%41,8
CHP birinci
23.714 geçerli oy · katılım %85,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ayvacık ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %41,8 ile birinci; 23.714 geçerli oy, katılım %85,8.
Kayıtlı seçmen 28.669 · Oy kullanan 24.610 (katılım %85,8) · Geçerli 23.714 · Geçersiz 896
Ayvacık İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 9.923 | %41,8 |
| AKP | 7.849 | %33,1 |
| İYİ | 3.062 | %12,9 |
| MHP | 1.116 | %4,7 |
| MEMLEKET | 319 | %1,4 |
| YRP | 268 | %1,1 |
| TİP | 248 | %1,1 |
| ZAFER | 243 | %1,0 |
| DEM | 159 | %0,7 |
| SAADET | 112 | %0,5 |
| BTP | 90 | %0,4 |
| DEVA | 83 | %0,4 |
| SOL | 74 | %0,3 |
| VATAN | 46 | %0,2 |
| BBP | 36 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 34 | %0,1 |
| DSP | 29 | %0,1 |
| MİLLET | 23 | %0,1 |
Seçilenler
- Nizamettin Akça · CHP · listede 1. sıra
- Fatih Kocabıyık · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Şahan · CHP · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ayvacık mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adatepe Köyü | 2 | 313 | %93,9 | AKP | %50,2 |
| Ahmetler Köyü | 1 | 31 | %100,0 | CHP | %45,2 |
| Ahmetçe Köyü | 2 | 403 | %74,9 | AKP | %39,7 |
| Akçin Köyü | 1 | 113 | %96,5 | CHP | %43,9 |
| Arıklı Köyü | 1 | 225 | %97,3 | CHP | %54,8 |
| Babadere Köyü | 1 | 106 | %88,7 | CHP | %56,7 |
| Babakale Köyü | 2 | 449 | %90,2 | İYİ | %36,9 |
| Bademli Köyü | 1 | 213 | %83,1 | CHP | %40,0 |
| Baharlar Köyü | 1 | 85 | %100,0 | CHP | %49,4 |
| Bahçedere Köyü | 2 | 216 | %94,9 | CHP | %77,0 |
| Balabanlı Köyü | 1 | 194 | %90,7 | İYİ | %53,2 |
| Behram Köyü | 2 | 544 | %85,7 | CHP | %37,5 |
| Bektaş Köyü | 1 | 306 | %92,8 | İYİ | %41,9 |
| Budaklar Köyü | 1 | 25 | %100,0 | İYİ | %32,0 |
| Büyükhusun Köyü | 1 | 266 | %92,5 | CHP | %35,3 |
| Bilaller Köyü | 1 | 95 | %99,0 | AKP | %71,7 |
| Cemaller Köyü | 1 | 24 | %100,0 | AKP | %66,7 |
| Demirci Köyü | 1 | 71 | %63,4 | CHP | %42,2 |
| Dibekli Köyü | 1 | 65 | %100,0 | AKP | %51,7 |
| Erecek Köyü | 1 | 57 | %96,5 | AKP | %30,9 |
| Fatih Mah. | 7 | 1.737 | %86,7 | CHP | %43,5 |
| Gülpınar Köyü | 4 | 1.026 | %88,7 | CHP | %39,1 |
| Güzelköy | 1 | 169 | %94,7 | CHP | %67,5 |
| Hamdibey Mah. | 14 | 4.421 | %85,2 | CHP | %39,5 |
| Hüseyinfakı Köyü | 1 | 99 | %90,9 | CHP | %39,8 |
| Kayalar Köyü | 1 | 207 | %88,9 | CHP | %45,8 |
| Kestanelik Köyü | 1 | 46 | %93,5 | AKP | %61,0 |
| Keçikaya Köyü | 1 | 72 | %97,2 | AKP | %71,2 |
| Kırca Köyü | 1 | 17 | %94,1 | AKP | %53,3 |
| Kısacık Köyü | 1 | 88 | %93,2 | AKP | %45,7 |
| Kocaköy | 1 | 180 | %65,6 | AKP | %45,2 |
| Korubaşı Köyü | 2 | 406 | %81,3 | İYİ | %50,2 |
| Koyunevi Köyü | 1 | 212 | %86,8 | CHP | %39,8 |
| Kozlu Köyü | 1 | 243 | %88,1 | CHP | %40,9 |
| Kulfal Köyü | 1 | 59 | %94,9 | AKP | %34,0 |
| Kuruoba Köyü | 1 | 152 | %98,0 | CHP | %30,8 |
| Kösedere Köyü | 2 | 622 | %89,7 | CHP | %38,7 |
| Küçükhusun Köyü | 1 | 139 | %92,8 | AKP | %39,7 |
| Küçükkuyu-Gökçetepe Mah. | 14 | 4.405 | %86,3 | CHP | %44,3 |
| Küçükkuyu-Mıhlı Mah. | 8 | 2.650 | %72,9 | CHP | %62,6 |
| Küçükkuyu-Sahil Mah. | 6 | 1.824 | %82,4 | CHP | %54,5 |
| Küçükçetmi Köyü | 2 | 192 | %84,4 | CHP | %47,1 |
| Misvak Köyü | 1 | 111 | %71,2 | CHP | %36,7 |
| Naldöken Köyü | 1 | 261 | %94,6 | AKP | %41,9 |
| Nusratlı Köyü | 2 | 117 | %98,3 | CHP | %59,6 |
| Paşaköy | 2 | 397 | %91,7 | AKP | %37,5 |
| Pınardere Köyü | 1 | 69 | %91,3 | AKP | %60,0 |
| Sapanca Köyü | 1 | 172 | %93,0 | AKP | %54,5 |
| Sazlı Köyü | 2 | 394 | %75,9 | CHP | %68,8 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 82 | %90,2 | AKP | %39,7 |
| Süleymanköy | 1 | 90 | %96,7 | CHP | %48,2 |
| Tabaklar Köyü | 1 | 16 | %87,5 | CHP | %50,0 |
| Tamış Köyü | 1 | 159 | %74,8 | AKP | %52,6 |
| Tartaşık Köyü | 1 | 60 | %93,3 | AKP | %57,7 |
| Taşağıl Köyü | 1 | 37 | %102,7 | AKP | %55,3 |
| Taşboğaz Köyü | 1 | 72 | %102,8 | AKP | %52,8 |
| Tuzla Köyü | 2 | 426 | %91,6 | CHP | %40,7 |
| Tuztaşı Köyü | 1 | 72 | %100,0 | CHP | %77,1 |
| Uzunalan Köyü | 1 | 83 | %100,0 | CHP | %71,6 |
| Yeniçam Köyü | 1 | 48 | %81,3 | AKP | %45,7 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 153 | %69,9 | CHP | %69,2 |
| Yukarıköy | 2 | 534 | %99,4 | AKP | %44,5 |
| Çakmaklar Köyü | 1 | 28 | %100,0 | CHP | %46,4 |
| Çaltı Köyü | 1 | 105 | %90,5 | AKP | %71,3 |
| Çamkalabak Köyü | 2 | 502 | %91,2 | AKP | %37,5 |
| Çamköy | 1 | 58 | %101,7 | AKP | %50,0 |
| Çınarpınar Köyü | 1 | 109 | %98,2 | CHP | %41,4 |
| Ümmühan Mah. | 5 | 1.579 | %84,4 | CHP | %44,8 |
| İlyasfakı Köyü | 1 | 112 | %92,0 | AKP | %69,7 |
| Şapköy | 1 | 56 | %92,9 | CHP | %39,2 |