%43,1
CHP birinci
18.287 geçerli oy · katılım %90,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İpsala ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %43,1 ile birinci; 18.287 geçerli oy, katılım %90,2.
Kayıtlı seçmen 21.304 · Oy kullanan 19.218 (katılım %90,2) · Geçerli 18.287 · Geçersiz 931
İpsala İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 7.876 | %43,1 |
| AKP | 5.479 | %30,0 |
| MHP | 2.389 | %13,1 |
| İYİ | 1.601 | %8,8 |
| DP | 471 | %2,6 |
| ZAFER | 154 | %0,8 |
| SAADET | 90 | %0,5 |
| BTP | 59 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 33 | %0,2 |
| BBP | 32 | %0,2 |
| TİP | 32 | %0,2 |
| SOL | 22 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 20 | %0,1 |
| MİLLET | 19 | %0,1 |
| VATAN | 10 | %0,1 |
Seçilenler
- İsmail Alış · CHP · listede 1. sıra
- Hakan İlkdoğmuş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Cevdet Kurt · CHP · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
İpsala mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aliçopehlivan Köyü | 5 | 1.456 | %90,5 | CHP | %47,8 |
| Atatürk Mah. | 3 | 953 | %87,4 | CHP | %32,5 |
| Balabancık Köyü | 1 | 328 | %91,8 | CHP | %43,3 |
| Bayrambey Mah. | 3 | 1.024 | %87,0 | CHP | %31,0 |
| Bozkurt Mah. | 3 | 926 | %86,4 | CHP | %42,1 |
| Esetçe-Atatürk Mah. | 2 | 633 | %96,4 | AKP | %52,0 |
| Esetçe-Cumhuriyet Mah. | 2 | 575 | %96,9 | AKP | %52,0 |
| Esetçe-Kurtuluş Mah. | 2 | 530 | %98,3 | AKP | %46,5 |
| Fatih Mah. | 1 | 226 | %90,7 | MHP | %42,4 |
| Hacı Köyü | 3 | 903 | %75,5 | CHP | %54,2 |
| Hıdırköy | 1 | 179 | %96,1 | CHP | %57,8 |
| Kapucu Mah. | 3 | 759 | %90,8 | AKP | %32,1 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 198 | %94,4 | CHP | %59,7 |
| Kocahıdır Köyü | 3 | 800 | %92,0 | CHP | %37,8 |
| Korucu Köyü | 1 | 317 | %87,4 | CHP | %54,4 |
| Koyuntepe Köyü | 3 | 820 | %92,0 | CHP | %41,9 |
| Kumdere Köyü | 2 | 669 | %92,8 | CHP | %33,7 |
| Köprü Mah. | 5 | 1.484 | %92,2 | AKP | %34,4 |
| Küçükdoğanca Köyü | 1 | 93 | %101,1 | CHP | %46,2 |
| Pazardere Köyü | 2 | 386 | %98,2 | AKP | %43,7 |
| Paşaköy | 3 | 804 | %81,1 | CHP | %75,0 |
| Saraç İlyas Mah. | 3 | 984 | %90,4 | AKP | %30,3 |
| Sarıcaali Köyü | 2 | 508 | %90,9 | CHP | %36,5 |
| Sarpdere Köyü | 1 | 330 | %94,6 | CHP | %47,2 |
| Sultan Köyü | 3 | 1.018 | %83,7 | CHP | %38,8 |
| Tevfikiye Köyü | 1 | 154 | %92,9 | CHP | %62,6 |
| Turpçular Köyü | 2 | 469 | %88,9 | CHP | %58,8 |
| Yapıldak Köyü | 1 | 317 | %95,6 | CHP | %47,4 |
| Yenikarpuzlu-Fevzi Çakmak Mah. | 3 | 852 | %94,1 | CHP | %56,5 |
| Yenikarpuzlu-Gazi Mah. | 3 | 934 | %95,4 | CHP | %54,2 |
| Yenikarpuzlu-İnönü Mah. | 2 | 630 | %95,4 | CHP | %55,7 |
| İbriktepe Köyü | 3 | 1.045 | %86,1 | CHP | %51,9 |