%35,1
CHP birinci
160.507 geçerli oy · katılım %77,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çorum Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %35,1 ile birinci; 160.507 geçerli oy, katılım %77,3.
Kayıtlı seçmen 218.410 · Oy kullanan 168.777 (katılım %77,3) · Geçerli 160.507 · Geçersiz 8.270
Çorum Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 56.328 | %35,1 |
| AKP | 54.054 | %33,7 |
| YRP | 21.625 | %13,5 |
| MHP | 13.620 | %8,5 |
| ZAFER | 3.751 | %2,3 |
| İYİ | 3.600 | %2,2 |
| SAADET | 2.535 | %1,6 |
| BBP | 1.032 | %0,6 |
| DEVA | 634 | %0,4 |
| BTP | 604 | %0,4 |
| EMEP | 494 | %0,3 |
| DP | 466 | %0,3 |
| GELECEK | 465 | %0,3 |
| TİP | 355 | %0,2 |
| DSP | 305 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 220 | %0,1 |
| VATAN | 184 | %0,1 |
| MİLLET | 134 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 101 | %0,1 |
Seçilenler
- Veli Uysal · CHP · listede 1. sıra
- Muhammed Fatih Temur · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ümit Er · CHP · listede 2. sıra
- Meryem Demir · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Yusuf Sapancı · CHP · listede 3. sıra
- Başak Gözde Taşkıran · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Ömer Boyraz · CHP · listede 4. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çorum Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdalata Köyü | 2 | 500 | %97,0 | AKP | %58,8 |
| Acıpınar Köyü | 1 | 130 | %96,9 | CHP | %95,1 |
| Ahmediye Köyü | 1 | 37 | %102,7 | AKP | %46,0 |
| Ahmetoğlan Köyü | 1 | 74 | %85,1 | CHP | %91,8 |
| Ahiilyas Köyü | 1 | 162 | %96,3 | AKP | %46,6 |
| Ak Kent Mah. | 13 | 3.821 | %75,4 | AKP | %46,2 |
| Aksungur Köyü | 1 | 195 | %89,7 | AKP | %61,8 |
| Akyazı Köyü | 1 | 114 | %96,5 | AKP | %40,0 |
| Akçakaya Köyü | 1 | 99 | %99,0 | AKP | %53,7 |
| Altınbaş Köyü | 1 | 198 | %75,8 | CHP | %78,2 |
| Arpalık Köyü | 1 | 134 | %89,6 | CHP | %88,8 |
| Arpaöz Köyü | 1 | 122 | %93,4 | AKP | %63,6 |
| Arslanköy | 1 | 114 | %82,5 | CHP | %93,6 |
| Atçalı Köyü | 1 | 101 | %98,0 | CHP | %96,0 |
| Ayaz Köyü | 1 | 126 | %94,4 | AKP | %38,9 |
| Ayvalı Köyü | 1 | 54 | %100,0 | AKP | %41,2 |
| Aşağısaraylı Köyü | 1 | 120 | %88,3 | AKP | %50,5 |
| Babaoğlu Köyü | 1 | 327 | %98,8 | AKP | %50,8 |
| Bahçelievler Mah. | 105 | 34.778 | %77,0 | CHP | %85,9 |
| Balıyakup Köyü | 1 | 20 | %100,0 | AKP | %36,8 |
| Balumsultan Köyü | 1 | 56 | %92,9 | MHP | %53,9 |
| Bayat Mah. | 1 | 112 | %96,4 | AKP | %32,0 |
| Bektaşoğlu Köyü | 1 | 53 | %96,2 | CHP | %86,3 |
