%34,1
AK PARTİ birinci
25.830 geçerli oy · katılım %79,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yalvaç ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %34,1 ile birinci; 25.830 geçerli oy, katılım %79,5.
Kayıtlı seçmen 35.064 · Oy kullanan 27.878 (katılım %79,5) · Geçerli 25.830 · Geçersiz 2.048
Yalvaç İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.817 | %34,1 |
| İYİ | 4.763 | %18,4 |
| CHP | 4.655 | %18,0 |
| MHP | 4.412 | %17,1 |
| YRP | 1.463 | %5,7 |
| ZAFER | 454 | %1,8 |
| DP | 335 | %1,3 |
| SAADET | 253 | %1,0 |
| BTP | 173 | %0,7 |
| VATAN | 133 | %0,5 |
| BBP | 128 | %0,5 |
| DEVA | 75 | %0,3 |
| TİP | 50 | %0,2 |
| MİLLET | 48 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 39 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 32 | %0,1 |
Seçilenler
- Ali Ak · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Muhammed Huzeyfe Şahin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ayhan Yalvaç · İYİ · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Yalvaç mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abacılar Mah. | 1 | 267 | %88,4 | İYİ | %44,8 |
| Akköprü Mah. | 1 | 205 | %80,0 | AKP | %40,5 |
| Akçaşar Köyü | 1 | 178 | %92,7 | MHP | %37,8 |
| Altıkapı Köyü | 1 | 178 | %78,7 | AKP | %37,3 |
| Ayvalı Köyü | 1 | 325 | %82,5 | AKP | %42,9 |
| Aşağı Kaşıkara Köyü | 2 | 435 | %97,2 | AKP | %39,3 |
| Aşağıtırtar Köyü | 1 | 197 | %94,4 | AKP | %45,0 |
| Bahtiyar Köyü | 2 | 534 | %92,3 | CHP | %29,5 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 1.002 | %76,2 | AKP | %31,8 |
| Bağkonak Köyü | 3 | 912 | %61,1 | CHP | %44,6 |
| Bağlar Mah. | 2 | 654 | %75,4 | AKP | %30,4 |
| Bağlarbaşı Köyü | 1 | 247 | %79,8 | AKP | %56,0 |
| Celeptaş Köyü | 1 | 257 | %92,2 | AKP | %59,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.130 | %80,7 | AKP | %29,7 |
| Debbağlar Mah. | 3 | 1.023 | %81,8 | AKP | %37,6 |
| Dedeçam Köyü | 3 | 746 | %63,3 | AKP | %48,6 |
| Eski Mah. | 2 | 430 | %86,5 | AKP | %35,8 |
| Eyüpler Köyü | 2 | 467 | %88,0 | AKP | %35,6 |
| Eğirler Köyü | 1 | 307 | %79,8 | CHP | %43,4 |
| Fatih Mah. | 2 | 534 | %81,5 | AKP | %29,2 |
| Gökçeali Köyü | 1 | 72 | %77,8 | CHP | %32,1 |
| Görgü Bayram Mah. | 1 | 315 | %83,8 | AKP | %25,0 |
| Görgü Camii Mah. | 3 | 828 | %75,1 | AKP | %34,6 |
| Görgüorta Mah. | 2 | 498 | %86,8 | AKP | %31,2 |
| Hüyüklü-Eskigeçit Mah. | 1 | 233 | %69,5 | AKP | %37,4 |
| Hüyüklü-Mescit Mah. | 1 | 230 | %85,2 | CHP | %41,0 |
| Hüyüklü-Nalbant Mah. | 1 | 134 | %75,4 | CHP | %35,5 |
| Hüyüklü-Yanarık Mah. | 2 | 362 | %76,2 | MHP | %43,3 |
| Hüyüklü-Yeni Mah. | 2 | 593 | %70,5 | CHP | %32,6 |
| Hisarardı Köyü | 1 | 258 | %90,3 | MHP | %26,8 |
| Kaşaşağı Mah. | 1 | 243 | %86,8 | AKP | %43,6 |
| Kaşcami Mah. | 1 | 346 | %86,7 | AKP | %32,9 |
| Kaşhacıbey Mah. | 1 | 286 | %86,0 | AKP | %34,1 |
| Kaşyukarı Mah. | 4 | 1.133 | %77,6 | AKP | %35,9 |
| Kırkbaş Köyü | 1 | 303 | %84,5 | AKP | %32,9 |
| Kızılca Mah. | 1 | 246 | %80,1 | AKP | %31,9 |
| Koruyaka Köyü | 2 | 651 | %57,5 | AKP | %32,5 |
| Kozluçay Köyü | 4 | 1.189 | %67,7 | CHP | %32,2 |
| Kumdanlı Köyü | 3 | 1.007 | %89,5 | CHP | %56,4 |
| Kurusarı Köyü | 1 | 175 | %85,7 | AKP | %46,6 |
| Kuyucak Köyü | 2 | 669 | %76,5 | AKP | %54,8 |
| Kuşku Mah. | 1 | 219 | %90,4 | AKP | %43,9 |
| Körküler Köyü | 3 | 882 | %75,7 | CHP | %55,8 |
| Leblebiciler Mah. | 3 | 1.044 | %79,4 | AKP | %29,5 |
| Mısırlı Köyü | 1 | 315 | %90,2 | AKP | %57,0 |
| Müderris Mah. | 3 | 979 | %80,4 | İYİ | %29,1 |
| Pazar Aşağı Mah. | 3 | 1.013 | %79,8 | AKP | %32,7 |
| Pazar Yukarı Mah. | 2 | 534 | %81,1 | İYİ | %32,7 |
| Salur Mah. | 1 | 338 | %85,2 | İYİ | %38,1 |
| Sanayi Mah. | 1 | 331 | %82,5 | AKP | %43,0 |
| Saray Mah. | 2 | 507 | %86,2 | AKP | %35,8 |
| Sağır Köyü | 1 | 169 | %85,8 | CHP | %31,6 |
| Sofular Mah. | 1 | 261 | %91,2 | AKP | %42,0 |
| Sücüllü Köyü | 4 | 1.220 | %77,1 | AKP | %41,1 |
| Taşevi Köyü | 1 | 255 | %90,2 | AKP | %34,0 |
| Terziler Köyü | 1 | 236 | %89,4 | AKP | %40,1 |
| Tokmacık Köyü | 2 | 602 | %68,9 | CHP | %54,3 |
| Yarıkkaya Köyü | 2 | 370 | %88,1 | AKP | %44,6 |
| Yağcılar Köyü | 2 | 498 | %87,8 | AKP | %52,6 |
| Yukarıkaşıkara Köyü | 3 | 933 | %86,0 | AKP | %38,6 |
| Yukarıtırtar Köyü | 1 | 114 | %86,0 | AKP | %35,0 |
| Zafer Mah. | 4 | 1.186 | %80,4 | AKP | %30,5 |
| Çakırçal Köyü | 1 | 121 | %94,2 | AKP | %38,3 |
| Çamharman Köyü | 1 | 336 | %84,2 | MHP | %39,6 |
| Çarşı Mah. | 2 | 436 | %84,2 | İYİ | %28,9 |
| Çetince Köyü | 4 | 1.059 | %74,2 | AKP | %30,4 |
| Özbayat Köyü | 3 | 733 | %69,4 | AKP | %43,5 |
| Özgüney Köyü | 2 | 450 | %70,7 | AKP | %47,4 |
| İleği Köyü | 2 | 124 | %82,3 | AKP | %40,6 |