%38,6
CHP birinci
61.646 geçerli oy · katılım %86,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Biga ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %38,6 ile birinci; 61.646 geçerli oy, katılım %86,1.
Kayıtlı seçmen 73.821 · Oy kullanan 63.555 (katılım %86,1) · Geçerli 61.646 · Geçersiz 1.909
Biga İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 23.773 | %38,6 |
| AKP | 22.865 | %37,1 |
| MHP | 6.695 | %10,9 |
| İYİ | 3.326 | %5,4 |
| YRP | 1.420 | %2,3 |
| ZAFER | 1.006 | %1,6 |
| DEM | 558 | %0,9 |
| SAADET | 525 | %0,9 |
| BBP | 394 | %0,6 |
| DP | 291 | %0,5 |
| BTP | 177 | %0,3 |
| DEVA | 146 | %0,2 |
| DSP | 115 | %0,2 |
| TİP | 110 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 92 | %0,2 |
| MİLLET | 63 | %0,1 |
| SOL | 49 | %0,1 |
| VATAN | 41 | %0,1 |
Seçilenler
- Nihal Nalça · CHP · listede 1. sıra
- Mustafa Ovalı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Levent İrez · CHP · listede 2. sıra
- Saim Bakar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Hakkı Sezen · CHP · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Biga mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdiağa Köyü | 1 | 225 | %95,1 | AKP | %48,8 |
| Adliye Köyü | 1 | 80 | %96,3 | AKP | %47,3 |
| Ahmetler Köyü | 1 | 183 | %95,6 | AKP | %60,8 |
| Akkayrak Köyü | 1 | 69 | %94,2 | AKP | %50,0 |
| Akköprü Köyü | 1 | 54 | %92,6 | AKP | %36,0 |
| Akpınar Köyü | 1 | 61 | %83,6 | AKP | %60,8 |
| Aksaz Köyü | 2 | 453 | %92,7 | CHP | %38,0 |
| Akyaprak Köyü | 1 | 154 | %93,5 | AKP | %37,7 |
| Ambaroba Köyü | 1 | 145 | %89,0 | AKP | %53,3 |
| Arabaalan Köyü | 1 | 88 | %86,4 | AKP | %62,0 |
| Arabakonağı Köyü | 1 | 66 | %92,4 | CHP | %37,9 |
| Ayıtdere Köyü | 1 | 123 | %95,9 | MHP | %32,1 |
| Aziziye Köyü | 1 | 63 | %101,6 | AKP | %45,0 |
| Ağaköy | 3 | 981 | %90,9 | İYİ | %36,6 |
| Aşağıdemirci Köyü | 1 | 109 | %92,7 | AKP | %48,0 |
| Bahçeli Köyü | 1 | 227 | %89,4 | CHP | %38,9 |
| Bakacak Köyü | 1 | 181 | %87,9 | AKP | %37,2 |
| Bakacaklıçiftliği Köyü | 1 | 99 | %95,0 | AKP | %50,0 |
| Balıklıçeşme Köyü | 3 | 917 | %87,2 | AKP | %44,4 |
| Bekirli Köyü | 1 | 196 | %90,8 | CHP | %52,8 |
| Bezirganlar Köyü | 1 | 110 | %97,3 | AKP | %42,9 |
| Bozlar Köyü | 2 | 413 | %92,5 | CHP | %51,3 |
| Camialan Köyü | 1 | 54 | %100,0 | MHP | %40,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 13 | 4.508 | %84,6 | CHP | %43,8 |
| Cihadiye Köyü | 1 | 134 | %92,5 | AKP | %60,9 |
| Danişment Köyü | 2 | 443 | %93,2 | AKP | %38,1 |
