%29,5
CHP birinci
83.468 geçerli oy · katılım %79,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Erzincan Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %29,5 ile birinci; 83.468 geçerli oy, katılım %79,3.
Kayıtlı seçmen 113.901 · Oy kullanan 90.359 (katılım %79,3) · Geçerli 83.468 · Geçersiz 6.891
Erzincan Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 24.652 | %29,5 |
| MHP | 24.124 | %28,9 |
| AKP | 22.130 | %26,5 |
| YRP | 3.782 | %4,5 |
| İYİ | 1.715 | %2,1 |
| SAADET | 1.619 | %1,9 |
| TİP | 1.529 | %1,8 |
| BTP | 974 | %1,2 |
| DP | 802 | %1,0 |
| DEVA | 515 | %0,6 |
| BBP | 482 | %0,6 |
| DSP | 346 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 299 | %0,4 |
| VATAN | 189 | %0,2 |
| MİLLET | 171 | %0,2 |
| SOL | 139 | %0,2 |
Seçilenler
- Kemal Kaplıca · CHP · listede 1. sıra
- Hüseyin İlter · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Cavit Şireci · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Kemal Çelik · CHP · listede 2. sıra
- Sakin Sönmez · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Adnan Yılmaz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Erzincan Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetli Köyü | 1 | 128 | %93,8 | CHP | %85,3 |
| Aktoprak Mah. | 2 | 435 | %90,8 | AKP | %43,9 |
| Akyazı Mah. | 3 | 718 | %88,0 | AKP | %51,8 |
| Akşemsettin Mah. | 5 | 1.665 | %78,4 | MHP | %37,0 |
| Alsancak Mah. | 2 | 385 | %83,4 | MHP | %40,7 |
| Arslanlı Mah. | 11 | 3.761 | %76,3 | MHP | %34,5 |
| Atatürk Mah. | 10 | 3.197 | %72,4 | MHP | %34,2 |
| Aydoğdu Köyü | 1 | 299 | %87,3 | CHP | %56,0 |
| Aziz Baba Mah. | 2 | 389 | %85,4 | CHP | %92,5 |
| Ağılözü Köyü | 1 | 117 | %95,7 | CHP | %92,8 |
| Bahçelievler Mah. | 8 | 2.646 | %80,2 | MHP | %37,6 |
| Bahçeliköy | 2 | 378 | %75,7 | MHP | %39,4 |
| Bahçeyazı Köyü | 1 | 48 | %93,8 | MHP | %48,9 |
| Ballı Köyü | 1 | 127 | %96,1 | MHP | %41,4 |
| Baltaşı Köyü | 1 | 43 | %69,8 | CHP | %73,3 |
| Balibey Köyü | 1 | 155 | %86,5 | CHP | %86,4 |
| Barbaros Mah. | 5 | 1.600 | %76,8 | CHP | %66,4 |
| Barış Mah. | 2 | 617 | %90,3 | CHP | %84,9 |
| Bayrak Mah. | 2 | 397 | %89,2 | CHP | %81,7 |
| Başbağlar Mah. | 5 | 1.733 | %70,9 | CHP | %58,1 |
| Başpınar Mah. | 1 | 234 | %92,3 | AKP | %48,5 |
| Beşsaray Köyü | 1 | 344 | %84,3 | CHP | %89,0 |
| Bozyazı Mah. | 1 | 223 | %86,1 | MHP | %47,6 |
| Bulutlu Mah. | 3 | 1.049 | %85,6 | AKP | %43,6 |
| Buğdaylı Mah. | 1 | 150 | %88,7 | MHP | %61,8 |
| Büyükçakırman Mah. | 1 | 239 | %90,4 | AKP | %75,1 |
| Binkoç Köyü | 1 | 213 | %85,9 | CHP | %74,2 |
| Caferli Köyü | 1 | 72 | %77,8 | CHP | %80,4 |
| Cemal Gürsel Mah. | 1 | 200 | %95,5 | CHP | %88,7 |
| Cevizli Köyü | 1 | 87 | %89,7 | MHP | %40,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 16 | 5.147 | %72,4 | CHP | %51,5 |
| Davarlı Mah. | 1 | 91 | %100,0 | AKP | %44,9 |
| Demetevler Mah. | 2 | 674 | %83,8 | CHP | %84,6 |
