%31,4
DEM Parti birinci
12.461 geçerli oy · katılım %80,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tuzluca ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında DEM Parti %31,4 ile birinci; 12.461 geçerli oy, katılım %80,5.
Kayıtlı seçmen 16.571 · Oy kullanan 13.336 (katılım %80,5) · Geçerli 12.461 · Geçersiz 875
Tuzluca İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 3.909 | %31,4 |
| AKP | 3.468 | %27,8 |
| CHP | 2.015 | %16,2 |
| MHP | 1.094 | %8,8 |
| YRP | 988 | %7,9 |
| DEVA | 563 | %4,5 |
| İYİ | 144 | %1,2 |
| SAADET | 79 | %0,6 |
| BTP | 76 | %0,6 |
| HÜDA PAR | 59 | %0,5 |
| BBP | 43 | %0,4 |
| VATAN | 23 | %0,2 |
Seçilenler
- Turgut Kal · DEM · listede 1. sıra
- Oktay Kıtay · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tuzluca mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abbasgöl Köyü | 2 | 405 | %78,3 | DEM | %75,9 |
| Akdeğirmen Köyü | 1 | 100 | %50,0 | AKP | %46,8 |
| Akdiz Köyü | 1 | 75 | %86,7 | AKP | %56,9 |
| Akoluk Köyü | 1 | 59 | %93,2 | MHP | %36,4 |
| Alhanlı Köyü | 1 | 37 | %83,8 | MHP | %67,7 |
| Aliköse Köyü | 1 | 127 | %85,0 | AKP | %69,2 |
| Arslanlı Köyü | 1 | 103 | %73,8 | YRP | %40,0 |
| Ağabey Köyü | 1 | 59 | %96,6 | YRP | %34,0 |
| Aşağı Mah. | 3 | 881 | %92,1 | AKP | %35,5 |
| Aşağıaktaş Köyü | 1 | 106 | %89,6 | MHP | %47,8 |
| Aşağıcivanlı Köyü | 1 | 39 | %69,2 | AKP | %46,2 |
| Aşağıkatırlı Köyü | 1 | 168 | %79,2 | AKP | %36,3 |
| Aşağısutaşlı Köyü | 1 | 131 | %77,1 | AKP | %86,1 |
| Aşağıçıyrıklı Köyü | 1 | 155 | %88,4 | AKP | %48,0 |
| Badıllı Köyü | 1 | 53 | %94,3 | DEM | %60,9 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 149 | %77,9 | DEM | %36,4 |
| Bahçelimeydan Köyü | 1 | 57 | %68,4 | AKP | %35,9 |
| Bağlan Köyü | 1 | 34 | %58,8 | AKP | %45,0 |
| Beyler Köyü | 1 | 102 | %91,2 | AKP | %49,4 |
| Beyoğlu Köyü | 1 | 74 | %77,0 | AKP | %51,8 |
| Bostanlı Köyü | 1 | 22 | %68,2 | AKP | %80,0 |
| Buruksu Köyü | 1 | 68 | %58,8 | AKP | %82,1 |
| Canderviş Köyü | 1 | 85 | %62,4 | AKP | %56,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.430 | %80,3 | CHP | %34,6 |
| Doğanyurt Köyü | 1 | 269 | %78,4 | DEM | %57,5 |
| Elmalık Köyü | 1 | 27 | %66,7 | YRP | %80,0 |
| Eğrekdere Köyü | 1 | 143 | %83,2 | AKP | %48,3 |
| Gaziler Köyü | 2 | 532 | %86,5 | MHP | %45,5 |
| Gedikli Köyü | 1 | 168 | %95,8 | YRP | %46,1 |
| Göktaş Köyü | 2 | 216 | %87,0 | DEM | %57,2 |
| Güllüce Köyü | 2 | 666 | %84,1 | DEM | %38,3 |
| Güzeldere Köyü | 1 | 89 | %97,8 | MHP | %39,5 |
| Hadımlı Köyü | 1 | 59 | %98,3 | AKP | %33,3 |
| Hamurkesen Köyü | 1 | 74 | %77,0 | AKP | %87,7 |
| Hasankent Köyü | 1 | 35 | %60,0 | AKP | %70,0 |
