%44,0
CHP birinci
124.211 geçerli oy · katılım %83,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bolu Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %44,0 ile birinci; 124.211 geçerli oy, katılım %83,3.
Kayıtlı seçmen 154.967 · Oy kullanan 129.031 (katılım %83,3) · Geçerli 124.211 · Geçersiz 4.820
Bolu Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 54.692 | %44,0 |
| AKP | 36.912 | %29,7 |
| MHP | 18.463 | %14,9 |
| YRP | 5.160 | %4,2 |
| İYİ | 2.361 | %1,9 |
| ZAFER | 2.187 | %1,8 |
| SAADET | 1.096 | %0,9 |
| DEM | 712 | %0,6 |
| DEVA | 519 | %0,4 |
| BTP | 442 | %0,4 |
| TİP | 378 | %0,3 |
| BBP | 356 | %0,3 |
| DP | 257 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 151 | %0,1 |
| SOL | 138 | %0,1 |
| DSP | 111 | %0,1 |
| MİLLET | 102 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 90 | %0,1 |
| VATAN | 84 | %0,1 |
Seçilenler
- Özcan Güler · CHP · listede 1. sıra
- Ekrem Çetinkaya · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Erhan Beykoz · CHP · listede 2. sıra
- Hüseyin Yıkılmaz · CHP · listede 3. sıra
- Zerrin Yavuz Açıkalın · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Erdal Tombak · CHP · listede 4. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bolu Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Afşar Köyü | 1 | 155 | %96,1 | AKP | %42,8 |
| Ahmetler Köyü | 1 | 128 | %103,1 | AKP | %29,1 |
| Akpınar Mah. | 3 | 1.037 | %83,3 | CHP | %46,4 |
| Aktaş Mah. | 13 | 4.457 | %80,9 | CHP | %48,6 |
| Akçaalan Köyü | 1 | 132 | %95,5 | CHP | %33,9 |
| Alıçören Köyü | 2 | 567 | %97,7 | CHP | %35,1 |
| Alpağut Mah. | 12 | 4.088 | %82,4 | CHP | %56,6 |
| Alpağutbey Mah. | 8 | 2.780 | %83,5 | CHP | %50,1 |
| Avdan Köyü | 1 | 56 | %105,4 | CHP | %40,7 |
| Aydıncık Köyü | 1 | 126 | %92,1 | AKP | %47,4 |
| Ağaççılar Köyü | 1 | 216 | %85,7 | CHP | %36,8 |
| Aşağıkuzören Köyü | 1 | 202 | %94,1 | CHP | %39,9 |
| Aşağısoku Mah. | 8 | 2.694 | %83,6 | CHP | %45,5 |
| Aşağıçamlı Köyü | 1 | 54 | %100,0 | AKP | %52,0 |
| Bahçeköy | 1 | 343 | %93,3 | AKP | %36,5 |
| Bahçelievler Mah. | 14 | 4.721 | %79,2 | CHP | %52,9 |
| Bakırlı Köyü | 1 | 136 | %91,2 | CHP | %33,9 |
| Baltalı Köyü | 1 | 169 | %94,7 | AKP | %49,7 |
| Banaz Köyü | 1 | 224 | %82,1 | AKP | %44,8 |
| Bağışlar Köyü | 1 | 134 | %98,5 | AKP | %36,4 |
| Belkaraağaç Köyü | 1 | 64 | %96,9 | CHP | %26,2 |
| Berkköy | 2 | 561 | %86,6 | CHP | %42,7 |
| Beşkavaklar Mah. | 19 | 6.443 | %80,8 | CHP | %54,1 |
| Borazanlar Mah. | 26 | 8.713 | %80,8 | CHP | %52,2 |
| Bozarmut Köyü | 1 | 118 | %100,9 | AKP | %52,3 |
| Bünüş Köyü | 1 | 89 | %87,6 | AKP | %48,0 |
| Bürnük Köyü | 2 | 262 | %98,1 | AKP | %37,3 |
| Büyükcami Mah. | 1 | 101 | %78,2 | CHP | %40,3 |
| Dağkent Mah. | 8 | 2.409 | %80,9 | CHP | %43,7 |
| Demirciler Köyü | 2 | 386 | %93,3 | AKP | %34,4 |
| Dereceören Köyü | 1 | 152 | %103,3 | CHP | %42,2 |
| Değirmenbeli Köyü | 1 | 229 | %93,0 | AKP | %40,9 |
| Değirmenderesi Köyü | 1 | 94 | %103,2 | AKP | %56,8 |
| Dodurga Mah. | 2 | 514 | %86,8 | CHP | %38,8 |
