%36,0
DEM Parti birinci
15.556 geçerli oy · katılım %74,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karakoçan ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında DEM Parti %36,0 ile birinci; 15.556 geçerli oy, katılım %74,5.
Kayıtlı seçmen 22.367 · Oy kullanan 16.655 (katılım %74,5) · Geçerli 15.556 · Geçersiz 1.099
Karakoçan İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 5.599 | %36,0 |
| AKP | 4.383 | %28,2 |
| YRP | 2.926 | %18,8 |
| CHP | 921 | %5,9 |
| SAADET | 678 | %4,4 |
| HÜDA PAR | 389 | %2,5 |
| MHP | 289 | %1,9 |
| DEVA | 115 | %0,7 |
| BBP | 73 | %0,5 |
| BTP | 54 | %0,4 |
| HAK-PAR | 50 | %0,3 |
| EMEP | 47 | %0,3 |
| VATAN | 32 | %0,2 |
Seçilenler
- Fatih Ercan · DEM · listede 1. sıra
- Hidayet Tekin Yazıcı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Abdulkadir Gül · DEM · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Karakoçan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akarbaşı Köyü | 1 | 162 | %91,4 | DEM | %66,4 |
| Akbulak Köyü | 1 | 94 | %86,2 | DEM | %47,4 |
| Akkuş Köyü | 1 | 24 | %45,8 | DEM | %81,8 |
| Akpınar Köyü | 1 | 65 | %84,6 | DEM | %58,8 |
| Akyokuş Köyü | 1 | 43 | %69,8 | DEM | %86,7 |
| Akçiçek Köyü | 1 | 39 | %82,1 | DEM | %40,6 |
| Alabal Köyü | 1 | 78 | %74,4 | DEM | %38,2 |
| Alayağmur Köyü | 1 | 93 | %92,5 | DEM | %74,4 |
| Altınoluk Köyü | 1 | 298 | %69,1 | AKP | %40,7 |
| Ağamezraası Köyü | 1 | 224 | %80,8 | AKP | %38,8 |
| Aşağıovacık Köyü | 1 | 70 | %78,6 | YRP | %74,1 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 254 | %79,5 | AKP | %40,1 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 732 | %70,0 | DEM | %42,5 |
| Balcalı Köyü | 1 | 83 | %98,8 | DEM | %53,8 |
| Bardaklı Köyü | 1 | 55 | %80,0 | DEM | %47,5 |
| Bazlama Köyü | 1 | 219 | %76,7 | DEM | %52,5 |
| Bağlıağaç Köyü | 1 | 104 | %77,9 | AKP | %55,0 |
| Başyurt Köyü | 1 | 312 | %62,2 | AKP | %51,7 |
| Beydere Köyü | 1 | 56 | %89,3 | DEM | %53,2 |
| Bulgurcuk Köyü | 2 | 520 | %73,3 | DEM | %45,8 |
| Cumhuriyet Köyü | 1 | 102 | %95,1 | DEM | %67,7 |
| Demirdelen Köyü | 1 | 78 | %76,9 | DEM | %38,6 |
| Demirtaş Köyü | 1 | 66 | %50,0 | AKP | %48,4 |
| Demirtepe Köyü | 1 | 67 | %85,1 | AKP | %50,0 |
| Deveci Köyü | 1 | 136 | %80,2 | DEM | %37,3 |
| Doğanoğlu Köyü | 1 | 83 | %68,7 | DEM | %67,3 |
| Dumluyazı Köyü | 1 | 23 | %65,2 | DEM | %86,7 |
| Durmuşköy | 1 | 219 | %79,9 | DEM | %48,7 |
| Gölpınar Mah. | 2 | 480 | %75,0 | DEM | %33,6 |
| Gözerek Köyü | 1 | 61 | %96,7 | YRP | %34,8 |
| Güllüce Köyü | 1 | 45 | %91,1 | AKP | %29,0 |
| Gümüşakar Köyü | 1 | 22 | %86,4 | AKP | %73,7 |
| Gündeğdi Köyü | 1 | 188 | %59,6 | AKP | %37,4 |
| Hamurkesen Köyü | 1 | 35 | %88,6 | DEM | %53,6 |
| Hamzalı Köyü | 1 | 120 | %78,3 | DEM | %61,1 |
| Kalecik Köyü | 1 | 259 | %71,4 | DEM | %55,5 |
| Kalkankaya Köyü | 1 | 112 | %86,6 | DEM | %50,0 |
| Karakoçan Köyü | 1 | 57 | %100,0 | YRP | %58,8 |