| Demirkent Mah. | 8 | 2.493 | %84,4 | MHP | %38,4 |
| Dereyurt Mah. | 1 | 134 | %90,3 | AKP | %57,0 |
| Değirmenköy | 1 | 290 | %92,4 | CHP | %37,3 |
| Ekmekli Köyü | 1 | 129 | %88,4 | MHP | %54,4 |
| Ekinci Köyü | 1 | 94 | %100,0 | CHP | %90,8 |
| Elmaköy | 1 | 148 | %76,4 | MHP | %44,3 |
| Ergan Köyü | 1 | 183 | %78,7 | CHP | %84,4 |
| Ergenekon Mah. | 16 | 5.360 | %79,7 | MHP | %41,1 |
| Ersevenler Mah. | 2 | 615 | %92,9 | CHP | %41,7 |
| Ertuğrul Gazi Mah. | 1 | 117 | %89,7 | MHP | %45,3 |
| Esentepe Mah. | 1 | 280 | %91,8 | AKP | %60,5 |
| Fatih Mah. | 8 | 2.560 | %78,2 | MHP | %36,9 |
| Ganiefendi Çiftliği Köyü | 1 | 237 | %87,3 | CHP | %78,3 |
| Gazi Mah. | 2 | 511 | %80,6 | CHP | %82,2 |
| Gölcük Mah. | 3 | 953 | %82,2 | AKP | %33,8 |
| Gölpınar Köyü | 1 | 198 | %87,9 | CHP | %45,6 |
| Göyne Köyü | 1 | 119 | %95,8 | AKP | %53,1 |
| Gülabibey Mah. | 3 | 944 | %73,0 | MHP | %43,2 |
| Güllüce Mah. | 1 | 297 | %87,5 | AKP | %33,0 |
| Gümüştarla Köyü | 4 | 610 | %70,3 | CHP | %53,0 |
| Günbağı Köyü | 1 | 280 | %83,9 | CHP | %89,9 |
| Günebakan Köyü | 1 | 336 | %90,2 | MHP | %46,0 |
| Gürlevik Köyü | 1 | 16 | %100,0 | CHP | %68,8 |
| Hacıali Palangası Köyü | 1 | 55 | %90,9 | CHP | %87,2 |
| Halitpaşa Mah. | 7 | 2.325 | %77,0 | MHP | %38,1 |
| Hamidiye Mah. | 7 | 2.283 | %81,0 | AKP | %43,4 |
| Hancı Mah. | 1 | 250 | %92,8 | AKP | %46,2 |
| Hancıçiftliği Köyü | 1 | 266 | %94,0 | CHP | %52,7 |
| Handere Köyü | 1 | 21 | %109,5 | CHP | %77,3 |
| Heybeli Köyü | 1 | 130 | %73,9 | CHP | %76,8 |
| Hoca Ahmet Yesevi Mah. | 1 | 154 | %92,9 | AKP | %46,1 |
| Hocabey Mah. | 3 | 899 | %75,4 | MHP | %32,5 |
| Hürrempalangası Mah. | 1 | 119 | %90,8 | CHP | %92,5 |
| Ilıdere Köyü | 1 | 49 | %79,6 | CHP | %100,0 |
| Işıkpınar Mah. | 2 | 474 | %84,0 | MHP | %44,4 |
| Kalecik Köyü | 1 | 87 | %90,8 | CHP | %77,3 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 301 | %89,0 | AKP | %39,9 |
| Karadiğin Köyü | 1 | 317 | %90,2 | CHP | %78,3 |
| Karatuş Köyü | 1 | 236 | %96,2 | CHP | %42,6 |
| Kavakyolu Mah. | 5 | 1.567 | %83,3 | AKP | %42,1 |
| Kazım Karabekir Mah. | 7 | 2.284 | %74,6 | CHP | %33,0 |
| Keklikkayası Mah. | 2 | 510 | %91,2 | CHP | %46,7 |
| Kılıçkaya Köyü | 1 | 108 | %77,8 | CHP | %92,7 |
| Kızılay Mah. | 3 | 800 | %79,0 | MHP | %38,8 |
| Konakbaşı Köyü | 1 | 181 | %91,7 | CHP | %34,0 |
| Koçyatağı Köyü | 1 | 133 | %88,7 | CHP | %92,2 |
| Kurutilek Mah. | 3 | 380 | %85,3 | CHP | %72,4 |
| Küçük Çakırman Köyü | 1 | 24 | %104,2 | AKP | %78,3 |
| Kilimli Köyü | 1 | 259 | %90,0 | CHP | %63,4 |
| Mecidiye Köyü | 1 | 88 | %98,9 | CHP | %87,4 |
| Menderes Mah. | 7 | 2.358 | %82,4 | MHP | %41,6 |
| Mengüceli Mah. | 7 | 2.447 | %76,0 | CHP | %34,1 |
| Mollaköy-Atatürk Mah. | 1 | 274 | %80,7 | CHP | %71,0 |
| Mollaköy-Cumhuriyet Mah. | 1 | 244 | %85,3 | CHP | %71,7 |
| Mollaköy-Mahmutlu Mah. | 1 | 188 | %93,6 | CHP | %68,7 |
| Mollaköy-Tepecik Mah. | 1 | 229 | %87,3 | CHP | %67,5 |
