%37,8
AK PARTİ birinci
11.148 geçerli oy · katılım %83,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Baskil ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %37,8 ile birinci; 11.148 geçerli oy, katılım %83,7.
Kayıtlı seçmen 13.967 · Oy kullanan 11.694 (katılım %83,7) · Geçerli 11.148 · Geçersiz 546
Baskil İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.213 | %37,8 |
| MHP | 4.127 | %37,0 |
| YRP | 1.941 | %17,4 |
| İYİ | 184 | %1,7 |
| BBP | 177 | %1,6 |
| SAADET | 155 | %1,4 |
| HÜDA PAR | 81 | %0,7 |
| ZAFER | 70 | %0,6 |
| SOL | 50 | %0,5 |
| TİP | 45 | %0,4 |
| MİLLET | 32 | %0,3 |
| DEVA | 32 | %0,3 |
| BTP | 19 | %0,2 |
| EMEP | 16 | %0,1 |
| VATAN | 6 | %0,1 |
Seçilenler
- Fatma Yücer · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Refik Kürşat · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Baskil mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdemir Köyü | 1 | 69 | %71,0 | AKP | %67,4 |
| Akuşağı Köyü | 1 | 140 | %87,9 | MHP | %56,2 |
| Aladikme Köyü | 1 | 186 | %81,2 | AKP | %53,6 |
| Alangören Köyü | 1 | 250 | %88,4 | MHP | %49,5 |
| Altınuşağı Köyü | 1 | 164 | %81,1 | YRP | %51,5 |
| Aşağıkuluşağı Köyü | 1 | 317 | %87,7 | YRP | %36,7 |
| Beşbölük Köyü | 1 | 64 | %68,8 | AKP | %56,8 |
| Bozoğlak Köyü | 1 | 107 | %66,4 | YRP | %47,9 |
| Bilaluşağı Köyü | 1 | 258 | %88,0 | AKP | %41,1 |
| Canbeyler Mah. | 6 | 1.905 | %84,7 | MHP | %46,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.325 | %83,4 | MHP | %48,4 |
| Deliktaş Köyü | 1 | 319 | %88,4 | AKP | %53,2 |
| Demirlibahçe Köyü | 1 | 118 | %87,3 | MHP | %56,3 |
| Doğancık Köyü | 1 | 129 | %81,4 | MHP | %72,3 |
| Düğüntepe Köyü | 1 | 181 | %93,9 | MHP | %43,9 |
| Emirhan Köyü | 1 | 205 | %95,6 | AKP | %35,6 |
| Eskibaskil Mah. | 1 | 192 | %90,6 | MHP | %38,9 |
| Eskiköy | 1 | 104 | %52,9 | AKP | %50,0 |
| Gemici Köyü | 2 | 434 | %76,5 | AKP | %44,2 |
| Habibuşağı Köyü | 1 | 44 | %75,0 | MHP | %81,8 |
| Hacıhüseyinler Köyü | 1 | 89 | %37,1 | AKP | %65,6 |
| Hacımehmetli Köyü | 1 | 207 | %95,7 | AKP | %41,8 |
| Hacımustafaköy | 1 | 170 | %92,9 | MHP | %46,0 |
| Hacıuşağı Köyü | 1 | 126 | %83,3 | MHP | %40,8 |
| Harabekayış Köyü | 2 | 176 | %89,2 | AKP | %39,0 |
| Hüyükköy | 1 | 73 | %69,9 | AKP | %62,5 |
| Işıklar Köyü | 1 | 220 | %94,6 | AKP | %41,4 |
| Kadıköy | 2 | 438 | %82,2 | MHP | %44,8 |
| Karaali Köyü | 1 | 254 | %71,7 | AKP | %46,3 |
| Karagedik Köyü | 1 | 156 | %91,7 | AKP | %50,0 |
| Karakaş Köyü | 1 | 222 | %87,4 | YRP | %38,0 |
| Karoğlu Köyü | 1 | 163 | %69,9 | MHP | %35,7 |
| Kayabeyli Köyü | 1 | 96 | %63,5 | AKP | %66,1 |
| Kızıluşağı Köyü | 1 | 156 | %62,8 | YRP | %42,1 |
| Konacık Köyü | 2 | 247 | %93,5 | AKP | %49,1 |
| Konalga Köyü | 1 | 260 | %90,4 | YRP | %40,7 |
| Koçyolu Köyü | 1 | 177 | %90,4 | MHP | %37,1 |
| Kumlutarla Köyü | 1 | 59 | %66,1 | AKP | %39,5 |
| Kutlugün Köyü | 1 | 89 | %97,8 | AKP | %86,2 |
| Kuşsarayı Köyü | 1 | 164 | %88,4 | MHP | %46,9 |
| Meydancık Köyü | 1 | 17 | %111,8 | MHP | %52,6 |
| Mustafa Demirel Mah. | 1 | 259 | %88,4 | MHP | %45,5 |
| Odabaşı Mah. | 1 | 167 | %92,2 | MHP | %46,6 |
| Paşakonağı Köyü | 1 | 60 | %86,7 | MHP | %52,9 |
| Pınarlı Köyü | 1 | 258 | %93,4 | MHP | %50,9 |
| Resulkahya Köyü | 1 | 200 | %77,5 | AKP | %35,5 |
| Sarıtaş Köyü | 1 | 118 | %86,4 | AKP | %49,3 |
| Suyatağı Köyü | 1 | 173 | %63,6 | MHP | %63,0 |
| Söğütdere Köyü | 1 | 165 | %95,2 | AKP | %38,6 |
| Tatlıpayam Köyü | 1 | 169 | %94,1 | AKP | %40,3 |
| Tavşanuşağı Köyü | 1 | 47 | %74,5 | MHP | %48,5 |
| Topaluşağı Köyü | 1 | 252 | %61,5 | MHP | %35,8 |
| Yalındam Köyü | 1 | 119 | %87,4 | MHP | %52,6 |
| Yaylanlı Köyü | 1 | 111 | %76,6 | AKP | %74,1 |
| Yeniocak Köyü | 1 | 141 | %85,8 | AKP | %48,3 |
| Yıldızlı Köyü | 1 | 65 | %66,2 | YRP | %37,2 |
| Yukarıkuluşağı Köyü | 1 | 217 | %67,7 | AKP | %47,9 |
| Çavuşlu Köyü | 1 | 262 | %90,1 | AKP | %39,1 |
| Çiğdemlik Köyü | 1 | 233 | %95,7 | MHP | %35,4 |
| İmikuşağı Köyü | 1 | 89 | %80,9 | YRP | %34,4 |
| İçlikaval Köyü | 1 | 63 | %50,8 | YRP | %41,9 |
| Şahaplı Köyü | 1 | 33 | %81,8 | AKP | %40,0 |
| Şahindere Köyü | 1 | 56 | %83,9 | MHP | %40,0 |
| Şefkat Mah. | 2 | 397 | %88,9 | MHP | %55,8 |
| Şeyh Hasan Köyü | 1 | 73 | %94,5 | YRP | %44,8 |
| Şituşağı Köyü | 1 | 170 | %84,1 | AKP | %42,9 |