%35,0
AK PARTİ birinci
20.512 geçerli oy · katılım %87,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Lapseki ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %35,0 ile birinci; 20.512 geçerli oy, katılım %87,7.
Kayıtlı seçmen 24.229 · Oy kullanan 21.238 (katılım %87,7) · Geçerli 20.512 · Geçersiz 726
Lapseki İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.170 | %35,0 |
| İYİ | 6.467 | %31,5 |
| CHP | 3.913 | %19,1 |
| MHP | 1.572 | %7,7 |
| BBP | 520 | %2,5 |
| DEM | 224 | %1,1 |
| ZAFER | 188 | %0,9 |
| YRP | 126 | %0,6 |
| SAADET | 52 | %0,3 |
| MİLLET | 50 | %0,2 |
| BTP | 46 | %0,2 |
| SOL | 43 | %0,2 |
| DEVA | 39 | %0,2 |
| TİP | 33 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 30 | %0,2 |
| DSP | 23 | %0,1 |
| VATAN | 16 | %0,1 |
Seçilenler
- Halil Özer · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Yakup Uzun · İYİ · listede 1. sıra
- Murat Gürşen · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Lapseki mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adatepe Köyü | 3 | 913 | %93,8 | İYİ | %40,9 |
| Akçaalan Köyü | 1 | 43 | %97,7 | AKP | %39,0 |
| Alpagut Köyü | 1 | 83 | %95,2 | AKP | %45,3 |
| Balcılar Köyü | 1 | 162 | %93,2 | AKP | %52,0 |
| Beybaş Köyü | 1 | 128 | %92,2 | AKP | %28,5 |
| Beypınarı Köyü | 1 | 31 | %100,0 | AKP | %54,8 |
| Beyçayırı Köyü | 1 | 133 | %88,7 | AKP | %42,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 17 | 5.426 | %87,0 | İYİ | %40,8 |
| Dalyan Mah. | 3 | 860 | %80,2 | İYİ | %42,9 |
| Dereköy | 1 | 45 | %102,2 | CHP | %34,1 |
| Doğandere Köyü | 1 | 53 | %90,6 | AKP | %57,5 |
| Dumanlı Köyü | 1 | 128 | %97,7 | AKP | %49,2 |
| Dişbudak Köyü | 1 | 336 | %93,8 | AKP | %51,5 |
| Ecialan Köyü | 1 | 156 | %93,0 | AKP | %43,8 |
| Gazi Süleyman Paşa Mah. | 18 | 5.880 | %85,0 | İYİ | %42,3 |
| Gökköy | 1 | 191 | %96,9 | AKP | %31,5 |
| Güreci Köyü | 1 | 303 | %83,5 | CHP | %39,7 |
| Hacıgelen Köyü | 1 | 80 | %96,3 | AKP | %52,7 |
| Hacıömerler Köyü | 1 | 72 | %87,5 | CHP | %40,4 |
| Harmancık Köyü | 1 | 81 | %96,3 | AKP | %68,8 |
| Kangırlı Köyü | 1 | 264 | %79,6 | AKP | %51,9 |
| Karamusalar Köyü | 1 | 136 | %95,6 | AKP | %51,6 |
| Karaömerler Köyü | 1 | 107 | %99,1 | AKP | %44,6 |
| Kemiklialan Köyü | 1 | 174 | %92,0 | CHP | %33,3 |
| Kırcalar Köyü | 1 | 100 | %94,0 | AKP | %36,7 |
| Kızıldam Köyü | 1 | 139 | %91,4 | İYİ | %37,7 |
| Kocabaşlar Köyü | 1 | 95 | %99,0 | İYİ | %39,1 |
| Kocaveli Köyü | 1 | 83 | %94,0 | AKP | %33,3 |
| Mecidiye Köyü | 1 | 174 | %90,2 | CHP | %35,9 |
| Nusretiye Köyü | 1 | 95 | %90,5 | AKP | %43,8 |
| Sındal Köyü | 1 | 63 | %92,1 | CHP | %40,4 |
| Subaşı Köyü | 1 | 161 | %90,7 | AKP | %48,6 |
| Suluca Köyü | 1 | 277 | %86,6 | AKP | %36,8 |
| Taştepe Köyü | 1 | 172 | %94,2 | AKP | %31,3 |
| Umurbey-Umurbey Merkez Mah. | 6 | 1.969 | %88,6 | CHP | %43,8 |
| Yaylalar Köyü | 1 | 77 | %97,4 | AKP | %59,4 |
| Yenice Köyü | 2 | 454 | %92,3 | İYİ | %40,8 |
| Çamyurt Köyü | 1 | 80 | %92,5 | CHP | %38,2 |
| Çardak-Gaziyakupbey Mah. | 5 | 1.732 | %85,6 | CHP | %39,9 |
| Çardak-Tekke Mah. | 5 | 1.690 | %85,6 | AKP | %37,3 |
| Çataltepe Köyü | 1 | 106 | %90,6 | MHP | %36,2 |
| Çavuşköy | 1 | 101 | %94,1 | AKP | %55,6 |
| Üçpınar Köyü | 1 | 77 | %100,0 | AKP | %41,9 |
| İlyasköy | 1 | 198 | %97,0 | AKP | %44,2 |
| Şahinli Köyü | 1 | 323 | %96,6 | İYİ | %28,4 |
| Şevketiye Köyü | 1 | 278 | %85,6 | AKP | %36,2 |