| Beydili Köyü | 1 | 114 | %81,6 | AKP | %45,2 |
| Bozboğa Köyü | 1 | 239 | %101,3 | MHP | %41,9 |
| Boğabağı Köyü | 2 | 395 | %94,4 | AKP | %48,5 |
| Boğacık Köyü | 1 | 192 | %97,4 | AKP | %74,9 |
| Boğazönü Köyü | 1 | 36 | %88,9 | CHP | %75,0 |
| Budakören Köyü | 1 | 84 | %102,4 | CHP | %69,4 |
| Buharaevler Mah. | 65 | 21.809 | %75,4 | AKP | %44,5 |
| Burunköy | 1 | 82 | %93,9 | AKP | %70,8 |
| Büyükdivan Köyü | 2 | 463 | %96,1 | CHP | %87,8 |
| Büyükgülücek Köyü | 1 | 54 | %83,3 | AKP | %66,7 |
| Büğdüz Köyü | 1 | 320 | %93,8 | AKP | %50,3 |
| Büğet Köyü | 1 | 341 | %95,9 | CHP | %85,1 |
| Büğrüoğlu Köyü | 1 | 69 | %95,7 | AKP | %45,8 |
| Celilkırı Köyü | 1 | 206 | %92,7 | AKP | %56,5 |
| Cerit Köyü | 1 | 126 | %97,6 | AKP | %60,7 |
| Dağkarapınar Köyü | 1 | 229 | %93,9 | AKP | %47,3 |
| Delibekiroğlu Köyü | 1 | 56 | %91,1 | AKP | %46,7 |
| Deliler Köyü | 1 | 166 | %79,5 | MHP | %49,6 |
| Denizköy | 1 | 190 | %94,7 | AKP | %47,5 |
| Dereköy | 1 | 56 | %91,1 | CHP | %94,1 |
| Değirmendere Köyü | 1 | 119 | %79,8 | AKP | %88,8 |
| Dutköy | 1 | 98 | %93,9 | AKP | %45,2 |
| Dutçakallı Köyü | 2 | 102 | %97,1 | CHP | %89,7 |
| Düdüklük Köyü | 1 | 27 | %85,2 | CHP | %87,0 |
| Düvenci-Ataköy Mah. | 1 | 56 | %100,0 | CHP | %69,1 |
| Düvenci-Fatih Sultan Mehmet Mah. | 1 | 244 | %87,7 | AKP | %36,1 |
| Düvenci-Gedikbekir Mah. | 1 | 106 | %93,4 | AKP | %57,1 |
| Düvenci-Kışladeresi Mah. | 1 | 139 | %97,1 | AKP | %43,2 |
| Düvenci-Kultak Mah. | 1 | 95 | %95,8 | AKP | %41,0 |
| Düvenci-Mimarsinan Mah. | 1 | 250 | %90,8 | MHP | %33,8 |
| Düvenci-Yunusemre Mah. | 2 | 391 | %91,8 | AKP | %38,7 |
| Düvenci-İkipınar Mah. | 1 | 92 | %92,4 | AKP | %59,0 |
| Elköy | 1 | 42 | %102,4 | AKP | %34,9 |
| Elmalı Köyü | 1 | 171 | %91,8 | AKP | %41,7 |
| Elicek Köyü | 1 | 90 | %94,4 | AKP | %70,7 |
| Erdek Köyü | 1 | 89 | %93,3 | CHP | %86,8 |
| Ertuğrulköy | 1 | 89 | %84,3 | AKP | %43,1 |
| Esençay Köyü | 1 | 225 | %95,6 | CHP | %93,8 |
| Eskice Köyü | 2 | 482 | %93,2 | AKP | %54,3 |
| Eskiekin Köyü | 1 | 99 | %97,0 | MHP | %34,4 |
| Eskikaradona Köyü | 1 | 206 | %90,8 | AKP | %61,3 |
| Eskiköy | 1 | 170 | %84,7 | CHP | %97,1 |
| Eskiören Köyü | 1 | 72 | %76,4 | CHP | %94,4 |
| Evcikuzkışla Köyü | 1 | 37 | %97,3 | CHP | %83,9 |
| Evciortakışla Köyü | 1 | 97 | %99,0 | CHP | %94,7 |
| Evciyenikışla Köyü | 1 | 38 | %71,1 | CHP | %96,3 |
| Eyerci Köyü | 1 | 79 | %55,7 | AKP | %50,0 |
| Eymir Köyü | 1 | 113 | %79,7 | CHP | %77,0 |
| Feruz Köyü | 1 | 116 | %91,4 | AKP | %42,3 |
| Gemet Köyü | 1 | 64 | %101,6 | AKP | %53,1 |