| Karapınar Köyü | 1 | 251 | %58,6 | AKP | %34,8 |
| Karasakal Köyü | 1 | 52 | %86,5 | CHP | %53,3 |
| Karaçan Köyü | 1 | 33 | %36,4 | AKP | %66,7 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 320 | %70,3 | DEM | %64,3 |
| Kavakdere Köyü | 1 | 28 | %82,1 | AKP | %86,4 |
| Kavalcık Köyü | 1 | 100 | %73,0 | DEM | %36,2 |
| Keklikköy | 1 | 22 | %63,6 | AKP | %64,3 |
| Kırgıl Köyü | 1 | 75 | %92,0 | DEM | %69,1 |
| Kırkpınar Mah. | 12 | 3.877 | %73,8 | AKP | %31,1 |
| Kızılca Köyü | 1 | 141 | %85,1 | DEM | %57,4 |
| Kızılpınar Köyü | 1 | 140 | %79,3 | DEM | %43,7 |
| Kocadayı Köyü | 1 | 88 | %80,7 | DEM | %37,3 |
| Korudibi Köyü | 1 | 49 | %75,5 | DEM | %42,9 |
| Koçyiğitler Köyü | 1 | 132 | %84,1 | DEM | %49,5 |
| Kulubaba Mah. | 3 | 941 | %79,3 | DEM | %40,8 |
| Kulundere Köyü | 1 | 201 | %65,2 | DEM | %31,3 |
| Kuşbayırı Köyü | 1 | 68 | %60,3 | AKP | %57,9 |
| Kuşçu Köyü | 1 | 117 | %66,7 | YRP | %34,6 |
| Köryusuf Köyü | 1 | 52 | %55,8 | AKP | %50,0 |
| Kümbet Köyü | 1 | 49 | %69,4 | DEM | %51,5 |
| Mahmutlu Köyü | 1 | 203 | %85,7 | YRP | %70,2 |
| Maksutali Köyü | 1 | 45 | %91,1 | DEM | %82,5 |
| Mirahmet Köyü | 1 | 75 | %66,7 | AKP | %40,0 |
| Okçular Köyü | 1 | 236 | %69,1 | DEM | %75,2 |
| Ormancık Köyü | 1 | 53 | %56,6 | DEVA | %53,3 |
| Pamuklu Köyü | 1 | 51 | %98,0 | DEM | %71,4 |
| Pilavtepe Köyü | 1 | 11 | %81,8 | DEM | %55,6 |
| Sarıbaşak Köyü | 1 | 126 | %72,2 | DEM | %70,1 |
| Sarıcan-Gölyaylası Mah. | 2 | 610 | %82,0 | AKP | %33,3 |
| Sarıcan-Subaşı Mah. | 3 | 898 | %74,2 | AKP | %32,7 |
| Sarıhan Köyü | 1 | 57 | %75,4 | AKP | %57,1 |
| Savucak Köyü | 1 | 59 | %67,8 | YRP | %46,0 |
| Sağın Köyü | 1 | 112 | %66,1 | DEM | %45,2 |
| Tekardıç Köyü | 1 | 73 | %76,7 | DEM | %52,0 |
| Tepe Mah. | 8 | 2.806 | %74,0 | DEM | %33,7 |
| Yalıntaş Köyü | 1 | 99 | %80,8 | DEM | %58,7 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.494 | %68,2 | DEM | %37,5 |
| Yenice Köyü | 1 | 313 | %73,2 | AKP | %28,4 |
| Yenikaya Köyü | 1 | 116 | %87,9 | DEM | %35,8 |
| Yeniköy | 1 | 216 | %81,0 | YRP | %30,4 |
| Yeşilbelen Köyü | 1 | 84 | %77,4 | DEM | %44,1 |
| Yoğunağaç Köyü | 1 | 64 | %70,3 | CHP | %58,1 |
| Yukarıovacık Köyü | 1 | 132 | %75,0 | YRP | %40,7 |
| Yücekonak Köyü | 1 | 70 | %70,0 | DEM | %51,0 |
| Yüzev Köyü | 1 | 162 | %75,9 | DEM | %44,5 |
| Çalıkaya Köyü | 1 | 63 | %98,4 | AKP | %37,7 |
| Çamardı Köyü | 1 | 46 | %89,1 | DEM | %52,5 |
| Çan Köyü | 1 | 57 | %79,0 | AKP | %45,5 |
| Çanakçı Köyü | 1 | 64 | %84,4 | DEM | %55,8 |
| Çatalyol Köyü | 1 | 21 | %85,7 | DEM | %44,4 |
| Çavuşyolu Köyü | 1 | 56 | %60,7 | DEM | %62,5 |
| Çayırdam Köyü | 1 | 89 | %67,4 | AKP | %42,6 |
| Çayırgülü Köyü | 1 | 118 | %86,4 | DEM | %73,5 |
| Çelebi Köyü | 1 | 93 | %72,0 | DEM | %56,1 |
| Çıtak Köyü | 1 | 55 | %69,1 | DEM | %48,7 |
| Özlüce Köyü | 1 | 27 | %70,4 | DEM | %77,8 |
| Üçbudak Köyü | 1 | 47 | %93,6 | DEM | %47,6 |
| İsabey Köyü | 1 | 52 | %92,3 | DEM | %89,4 |