%33,1
AK PARTİ birinci
4.603 geçerli oy · katılım %77,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kemah ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %33,1 ile birinci; 4603 geçerli oy, katılım %77,8.
Kayıtlı seçmen 6.186 · Oy kullanan 4.813 (katılım %77,8) · Geçerli 4.603 · Geçersiz 210
Kemah İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.523 | %33,1 |
| CHP | 1.406 | %30,6 |
| MHP | 593 | %12,9 |
| YRP | 90 | %2,0 |
| ZAFER | 83 | %1,8 |
| İYİ | 74 | %1,6 |
| BTP | 50 | %1,1 |
| TİP | 31 | %0,7 |
| BBP | 29 | %0,6 |
| SAADET | 20 | %0,4 |
| DP | 18 | %0,4 |
| VATAN | 16 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 8 | %0,2 |
| DEVA | 7 | %0,2 |
| MİLLET | 3 | %0,1 |
Seçilenler
- Şükür Bozdemir · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Alican Binay · CHP · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kemah mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbudak Köyü | 1 | 64 | %64,1 | AKP | %51,4 |
| Aktaş Köyü | 1 | 20 | %85,0 | CHP | %58,8 |
| Akyünlü Köyü | 1 | 28 | %75,0 | CHP | %76,2 |
| Akça Köyü | 1 | 18 | %61,1 | AKP | %20,0 |
| Alpköy | 1 | 66 | %45,5 | AKP | %60,0 |
| Atma Köyü | 1 | 48 | %93,8 | AKP | %55,6 |
| Ayranpınar Köyü | 1 | 52 | %71,2 | YRP | %36,1 |
| Ağaçsaray Köyü | 1 | 66 | %59,1 | AKP | %51,4 |
| Aşağıgedik Mah. | 1 | 49 | %95,9 | CHP | %39,0 |
| Beklimçay Mah. | 1 | 57 | %82,5 | AKP | %25,0 |
| Beşikli Köyü | 1 | 58 | %82,8 | CHP | %87,5 |
| Bozoğlak Köyü | 1 | 65 | %49,2 | AKP | %65,6 |
| Boğaziçi Köyü | 1 | 41 | %102,4 | AKP | %69,4 |
| Cevizlik Köyü | 1 | 64 | %45,3 | AKP | %51,7 |
| Cirgişin Mah. | 1 | 85 | %69,4 | AKP | %40,7 |
| Dedek Köyü | 1 | 26 | %53,9 | MHP | %46,2 |
| Dedeoğlu Köyü | 1 | 79 | %82,3 | AKP | %30,7 |
| Dereköy | 1 | 61 | %88,5 | CHP | %50,0 |
| Doruca Köyü | 1 | 14 | %107,1 | CHP | %46,7 |
| Doğanbeyli Köyü | 1 | 137 | %78,1 | AKP | %43,0 |
| Doğanköy | 1 | 63 | %90,5 | CHP | %74,6 |
| Dutlu Köyü | 1 | 9 | %55,6 | MHP | %50,0 |
| Dikyamaç Köyü | 1 | 58 | %89,7 | AKP | %52,9 |
| Elmalı Köyü | 1 | 57 | %79,0 | AKP | %34,2 |
| Eriç Köyü | 1 | 38 | %39,5 | AKP | %66,7 |
| Eskibağlar Köyü | 1 | 57 | %57,9 | AKP | %24,2 |
| Esimli Köyü | 1 | 106 | %86,8 | CHP | %77,3 |
| Gediktepe Köyü | 1 | 47 | %95,7 | AKP | %61,4 |
| Gökkaya Köyü | 1 | 88 | %92,1 | CHP | %83,8 |
| Gölkaynak Köyü | 1 | 47 | %83,0 | AKP | %34,2 |
| Göğüsbağı Mah. | 1 | 130 | %86,2 | AKP | %41,8 |
| Gülbahçe Köyü | 1 | 61 | %78,7 | AKP | %52,1 |
| Hakbilir Köyü | 1 | 154 | %85,7 | AKP | %49,2 |
