Çankırı Merkez · İl genel meclisi üyeliği
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel SeçimiÇankırı Merkez ilçesi
%50,9
MHP birinci
50.613 geçerli oy · katılım %81,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çankırı Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında MHP %50,9 ile birinci; 50.613 geçerli oy, katılım %81,4.
Çankırı Merkez
Kayıtlı seçmen 65.198 · Oy kullanan 53.056 (katılım %81,4) · Geçerli 50.613 · Geçersiz 2.443
Seçilenler
- Kamil Çoban · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ahmet Ulusoy · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Ateş · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Dursun Koçak · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Visali Kara · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdulhalik Renda Mah. | 36 | 12.052 | %79,2 | MHP | %54,4 |
| Ahlatköy | 1 | 89 | %92,1 | AKP | %62,8 |
| Aksu Mah. | 18 | 5.964 | %80,6 | MHP | %55,1 |
| Akçavakıf Köyü | 1 | 304 | %92,4 | MHP | %51,1 |
| Akören Köyü | 1 | 120 | %76,7 | MHP | %39,6 |
| Alaçat Köyü | 1 | 209 | %96,7 | MHP | %43,2 |
| Alıca Köyü | 1 | 129 | %93,0 | AKP | %41,8 |
| Altınlı Köyü | 1 | 49 | %67,4 | MHP | %51,5 |
| Alibey Mah. | 2 | 411 | %82,7 | MHP | %48,8 |
| Ayan Köyü | 1 | 149 | %91,3 | AKP | %53,4 |
| Ağzıbüyük Köyü | 1 | 57 | %101,8 | AKP | %49,1 |
| Aşağıpelitözü Köyü | 1 | 298 | %96,6 | MHP | %49,3 |
| Aşağıyanlar Köyü | 1 | 179 | %93,9 | MHP | %46,1 |
| Aşağıçavuş Köyü | 1 | 102 | %102,9 | AKP | %46,5 |
| Balıbağı Köyü | 1 | 286 | %93,7 | MHP | %44,4 |
| Balıbıdık Köyü | 1 | 131 | %97,7 | MHP | %47,1 |
| Bayındır Köyü | 1 | 154 | %68,8 | MHP | %60,0 |
| Başeğmez Köyü | 1 | 64 | %98,4 | AKP | %45,2 |
| Beşdut Köyü | 1 | 276 | %83,3 | AKP | %54,2 |
| Bozkır Köyü | 1 | 152 | %90,1 | AKP | %28,6 |
| Buğday Pazarı Mah. | 50 | 16.812 | %79,2 | MHP | %51,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 6 | 1.721 | %76,2 | MHP | %54,4 |
| Danabaşı Köyü | 1 | 91 | %92,3 | AKP | %66,7 |
| Dedeköy | 1 | 130 | %95,4 | MHP | %42,7 |
| Değim Köyü | 1 | 87 | %100,0 | MHP | %47,7 |
| Doğantepe Köyü | 1 | 250 | %88,4 | MHP | %55,3 |
| Dutağaç Köyü | 1 | 171 | %97,7 | MHP | %49,1 |
| Esentepe Mah. | 5 | 1.421 | %91,0 | MHP | %54,0 |
| Fatih Mah. | 14 | 4.153 | %78,4 | MHP | %53,2 |
| Germece Köyü | 1 | 333 | %97,6 | AKP | %56,5 |
| Handırı Köyü | 1 | 119 | %93,3 | AKP | %48,5 |
| Hasakça Köyü | 1 | 257 | %93,8 | MHP | %48,4 |
| Hıdırlık Köyü | 1 | 43 | %88,4 | AKP | %36,8 |
| Karadayı Köyü | 2 | 455 | %88,6 | AKP | %58,2 |
| Karataş Mah. | 5 | 1.733 | %82,9 | MHP | %50,8 |
| Karatekin Mah. | 3 | 998 | %82,2 | MHP | %53,1 |
| Karaşeyh Köyü | 1 | 303 | %82,2 | AKP | %45,8 |
| Kırkevler Mah. | 12 | 3.826 | %80,8 | MHP | %52,3 |
| Kuzuköy | 1 | 41 | %63,4 | AKP | %57,7 |
| Küçüklü Köyü | 1 | 150 | %94,0 | MHP | %44,9 |
| Merzi Köyü | 1 | 60 | %98,3 | AKP | %41,4 |
| Mimar Sinan Mah. | 3 | 956 | %74,3 | MHP | %48,4 |
| Ovacık Köyü | 2 | 425 | %92,7 | MHP | %45,6 |
| Paşaköy | 1 | 68 | %101,5 | AKP | %41,8 |
| Pehlivanlı Köyü | 1 | 79 | %105,1 | AKP | %61,1 |
| Satıyüzü Köyü | 1 | 154 | %63,0 | MHP | %47,8 |
| Süleymanlı Köyü | 1 | 186 | %72,6 | AKP | %55,0 |
| Tabakhane Mah. | 1 | 283 | %76,7 | MHP | %47,1 |
| Taytak Köyü | 1 | 53 | %66,0 | AKP | %45,7 |
| Tuzlu Köyü | 1 | 148 | %93,9 | MHP | %63,1 |
| Tüney Köyü | 1 | 300 | %94,0 | AKP | %48,2 |
| Yeni Mah. | 18 | 5.729 | %80,3 | MHP | %53,8 |
| Yukarıpelitözü Köyü | 1 | 185 | %99,5 | AKP | %60,1 |
| Yukarıçavuş Köyü | 1 | 139 | %96,4 | AKP | %48,9 |
| Çatalelma Köyü | 1 | 305 | %94,1 | AKP | %53,8 |
| Çayırpınar Köyü | 1 | 124 | %95,2 | MHP | %51,8 |
| Çağabey Köyü | 1 | 73 | %98,6 | AKP | %33,3 |
| Çırçır Köyü | 1 | 32 | %103,1 | CHP | %31,0 |
| Çiviköy | 1 | 299 | %77,6 | AKP | %50,0 |
| Ünür Köyü | 2 | 584 | %95,2 | AKP | %35,1 |
| İnandık Köyü | 1 | 94 | %100,0 | AKP | %44,9 |
| İnaç Köyü | 1 | 191 | %96,9 | MHP | %47,7 |
| İncik Köyü | 1 | 73 | %68,5 | MHP | %54,6 |
| İncili Çeşme Mah. | 1 | 226 | %85,4 | MHP | %52,4 |
| İçyenice Köyü | 1 | 163 | %98,8 | AKP | %43,5 |