%25,7
MHP birinci
10.032 geçerli oy · katılım %72,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şiran ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında MHP %25,7 ile birinci; 10.032 geçerli oy, katılım %72,7.
Kayıtlı seçmen 14.813 · Oy kullanan 10.774 (katılım %72,7) · Geçerli 10.032 · Geçersiz 742
Şiran İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 2.573 | %25,7 |
| AKP | 2.259 | %22,5 |
| YRP | 1.780 | %17,7 |
| DP | 1.531 | %15,3 |
| İYİ | 629 | %6,3 |
| CHP | 559 | %5,6 |
| SAADET | 360 | %3,6 |
| BBP | 174 | %1,7 |
| ZAFER | 61 | %0,6 |
| DEVA | 38 | %0,4 |
| TİP | 21 | %0,2 |
| BTP | 18 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 13 | %0,1 |
| SOL | 10 | %0,1 |
| VATAN | 6 | %0,1 |
Seçilenler
- Abdulbaki Yeniçeri · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Sami Tosun · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Şiran mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbulak Köyü | 2 | 374 | %92,0 | YRP | %29,3 |
| Aksaray Köyü | 1 | 133 | %66,2 | AKP | %27,5 |
| Akçalı Köyü | 1 | 107 | %90,7 | YRP | %32,6 |
| Alacahan Mah. | 1 | 164 | %88,4 | MHP | %45,8 |
| Alıç Köyü | 1 | 89 | %50,6 | İYİ | %40,9 |
| Araköy | 1 | 142 | %59,9 | CHP | %39,0 |
| Ardıçlı Köyü | 1 | 54 | %100,0 | YRP | %38,9 |
| Arıtaş Köyü | 1 | 84 | %91,7 | AKP | %45,3 |
| Aşağıduruçay Köyü | 1 | 109 | %76,2 | MHP | %35,8 |
| Babacan Köyü | 1 | 144 | %75,0 | AKP | %50,5 |
| Babuş Köyü | 1 | 29 | %89,7 | AKP | %41,7 |
| Bahçeli Köyü | 1 | 174 | %73,0 | AKP | %78,9 |
| Balıkhisar Köyü | 1 | 36 | %86,1 | YRP | %25,8 |
| Başköy | 1 | 54 | %85,2 | CHP | %52,4 |
| Belen Köyü | 1 | 39 | %79,5 | CHP | %55,6 |
| Bolluk Köyü | 1 | 76 | %54,0 | MHP | %40,0 |
| Boğazyayla Köyü | 1 | 166 | %65,1 | AKP | %34,3 |
| Bilgili Mah. | 1 | 247 | %58,3 | YRP | %25,2 |
| Darıbükü Köyü | 1 | 19 | %105,3 | CHP | %35,0 |
| Dumanoluğu Köyü | 1 | 54 | %77,8 | MHP | %37,5 |
| Dilekyolu Köyü | 1 | 47 | %102,1 | CHP | %40,0 |
| Eldiğin Köyü | 1 | 20 | %80,0 | AKP | %18,8 |
| Elmaçukuru Köyü | 1 | 15 | %80,0 | YRP | %58,3 |
| Ericek Köyü | 1 | 89 | %87,6 | YRP | %34,7 |
| Evren Köyü | 1 | 193 | %67,9 | MHP | %57,5 |
| Fatih Mah. | 1 | 229 | %80,4 | MHP | %48,9 |
| Gökçeler Köyü | 1 | 189 | %87,8 | YRP | %83,7 |
| Günbatur Köyü | 1 | 37 | %86,5 | MHP | %43,8 |
| Günyüzü Köyü | 1 | 137 | %27,0 | AKP | %36,1 |
| Güreşköy | 1 | 16 | %81,3 | İYİ | %25,0 |
