | 68 | %80,9 | MHP | %90,9 |
| Soğanlı Köyü | 1 | 59 | %59,3 | AKP | %100,0 |
| Sülük Köyü | 1 | 156 | %93,0 | MHP | %40,9 |
| Taşoğlu Köyü | 1 | 67 | %88,1 | MHP | %62,1 |
| Yakaköy | 1 | 77 | %92,2 | MHP | %52,2 |
| Yaylacılar Köyü | 1 | 54 | %98,2 | MHP | %65,4 |
| Yeniören Köyü | 1 | 113 | %77,9 | AKP | %67,9 |
| Yığınot Köyü | 1 | 15 | %80,0 | MHP | %58,3 |
| Yürekören Köyü | 1 | 68 | %85,3 | MHP | %62,1 |
| Çatak Köyü | 1 | 95 | %96,8 | MHP | %68,2 |
| Çukurköy | 1 | 182 | %97,3 | MHP | %71,1 |
| İmanlar Köyü | 1 | 120 | %90,0 | MHP | %39,8 |
| Şamlar Köyü | 1 | 136 | %95,6 | MHP | %44,8 |