%32,7
CHP birinci
10.711 geçerli oy · katılım %90,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mecitözü ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %32,7 ile birinci; 10.711 geçerli oy, katılım %90,2.
Kayıtlı seçmen 12.404 · Oy kullanan 11.191 (katılım %90,2) · Geçerli 10.711 · Geçersiz 480
Mecitözü İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 3.503 | %32,7 |
| AKP | 3.450 | %32,2 |
| MHP | 2.713 | %25,3 |
| YRP | 549 | %5,1 |
| İYİ | 177 | %1,7 |
| SAADET | 66 | %0,6 |
| ZAFER | 56 | %0,5 |
| MİLLET | 55 | %0,5 |
| BBP | 37 | %0,4 |
| BTP | 26 | %0,2 |
| TİP | 18 | %0,2 |
| EMEP | 17 | %0,2 |
| DP | 14 | %0,1 |
| DEVA | 13 | %0,1 |
| VATAN | 10 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 7 | %0,1 |
Seçilenler
- Atiye Yaşar · CHP · listede 1. sıra
- Ali Özdanacı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Mecitözü mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akpınar Köyü | 1 | 63 | %90,5 | AKP | %47,2 |
| Alancık Köyü | 1 | 187 | %96,3 | CHP | %85,9 |
| Alören Köyü | 1 | 135 | %91,1 | AKP | %56,3 |
| Ağcakoyun Köyü | 1 | 86 | %94,2 | AKP | %34,3 |
| Aşağı Körücek Köyü | 1 | 32 | %75,0 | MHP | %41,7 |
| Bahçelievler Mah. | 2 | 690 | %88,6 | AKP | %37,0 |
| Bayındır Köyü | 1 | 241 | %91,7 | AKP | %47,0 |
| Bekişler Köyü | 1 | 279 | %88,5 | MHP | %37,0 |
| Beyözü Köyü | 1 | 276 | %91,3 | AKP | %43,8 |
| Boyacı Köyü | 1 | 200 | %89,5 | CHP | %62,1 |
| Boğazkaya Köyü | 1 | 105 | %86,7 | CHP | %87,6 |
| Bükse Köyü | 1 | 53 | %73,6 | AKP | %52,6 |
| Camikebir Mah. | 1 | 189 | %92,1 | CHP | %40,1 |
| Dağsaray Köyü | 1 | 176 | %91,5 | CHP | %96,9 |
| Devletoğlanı Köyü | 1 | 154 | %90,9 | AKP | %47,4 |
| Doğla Köyü | 1 | 323 | %89,2 | AKP | %52,4 |
| Doğu Mah. | 3 | 718 | %90,1 | CHP | %74,2 |
| Elmapınar Köyü | 1 | 200 | %91,0 | AKP | %43,9 |
| Elvançelebi Köyü | 1 | 308 | %89,3 | AKP | %47,9 |
| Emirbağı Köyü | 1 | 233 | %96,6 | AKP | %39,6 |
| Fakıahmet Köyü | 1 | 39 | %64,1 | AKP | %52,0 |
| Fındıklı Köyü | 1 | 58 | %93,1 | AKP | %72,0 |
| Figani Köyü | 2 | 405 | %90,4 | MHP | %63,1 |
| Geykoca Köyü | 1 | 151 | %91,4 | CHP | %87,7 |
| Gökçebel Köyü | 1 | 167 | %95,8 | AKP | %50,3 |
| Güngörmez Köyü | 1 | 108 | %89,8 | AKP | %65,6 |
| Hıdırlık Mah. | 1 | 214 | %89,3 | CHP | %41,6 |
| Hisarkavak Köyü | 2 | 510 | %92,9 | CHP | %78,1 |
| Işıklı Köyü | 1 | 206 | %94,7 | AKP | %75,3 |
| Kalecik Köyü | 1 | 116 | %97,4 | CHP | %71,6 |
| Karacaören Köyü | 1 | 46 | %93,5 | AKP | %34,2 |
| Karacuma Köyü | 1 | 127 | %86,6 | CHP | %74,1 |
| Kargı Köyü | 1 | 191 | %95,3 | AKP | %48,5 |
| Kayı Köyü | 1 | 109 | %87,2 | CHP | %65,3 |
| Kışlacık Köyü | 1 | 209 | %78,0 | AKP | %66,9 |
| Konaç Köyü | 1 | 16 | %100,0 | CHP | %62,5 |
| Koyunağılı Köyü | 1 | 108 | %95,4 | CHP | %86,0 |
| Kozören Köyü | 1 | 189 | %90,5 | CHP | %81,2 |
| Kuyucak Köyü | 1 | 76 | %89,5 | AKP | %46,8 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 290 | %93,1 | MHP | %51,5 |
| Körücek Köyü | 1 | 82 | %85,4 | CHP | %81,2 |
| Köseeyüp Köyü | 1 | 181 | %90,6 | CHP | %85,1 |
| Mescit Mah. | 1 | 276 | %84,8 | CHP | %51,6 |
| Pınarbaşı Köyü | 1 | 61 | %95,1 | AKP | %79,0 |
| Sarıdede Mah. | 2 | 446 | %88,3 | MHP | %47,0 |
| Sarıhasan Köyü | 1 | 210 | %93,3 | MHP | %57,1 |
| Sırçalı Köyü | 1 | 239 | %90,8 | MHP | %64,7 |
| Sorkoğlanı Köyü | 1 | 86 | %93,0 | CHP | %87,2 |
| Söğütyolu Köyü | 1 | 118 | %89,8 | AKP | %45,6 |
| Söğütönü Köyü | 1 | 101 | %97,0 | AKP | %59,6 |
| Sülüklü Köyü | 1 | 142 | %85,9 | AKP | %40,2 |
| Tanrıvermiş Köyü | 2 | 382 | %92,7 | AKP | %41,2 |
| Terken Köyü | 1 | 94 | %90,4 | AKP | %66,3 |
| Totali Köyü | 1 | 110 | %98,2 | CHP | %80,6 |
| Tutluk Mah. | 2 | 587 | %89,4 | CHP | %43,2 |
| Vakıflar Köyü | 1 | 41 | %92,7 | AKP | %64,7 |
| Yedigöz Köyü | 1 | 65 | %98,5 | MHP | %30,2 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 55 | %96,4 | CHP | %69,2 |
| Çayköy | 1 | 154 | %96,8 | AKP | %50,7 |
| Çitli Köyü | 2 | 510 | %91,0 | AKP | %58,1 |
| İbek Köyü | 1 | 307 | %75,6 | MHP | %48,9 |
| Şeyhler Mah. | 1 | 174 | %85,6 | CHP | %39,3 |