%42,3
MHP birinci
30.070 geçerli oy · katılım %84,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sungurlu ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında MHP %42,3 ile birinci; 30.070 geçerli oy, katılım %84,3.
Kayıtlı seçmen 37.346 · Oy kullanan 31.463 (katılım %84,3) · Geçerli 30.070 · Geçersiz 1.393
Sungurlu İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 12.716 | %42,3 |
| AKP | 8.051 | %26,8 |
| İYİ | 4.052 | %13,5 |
| CHP | 2.946 | %9,8 |
| YRP | 1.083 | %3,6 |
| ZAFER | 275 | %0,9 |
| BBP | 258 | %0,9 |
| SAADET | 177 | %0,6 |
| DP | 133 | %0,4 |
| MİLLET | 127 | %0,4 |
| BTP | 59 | %0,2 |
| DEVA | 54 | %0,2 |
| TİP | 48 | %0,2 |
| VATAN | 33 | %0,1 |
| EMEP | 31 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 27 | %0,1 |
Seçilenler
- Duran Baysa · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Fehmi Vargeloğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Salih Kardaş · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sungurlu mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdere Köyü | 1 | 130 | %86,9 | MHP | %49,1 |
| Akpınar Köyü | 1 | 101 | %97,0 | CHP | %65,6 |
| Akçakent Mah. | 4 | 1.118 | %84,2 | MHP | %60,2 |
| Akçakoyunlu Köyü | 1 | 53 | %109,4 | YRP | %33,3 |
| Akçalı Köyü | 1 | 58 | %89,7 | AKP | %31,0 |
| Akçay Mah. | 4 | 1.268 | %84,5 | MHP | %56,4 |
| Alembeyli Köyü | 1 | 173 | %83,8 | AKP | %39,6 |
| Arabaçayı Köyü | 1 | 80 | %93,8 | AKP | %58,7 |
| Arıcı Köyü | 1 | 153 | %95,4 | AKP | %50,3 |
| Arifegazili Köyü | 3 | 903 | %88,3 | AKP | %57,8 |
| Asayiş Köyü | 1 | 13 | %76,9 | AKP | %70,0 |
| Ayağıbüyük Köyü | 1 | 91 | %90,1 | MHP | %54,4 |
| Aydoğan Köyü | 1 | 35 | %100,0 | CHP | %62,9 |
| Aşağıbeşpınar Köyü | 1 | 29 | %86,2 | MHP | %56,0 |
| Aşağıfındıklı Köyü | 2 | 648 | %90,9 | AKP | %55,1 |
| Bahçelievler Mah. | 12 | 3.830 | %79,7 | MHP | %43,8 |
| Bahşılı Köyü | 1 | 183 | %94,5 | MHP | %46,0 |
| Balkaya Köyü | 1 | 153 | %91,5 | AKP | %40,2 |
| Bağcılı Köyü | 1 | 66 | %97,0 | MHP | %50,8 |
| Bağdatlı Köyü | 1 | 138 | %73,2 | CHP | %69,3 |
| Başpınar Mah. | 2 | 624 | %81,4 | MHP | %33,8 |
| Beylice Köyü | 1 | 133 | %83,5 | CHP | %67,3 |
| Beyyurdu Köyü | 1 | 89 | %86,5 | CHP | %84,2 |
| Beşdam Köyü | 1 | 59 | %94,9 | MHP | %61,8 |
| Beşkız Köyü | 1 | 336 | %35,4 | AKP | %35,6 |
| Boztepe Köyü | 1 | 45 | %97,8 | MHP | %61,9 |
| Bozyayla Köyü | 1 | 104 | %92,3 | MHP | %35,8 |
| Bunalan Köyü | 1 | 100 | %83,0 | AKP | %51,3 |
