%32,4
MHP birinci
18.559 geçerli oy · katılım %82,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Alaca ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında MHP %32,4 ile birinci; 18.559 geçerli oy, katılım %82,5.
Kayıtlı seçmen 23.605 · Oy kullanan 19.470 (katılım %82,5) · Geçerli 18.559 · Geçersiz 911
Alaca İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 6.012 | %32,4 |
| AKP | 5.910 | %31,8 |
| CHP | 3.470 | %18,7 |
| YRP | 881 | %4,8 |
| İYİ | 310 | %1,7 |
| ZAFER | 132 | %0,7 |
| BTP | 125 | %0,7 |
| SAADET | 104 | %0,6 |
| BBP | 66 | %0,4 |
| EMEP | 49 | %0,3 |
| TİP | 39 | %0,2 |
| VATAN | 35 | %0,2 |
| DP | 33 | %0,2 |
| MİLLET | 19 | %0,1 |
| DEVA | 15 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 8 | %0,0 |
Seçilenler
- Tuncay Okur · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Selahattin Eyyübi Batır · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Bülent Özdemir · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Alaca mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akpınar Köyü | 1 | 102 | %93,1 | CHP | %83,9 |
| Akçaköy | 1 | 156 | %87,2 | CHP | %58,7 |
| Akçiçek Köyü | 1 | 40 | %82,5 | AKP | %39,4 |
| Akören Köyü | 1 | 66 | %97,0 | CHP | %81,3 |
| Alacahüyük Köyü | 1 | 233 | %88,0 | CHP | %83,8 |
| Altıntaş Köyü | 1 | 83 | %88,0 | AKP | %55,6 |
| Avutmuş Köyü | 1 | 26 | %76,9 | AKP | %70,0 |
| Ayhan Mah. | 3 | 855 | %79,0 | MHP | %46,2 |
| Bahçeli Köyü | 1 | 111 | %89,2 | AKP | %64,2 |
| Balçıkhisar Köyü | 1 | 75 | %86,7 | CHP | %41,9 |
| Belpınar Köyü | 1 | 129 | %91,5 | AKP | %40,7 |
| Beşiktepe Köyü | 1 | 57 | %96,5 | AKP | %29,1 |
| Bolatçık Köyü | 1 | 172 | %95,4 | AKP | %30,0 |
| Bozdoğan Köyü | 1 | 57 | %101,8 | CHP | %80,7 |
| Boğaziçi Köyü | 1 | 108 | %94,4 | AKP | %67,0 |
| Büyükcamili Köyü | 1 | 152 | %78,3 | CHP | %69,0 |
| Büyükdona Köyü | 1 | 266 | %79,3 | AKP | %70,1 |
| Büyükhırka Köyü | 2 | 378 | %87,6 | AKP | %51,8 |
| Büyükkeşlik Köyü | 1 | 51 | %70,6 | CHP | %97,2 |
| Büyüksöğütözü Köyü | 1 | 56 | %92,9 | CHP | %80,8 |
| Cengizhan Mah. | 3 | 765 | %82,1 | MHP | %55,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.482 | %80,0 | MHP | %44,2 |
| Dedepınar Köyü | 1 | 41 | %85,4 | MHP | %48,6 |
| Denizhan Mah. | 8 | 2.799 | %76,1 | MHP | %38,9 |
| Dereyazıcı Köyü | 1 | 45 | %88,9 | CHP | %74,4 |
| Değirmenderesi Köyü | 1 | 96 | %96,9 | CHP | %82,6 |
| Değirmenönü Köyü | 1 | 59 | %103,4 | CHP | %74,1 |
| Eren Köyü | 1 | 74 | %89,2 | CHP | %76,7 |
| Eskiyapar Köyü | 1 | 196 | %91,8 | CHP | %94,9 |
| Evci Köyü | 1 | 220 | %85,5 | AKP | %52,2 |
| Fakılar Köyü | 1 | 58 | %82,8 | MHP | %43,5 |
| Gazipaşa Köyü | 1 | 279 | %84,2 | AKP | %53,3 |
| Gerdekkaya Köyü | 1 | 30 | %100,0 | MHP | %33,3 |
| Geven Köyü | 1 | 30 | %100,0 | CHP | %76,7 |
| Gökören Köyü | 1 | 53 | %71,7 | MHP | %45,7 |
| Gülderesi Köyü | 1 | 31 | %93,6 | CHP | %37,9 |
| Güllük Köyü | 1 | 66 | %86,4 | AKP | %64,2 |
| Günhan Mah. | 11 | 3.357 | %77,1 | MHP | %44,0 |
| Harhar Köyü | 1 | 73 | %95,9 | CHP | %81,5 |
| Haydarköy | 1 | 57 | %42,1 | CHP | %87,5 |
| Kalecikkaya Köyü | 1 | 105 | %96,2 | AKP | %51,0 |
| Kalınkaya Köyü | 1 | 125 | %87,2 | CHP | %69,9 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 65 | %66,2 | AKP | %51,2 |