| Kadıçayırı Köyü | 1 | 26 | %92,3 | AKP | %45,8 |
| Karaca Mah. | 4 | 1.309 | %52,6 | MHP | %30,8 |
| Karaşeyh Köyü | 1 | 106 | %88,7 | YRP | %33,0 |
| Kavaklıdere Köyü | 1 | 52 | %100,0 | YRP | %32,7 |
| Kavakpınarı Köyü | 1 | 137 | %55,5 | YRP | %52,8 |
| Kaynakbaşı Köyü | 1 | 45 | %82,2 | MHP | %51,4 |
| Kırıntı Köyü | 1 | 139 | %46,8 | CHP | %54,1 |
| Koyunbaba Köyü | 1 | 76 | %90,8 | AKP | %33,9 |
| Kozağaç Köyü | 1 | 114 | %46,5 | AKP | %64,2 |
| Mertekli Mah. | 1 | 316 | %75,0 | YRP | %37,3 |
| Ozanca Köyü | 1 | 156 | %75,6 | MHP | %48,7 |
| Paşapınarı Köyü | 1 | 59 | %84,8 | CHP | %48,9 |
| Pelitli Köyü | 1 | 50 | %86,0 | CHP | %42,5 |
| Sadıkköy | 1 | 219 | %84,9 | AKP | %44,0 |
| Sarıca Köyü | 1 | 255 | %68,6 | AKP | %28,1 |
| Sellidere Köyü | 1 | 23 | %87,0 | DP | %50,0 |
| Selimiye Köyü | 1 | 186 | %74,7 | AKP | %29,2 |
| Seydibaba Köyü | 1 | 295 | %74,9 | MHP | %47,6 |
| Susuz Köyü | 1 | 47 | %104,3 | DP | %38,8 |
| Söğütalan Köyü | 1 | 175 | %73,1 | AKP | %45,6 |
| Sinanlı Köyü | 1 | 44 | %90,9 | CHP | %24,3 |
| Tekke Mah. | 11 | 3.334 | %72,2 | DP | %27,7 |
| Telme Köyü | 1 | 257 | %77,0 | SAADET | %38,7 |
| Tepedam Köyü | 1 | 68 | %92,7 | MHP | %24,6 |
| Uluşiran Mah. | 2 | 506 | %62,9 | DP | %35,2 |
| Yedibölük Köyü | 1 | 78 | %74,4 | CHP | %47,3 |
| Yeniköy | 1 | 107 | %72,0 | CHP | %67,7 |
| Yeşilbük-Akyayla Mah. | 1 | 127 | %86,6 | AKP | %65,4 |
| Yeşilbük-Beydere Mah. | 1 | 221 | %58,4 | AKP | %39,3 |
| Yeşilbük-Konaklı Mah. | 2 | 441 | %75,3 | MHP | %68,3 |
| Yeşilbük-Yeşilkent Mah. | 2 | 480 | %80,8 | MHP | %41,0 |
| Yeşilbük-Yeşilyurt Mah. | 1 | 344 | %70,4 | AKP | %58,5 |
| Yolbilen Köyü | 1 | 117 | %101,7 | AKP | %42,9 |
| Yukarı Duruçay Köyü | 1 | 41 | %61,0 | AKP | %22,7 |
| Yukarıkulaca Köyü | 1 | 157 | %87,9 | MHP | %34,1 |
| Çakırkaya Köyü | 1 | 111 | %89,2 | AKP | %33,3 |
| Çalköy | 1 | 100 | %87,0 | MHP | %41,8 |
| Çambaşı Köyü | 1 | 23 | %100,0 | YRP | %45,5 |
| Çanakçı Köyü | 1 | 88 | %59,1 | AKP | %92,0 |
| Çatmalar Köyü | 1 | 29 | %93,1 | AKP | %37,0 |
| Çavlan Köyü | 1 | 26 | %92,3 | CHP | %27,3 |
| Çağıl Köyü | 1 | 22 | %45,5 | YRP | %33,3 |
| Çevrepınar Köyü | 1 | 127 | %77,2 | AKP | %35,1 |
| Örenkale Mah. | 1 | 238 | %84,9 | MHP | %27,3 |
| İncedere Köyü | 1 | 111 | %84,7 | AKP | %50,0 |
| İnözü Köyü | 1 | 87 | %65,5 | CHP | %39,6 |
| Şehit Hakan Mah. | 2 | 478 | %78,2 | MHP | %30,6 |