| Büyükbolat Köyü | 1 | 130 | %90,0 | MHP | %46,0 |
| Büyükincesu Köyü | 1 | 191 | %72,3 | MHP | %57,6 |
| Cevheri Mah. | 1 | 176 | %88,6 | MHP | %48,2 |
| Dayıncık Köyü | 1 | 45 | %84,4 | MHP | %55,3 |
| Demirşeyh Köyü | 2 | 565 | %81,6 | MHP | %58,0 |
| Denizli Köyü | 1 | 60 | %71,7 | AKP | %41,9 |
| Derekışla Köyü | 1 | 58 | %82,8 | AKP | %79,2 |
| Dertli Köyü | 1 | 34 | %111,8 | CHP | %68,4 |
| Ekmekçi Köyü | 1 | 247 | %83,8 | AKP | %49,0 |
| Eşme Köyü | 2 | 360 | %80,6 | AKP | %55,4 |
| Fatih Mah. | 14 | 4.521 | %79,5 | MHP | %44,6 |
| Fevzi Paşa Mah. | 2 | 420 | %86,4 | MHP | %32,2 |
| Gafurlu Köyü | 1 | 28 | %103,6 | MHP | %93,1 |
| Gökçam Köyü | 1 | 146 | %92,5 | CHP | %65,9 |
| Gökçeköy | 1 | 64 | %100,0 | MHP | %53,3 |
| Göller Köyü | 1 | 46 | %78,3 | MHP | %47,2 |
| Gülderesi Köyü | 1 | 79 | %93,7 | MHP | %47,2 |
| Güloluk Köyü | 1 | 38 | %84,2 | MHP | %56,3 |
| Gürpınar Mah. | 3 | 738 | %84,3 | İYİ | %32,9 |
| Güvendik Köyü | 1 | 126 | %91,3 | MHP | %48,7 |
| Hacettepe Mah. | 9 | 2.904 | %82,2 | MHP | %51,8 |
| Hacıosman Köyü | 1 | 258 | %74,4 | MHP | %71,4 |
| Hilalli Köyü | 1 | 55 | %76,4 | MHP | %50,0 |
| Kaledere Köyü | 2 | 375 | %90,9 | MHP | %54,7 |
| Kalenderoğlu Köyü | 1 | 32 | %103,1 | AKP | %51,5 |
| Kamışlı Köyü | 1 | 31 | %100,0 | CHP | %54,8 |
| Karacabey Köyü | 1 | 25 | %92,0 | AKP | %70,0 |
| Karakaya Köyü | 1 | 110 | %96,4 | CHP | %75,5 |
| Karakocalı Köyü | 1 | 153 | %87,6 | AKP | %51,5 |
| Karaoğlu Köyü | 1 | 90 | %70,0 | AKP | %42,9 |
| Karaçay Köyü | 1 | 85 | %92,9 | MHP | %65,4 |
| Kavşut Köyü | 1 | 280 | %96,4 | İYİ | %50,2 |
| Kemalli Köyü | 1 | 253 | %94,1 | AKP | %38,5 |
| Kertme Köyü | 1 | 83 | %90,4 | AKP | %54,8 |
| Kırankışla Köyü | 1 | 92 | %98,9 | MHP | %41,1 |
| Kızılcakışla Köyü | 1 | 71 | %97,2 | MHP | %50,8 |
| Kışlaköy | 1 | 49 | %95,9 | MHP | %53,2 |
| Kula Köyü | 1 | 159 | %78,0 | MHP | %54,4 |
| Kurbağlı Köyü | 1 | 75 | %98,7 | MHP | %47,3 |
| Kuzucak Köyü | 1 | 203 | %97,0 | MHP | %35,9 |
| Kuşçalı Köyü | 1 | 255 | %89,4 | AKP | %50,7 |
| Körkü Köyü | 1 | 63 | %92,1 | CHP | %86,2 |
| Küçükbolat Köyü | 1 | 164 | %73,8 | AKP | %52,5 |
| Küçükincesu Köyü | 1 | 114 | %92,1 | MHP | %50,5 |
| Mahmatlı Köyü | 1 | 77 | %93,5 | CHP | %88,9 |
| Mehmetaliçiftliği Köyü | 1 | 14 | %57,1 | CHP | %37,5 |
| Mehmetbeyli Köyü | 1 | 117 | %94,0 | AKP | %45,6 |
| Muratkolu Köyü | 1 | 75 | %89,3 | AKP | %47,7 |
| Ortakışla Köyü | 1 | 88 | %81,8 | MHP | %52,8 |
| Ortaköy | 1 | 107 | %91,6 | AKP | %66,3 |
