%40,7
MHP birinci
26.889 geçerli oy · katılım %78,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gümüşhane Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında MHP %40,7 ile birinci; 26.889 geçerli oy, katılım %78,2.
Kayıtlı seçmen 36.040 · Oy kullanan 28.171 (katılım %78,2) · Geçerli 26.889 · Geçersiz 1.282
Gümüşhane Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 10.938 | %40,7 |
| AKP | 9.081 | %33,8 |
| CHP | 2.966 | %11,0 |
| İYİ | 1.552 | %5,8 |
| YRP | 892 | %3,3 |
| SAADET | 413 | %1,5 |
| ZAFER | 328 | %1,2 |
| BBP | 210 | %0,8 |
| DP | 145 | %0,5 |
| DEVA | 92 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 91 | %0,3 |
| BTP | 64 | %0,2 |
| TİP | 42 | %0,2 |
| DEM | 34 | %0,1 |
| DSP | 17 | %0,1 |
| SOL | 15 | %0,1 |
| VATAN | 9 | %0,0 |
Seçilenler
- İsmail Şeker · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Eşref Balki · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Hasan Çiçek · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mihdat Uçan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Gümüşhane Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akgedik Köyü | 1 | 149 | %73,2 | MHP | %47,1 |
| Akhisar Köyü | 1 | 77 | %52,0 | MHP | %68,6 |
| Akocak Köyü | 1 | 120 | %92,5 | AKP | %59,3 |
| Akpınar Köyü | 1 | 158 | %56,3 | MHP | %65,9 |
| Aksu Köyü | 1 | 122 | %95,1 | MHP | %45,4 |
| Aktutan Köyü | 2 | 311 | %94,2 | MHP | %31,4 |
| Akçahisar Köyü | 1 | 60 | %70,0 | MHP | %55,0 |
| Akçakale Mah. | 3 | 759 | %82,0 | AKP | %41,4 |
| Alemdar Köyü | 1 | 103 | %77,7 | MHP | %71,3 |
| Alçakdere Köyü | 1 | 124 | %76,6 | AKP | %66,3 |
| Ardıç Köyü | 1 | 44 | %90,9 | AKP | %52,6 |
| Arslanca Köyü | 1 | 39 | %53,9 | MHP | %47,6 |
| Avşarbeyli Köyü | 1 | 40 | %65,0 | AKP | %66,7 |
| Aşağı Yuvalı Köyü | 1 | 62 | %48,4 | AKP | %40,0 |
| Aşağıalıçlı Köyü | 1 | 110 | %71,8 | AKP | %50,6 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 65 | %76,9 | AKP | %44,0 |
| Bahçeli-Arzular Mah. | 2 | 477 | %67,9 | MHP | %46,8 |
| Bahçeli-Ekinciler Mah. | 1 | 186 | %75,3 | MHP | %45,9 |
| Bahçeli-Esentepe Mah. | 1 | 293 | %78,5 | MHP | %52,1 |
| Bahçeli-Kabaköy Mah. | 1 | 317 | %70,7 | MHP | %59,5 |
| Bahçeli-Mezire Mah. | 1 | 57 | %73,7 | MHP | %65,0 |
| Bahçeli-Sobran Mah. | 3 | 452 | %69,7 | MHP | %60,5 |
| Ballıca Köyü | 1 | 127 | %89,0 | MHP | %42,6 |
| Bandırlak Köyü | 1 | 24 | %66,7 | AKP | %62,5 |
| Bağlarbaşı Mah. | 7 | 1.758 | %80,4 | MHP | %39,4 |
| Beyçam Köyü | 1 | 135 | %87,4 | MHP | %56,8 |
| Beşoba Köyü | 1 | 30 | %50,0 | MHP | %30,8 |
| Boyluca Köyü | 1 | 133 | %63,9 | MHP | %72,6 |
| Boğalı Köyü | 1 | 71 | %42,3 | AKP | %46,7 |
| Canca Mah. | 1 | 191 | %90,1 | MHP | %54,7 |
| Demirkaynak Köyü | 1 | 54 | %83,3 | MHP | %45,5 |
| Demirören Köyü | 1 | 54 | %48,2 | İYİ | %46,2 |
| Dumanlı Köyü | 1 | 64 | %90,6 | MHP | %54,4 |
| Duymadık Köyü | 1 | 52 | %38,5 | AKP | %35,0 |
| Dölek Köyü | 2 | 166 | %85,5 | AKP | %45,3 |
| Dörtkonak Köyü | 1 | 271 | %90,8 | AKP | %51,0 |
| Düğünyazı Köyü | 1 | 34 | %73,5 | MHP | %60,0 |
| Dibekli Köyü | 1 | 259 | %88,8 | MHP | %61,2 |
| Erdemler Köyü | 1 | 139 | %47,5 | AKP | %47,5 |
| Esenler Köyü | 1 | 30 | %63,3 | MHP | %62,5 |
| Esenyurt Köyü | 1 | 104 | %98,1 | MHP | %53,7 |
| Eskibağlar Mah. | 1 | 149 | %85,2 | MHP | %36,1 |
| Geçitköy | 1 | 52 | %40,4 | AKP | %76,2 |
| Gökdere Köyü | 2 | 148 | %91,2 | MHP | %55,3 |
| Gökçepınar Köyü | 1 | 210 | %47,1 | MHP | %49,5 |
