%39,7
AK PARTİ birinci
19.623 geçerli oy · katılım %86,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İskilip ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %39,7 ile birinci; 19.623 geçerli oy, katılım %86,5.
Kayıtlı seçmen 24.279 · Oy kullanan 20.991 (katılım %86,5) · Geçerli 19.623 · Geçersiz 1.368
İskilip İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.795 | %39,7 |
| MHP | 5.117 | %26,1 |
| BBP | 1.875 | %9,6 |
| CHP | 1.870 | %9,5 |
| YRP | 1.371 | %7,0 |
| İYİ | 748 | %3,8 |
| DEVA | 256 | %1,3 |
| ZAFER | 196 | %1,0 |
| SAADET | 129 | %0,7 |
| BTP | 82 | %0,4 |
| TİP | 50 | %0,3 |
| MİLLET | 46 | %0,2 |
| EMEP | 30 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 29 | %0,2 |
| VATAN | 29 | %0,2 |
Seçilenler
- Duran Bıyık · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Doğan Uçar · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Selahattin Erden · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
İskilip mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahlatcık Köyü | 1 | 36 | %52,8 | AKP | %52,6 |
| Ahmetçe Köyü | 1 | 75 | %93,3 | AKP | %58,2 |
| Akpınar Köyü | 1 | 113 | %87,6 | AKP | %49,5 |
| Akçasu Köyü | 1 | 258 | %93,4 | AKP | %43,0 |
| Aluç Köyü | 1 | 83 | %96,4 | AKP | %33,8 |
| Asarcık Köyü | 2 | 318 | %96,2 | AKP | %31,1 |
| Avhatyakası Köyü | 2 | 266 | %95,5 | AKP | %69,0 |
| Aşağıörenseki Köyü | 2 | 402 | %95,8 | MHP | %40,8 |
| Aşağışeyhler Köyü | 2 | 329 | %91,5 | AKP | %68,2 |
| Bahabey Mah. | 7 | 2.236 | %82,8 | AKP | %36,1 |
| Başmakçı Köyü | 1 | 127 | %97,6 | AKP | %55,7 |
| Beyoğlan Köyü | 1 | 295 | %92,9 | AKP | %42,6 |
| Büyüktaş Mah. | 3 | 760 | %82,6 | AKP | %33,9 |
| Dağkıyısı Köyü | 1 | 37 | %94,6 | AKP | %58,8 |
| Derekargın Köyü | 1 | 69 | %95,7 | AKP | %43,9 |
| Dereseki Köyü | 2 | 189 | %98,4 | AKP | %63,3 |
| Doğangir Köyü | 1 | 49 | %100,0 | AKP | %41,3 |
| Ekizoğlu Mah. | 1 | 315 | %86,0 | AKP | %50,6 |
| Elmalı Köyü | 1 | 121 | %90,9 | AKP | %50,5 |
| Erenler Mah. | 5 | 1.498 | %79,6 | AKP | %36,1 |
| Eskiköy | 1 | 91 | %91,2 | AKP | %37,5 |
| Gölköy | 1 | 61 | %98,4 | AKP | %31,6 |
| Güneyalıç Köyü | 1 | 91 | %75,8 | AKP | %56,5 |
| Hacıhalil Köyü | 1 | 62 | %96,8 | AKP | %45,5 |
| Hacıpiri Mah. | 4 | 1.334 | %81,0 | AKP | %40,1 |
| Hallı Köyü | 1 | 130 | %90,8 | AKP | %58,9 |
| Harunköy | 1 | 243 | %88,5 | AKP | %62,3 |
| Kaleboğazı Mah. | 2 | 473 | %88,2 | AKP | %41,9 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 89 | %96,6 | AKP | %50,7 |
