21.304
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Edirne iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %89,3.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İpsala ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 21.304 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %89,3.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Edirne (28. Dönem'de 4 milletvekili).
İpsala seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 6.356 | %89,3 | AKP | %30,1 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 6.356 | %89,3 | CHP | %30,1 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 21.304 | %90,2 | CHP | %43,1 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 21.271 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,2 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 21.255 | %90,7 | CHP | %39,8 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 21.255 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 6.077 | %88,9 | İYİ | %48,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 6.077 | %88,9 | İYİ | %49,6 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 21.876 | %91,2 | AKP | %39,2 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 21.984 | %89,4 | CHP | %43,3 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 21.984 | %89,4 | Muharrem İnce | %49,3 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 21.998 | %89,1 | HAYIR | %64,1 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 22.447 | %88,0 | CHP | %52,7 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 22.474 | %88,7 | CHP | %49,0 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 22.632 | %85,5 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %59,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 5.972 | %92,3 | AKP | %37,3 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 5.972 | %92,3 | AKP | %36,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 22.629 | %93,7 | CHP | %39,1 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 23.301 | %91,8 | CHP | %51,6 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 23.124 | %89,5 | HAYIR | %72,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 5.762 | %90,0 | CHP | %31,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 5.762 | %90,0 | CHP | %33,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 23.386 | %94,6 | CHP | %30,4 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 23.408 | %80,5 | HAYIR | %63,9 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 23.419 | %91,1 | CHP | %32,3 |
İpsala seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 21.304 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 21.255 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 21.876 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 21.984 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 21.998 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 22.474 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 22.629 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 23.301 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 23.124 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 23.386 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 23.408 |