| Gözeler Köyü | 1 | 32 | %68,8 | MHP | %81,0 |
| Gümüşkaya Köyü | 1 | 116 | %87,1 | MHP | %50,5 |
| Güngören Köyü | 1 | 129 | %79,8 | AKP | %42,4 |
| Güvercinlik Köyü | 1 | 75 | %102,7 | AKP | %54,7 |
| Hacıemin Mah. | 2 | 181 | %87,9 | MHP | %48,7 |
| Harmancık Köyü | 1 | 69 | %62,3 | AKP | %56,1 |
| Hasanbey Mah. | 19 | 4.930 | %75,0 | MHP | %47,9 |
| Hasköy | 1 | 228 | %89,9 | MHP | %59,2 |
| Kale Köyü | 1 | 218 | %72,9 | AKP | %36,0 |
| Kaletaş Köyü | 1 | 146 | %61,0 | MHP | %65,9 |
| Karaer Mah. | 9 | 2.617 | %76,8 | AKP | %36,9 |
| Karamustafa Köyü | 2 | 359 | %95,5 | İYİ | %34,2 |
| Karşıyaka Mah. | 8 | 2.249 | %78,7 | MHP | %36,2 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 13 | %107,7 | AKP | %57,1 |
| Kazantaş Köyü | 1 | 118 | %89,0 | AKP | %44,4 |
| Keçikaya Köyü | 1 | 89 | %55,1 | AKP | %78,3 |
| Kılıçören Köyü | 1 | 113 | %96,5 | MHP | %56,2 |
| Kırıklı Köyü | 1 | 108 | %68,5 | AKP | %52,9 |
| Kızılca Köyü | 1 | 118 | %61,9 | AKP | %59,2 |
| Kocapınar Köyü | 1 | 34 | %102,9 | MHP | %41,2 |
| Kocayokuş Köyü | 1 | 98 | %71,4 | MHP | %55,2 |
| Kurtoğlu Köyü | 1 | 183 | %55,2 | MHP | %50,5 |
| Mescitli Köyü | 1 | 170 | %83,5 | MHP | %52,5 |
| Nazlıçayır Köyü | 1 | 52 | %63,5 | MHP | %63,0 |
| Oltanbey Mah. | 6 | 1.792 | %82,1 | MHP | %38,8 |
| Olucak Köyü | 1 | 100 | %84,0 | MHP | %32,5 |
| Olukdere Köyü | 1 | 135 | %60,0 | MHP | %70,4 |
| Pehlivantaşı Köyü | 1 | 69 | %40,6 | MHP | %64,3 |
| Pirahmet Köyü | 1 | 309 | %75,7 | MHP | %50,2 |
| Sargınkaya Köyü | 1 | 53 | %34,0 | MHP | %50,0 |
| Sarıçiçek Köyü | 1 | 139 | %79,9 | MHP | %27,9 |
| Sungurbeyli Köyü | 1 | 99 | %62,6 | AKP | %50,8 |
| Söğütağıl Köyü | 2 | 409 | %44,0 | MHP | %68,0 |
| Süle Köyü | 1 | 63 | %57,1 | AKP | %45,7 |
| Süleymaniye Mah. | 1 | 185 | %93,0 | MHP | %37,6 |
| Süngübayır Köyü | 1 | 123 | %80,5 | AKP | %41,8 |
| Tamzı Köyü | 1 | 48 | %104,2 | SAADET | %40,4 |
| Tandırlık Köyü | 1 | 33 | %81,8 | MHP | %48,2 |
| Tekke Köyü | 4 | 943 | %62,9 | CHP | %46,9 |
| Yaydemir Köyü | 1 | 35 | %80,0 | AKP | %66,7 |
| Yayladere Köyü | 1 | 103 | %65,1 | MHP | %55,4 |
| Yağlıdere Köyü | 2 | 368 | %93,8 | AKP | %44,3 |
| Yağmurdere Köyü | 1 | 119 | %93,3 | CHP | %38,1 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.355 | %76,1 | AKP | %41,6 |
| Yenice Köyü | 1 | 91 | %86,8 | MHP | %60,8 |
| Yeniköy | 1 | 244 | %93,0 | MHP | %42,1 |
| Yeniyol Köyü | 1 | 225 | %84,9 | AKP | %40,7 |
| Yeşildere Köyü | 2 | 359 | %95,5 | MHP | %39,8 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 168 | %91,7 | MHP | %28,3 |
| Yukarı Alıçlı Köyü | 1 | 223 | %92,4 | MHP | %51,3 |
| Yukarı Yuvalı Köyü | 1 | 149 | %94,0 | AKP | %44,3 |
| Yitirmez Köyü | 1 | 151 | %95,4 | AKP | %39,1 |
| Çalık Köyü | 1 | 120 | %82,5 | AKP | %47,8 |
| Çaltılı Köyü | 1 | 79 | %68,4 | AKP | %56,9 |
| Çamlı Köyü | 2 | 657 | %89,7 | MHP | %40,3 |
| Çamlıca Mah. | 3 | 852 | %81,7 | MHP | %38,6 |
| Çayırardı Köyü | 2 | 242 | %93,0 | AKP | %42,2 |
| Çorak Köyü | 1 | 30 | %73,3 | MHP | %31,8 |
| Örenler Köyü | 1 | 43 | %58,1 | AKP | %76,0 |
| Övündü Köyü | 2 | 228 | %93,9 | MHP | %48,8 |
| Özcan Mah. | 4 | 1.145 | %76,4 | MHP | %41,3 |
| Üçkol Köyü | 1 | 183 | %94,0 | AKP | %39,8 |
| İkisu Köyü | 1 | 199 | %95,0 | MHP | %45,9 |
| İkiz Köyü | 1 | 22 | %72,7 | AKP | %43,8 |
| İncesu Köyü | 1 | 64 | %101,6 | AKP | %39,7 |
| İnönü Mah. | 11 | 3.161 | %79,9 | AKP | %39,5 |
| Şaphane Köyü | 1 | 100 | %66,0 | MHP | %42,4 |