| Kalaç Köyü | 1 | 111 | %73,0 | AKP | %61,5 |
| Kamışlı Köyü | 1 | 240 | %86,3 | MHP | %61,5 |
| Kandilli Köyü | 1 | 181 | %93,9 | DEM | %70,1 |
| Karabulak Köyü | 1 | 195 | %78,5 | DEM | %36,5 |
| Karacaören Köyü | 1 | 92 | %82,6 | MHP | %49,3 |
| Karakoyun Köyü | 1 | 95 | %89,5 | AKP | %65,5 |
| Karanlık Köyü | 1 | 103 | %87,4 | DEM | %71,8 |
| Karataş Köyü | 1 | 31 | %93,6 | AKP | %39,3 |
| Kayakışlak Köyü | 1 | 20 | %65,0 | AKP | %84,6 |
| Kayaören Köyü | 1 | 51 | %70,6 | DEM | %32,4 |
| Kazkoparan Köyü | 1 | 54 | %35,2 | DEM | %47,4 |
| Kelekli Köyü | 1 | 51 | %68,6 | AKP | %62,5 |
| Kılıçlı Köyü | 1 | 19 | %79,0 | AKP | %93,3 |
| Kırkbulak Köyü | 1 | 17 | %47,1 | AKP | %75,0 |
| Kıznefer Köyü | 1 | 49 | %93,9 | CHP | %34,9 |
| Kula Köyü | 1 | 150 | %91,3 | DEM | %51,2 |
| Kumbulak Köyü | 1 | 36 | %100,0 | AKP | %44,1 |
| Kuruağaç Köyü | 1 | 46 | %63,0 | AKP | %69,0 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 54 | %75,9 | AKP | %61,0 |
| Küçükova Köyü | 1 | 132 | %84,9 | AKP | %60,7 |
| Laleli Köyü | 1 | 23 | %104,4 | AKP | %70,8 |
| Mollakamer Köyü | 1 | 321 | %69,8 | DEVA | %72,1 |
| Nahırkıran Köyü | 1 | 193 | %38,3 | DEM | %52,7 |
| Ombulak Köyü | 1 | 157 | %40,8 | DEM | %77,8 |
| Orta Mah. | 2 | 542 | %86,0 | CHP | %30,1 |
| Ortabucak Köyü | 1 | 104 | %55,8 | AKP | %51,8 |
| Osmanköy | 1 | 118 | %74,6 | DEM | %77,0 |
| Pirdemir Köyü | 1 | 31 | %58,1 | DEM | %52,9 |
| Sarıabdal Köyü | 1 | 36 | %75,0 | AKP | %88,0 |
| Sarıbulak Köyü | 1 | 176 | %86,4 | DEM | %77,0 |
| Soğukbulak Köyü | 1 | 48 | %97,9 | DEM | %53,3 |
| Söğütlü Köyü | 2 | 390 | %85,4 | DEM | %57,0 |
| Sürmeli Köyü | 2 | 291 | %92,4 | DEM | %42,6 |
| Taşuçan Köyü | 1 | 119 | %52,9 | DEM | %54,0 |
| Turabi Köyü | 1 | 129 | %85,3 | AKP | %28,7 |
| Tutak Köyü | 1 | 80 | %50,0 | DEM | %58,3 |
| Uğruca Köyü | 1 | 67 | %70,2 | AKP | %37,8 |
| Yassıbulak Köyü | 1 | 93 | %97,9 | DEM | %64,5 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 146 | %80,8 | DEM | %83,2 |
| Yağlı Köyü | 2 | 415 | %81,9 | DEM | %58,5 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.633 | %79,2 | DEM | %31,0 |
| Yukarı Mah. | 6 | 2.064 | %80,8 | DEM | %42,1 |
| Yukarıaktaş Köyü | 1 | 25 | %76,0 | AKP | %84,2 |
| Yukarıcivanlı Köyü | 1 | 63 | %68,3 | DEM | %60,5 |
| Yüceotak Köyü | 1 | 33 | %90,9 | AKP | %51,7 |
| Çıraklı Köyü | 1 | 61 | %65,6 | AKP | %80,0 |
| Çiçekli Köyü | 1 | 90 | %94,4 | MHP | %50,0 |
| Ünlendi Köyü | 1 | 83 | %43,4 | AKP | %60,0 |
| Üçkaya Köyü | 1 | 275 | %74,9 | AKP | %82,8 |
| İnce Köyü | 1 | 60 | %81,7 | AKP | %21,7 |
| İncesu Köyü | 1 | 181 | %89,5 | DEM | %34,8 |