| Göcenovacığı Köyü | 1 | 139 | %95,0 | AKP | %62,0 |
| Gökdere Köyü | 1 | 62 | %101,6 | AKP | %62,1 |
| Gökköy | 1 | 110 | %70,9 | CHP | %96,1 |
| Gökçepınar Köyü | 1 | 65 | %93,9 | CHP | %83,3 |
| Gülabibey Mah. | 82 | 27.680 | %74,6 | AKP | %49,8 |
| Güneyköy | 1 | 288 | %94,8 | AKP | %70,3 |
| Güvenli Köyü | 1 | 81 | %92,6 | CHP | %90,3 |
| Güveçli Köyü | 1 | 92 | %100,0 | AKP | %51,7 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 88 | %87,5 | AKP | %59,2 |
| Hacıahmetderesi Köyü | 1 | 73 | %83,6 | AKP | %59,0 |
| Hacıbey Köyü | 1 | 105 | %98,1 | CHP | %87,2 |
| Hacımusa Köyü | 1 | 197 | %99,5 | AKP | %36,1 |
| Hacıpaşa Köyü | 1 | 108 | %92,6 | AKP | %54,6 |
| Hamamlıçay Köyü | 1 | 162 | %85,8 | AKP | %67,2 |
| Hamdiköy | 1 | 111 | %98,2 | CHP | %91,7 |
| Hankozlusu Köyü | 1 | 170 | %88,8 | AKP | %58,9 |
| Harmancık Köyü | 1 | 98 | %105,1 | CHP | %74,5 |
| Hımıroğlu Köyü | 1 | 84 | %100,0 | CHP | %89,0 |
| Hızırdede Köyü | 1 | 51 | %102,0 | CHP | %92,3 |
| Kadıderesi Köyü | 1 | 55 | %58,2 | CHP | %93,6 |
| Kadıkırı Köyü | 1 | 243 | %88,9 | AKP | %57,4 |
| Kale Mah. | 40 | 13.260 | %75,8 | CHP | %81,6 |
| Kalehisar Köyü | 2 | 481 | %90,9 | AKP | %45,5 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 169 | %93,5 | AKP | %39,7 |
| Karabayır Köyü | 1 | 123 | %94,3 | CHP | %52,6 |
| Karabürçek Köyü | 1 | 316 | %93,7 | AKP | %34,5 |
| Karaca Köyü | 1 | 309 | %86,7 | AKP | %39,4 |
| Karacaören Köyü | 1 | 87 | %87,4 | AKP | %38,6 |
| Karadona Köyü | 1 | 129 | %96,9 | CHP | %96,8 |
| Karagöz Köyü | 1 | 62 | %96,8 | CHP | %88,3 |
| Karahisar Köyü | 1 | 264 | %94,3 | CHP | %89,9 |
| Karakeçili Köyü | 1 | 81 | %95,1 | CHP | %90,4 |
| Karakeçili Mah. | 13 | 4.228 | %74,8 | AKP | %33,8 |
| Karapınar Köyü | 1 | 343 | %95,3 | AKP | %39,2 |
| Kavacık Köyü | 1 | 92 | %97,8 | CHP | %97,8 |
| Kayı Köyü | 1 | 75 | %80,0 | AKP | %48,3 |
| Kazıklıkaya Köyü | 1 | 99 | %93,9 | CHP | %87,9 |
| Kertme Köyü | 2 | 76 | %93,4 | CHP | %85,5 |
| Kılıçören Köyü | 1 | 73 | %72,6 | AKP | %46,2 |
| Kınık Köyü | 1 | 204 | %95,6 | AKP | %45,4 |
| Kınıkdeliler Köyü | 1 | 68 | %64,7 | AKP | %47,7 |
| Kırkdilim Köyü | 2 | 65 | %103,1 | AKP | %55,6 |
| Kızılpınar Köyü | 1 | 120 | %92,5 | CHP | %89,6 |
| Konaklı Köyü | 2 | 508 | %87,6 | AKP | %51,5 |
| Koparan Köyü | 1 | 97 | %92,8 | CHP | %31,1 |
| Kozluca Köyü | 1 | 22 | %72,7 | CHP | %66,7 |
| Kumçeltiği Köyü | 1 | 285 | %98,6 | AKP | %33,5 |
| Kunduzhan Mah. | 6 | 1.857 | %74,4 | AKP | %44,9 |
| Kuruçay Köyü | 2 | 244 | %92,6 | AKP | %60,0 |