| Mollaköy-Yeşilyurt Mah. | 2 | 397 | %86,9 | CHP | %80,3 |
| Munzur Mah. | 7 | 2.424 | %77,6 | CHP | %74,2 |
| Mustafa Kemal Paşa Mah. | 2 | 454 | %81,5 | CHP | %92,1 |
| Mimar Sinan Mah. | 22 | 7.477 | %77,1 | MHP | %34,2 |
| Ortayurt Köyü | 1 | 198 | %91,9 | MHP | %40,2 |
| Osman Gazi Mah. | 1 | 320 | %83,8 | AKP | %57,3 |
| Osmanlı Mah. | 10 | 3.449 | %79,4 | MHP | %37,9 |
| Oğlaktepe Köyü | 1 | 151 | %79,5 | MHP | %44,6 |
| Paşa Mah. | 2 | 408 | %82,1 | AKP | %49,0 |
| Pekmezli Köyü | 1 | 27 | %100,0 | CHP | %85,2 |
| Pınarönü Köyü | 1 | 136 | %70,6 | CHP | %90,6 |
| Sancak Mah. | 2 | 520 | %59,2 | MHP | %49,0 |
| Sarıgöl Mah. | 2 | 518 | %87,3 | AKP | %56,4 |
| Sazlıpınar Köyü | 1 | 86 | %93,0 | CHP | %89,2 |
| Saztepe Köyü | 1 | 208 | %95,2 | MHP | %55,0 |
| Selçuklu Mah. | 1 | 205 | %92,7 | AKP | %42,4 |
| Soğukoluk Köyü | 1 | 310 | %97,4 | MHP | %31,0 |
| Söğütözü Köyü | 1 | 139 | %88,5 | CHP | %91,7 |
| Sütpınar Köyü | 1 | 97 | %79,4 | CHP | %86,8 |
| Taksim Mah. | 4 | 1.247 | %81,6 | MHP | %36,9 |
| Tandırlı Köyü | 1 | 32 | %56,3 | CHP | %66,7 |
| Tatlısu Köyü | 1 | 186 | %82,3 | CHP | %91,6 |
| Terzibaba Mah. | 2 | 378 | %88,6 | AKP | %46,6 |
| Türkmenoğlu Köyü | 2 | 309 | %94,2 | CHP | %77,3 |
| Ulalar Mah. | 5 | 1.435 | %75,5 | CHP | %82,3 |
| Uluköy | 2 | 416 | %93,5 | MHP | %49,5 |
| Yalınca Köyü | 1 | 353 | %79,6 | CHP | %94,5 |
| Yalnızbağ Mah. | 6 | 2.056 | %52,5 | AKP | %36,5 |
| Yavuz Selim Mah. | 17 | 5.774 | %79,4 | MHP | %41,4 |
| Yenidoğan Mah. | 2 | 443 | %84,9 | CHP | %74,5 |
| Yeniköy | 1 | 153 | %84,3 | CHP | %88,8 |
| Yenimahalle Mah. | 6 | 1.868 | %73,9 | MHP | %37,4 |
| Yeşilçat Köyü | 1 | 114 | %71,1 | CHP | %92,5 |
| Yeşilçay Köyü | 1 | 118 | %94,9 | AKP | %36,5 |
| Yunus Emre Mah. | 13 | 4.289 | %76,7 | MHP | %37,3 |
| Çarşı Mah. | 6 | 1.803 | %79,6 | MHP | %35,3 |
| Çatalarmut Köyü | 1 | 256 | %92,6 | MHP | %51,8 |
| Çatalören Köyü | 1 | 279 | %85,7 | CHP | %43,7 |
| Çağlayan-Atatürk Mah. | 1 | 271 | %89,3 | CHP | %64,0 |
| Çağlayan-Cumhuriyet Mah. | 1 | 250 | %87,2 | CHP | %58,6 |
| Çağlayan-Derebağ Mah. | 1 | 120 | %76,7 | CHP | %80,7 |
| Çağlayan-Erdene Mah. | 1 | 120 | %85,0 | CHP | %77,0 |
| Çağlayan-Mertekli Mah. | 2 | 334 | %83,5 | CHP | %77,1 |
| Çağlayan-Yamaçlı Mah. | 1 | 157 | %96,2 | CHP | %72,0 |
| Çağlayan-Şelale Mah. | 1 | 321 | %83,8 | CHP | %51,2 |
| Çubuklu Köyü | 1 | 70 | %98,6 | CHP | %82,1 |
| Çukurkuyu Mah. | 1 | 325 | %87,4 | AKP | %53,9 |
| Özgürlük Mah. | 2 | 597 | %78,7 | CHP | %89,8 |
| Ürek Köyü | 1 | 168 | %100,6 | MHP | %43,3 |
| Üçkonak Mah. | 1 | 257 | %88,7 | CHP | %92,2 |
| İnönü Mah. | 12 | 3.980 | %76,4 | MHP | %35,9 |
| İzzetpaşa Mah. | 6 | 1.907 | %78,7 | CHP | %46,9 |
| Şehit Cengiz Topel Mah. | 3 | 961 | %76,3 | CHP | %45,7 |
| Şehit Serhat Mah. | 1 | 175 | %90,9 | AKP | %40,9 |
| Şehit Serhat Yurtbaşı Mah. | 1 | 350 | %95,1 | AKP | %52,4 |