%45,3
CHP birinci
79.943 geçerli oy · katılım %79,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Giresun Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %45,3 ile birinci; 79.943 geçerli oy, katılım %79,2.
Kayıtlı seçmen 105.891 · Oy kullanan 83.913 (katılım %79,2) · Geçerli 79.943 · Geçersiz 3.970
Giresun Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 36.189 | %45,3 |
| AKP | 26.819 | %33,6 |
| MHP | 5.931 | %7,4 |
| YRP | 3.472 | %4,3 |
| İYİ | 2.220 | %2,8 |
| ZAFER | 1.637 | %2,1 |
| SAADET | 1.105 | %1,4 |
| BBP | 753 | %0,9 |
| MEMLEKET | 351 | %0,4 |
| BTP | 347 | %0,4 |
| DEVA | 188 | %0,2 |
| ANAP | 161 | %0,2 |
| TİP | 158 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 112 | %0,1 |
| SOL | 105 | %0,1 |
| MİLLET | 101 | %0,1 |
| DP | 92 | %0,1 |
| DEM | 86 | %0,1 |
| DSP | 61 | %0,1 |
| VATAN | 55 | %0,1 |
Seçilenler
- Şükrü Ertürk · CHP · listede 1. sıra
- Ahmet Şahin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Eyüp Çiftci · CHP · listede 2. sıra
- Fuat Yurt · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Fehime Ömerbeyoğlu · CHP · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Giresun Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akıncı Köyü | 1 | 91 | %90,1 | AKP | %45,6 |
| Akköy | 2 | 389 | %85,9 | AKP | %44,9 |
| Aksu Mah. | 23 | 7.640 | %77,4 | AKP | %41,4 |
| Akçalı Köyü | 2 | 354 | %82,2 | CHP | %51,1 |
| Alınca Köyü | 2 | 502 | %60,4 | MHP | %30,8 |
| Anbaralan Köyü | 1 | 119 | %74,0 | AKP | %72,0 |
| Aydınlar Mah. | 2 | 586 | %84,8 | CHP | %47,1 |
| Barça Köyü | 2 | 697 | %82,5 | AKP | %47,3 |
| Barçaçakırlı Köyü | 1 | 259 | %90,4 | AKP | %60,3 |
| Bayazıt Köyü | 1 | 204 | %90,2 | CHP | %56,8 |
| Boztekke Köyü | 3 | 785 | %83,1 | CHP | %39,7 |
| Burhaniye Köyü | 1 | 280 | %87,5 | CHP | %53,0 |
| Camili Köyü | 2 | 412 | %88,1 | CHP | %48,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 225 | %97,8 | CHP | %60,5 |
| Darıköy | 1 | 302 | %88,4 | AKP | %52,5 |
| Duroğlu-Demirci Mah. | 1 | 278 | %86,3 | AKP | %30,2 |
| Duroğlu-Homurlu Mah. | 2 | 489 | %84,9 | YRP | %25,3 |
| Duroğlu-Konacık Mah. | 3 | 1.048 | %85,2 | MHP | %30,9 |
| Duroğlu-Tekke Mah. | 2 | 483 | %80,5 | MHP | %32,6 |
| Duroğlu-Çağlayan Mah. | 1 | 223 | %86,1 | CHP | %41,8 |
| Ergence Köyü | 1 | 189 | %93,1 | CHP | %43,5 |
| Erikliman Mah. | 7 | 2.159 | %81,9 | CHP | %51,8 |
| Eriklimanı Köyü | 2 | 534 | %89,5 | AKP | %43,1 |
| Esentepe Köyü | 1 | 177 | %87,0 | AKP | %59,0 |
| Evrenköy | 1 | 141 | %85,8 | AKP | %41,0 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 8 | 2.658 | %81,8 | AKP | %40,2 |
| Gaziler Mah. | 8 | 2.553 | %76,9 | CHP | %57,0 |
| Gedikkaya Mah. | 31 | 10.722 | %76,8 | CHP | %50,0 |
| Gedikli Köyü | 1 | 339 | %85,8 | AKP | %46,7 |
| Gemilerçekeği Mah. | 18 | 5.987 | %76,1 | CHP | %50,7 |