| Kutluca Köyü | 1 | 118 | %100,0 | AKP | %57,9 |
| Kuşsaray Köyü | 1 | 188 | %89,4 | CHP | %92,7 |
| Köprüalan Köyü | 1 | 271 | %94,5 | AKP | %59,8 |
| Küçükdüvenci Köyü | 1 | 121 | %97,5 | AKP | %44,4 |
| Küçükgülücek Köyü | 1 | 46 | %69,6 | AKP | %62,5 |
| Küçükpalabıyık Köyü | 1 | 60 | %100,0 | AKP | %50,0 |
| Kiranlık Köyü | 1 | 41 | %87,8 | AKP | %80,0 |
| Kirazlıpınar Köyü | 1 | 33 | %93,9 | CHP | %100,0 |
| Kireçocağı Köyü | 1 | 126 | %99,2 | AKP | %42,2 |
| Laloğlu Köyü | 1 | 62 | %82,3 | CHP | %82,0 |
| Mecidiyekavak Köyü | 1 | 62 | %88,7 | AKP | %58,8 |
| Mollahasan Köyü | 1 | 60 | %90,0 | CHP | %88,7 |
| Morsümbül Köyü | 1 | 124 | %98,4 | CHP | %92,4 |
| Mustafaçelebi Köyü | 1 | 29 | %65,5 | CHP | %89,5 |
| Mühürler Köyü | 1 | 82 | %78,1 | AKP | %54,0 |
| Mimarsinan Mah. | 30 | 10.004 | %77,0 | AKP | %48,0 |
| Mislerovacığı Köyü | 1 | 226 | %96,0 | CHP | %86,1 |
| Narlık Köyü | 1 | 143 | %97,2 | CHP | %83,0 |
| Osmaniye Köyü | 1 | 68 | %100,0 | AKP | %39,1 |
| Ovasaray Köyü | 2 | 511 | %96,3 | AKP | %42,3 |
| Oymaağaç Köyü | 1 | 79 | %86,1 | AKP | %53,9 |
| Palabıyık Köyü | 1 | 264 | %94,7 | CHP | %94,7 |
| Pancarlık Köyü | 1 | 78 | %100,0 | CHP | %92,3 |
| Paşaköy | 1 | 96 | %100,0 | AKP | %50,0 |
| Pembecik Köyü | 1 | 58 | %86,2 | AKP | %61,2 |
| Pınarcık Köyü | 1 | 102 | %100,0 | AKP | %47,9 |
| Pınarçay Köyü | 1 | 114 | %88,6 | AKP | %51,0 |
| Salur Köyü | 1 | 295 | %93,9 | AKP | %40,2 |
| Sapa Köyü | 1 | 157 | %90,5 | CHP | %78,5 |
| Saraylı Köyü | 1 | 137 | %96,4 | AKP | %54,3 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 44 | %86,4 | AKP | %54,1 |
| Sarılık Köyü | 1 | 95 | %96,8 | AKP | %78,2 |
| Sarımbey Köyü | 1 | 159 | %75,5 | CHP | %82,4 |
| Sarışeyh Köyü | 1 | 96 | %93,8 | AKP | %51,1 |
| Sarmaşa Köyü | 1 | 60 | %90,0 | CHP | %38,9 |
| Sazak Köyü | 1 | 104 | %95,2 | CHP | %81,8 |
| Sazdeğirmeni Köyü | 1 | 51 | %94,1 | AKP | %43,8 |
| Serban Köyü | 1 | 106 | %95,3 | CHP | %89,0 |
| Serpin Köyü | 1 | 94 | %94,7 | AKP | %51,8 |
| Sevindikalanı Köyü | 1 | 22 | %86,4 | CHP | %89,5 |
| Seydim Köyü | 2 | 507 | %90,5 | AKP | %53,2 |
| Seydimçakallı Köyü | 1 | 121 | %95,0 | CHP | %93,6 |
| Seyfe Köyü | 1 | 93 | %100,0 | CHP | %90,2 |
| Sırıklı Köyü | 1 | 204 | %98,5 | CHP | %82,7 |
| Soğuksu Köyü | 1 | 97 | %97,9 | AKP | %59,8 |
| Tarhan Köyü | 1 | 216 | %93,5 | CHP | %88,9 |
| Tarhankozlusu Köyü | 1 | 97 | %96,9 | AKP | %51,1 |
| Tatar Köyü | 1 | 153 | %98,0 | AKP | %39,0 |
| Taşpınar Köyü | 1 | 66 | %100,0 | AKP | %55,6 |
