%38,5
MHP birinci
27.359 geçerli oy · katılım %85,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Osmancık ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında MHP %38,5 ile birinci; 27.359 geçerli oy, katılım %85,4.
Kayıtlı seçmen 34.111 · Oy kullanan 29.137 (katılım %85,4) · Geçerli 27.359 · Geçersiz 1.778
Osmancık İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 10.536 | %38,5 |
| AKP | 9.335 | %34,1 |
| CHP | 3.931 | %14,4 |
| YRP | 1.364 | %5,0 |
| İYİ | 761 | %2,8 |
| ZAFER | 520 | %1,9 |
| SAADET | 383 | %1,4 |
| BBP | 98 | %0,4 |
| DP | 83 | %0,3 |
| BTP | 74 | %0,3 |
| DEVA | 74 | %0,3 |
| TİP | 67 | %0,2 |
| VATAN | 65 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 37 | %0,1 |
| EMEP | 31 | %0,1 |
Seçilenler
- Selim Dölcü · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- İbrahim Şişli · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- İsmail Çevik · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Osmancık mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akören Köyü | 2 | 564 | %91,0 | AKP | %46,2 |
| Alibey Köyü | 1 | 68 | %100,0 | AKP | %70,8 |
| Ardıç Köyü | 1 | 187 | %92,0 | AKP | %46,7 |
| Avlağı Köyü | 2 | 321 | %96,3 | MHP | %36,9 |
| Aydınköy | 2 | 145 | %94,5 | AKP | %48,0 |
| Ağıroğlan Köyü | 1 | 26 | %80,8 | MHP | %75,0 |
| Aşağızeytin Köyü | 1 | 106 | %90,6 | AKP | %55,4 |
| Aşıkbükü Köyü | 2 | 181 | %88,4 | AKP | %57,6 |
| Baldıran Köyü | 1 | 117 | %88,9 | AKP | %42,7 |
| Baltacımehmetpaşa Köyü | 2 | 138 | %88,4 | CHP | %74,4 |
| Başpınar Köyü | 2 | 488 | %83,6 | MHP | %28,8 |
| Belkavak Köyü | 1 | 67 | %79,1 | MHP | %38,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.781 | %80,9 | MHP | %45,0 |
| Danişment Köyü | 2 | 559 | %92,1 | AKP | %66,5 |
| Deliler Köyü | 1 | 79 | %68,4 | AKP | %58,0 |
| Doğanköy | 1 | 118 | %90,7 | AKP | %34,5 |
| Durucasu Köyü | 1 | 35 | %102,9 | MHP | %38,9 |
| Esentepe Mah. | 6 | 2.086 | %85,8 | MHP | %42,4 |
| Evlik Köyü | 1 | 120 | %92,5 | MHP | %51,8 |
| Eymir Mah. | 1 | 145 | %96,6 | AKP | %70,7 |
| Fındıcak Köyü | 1 | 45 | %73,3 | CHP | %60,6 |
| Fındıkköy | 2 | 175 | %94,3 | AKP | %44,7 |
| Gecek Köyü | 1 | 286 | %86,4 | MHP | %44,0 |
| Gemici Mah. | 3 | 867 | %85,7 | MHP | %39,1 |
| Gökdere Köyü | 3 | 734 | %90,6 | MHP | %50,2 |
| Güney Mah. | 3 | 979 | %83,2 | MHP | %44,8 |
| Güneşören Köyü | 1 | 138 | %81,9 | AKP | %62,5 |
| Gürleyik Mah. | 5 | 1.444 | %84,4 | MHP | %46,7 |
| Güvercinlik Köyü | 1 | 118 | %84,8 | MHP | %74,8 |
| Girinoğlan Köyü | 1 | 216 | %94,0 | MHP | %60,1 |
| Hanefi Köyü | 1 | 52 | %80,8 | AKP | %73,7 |
| Hıdırlık Mah. | 1 | 292 | %77,4 | MHP | %48,0 |
| Kamil Köyü | 2 | 373 | %68,6 | AKP | %61,7 |
| Karaköy | 1 | 49 | %87,8 | AKP | %62,5 |
| Karalargüney Köyü | 2 | 392 | %90,3 | AKP | %64,4 |
| Karapınar Mah. | 1 | 134 | %89,6 | MHP | %67,3 |
| Karaçay Köyü | 1 | 45 | %100,0 | AKP | %32,6 |
| Kargı Köyü | 1 | 229 | %90,0 | MHP | %48,9 |
| Kızılırmak Mah. | 1 | 295 | %89,8 | MHP | %47,1 |
| Kızıltepe Köyü | 1 | 69 | %91,3 | MHP | %57,4 |
| Konaca Köyü | 1 | 122 | %83,6 | AKP | %60,9 |
| Koyunbaba Mah. | 10 | 3.224 | %82,4 | MHP | %40,0 |
| Kumbaba Köyü | 1 | 290 | %91,7 | CHP | %87,4 |
| Kuz Köyü | 1 | 94 | %67,0 | AKP | %61,7 |
| Kuzhayat Köyü | 1 | 120 | %97,5 | AKP | %66,0 |
| Ovacıksuyu Köyü | 1 | 132 | %93,9 | AKP | %61,0 |
| Pelitçik Köyü | 1 | 91 | %58,2 | AKP | %68,6 |
| Sarıalan Köyü | 1 | 185 | %95,1 | AKP | %43,6 |
| Sarpınkavak Köyü | 1 | 83 | %96,4 | AKP | %45,3 |
| Seki Köyü | 1 | 81 | %98,8 | MHP | %29,5 |
| Sekibağı Köyü | 1 | 81 | %100,0 | AKP | %48,7 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 42 | %97,6 | CHP | %70,7 |
| Tekmen Köyü | 2 | 192 | %86,5 | CHP | %47,3 |
| Temençe Mah. | 1 | 71 | %97,2 | MHP | %54,4 |
| Tepeyolaltı Köyü | 2 | 265 | %92,8 | AKP | %66,2 |
| Ulucamii Mah. | 1 | 178 | %84,8 | MHP | %53,2 |
| Umaç Köyü | 1 | 50 | %98,0 | CHP | %69,4 |
| Yaylabaşı Köyü | 2 | 572 | %93,9 | AKP | %46,7 |
| Yazı Mah. | 2 | 475 | %79,6 | MHP | %43,9 |
| Yağsüzen Köyü | 3 | 257 | %99,2 | CHP | %68,2 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.554 | %79,7 | MHP | %43,0 |
| Yenidanişment Köyü | 1 | 230 | %95,7 | AKP | %66,1 |
| Yeşilçatma Mah. | 5 | 1.614 | %81,7 | MHP | %45,6 |
| Yukarızeytin Köyü | 2 | 333 | %88,9 | AKP | %53,0 |
| Çampınar Köyü | 2 | 477 | %89,9 | CHP | %87,5 |
| Çatak Köyü | 1 | 64 | %96,9 | AKP | %50,0 |
| Çay Mah. | 5 | 1.440 | %84,7 | MHP | %41,9 |
| Çayırköy | 1 | 132 | %98,5 | MHP | %51,2 |
| Çiftlikler Mah. | 2 | 648 | %93,1 | AKP | %47,3 |
| Öbektaş Köyü | 3 | 874 | %92,0 | MHP | %39,6 |
| İnal Köyü | 1 | 300 | %92,7 | AKP | %48,1 |
| İncesu Köyü | 1 | 184 | %91,3 | AKP | %37,5 |
| Şenyurt Mah. | 12 | 3.393 | %82,4 | MHP | %45,3 |