Bayat · İl genel meclisi üyeliği
%36,9
AK PARTİ birinci
9.822 geçerli oy · katılım %85,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bayat ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %36,9 ile birinci; 9822 geçerli oy, katılım %85,5.
Bayat
Kayıtlı seçmen 12.196 · Oy kullanan 10.426 (katılım %85,5) · Geçerli 9.822 · Geçersiz 604
Seçilenler
- Mehmet Fatih Balcıoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Musa Demirci · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahacık Köyü | 8 | 693 | %88,0 | AKP | %71,9 |
| Akseki Köyü | 1 | 299 | %87,6 | AKP | %49,2 |
| Ayvalıca Köyü | 1 | 74 | %79,7 | AKP | %45,6 |
| Aşağı Emirhalil Köyü | 1 | 58 | %60,3 | AKP | %39,4 |
| Barak Köyü | 1 | 114 | %66,7 | AKP | %61,1 |
| Bayan Köyü | 1 | 108 | %83,3 | AKP | %63,8 |
| Beydili Köyü | 1 | 45 | %53,3 | MHP | %52,2 |
| Cevizli Köyü | 1 | 72 | %69,4 | AKP | %41,3 |
| Demirciler Köyü | 2 | 168 | %95,8 | MHP | %53,6 |
| Dere Mah. | 1 | 254 | %92,1 | MHP | %49,6 |
| Derekutuğun Köyü | 1 | 238 | %89,5 | AKP | %40,0 |
| Dorukseki Köyü | 1 | 245 | %86,9 | AKP | %53,2 |
| Emirhalil Köyü | 1 | 106 | %67,0 | MİLLET | %36,6 |
| Emirşah Köyü | 1 | 82 | %80,5 | MHP | %50,0 |
| Eskialibey Köyü | 2 | 418 | %91,4 | MHP | %32,1 |
| Evci Köyü | 2 | 116 | %92,2 | MHP | %40,8 |
| Falı Köyü | 1 | 116 | %94,0 | AKP | %69,5 |
| Hacıbayram Köyü | 1 | 108 | %93,5 | AKP | %51,6 |
| Kalınpelit Köyü | 1 | 235 | %91,5 | MHP | %47,3 |
| Karakaya Köyü | 1 | 67 | %79,1 | YRP | %42,9 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 304 | %86,2 | MHP | %37,6 |
| Kubbedin Köyü | 1 | 26 | %76,9 | AKP | %70,0 |
| Kunduzlu Köyü | 2 | 392 | %89,3 | AKP | %43,1 |
| Kuruçay Köyü | 2 | 375 | %92,5 | MHP | %38,9 |
| Köpüklü Köyü | 2 | 158 | %91,8 | MHP | %32,3 |
| Lapa Köyü | 2 | 174 | %58,6 | AKP | %69,0 |
| Pancarlık Köyü | 1 | 326 | %91,1 | MHP | %44,1 |
| Sarayköy | 2 | 143 | %69,2 | AKP | %47,9 |
| Sağpazar Köyü | 1 | 123 | %95,1 | MHP | %47,4 |
| Tepebayat Mah. | 2 | 582 | %86,8 | AKP | %38,6 |
| Tepekutuğun Köyü | 2 | 425 | %82,8 | MHP | %52,7 |
| Tevekli Köyü | 1 | 80 | %96,3 | AKP | %52,1 |
| Toyhane Köyü | 1 | 264 | %93,9 | MHP | %55,5 |
| Yatukcu Mah. | 5 | 1.095 | %85,9 | MHP | %31,9 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.170 | %80,4 | MHP | %40,9 |
| Yeniköy | 1 | 85 | %92,9 | AKP | %50,0 |
| Yenişeyhler Köyü | 1 | 94 | %68,1 | AKP | %54,1 |
| Yeşilçat Köyü | 2 | 220 | %93,2 | MHP | %58,3 |
| Yoncalı Köyü | 2 | 274 | %88,7 | AKP | %47,7 |
| Çamlıgüney Köyü | 1 | 51 | %66,7 | AKP | %38,7 |
| Çayköy | 1 | 198 | %95,0 | AKP | %52,5 |
| Çerkeş Köyü | 1 | 199 | %93,5 | AKP | %53,5 |
| Çukuröz Köyü | 2 | 469 | %92,3 | MHP | %51,1 |
| İleği Köyü | 2 | 106 | %92,5 | AKP | %46,2 |
| İshaklı Köyü | 1 | 247 | %64,0 | AKP | %33,5 |