| Teslim Köyü | 1 | 133 | %91,0 | CHP | %85,7 |
| Tolamehmet Köyü | 1 | 68 | %102,9 | CHP | %91,2 |
| Tozluburun Köyü | 1 | 113 | %90,3 | CHP | %26,8 |
| Turgutköy | 1 | 107 | %99,1 | CHP | %94,2 |
| Türkayşe Köyü | 1 | 94 | %96,8 | AKP | %51,1 |
| Türkler Köyü | 1 | 320 | %92,2 | AKP | %75,1 |
| Ulukavak Mah. | 135 | 45.032 | %73,7 | AKP | %46,4 |
| Uğrak Köyü | 1 | 144 | %96,5 | AKP | %40,4 |
| Yakuparpa Köyü | 1 | 120 | %94,2 | AKP | %61,1 |
| Yavruturna Mah. | 15 | 5.182 | %75,0 | CHP | %80,0 |
| Yaydiğin Köyü | 1 | 302 | %89,7 | AKP | %41,6 |
| Yenice Köyü | 1 | 106 | %96,2 | CHP | %91,8 |
| Yenihayat Köyü | 1 | 178 | %94,9 | CHP | %89,1 |
| Yeniyol Mah. | 3 | 933 | %71,2 | AKP | %38,8 |
| Yeşildere Köyü | 1 | 52 | %48,1 | AKP | %56,0 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 87 | %95,4 | AKP | %38,3 |
| Yoğunpelit Köyü | 1 | 276 | %99,3 | CHP | %93,6 |
| Çakır Köyü | 1 | 87 | %77,0 | AKP | %64,6 |
| Çalıca Köyü | 1 | 201 | %68,7 | AKP | %51,5 |
| Çalkışla Köyü | 1 | 62 | %79,0 | AKP | %60,4 |
| Çaltıcak Köyü | 1 | 179 | %78,8 | CHP | %85,0 |
| Çalyayla Köyü | 1 | 205 | %98,5 | CHP | %95,7 |
| Çanakçı Köyü | 1 | 234 | %98,7 | CHP | %94,7 |
| Çatak Köyü | 1 | 167 | %95,2 | AKP | %52,3 |
| Çayhatap Köyü | 1 | 89 | %96,6 | CHP | %95,1 |
| Çağşak Köyü | 1 | 133 | %99,3 | CHP | %92,3 |
| Çepni Mah. | 5 | 1.635 | %73,0 | AKP | %39,3 |
| Çeşmeören Köyü | 1 | 201 | %95,5 | AKP | %41,6 |
| Çıkrık Köyü | 1 | 270 | %60,4 | AKP | %63,7 |
| Çobandivanı Köyü | 1 | 93 | %77,4 | CHP | %84,7 |
| Çomarbaşı Köyü | 1 | 101 | %95,1 | AKP | %60,6 |
| Çorak Köyü | 1 | 107 | %97,2 | AKP | %29,0 |
| Çukurören Köyü | 1 | 78 | %89,7 | CHP | %91,2 |
| Çöplü Mah. | 4 | 1.271 | %76,0 | AKP | %47,3 |
| Öksüzler Köyü | 2 | 87 | %103,5 | CHP | %80,5 |
| Ömerbey Köyü | 1 | 103 | %95,2 | CHP | %93,9 |
| Örencik Köyü | 1 | 82 | %91,5 | CHP | %90,4 |
| Ülkenpınarı Köyü | 1 | 34 | %88,2 | AKP | %51,7 |
| Üyük Köyü | 2 | 417 | %95,9 | MHP | %53,2 |
| Üçköy | 1 | 155 | %86,5 | CHP | %96,1 |
| Üçtutlar Mah. | 52 | 17.256 | %72,6 | AKP | %35,3 |
| İnalözü Köyü | 1 | 211 | %86,7 | AKP | %62,8 |
| İsmailköy | 1 | 101 | %98,0 | AKP | %39,8 |
| İğdeli Köyü | 2 | 205 | %88,8 | CHP | %38,9 |
| Şahinkaya Köyü | 2 | 162 | %71,6 | MHP | %45,5 |
| Şanlıosman Köyü | 1 | 83 | %101,2 | CHP | %92,9 |
| Şekerbey Köyü | 1 | 171 | %88,3 | CHP | %62,8 |
| Şendere Köyü | 1 | 90 | %94,4 | AKP | %38,5 |
| Şeyhhamza Köyü | 1 | 105 | %91,4 | AKP | %86,4 |
| Şeyhmustafa Köyü | 1 | 177 | %97,7 | AKP | %46,8 |