Yapraklı · İl genel meclisi üyeliği
%46,1
MHP birinci
5.886 geçerli oy · katılım %85,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yapraklı ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında MHP %46,1 ile birinci; 5886 geçerli oy, katılım %85,5.
Yapraklı
Kayıtlı seçmen 7.204 · Oy kullanan 6.157 (katılım %85,5) · Geçerli 5.886 · Geçersiz 271
Seçilenler
- Ahmet Özen · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Şaban Ceylan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akyazı Mah. | 1 | 229 | %92,6 | MHP | %56,3 |
| Ayseki Köyü | 1 | 176 | %89,2 | AKP | %38,3 |
| Ayvaköy | 1 | 143 | %89,5 | AKP | %51,2 |
| Aşağı Mah. | 2 | 556 | %80,8 | MHP | %60,8 |
| Aşağıöz Köyü | 1 | 315 | %83,8 | MHP | %49,6 |
| Bademçay Köyü | 1 | 68 | %92,7 | AKP | %38,1 |
| Belibedir Köyü | 1 | 97 | %97,9 | MHP | %53,8 |
| Buluca Köyü | 1 | 38 | %81,6 | MHP | %73,7 |
| Buğay Köyü | 1 | 116 | %83,6 | MHP | %55,3 |
| Büyükakseki Köyü | 1 | 131 | %79,4 | MHP | %59,2 |
| Camikebir Mah. | 1 | 275 | %83,6 | MHP | %66,2 |
| Davutlar Köyü | 1 | 160 | %95,0 | AKP | %35,3 |
| Doğanbey Köyü | 1 | 88 | %81,8 | MHP | %77,6 |
| Gürmeç Köyü | 1 | 68 | %100,0 | AKP | %46,3 |
| Karacaözü Köyü | 1 | 147 | %86,4 | AKP | %48,0 |
| Kavak Mah. | 1 | 276 | %88,0 | MHP | %35,0 |
| Kayacık Köyü | 1 | 75 | %100,0 | MHP | %42,0 |
| Kaymaz Köyü | 1 | 94 | %90,4 | AKP | %52,4 |
| Kıvcak Köyü | 1 | 94 | %95,7 | MHP | %50,0 |
| Kullar Köyü | 1 | 172 | %92,4 | MHP | %38,5 |
| Kirliakça Köyü | 1 | 71 | %77,5 | MHP | %46,3 |
| Müsellim Köyü | 1 | 246 | %93,9 | MHP | %38,5 |
| Ovacık Köyü | 2 | 430 | %89,3 | AKP | %69,2 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 280 | %90,4 | MHP | %41,9 |
| Sazcığaz Köyü | 1 | 65 | %76,9 | AKP | %64,6 |
| Sofuoğlu Köyü | 1 | 88 | %95,5 | MHP | %51,9 |
| Subaşı Köyü | 1 | 118 | %96,6 | AKP | %43,6 |
| Topuzsaray Köyü | 1 | 275 | %97,5 | MHP | %64,2 |
| Yakadere Köyü | 1 | 124 | %97,6 | MHP | %56,7 |
| Yakaköy | 1 | 61 | %93,4 | MHP | %55,6 |
| Yamaçbaşı Köyü | 1 | 36 | %97,2 | MHP | %51,4 |
| Yenice Köyü | 1 | 82 | %84,2 | MHP | %61,2 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 39 | %97,4 | AKP | %47,1 |
| Yukarı Mah. | 1 | 174 | %81,6 | MHP | %57,9 |
| Yukarıöz Köyü | 2 | 687 | %57,8 | MHP | %50,8 |
| Yüklü Köyü | 1 | 257 | %93,4 | AKP | %47,3 |
| Zekeriyaköy | 1 | 52 | %82,7 | MHP | %38,1 |
| Çakırlar Köyü | 1 | 147 | %95,9 | MHP | %36,6 |
| Çevrecik Köyü | 1 | 71 | %71,8 | MHP | %76,5 |
| Çiçekköy | 1 | 87 | %57,5 | AKP | %63,3 |
| İkizören Köyü | 1 | 229 | %82,1 | AKP | %47,3 |
| İğdir Mah. | 1 | 62 | %93,6 | MHP | %51,9 |
| Şeyh Osman Köyü | 1 | 205 | %91,2 | MHP | %62,2 |