| Dereköy | 1 | 183 | %77,1 | AKP | %48,2 |
| Değirmencik Köyü | 1 | 259 | %96,5 | AKP | %43,9 |
| Doğancı Köyü | 1 | 93 | %90,3 | AKP | %35,4 |
| Dikmen Köyü | 1 | 115 | %93,0 | AKP | %48,1 |
| Elmalı Köyü | 1 | 340 | %92,9 | MHP | %64,9 |
| Emirorman Köyü | 1 | 52 | %90,4 | CHP | %43,5 |
| Esentepe Mah. | 7 | 2.268 | %83,3 | AKP | %40,8 |
| Eskibalıklı Köyü | 1 | 172 | %94,8 | AKP | %65,0 |
| Eybekli Köyü | 1 | 66 | %98,5 | AKP | %67,7 |
| Eğridere Köyü | 1 | 140 | %92,9 | CHP | %57,1 |
| Gazikemal Mah. | 4 | 1.262 | %80,7 | CHP | %49,0 |
| Gemicikırı Köyü | 1 | 290 | %91,4 | AKP | %58,6 |
| Geredelli Köyü | 1 | 69 | %102,9 | AKP | %43,5 |
| Gerlengeç Köyü | 2 | 425 | %89,2 | CHP | %39,6 |
| Geyikkırı Köyü | 1 | 96 | %92,7 | AKP | %52,3 |
| Göktepe Köyü | 2 | 368 | %88,9 | AKP | %51,9 |
| Güleç Köyü | 2 | 434 | %91,0 | AKP | %38,1 |
| Gümüşçay-Cumhuriyet Mah. | 3 | 1.039 | %84,0 | CHP | %43,3 |
| Gümüşçay-İğdelik Mah. | 2 | 703 | %91,2 | CHP | %55,0 |
| Gündoğdu Köyü | 1 | 296 | %92,9 | AKP | %32,1 |
| Gürgendere Köyü | 1 | 89 | %74,2 | CHP | %43,1 |
| Gürçeşme Köyü | 1 | 289 | %88,6 | AKP | %69,9 |
| Güvemalan Köyü | 2 | 550 | %87,8 | CHP | %50,4 |
| Hacıhüseyinyaylası Köyü | 1 | 303 | %93,7 | AKP | %60,9 |
| Hacıköy | 1 | 204 | %85,8 | CHP | %35,9 |
| Hacıpehlivan Köyü | 1 | 347 | %79,0 | AKP | %62,4 |
| Hamdibey Mah. | 37 | 12.456 | %82,6 | CHP | %42,0 |
| Harmanlı Köyü | 1 | 239 | %91,2 | AKP | %41,2 |
| Havdan Köyü | 1 | 165 | %89,7 | MHP | %63,6 |
| Hoşoba Köyü | 1 | 182 | %92,3 | AKP | %40,1 |
| Hisarlı Köyü | 1 | 75 | %100,0 | AKP | %36,0 |
| Ilıcabaşı Köyü | 1 | 55 | %101,8 | AKP | %56,6 |
| Işıkeli Köyü | 1 | 140 | %92,9 | AKP | %51,6 |
| Kahvetepe Köyü | 1 | 97 | %84,5 | AKP | %55,0 |
| Kalafat Köyü | 2 | 456 | %91,0 | CHP | %49,1 |
| Kaldırımbaşı Köyü | 2 | 567 | %93,5 | AKP | %40,2 |
| Kanibey Köyü | 1 | 228 | %93,0 | AKP | %42,9 |
| Kapanbeleni Köyü | 1 | 114 | %87,7 | AKP | %48,0 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 134 | %97,0 | AKP | %45,5 |
| Karabiga-Ulucamii Mah. | 2 | 647 | %89,8 | AKP | %43,8 |
| Karabiga-Yalı Mah. | 3 | 1.054 | %89,6 | AKP | %41,9 |
| Karabiga-Zeytinlik Mah. | 3 | 1.039 | %89,9 | AKP | %46,4 |
| Karacaali Köyü | 1 | 124 | %91,9 | AKP | %33,9 |
| Karahamzalar Köyü | 1 | 231 | %93,1 | CHP | %42,1 |
| Karapürçek Köyü | 1 | 58 | %100,0 | CHP | %36,8 |
| Katrancı Köyü | 1 | 88 | %80,7 | AKP | %60,3 |
| Kayapınar Köyü | 1 | 200 | %87,5 | AKP | %50,0 |
| Kaynarca Köyü | 1 | 103 | %101,0 | MHP | %42,0 |