| Oyaca Köyü | 1 | 52 | %100,0 | CHP | %72,3 |
| Oğlaközü Köyü | 1 | 99 | %85,9 | CHP | %73,5 |
| Salmanköy | 1 | 177 | %91,0 | MHP | %30,2 |
| Saraycık Köyü | 1 | 15 | %126,7 | AKP | %42,1 |
| Sarıcalar Köyü | 1 | 191 | %94,8 | AKP | %52,0 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 138 | %95,7 | MHP | %50,4 |
| Sunguroğlu Mah. | 9 | 2.942 | %80,1 | MHP | %43,9 |
| Tatlı Köyü | 1 | 104 | %85,6 | AKP | %38,1 |
| Terzili Köyü | 1 | 77 | %100,0 | MHP | %50,0 |
| Tokullu Köyü | 1 | 150 | %94,0 | MHP | %68,1 |
| Topuz Köyü | 1 | 63 | %76,2 | CHP | %89,6 |
| Turan Mah. | 1 | 356 | %86,2 | MHP | %45,0 |
| Turgutlu Köyü | 1 | 261 | %97,3 | MHP | %54,0 |
| Tuğcu Köyü | 1 | 87 | %88,5 | MHP | %59,2 |
| Tuğlu Köyü | 1 | 197 | %91,9 | MHP | %36,7 |
| Türkhacılarhanı Köyü | 1 | 185 | %93,5 | MHP | %47,9 |
| Tirkeş Köyü | 1 | 36 | %91,7 | MHP | %100,0 |
| Yarımsöğüt Köyü | 1 | 72 | %87,5 | AKP | %77,1 |
| Yenidoğan Mah. | 1 | 78 | %130,8 | MİLLET | %32,3 |
| Yenihacılarhanı Köyü | 1 | 12 | %100,0 | AKP | %58,3 |
| Yenihayat Mah. | 3 | 840 | %88,8 | MHP | %49,9 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 68 | %61,8 | MHP | %68,3 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 23 | %95,7 | MHP | %63,6 |
| Yorgalı Köyü | 1 | 27 | %100,0 | AKP | %44,0 |
| Yukarıbeşpınar Köyü | 1 | 52 | %94,2 | MHP | %62,5 |
| Yörüklü Köyü | 1 | 255 | %92,2 | MHP | %50,7 |
| Yirce Köyü | 1 | 64 | %100,0 | MHP | %88,9 |
| Çadırhüyük Köyü | 1 | 150 | %96,0 | MHP | %55,4 |
| Çamoluk Köyü | 1 | 66 | %93,9 | MHP | %44,3 |
| Çavuşköy | 1 | 208 | %88,9 | İYİ | %44,0 |
| Çavuşçu Köyü | 1 | 155 | %91,0 | MHP | %34,8 |
| Çayan Köyü | 1 | 134 | %81,3 | CHP | %50,0 |
| Çayyaka Köyü | 1 | 171 | %94,7 | MHP | %46,0 |
| Çukurlu Köyü | 1 | 77 | %98,7 | CHP | %69,9 |
| Çulhalı Köyü | 1 | 90 | %91,1 | MHP | %68,3 |
| Çiftlik Mah. | 3 | 410 | %83,9 | MHP | %46,9 |
| Çingiller Köyü | 1 | 107 | %97,2 | MHP | %52,5 |
| Çiçekli Köyü | 1 | 184 | %91,9 | AKP | %61,5 |
| Çiçeklikeller Köyü | 1 | 108 | %76,9 | MHP | %67,5 |
| Örnekevler Mah. | 3 | 1.057 | %87,1 | MHP | %51,5 |
| Üçoluk Köyü | 1 | 39 | %79,5 | MHP | %67,7 |
| İkizli Köyü | 1 | 146 | %91,8 | AKP | %50,4 |
| İmirli Köyü | 1 | 144 | %97,2 | MHP | %54,1 |
| İnegazili Köyü | 1 | 288 | %77,4 | CHP | %40,2 |
| İsmetpaşa Mah. | 2 | 543 | %86,7 | MHP | %46,0 |
| Şekerhacılı Köyü | 1 | 106 | %53,8 | CHP | %50,9 |
| Şekerpınar Mah. | 4 | 1.300 | %83,2 | MHP | %39,5 |