Karabük Merkez · İl genel meclisi üyeliği
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel SeçimiKarabük Merkez ilçesi
%34,5
AK PARTİ birinci
68.945 geçerli oy · katılım %79,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karabük Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %34,5 ile birinci; 68.945 geçerli oy, katılım %79,1.
Karabük Merkez
Kayıtlı seçmen 92.178 · Oy kullanan 72.912 (katılım %79,1) · Geçerli 68.945 · Geçersiz 3.967
Seçilenler
- Hasan Yıldırım · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Enver Kemik · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Çetin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Abidin Ertekin · YRP · listede 1. sıra
- Ahmet Okan Kirman · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 100.Yıl Mah. | 22 | 7.273 | %67,1 | AKP | %36,5 |
| 5000 Evler 75.Yıl Mah. | 18 | 6.004 | %76,2 | AKP | %31,0 |
| 5000 Evler Bahçelievler Mah. | 17 | 5.777 | %76,1 | AKP | %32,0 |
| 5000 Evler Cumhuriyet Mah. | 26 | 8.644 | %76,2 | AKP | %32,0 |
| Acıöz Köyü | 1 | 178 | %94,4 | AKP | %37,0 |
| Adatepe Mah. | 2 | 456 | %85,5 | AKP | %33,6 |
| Arıcak Köyü | 2 | 413 | %93,2 | YRP | %38,2 |
| Atatürk Mah. | 6 | 1.897 | %79,8 | AKP | %33,7 |
| Aydınlıkevler Mah. | 6 | 2.069 | %83,8 | AKP | %34,3 |
| Aşağıkızılcaören Köyü | 1 | 295 | %97,0 | MHP | %32,1 |
| Bayır Mah. | 4 | 1.276 | %78,5 | AKP | %37,2 |
| Başköy | 1 | 143 | %90,2 | AKP | %45,6 |
| Belenköy Mah. | 6 | 1.952 | %82,9 | AKP | %35,5 |
| Bolkuş Köyü | 1 | 142 | %98,6 | YRP | %36,4 |
| Bulak Köyü | 2 | 466 | %78,5 | CHP | %31,2 |
| Burunsuz Köyü | 1 | 179 | %96,1 | AKP | %30,1 |
| Bürnük Köyü | 1 | 186 | %88,2 | MHP | %61,9 |
| Cemaller Köyü | 1 | 145 | %97,2 | AKP | %44,7 |
| Cumayanı Köyü | 6 | 1.896 | %91,7 | AKP | %57,0 |
| Davutlar Köyü | 1 | 187 | %98,4 | AKP | %30,2 |
| Demirciler Köyü | 1 | 113 | %96,5 | YRP | %28,9 |
| Düzçam Köyü | 1 | 157 | %96,8 | AKP | %36,2 |
| Ergenekon Mah. | 5 | 1.630 | %81,3 | AKP | %29,0 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.136 | %86,5 | AKP | %47,9 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 5 | 1.645 | %77,2 | AKP | %29,1 |
| Gölören Köyü | 1 | 128 | %98,4 | AKP | %32,5 |
| Güneşli Köyü | 1 | 93 | %87,1 | AKP | %44,9 |
| Hürriyet Mah. | 1 | 316 | %87,3 | AKP | %37,3 |
| Kadıköy | 1 | 277 | %94,2 | YRP | %45,3 |
| Kahyalar Köyü | 1 | 324 | %96,9 | AKP | %37,5 |
| Kale Köyü | 3 | 781 | %68,3 | AKP | %31,9 |
| Kamışköy | 1 | 131 | %94,7 | AKP | %45,9 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 66 | %103,0 | AKP | %49,3 |
| Kapullu Mah. | 7 | 2.419 | %82,1 | AKP | %40,5 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 121 | %98,4 | AKP | %39,8 |
| Karabük Mah. | 10 | 3.499 | %81,0 | AKP | %33,5 |
| Karaşar Köyü | 1 | 106 | %95,3 | YRP | %29,0 |
| Kartaltepe Mah. | 9 | 2.752 | %80,4 | AKP | %32,4 |
| Kayabaşı Mah. | 13 | 4.542 | %78,2 | AKP | %37,0 |
| Kayı Köyü | 1 | 167 | %95,8 | AKP | %32,2 |
| Kurtuluş Mah. | 11 | 3.531 | %78,6 | AKP | %32,1 |
| Mehterler Köyü | 1 | 201 | %97,0 | AKP | %37,5 |
| Merkez-Kılavuzlar Mah. | 4 | 1.235 | %70,7 | AKP | %43,9 |
| Namık Kemal Mah. | 2 | 576 | %85,2 | AKP | %35,7 |
| Ortaca Köyü | 1 | 111 | %94,6 | AKP | %29,8 |
| Salmanlar Köyü | 1 | 131 | %95,4 | AKP | %49,6 |
| Saitler Köyü | 1 | 293 | %92,8 | MHP | %42,3 |
| Soğuksu Mah. | 8 | 2.604 | %82,6 | AKP | %46,0 |
| Sipahiler Köyü | 1 | 298 | %95,3 | AKP | %62,5 |
| Tandır Köyü | 1 | 176 | %92,1 | YRP | %46,6 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.380 | %83,3 | AKP | %32,2 |
| Yenişehir Mah. | 4 | 1.075 | %86,1 | AKP | %31,4 |
| Yeşil Mah. | 25 | 8.419 | %76,7 | AKP | %37,2 |
| Yeşilköy | 1 | 191 | %83,8 | AKP | %30,1 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 126 | %93,7 | AKP | %34,5 |
| Yukarıkızılcaören Köyü | 1 | 103 | %100,0 | AKP | %39,2 |
| Zopran Köyü | 4 | 703 | %89,3 | AKP | %36,4 |
| Çerçiler Mah. | 2 | 361 | %92,5 | AKP | %34,2 |
| Çukurca Köyü | 1 | 317 | %94,0 | AKP | %35,0 |
| Ödemiş Köyü | 1 | 166 | %87,4 | MHP | %47,1 |
| Öğlebeli Mah. | 3 | 738 | %87,7 | AKP | %44,6 |
| Üniversite Mah. | 4 | 1.270 | %70,4 | AKP | %30,9 |
| Üçbaş Köyü | 1 | 167 | %96,4 | CHP | %28,2 |
| Şenler Köyü | 1 | 106 | %99,1 | AKP | %51,4 |
| Şirinevler Mah. | 24 | 7.919 | %78,2 | CHP | %30,8 |