| Kazmalı Köyü | 1 | 81 | %101,2 | MHP | %26,9 |
| Kaşıkçıoba Köyü | 1 | 119 | %100,0 | MHP | %30,7 |
| Kemer Köyü | 2 | 417 | %85,4 | CHP | %37,3 |
| Kepekli Köyü | 1 | 103 | %85,4 | AKP | %42,5 |
| Kocagür Köyü | 2 | 497 | %94,4 | AKP | %62,3 |
| Kozçeşme Köyü | 3 | 707 | %86,0 | AKP | %46,8 |
| Kuruoba Köyü | 1 | 290 | %94,1 | CHP | %44,5 |
| Osmaniye Köyü | 1 | 38 | %92,1 | AKP | %41,2 |
| Otlukdere Köyü | 1 | 118 | %92,4 | AKP | %33,7 |
| Ovacık Köyü | 1 | 95 | %101,1 | CHP | %42,1 |
| Paşaçayı Köyü | 1 | 128 | %96,9 | AKP | %34,8 |
| Pekmezli Köyü | 1 | 303 | %93,1 | CHP | %38,5 |
| Ramazanlar Köyü | 1 | 151 | %94,7 | CHP | %48,2 |
| Sakarya Mah. | 39 | 13.131 | %83,2 | CHP | %45,7 |
| Sarıca Köyü | 1 | 184 | %92,9 | AKP | %48,5 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 134 | %91,8 | CHP | %38,8 |
| Sarısıvat Köyü | 1 | 141 | %95,0 | AKP | %63,7 |
| Sarnıçköy | 2 | 65 | %100,0 | CHP | %41,7 |
| Savaştepe Köyü | 1 | 154 | %82,5 | CHP | %53,3 |
| Sazoba Köyü | 1 | 89 | %94,4 | AKP | %35,4 |
| Selvi Köyü | 2 | 362 | %94,8 | AKP | %52,1 |
| Sığırcık Köyü | 1 | 208 | %94,2 | AKP | %39,3 |
| Sinekçi Köyü | 1 | 306 | %86,0 | AKP | %35,3 |
| Tokatkırı Köyü | 1 | 207 | %95,7 | CHP | %37,4 |
| Turan Mah. | 6 | 1.964 | %80,1 | CHP | %44,4 |
| Türkbakacak Köyü | 1 | 93 | %91,4 | CHP | %36,9 |
| Yanıç Köyü | 1 | 48 | %85,4 | AKP | %30,8 |
| Yeniceköy Mah. | 5 | 1.725 | %88,7 | AKP | %36,2 |
| Yenimahalle Köyü | 1 | 175 | %83,4 | AKP | %60,7 |
| Yeniçiftlik Köyü | 3 | 888 | %90,0 | AKP | %47,3 |
| Yeşilköy | 1 | 52 | %88,5 | MHP | %43,5 |
| Yolindi Köyü | 2 | 591 | %86,8 | AKP | %60,6 |
| Yukarıdemirci Köyü | 1 | 62 | %96,8 | CHP | %43,3 |
| Çakırlı Köyü | 1 | 170 | %94,1 | CHP | %38,4 |
| Çavuşköy Mah. | 2 | 536 | %88,4 | AKP | %49,1 |
| Çeltik Köyü | 1 | 239 | %92,5 | AKP | %43,2 |
| Çelikgürü Köyü | 1 | 261 | %90,0 | AKP | %60,7 |
| Çeşmealtı Köyü | 1 | 333 | %92,5 | CHP | %44,9 |
| Çınardere Köyü | 1 | 97 | %70,1 | AKP | %48,5 |
| Çınarköprü Köyü | 1 | 86 | %97,7 | CHP | %54,6 |
| Çömlekçi Köyü | 1 | 31 | %103,2 | CHP | %40,0 |
| Örtülüce Köyü | 3 | 982 | %89,8 | AKP | %48,7 |
| İdriskoru Köyü | 2 | 507 | %86,4 | CHP | %37,3 |
| İlyasalan Köyü | 1 | 141 | %97,2 | AKP | %54,0 |
| İskenderköy | 1 | 72 | %97,2 | AKP | %49,3 |
| İstiklal Mah. | 5 | 1.501 | %81,2 | CHP | %54,2 |
| Şakirbey Köyü | 1 | 193 | %89,1 | AKP | %44,1 |
| Şirinköy | 1 | 107 | %96,3 | CHP | %51,5 |
| Şirintepe Mah. | 18 | 5.899 | %84,3 | CHP | %46,0 |