| Karaburun Köyü | 1 | 282 | %96,1 | BBP | %42,7 |
| Karagöz Köyü | 1 | 60 | %80,0 | AKP | %42,6 |
| Karaçukur Köyü | 2 | 69 | %104,4 | AKP | %34,8 |
| Karlık Köyü | 1 | 113 | %81,4 | AKP | %40,2 |
| Karmış Köyü | 1 | 107 | %86,0 | AKP | %32,9 |
| Kavakköy | 1 | 53 | %81,1 | AKP | %54,1 |
| Kayaağzı Köyü | 2 | 373 | %86,9 | MHP | %62,7 |
| Kılıçdere Köyü | 1 | 292 | %95,9 | AKP | %28,2 |
| Kızılcabayır Köyü | 1 | 90 | %98,9 | AKP | %52,3 |
| Kurtluözü Köyü | 1 | 86 | %94,2 | AKP | %44,2 |
| Kurusaray Köyü | 1 | 292 | %83,9 | AKP | %39,6 |
| Kuzköy | 1 | 252 | %91,7 | AKP | %51,6 |
| Kuzuluk Köyü | 1 | 241 | %91,7 | AKP | %43,4 |
| Meydan Mah. | 9 | 3.150 | %79,8 | MHP | %35,5 |
| Musular Köyü | 1 | 78 | %78,2 | AKP | %53,5 |
| Mutaflar Mah. | 2 | 425 | %83,8 | MHP | %35,7 |
| Onaç Köyü | 1 | 33 | %90,9 | AKP | %36,7 |
| Sakarya Mah. | 2 | 454 | %84,6 | AKP | %48,6 |
| Saraycık Köyü | 1 | 182 | %88,5 | AKP | %67,7 |
| Sarıkavak Köyü | 1 | 83 | %98,8 | AKP | %53,9 |
| Seki Köyü | 1 | 133 | %83,5 | AKP | %41,2 |
| Seyirçay Köyü | 1 | 112 | %91,1 | MHP | %27,7 |
| Sorkun Köyü | 1 | 215 | %87,9 | AKP | %43,9 |
| Soğucak Köyü | 1 | 123 | %93,5 | CHP | %63,3 |
| Suhilan Köyü | 1 | 82 | %92,7 | AKP | %59,2 |
| Tabakhane Mah. | 1 | 350 | %84,6 | AKP | %41,4 |
| Ulaştepe Mah. | 4 | 964 | %84,2 | AKP | %42,8 |
| Uludere Mah. | 1 | 54 | %111,1 | AKP | %41,8 |
| Yalak Köyü | 2 | 156 | %94,2 | AKP | %45,9 |
| Yalakçay Köyü | 1 | 134 | %96,3 | AKP | %35,4 |
| Yanoğlan Köyü | 1 | 161 | %92,6 | AKP | %47,2 |
| Yavu Köyü | 1 | 183 | %89,6 | AKP | %57,4 |
| Yaylacıkseki Köyü | 1 | 46 | %95,7 | AKP | %52,4 |
| Yenicami Mah. | 3 | 1.013 | %82,6 | AKP | %38,3 |
| Yenice Köyü | 1 | 149 | %96,0 | AKP | %42,5 |
| Yerli Köyü | 1 | 333 | %92,2 | AKP | %39,1 |
| Yukarıörenseki Köyü | 2 | 391 | %88,5 | MHP | %55,4 |
| Çatkara Köyü | 1 | 314 | %92,7 | AKP | %62,3 |
| Çavuş Mah. | 2 | 423 | %81,3 | AKP | %40,2 |
| Çavuşoğlu Köyü | 2 | 119 | %92,4 | AKP | %50,5 |
| Çetmi Köyü | 1 | 141 | %90,8 | AKP | %46,2 |
| Çomu Köyü | 1 | 213 | %87,3 | AKP | %30,7 |
| Çukurköy | 2 | 441 | %96,8 | MHP | %43,2 |
| Örübağ Köyü | 1 | 159 | %96,9 | AKP | %44,6 |
| İbik Köyü | 1 | 248 | %83,5 | CHP | %66,2 |
| İkikese Köyü | 2 | 146 | %88,4 | AKP | %57,5 |
| İkipınar Köyü | 1 | 157 | %98,7 | AKP | %52,7 |
| Şehirkuruçay Köyü | 1 | 137 | %94,9 | AKP | %30,7 |
| Şeyhköy | 2 | 317 | %93,4 | AKP | %44,2 |