| Güney Köyü | 1 | 211 | %89,6 | AKP | %45,7 |
| Güre Mah. | 4 | 1.303 | %79,7 | CHP | %59,8 |
| Gürköy | 1 | 227 | %92,1 | CHP | %47,8 |
| Güveç Köyü | 1 | 288 | %90,3 | AKP | %55,5 |
| Hacı Hüseyin Mah. | 13 | 4.475 | %78,8 | CHP | %56,3 |
| Hacımiktat Mah. | 5 | 1.655 | %77,3 | CHP | %52,6 |
| Hacısiyam Mah. | 20 | 6.576 | %75,1 | CHP | %46,0 |
| Hamidiye Köyü | 1 | 245 | %88,6 | AKP | %40,1 |
| Hisargeriş Köyü | 1 | 298 | %85,9 | CHP | %49,2 |
| Kale Mah. | 4 | 1.188 | %81,1 | CHP | %62,6 |
| Kapu Mah. | 3 | 908 | %76,9 | CHP | %58,4 |
| Karaali Köyü | 1 | 129 | %86,8 | AKP | %59,1 |
| Kavaklar Mah. | 15 | 5.187 | %77,4 | CHP | %51,9 |
| Kayadibi Mah. | 3 | 898 | %83,3 | CHP | %60,6 |
| Kemaliye Köyü | 1 | 308 | %70,8 | CHP | %54,4 |
| Küçükköy Mah. | 2 | 669 | %84,0 | AKP | %42,5 |
| Lapa Köyü | 2 | 415 | %84,3 | AKP | %49,7 |
| Melikli Köyü | 1 | 310 | %75,8 | AKP | %44,6 |
| Mesudiye Köyü | 2 | 365 | %89,0 | AKP | %47,7 |
| Nizamiye Mah. | 9 | 2.989 | %77,9 | CHP | %50,1 |
| Okçu Köyü | 2 | 441 | %93,4 | AKP | %56,0 |
| Orhaniye Köyü | 2 | 494 | %94,3 | CHP | %42,5 |
| Ortaköy | 1 | 198 | %95,5 | CHP | %46,5 |
| Osmaniye Köyü | 2 | 478 | %79,9 | AKP | %31,7 |
| Osmaniye Mah. | 8 | 2.508 | %80,0 | CHP | %53,6 |
| Pınarçukuru Köyü | 1 | 227 | %88,6 | AKP | %45,6 |
| Samanlıkkıranı Mah. | 1 | 245 | %87,4 | CHP | %60,7 |
| Sarvan Köyü | 1 | 342 | %74,6 | AKP | %53,4 |
| Sayca Köyü | 2 | 557 | %87,8 | AKP | %44,8 |
| Seldeğirmeni Mah. | 7 | 2.375 | %79,2 | CHP | %48,8 |
| Seyitköy | 1 | 207 | %86,0 | AKP | %36,5 |
| Sıvacı Köyü | 1 | 189 | %87,3 | CHP | %46,0 |
| Sultan Selim Mah. | 1 | 277 | %80,9 | CHP | %57,4 |
| Sultaniye Köyü | 1 | 299 | %67,2 | AKP | %52,1 |
| Teyyaredüzü Mah. | 33 | 11.145 | %77,2 | CHP | %47,2 |
| Uzgur Köyü | 1 | 255 | %90,6 | AKP | %41,6 |
| Uzkara Köyü | 1 | 164 | %86,0 | AKP | %36,6 |
| Yalı Mah. | 1 | 319 | %84,6 | CHP | %46,3 |
| Yaykınlık Köyü | 1 | 122 | %93,4 | AKP | %66,1 |
| Yazlık Köyü | 1 | 323 | %94,1 | MHP | %34,8 |
| Yağmurca Köyü | 1 | 272 | %77,9 | AKP | %42,4 |
| Yenicehisar Köyü | 1 | 300 | %91,3 | AKP | %39,2 |
| Yukarıalınlı Köyü | 1 | 178 | %71,9 | CHP | %47,1 |
| Çamlık Köyü | 1 | 254 | %95,3 | AKP | %62,6 |
| Çandır Köyü | 2 | 379 | %90,5 | MHP | %38,4 |
| Çavuşoğlu Köyü | 1 | 225 | %87,1 | CHP | %58,0 |
| Çaykara Mah. | 4 | 889 | %90,1 | CHP | %45,0 |
| Çınarlar Mah. | 7 | 2.129 | %78,6 | CHP | %57,9 |
| Çıtlakkale Mah. | 26 | 8.680 | %77,3 | CHP | %44,2 |
| Çukurköy | 1 | 224 | %87,1 | AKP | %50,8 |
| Çimşir Köyü | 1 | 182 | %90,1 | AKP | %42,5 |
| Çiçekli Köyü | 1 | 156 | %89,1 | CHP | %49,3 |
| Ülper Köyü | 2 | 371 | %83,8 | CHP | %44,4 |
| İncegeriş Köyü | 1 | 161 | %85,1 | AKP | %37,8 |
| İnişdibi Köyü | 2 | 370 | %90,3 | AKP | %43,2 |
| Şeyhkeramettin Mah. | 2 | 487 | %74,3 | CHP | %56,0 |