| Karamahmut Köyü | 1 | 120 | %89,2 | CHP | %83,0 |
| Karatepe Köyü | 1 | 37 | %64,9 | CHP | %62,5 |
| Karaçal Köyü | 1 | 15 | %113,3 | AKP | %41,2 |
| Kargın Köyü | 1 | 55 | %69,1 | CHP | %81,1 |
| Karnıkara Köyü | 1 | 88 | %103,4 | MHP | %34,9 |
| Kayabüvet Köyü | 1 | 28 | %82,1 | CHP | %73,9 |
| Kıcılı Köyü | 1 | 84 | %96,4 | CHP | %79,0 |
| Kılavuz Köyü | 1 | 20 | %100,0 | CHP | %73,7 |
| Kızıllı Köyü | 1 | 69 | %75,4 | MHP | %61,5 |
| Kızılyar Köyü | 1 | 51 | %60,8 | MHP | %80,0 |
| Kızkaraca Köyü | 1 | 71 | %98,6 | MHP | %68,7 |
| Koyunoğlu Köyü | 1 | 76 | %90,8 | CHP | %61,5 |
| Koçhisar Köyü | 1 | 66 | %90,9 | CHP | %84,8 |
| Kuyluş Köyü | 1 | 50 | %102,0 | MHP | %54,9 |
| Kuyumcusaray Köyü | 1 | 63 | %98,4 | CHP | %68,9 |
| Kuzkışla Köyü | 1 | 32 | %90,6 | CHP | %46,4 |
| Körpınar Köyü | 1 | 12 | %108,3 | AKP | %84,6 |
| Külah Köyü | 1 | 70 | %84,3 | CHP | %96,5 |
| Küre Köyü | 1 | 199 | %93,0 | CHP | %88,0 |
| Kürkçü Köyü | 1 | 46 | %87,0 | CHP | %85,0 |
| Küçükcamili Köyü | 1 | 13 | %100,0 | CHP | %100,0 |
| Küçükdona Köyü | 1 | 118 | %89,8 | AKP | %50,5 |
| Küçükhırka Köyü | 1 | 173 | %89,6 | AKP | %52,3 |
| Küçükkeşlik Köyü | 1 | 79 | %94,9 | CHP | %96,0 |
| Killik Köyü | 1 | 202 | %90,1 | AKP | %59,3 |
| Mahmudiye Köyü | 1 | 106 | %91,5 | AKP | %53,2 |
| Mazıbaşı Köyü | 1 | 54 | %96,3 | CHP | %60,8 |
| Miyanesultan Köyü | 1 | 43 | %90,7 | AKP | %68,4 |
| Onbaşılar Köyü | 1 | 64 | %96,9 | CHP | %90,2 |
| Perçem Köyü | 1 | 80 | %73,8 | CHP | %89,8 |
| Sancı Köyü | 1 | 99 | %89,9 | AKP | %59,8 |
| Sarısüleyman Köyü | 2 | 398 | %82,2 | AKP | %41,6 |
| Seyitnizam Köyü | 1 | 16 | %75,0 | AKP | %58,3 |
| Soğucak Köyü | 1 | 35 | %100,0 | CHP | %72,7 |
| Sultanköy | 1 | 41 | %97,6 | MHP | %29,0 |
| Suludere Köyü | 1 | 122 | %92,6 | AKP | %59,1 |
| Sincan Köyü | 1 | 74 | %85,1 | AKP | %34,4 |
| Tahirabat Köyü | 1 | 53 | %96,2 | AKP | %34,0 |
| Tevfikiye Köyü | 1 | 13 | %100,0 | AKP | %46,2 |
| Tutaş Köyü | 1 | 139 | %81,3 | AKP | %59,1 |
| Tutluca Köyü | 1 | 87 | %93,1 | CHP | %76,0 |
| Yatankavak Köyü | 1 | 93 | %94,6 | AKP | %41,8 |
| Yenice Köyü | 1 | 96 | %96,9 | CHP | %86,5 |
| Yeniköy | 1 | 68 | %92,7 | CHP | %70,5 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 76 | %80,3 | CHP | %90,2 |
| Yıldızhan Mah. | 14 | 4.073 | %79,1 | MHP | %42,4 |
| Yüksekyayla Köyü | 1 | 165 | %59,4 | AKP | %63,0 |
| Çalköy | 1 | 49 | %79,6 | AKP | %44,4 |
| Çatak Köyü | 1 | 71 | %90,1 | AKP | %44,3 |
| Çatalbaş Köyü | 1 | 114 | %89,5 | AKP | %54,2 |
| Çatalkaya Köyü | 1 | 87 | %96,6 | MHP | %42,9 |
| Çelebibağı Köyü | 1 | 78 | %96,2 | CHP | %82,2 |
| Çetederesi Köyü | 1 | 22 | %109,1 | AKP | %23,8 |
| Çevreli Köyü | 1 | 96 | %94,8 | CHP | %78,3 |
| Çırçır Köyü | 1 | 38 | %81,6 | CHP | %70,0 |
| Çopraşık Köyü | 1 | 239 | %92,1 | AKP | %42,0 |
| Çöplü Köyü | 1 | 56 | %98,2 | AKP | %45,1 |
| Çikhasan Köyü | 1 | 63 | %98,4 | CHP | %83,9 |
| Örükaya Köyü | 1 | 21 | %90,5 | MHP | %63,2 |
| Özhan Mah. | 3 | 751 | %84,8 | MHP | %51,2 |
| Ünalan Köyü | 1 | 33 | %84,9 | MHP | %57,1 |
| İbrahimköy | 1 | 149 | %94,0 | AKP | %38,0 |
| İmat Köyü | 1 | 259 | %86,9 | CHP | %66,3 |
| İsahacı Köyü | 1 | 88 | %85,2 | MHP | %40,3 |
| İsmailli Köyü | 1 | 280 | %91,8 | AKP | %31,8 |