| Ilgarlı Köyü | 1 | 17 | %76,5 | AKP | %46,2 |
| Karacaköy | 1 | 66 | %86,4 | CHP | %76,4 |
| Karadağ Köyü | 1 | 51 | %49,0 | AKP | %33,3 |
| Kardere Köyü | 1 | 84 | %69,1 | AKP | %54,6 |
| Karşıbağ Mah. | 1 | 88 | %81,8 | MHP | %34,9 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 43 | %44,2 | CHP | %63,2 |
| Kazankaya Köyü | 1 | 32 | %59,4 | CHP | %89,5 |
| Kedek Köyü | 1 | 114 | %97,4 | CHP | %49,6 |
| Kemeryaka Köyü | 1 | 101 | %71,3 | AKP | %47,0 |
| Kerer Köyü | 1 | 275 | %79,3 | AKP | %38,7 |
| Kırıkdere Köyü | 1 | 21 | %76,2 | AKP | %56,3 |
| Konuksever Köyü | 1 | 126 | %88,1 | CHP | %61,2 |
| Koruyolu Köyü | 1 | 17 | %70,6 | AKP | %41,7 |
| Koçkar Köyü | 1 | 145 | %64,8 | AKP | %81,7 |
| Kutluova Köyü | 1 | 20 | %105,0 | MHP | %28,6 |
| Kömürköy | 1 | 64 | %89,1 | MHP | %24,5 |
| Küplü Köyü | 1 | 102 | %89,2 | CHP | %73,9 |
| Maksutuşağı Köyü | 1 | 207 | %89,9 | CHP | %80,1 |
| Mektepönü Mah. | 1 | 72 | %87,5 | MHP | %36,7 |
| Mermerli Köyü | 1 | 182 | %85,2 | CHP | %41,9 |
| Mezraa Köyü | 1 | 35 | %97,1 | CHP | %87,1 |
| Muratboynu Köyü | 1 | 85 | %50,6 | AKP | %31,6 |
| Olukpınar Köyü | 1 | 60 | %71,7 | CHP | %88,4 |
| Ortagedik Mah. | 1 | 11 | %118,2 | MHP | %25,0 |
| Oğuzköy | 1 | 70 | %54,3 | AKP | %60,5 |
| Parmakkaya Köyü | 1 | 24 | %87,5 | AKP | %61,9 |
| Pörhenkbaşı Mah. | 1 | 62 | %88,7 | MHP | %39,2 |
| Sarıyazı Köyü | 1 | 44 | %56,8 | CHP | %72,0 |
| Seringöze Köyü | 1 | 79 | %74,7 | AKP | %70,2 |
| Sürekköy | 1 | 40 | %97,5 | CHP | %77,8 |
| Tandırbaşı Köyü | 1 | 12 | %58,3 | AKP | %50,0 |
| Tanköy | 1 | 32 | %50,0 | AKP | %75,0 |
| Taşbulak Köyü | 1 | 62 | %79,0 | AKP | %42,6 |
| Tuzla Köyü | 1 | 39 | %66,7 | AKP | %57,7 |
| Uluçınar Köyü | 1 | 38 | %89,5 | CHP | %66,7 |
| Yahşiler Köyü | 1 | 97 | %84,5 | CHP | %67,5 |
| Yardere Köyü | 1 | 21 | %81,0 | CHP | %75,0 |
| Yastıktepe Köyü | 1 | 95 | %95,8 | CHP | %70,8 |
| Yağca Köyü | 1 | 29 | %62,1 | CHP | %76,5 |
| Yukarı Mah. | 1 | 30 | %103,3 | AKP | %34,5 |
| Yücebelen Köyü | 1 | 135 | %66,7 | AKP | %66,7 |
| Çakırlar Köyü | 1 | 60 | %96,7 | CHP | %88,7 |
| Çalgı Köyü | 1 | 46 | %89,1 | CHP | %64,9 |
| Çalıklar Köyü | 1 | 53 | %86,8 | CHP | %61,4 |
| Çamlıyayla Köyü | 1 | 20 | %95,0 | AKP | %40,0 |
| Çarşı Mah. | 3 | 862 | %72,7 | AKP | %38,5 |
| Çiğdemli Köyü | 1 | 52 | %59,6 | MHP | %20,7 |
| Özdamar Köyü | 1 | 69 | %76,8 | MHP | %44,9 |
| İncedere Köyü | 1 | 12 | %108,3 | CHP | %46,2 |
| Şahintepe Köyü | 1 | 72 | %94,4 | CHP | %39,7 |