| Doğancı Köyü | 3 | 821 | %87,8 | CHP | %37,2 |
| Elmalık Köyü | 1 | 307 | %83,4 | CHP | %53,9 |
| Ericek Köyü | 1 | 158 | %95,6 | AKP | %50,4 |
| Fasıl Köyü | 1 | 141 | %87,2 | MHP | %44,6 |
| Gökpınar Köyü | 1 | 180 | %93,3 | CHP | %31,3 |
| Gölcük Köyü | 1 | 133 | %93,2 | AKP | %48,7 |
| Gölköy | 1 | 268 | %82,1 | CHP | %31,4 |
| Gölyüzü Mah. | 9 | 2.838 | %81,9 | CHP | %44,8 |
| Güneyfelekettin Köyü | 1 | 136 | %97,8 | AKP | %40,3 |
| Güvem Köyü | 1 | 170 | %100,6 | CHP | %37,7 |
| Hamzabey Köyü | 2 | 424 | %89,4 | AKP | %40,6 |
| Hıdırşeyhler Köyü | 1 | 188 | %85,6 | AKP | %31,9 |
| Işıklar Köyü | 1 | 229 | %96,5 | AKP | %61,9 |
| Kandamış Köyü | 1 | 59 | %55,9 | AKP | %69,7 |
| Karacaağaç Mah. | 2 | 468 | %92,5 | CHP | %37,2 |
| Karacasu-Ilıcakınık Mah. | 1 | 263 | %90,1 | AKP | %47,7 |
| Karacasu-Karacasu Fatih Mah. | 6 | 1.764 | %88,4 | AKP | %42,1 |
| Karaköy Mah. | 3 | 766 | %76,6 | CHP | %50,7 |
| Karamanlar Köyü | 1 | 84 | %85,7 | CHP | %39,1 |
| Karamanlı Mah. | 12 | 4.166 | %78,8 | CHP | %53,8 |
| Karaçayır Mah. | 11 | 3.776 | %76,9 | CHP | %49,8 |
| Karca Köyü | 1 | 99 | %98,0 | CHP | %45,4 |
| Kasaplar Mah. | 2 | 474 | %88,8 | CHP | %45,8 |
| Ketenler Köyü | 1 | 34 | %91,2 | MHP | %64,5 |
| Kılıçarslan Mah. | 13 | 4.476 | %82,8 | CHP | %53,5 |
| Kındıra Köyü | 2 | 579 | %95,5 | YRP | %38,4 |
| Kırha Köyü | 1 | 111 | %93,7 | AKP | %47,6 |
| Kızılağıl Köyü | 1 | 156 | %97,4 | AKP | %37,6 |
| Kolköy | 1 | 80 | %103,8 | AKP | %34,2 |
| Kozlu Köyü | 1 | 120 | %99,2 | CHP | %33,6 |
| Kuruçay Mah. | 3 | 590 | %80,3 | AKP | %37,6 |
| Kuzfındık Köyü | 1 | 85 | %98,8 | AKP | %37,8 |
| Kuzörendağlı Köyü | 1 | 141 | %95,7 | AKP | %37,6 |
| Kuzörenemirler Köyü | 1 | 111 | %96,4 | AKP | %36,2 |
| Köprücüler Köyü | 1 | 223 | %95,1 | CHP | %44,9 |
| Köroğlu Mah. | 10 | 3.392 | %83,0 | CHP | %44,5 |
| Kültür Mah. | 23 | 7.908 | %81,2 | CHP | %42,1 |
| Küplüce Köyü | 1 | 58 | %101,7 | AKP | %48,3 |
| Kürkçüler Mah. | 6 | 1.849 | %82,9 | CHP | %44,7 |
| Küçükberk Mah. | 1 | 336 | %92,3 | CHP | %50,9 |
| Merkeşler Köyü | 1 | 285 | %91,2 | CHP | %46,1 |
| Mesciler Köyü | 2 | 581 | %88,1 | AKP | %40,7 |
| Mesçiçele Köyü | 1 | 171 | %91,8 | AKP | %39,5 |
| Muratlar Köyü | 1 | 88 | %83,0 | AKP | %60,0 |
| Musluklar Köyü | 1 | 251 | %96,4 | AKP | %43,2 |
| Müstakimler Köyü | 1 | 83 | %88,0 | MHP | %37,0 |
| Nuhlar Köyü | 1 | 79 | %93,7 | AKP | %41,9 |
| Okçular Köyü | 2 | 404 | %79,0 | CHP | %40,1 |
| Ovadüzü Mah. | 2 | 541 | %92,8 | CHP | %44,7 |
| Oğulduruk Köyü | 1 | 172 | %99,4 | CHP | %40,7 |
| Paşaköy Mah. | 5 | 1.481 | %84,5 | CHP | %46,3 |
| Pelitcik Köyü | 1 | 134 | %99,3 | AKP | %27,9 |
| Pirahmetler Köyü | 1 | 233 | %96,1 | CHP | %50,9 |
| Piroğlu Köyü | 1 | 122 | %95,9 | CHP | %57,9 |
| Rüzgarlar Köyü | 1 | 156 | %89,1 | AKP | %51,5 |
| Salıbeyler Mah. | 1 | 355 | %89,3 | CHP | %49,0 |
| Sandallar Mah. | 2 | 453 | %87,9 | CHP | %42,7 |
| Saraycık Köyü | 2 | 361 | %95,6 | CHP | %49,6 |
| Sarıcalar Mah. | 1 | 295 | %92,2 | CHP | %42,7 |
| Sazakkınık Köyü | 1 | 67 | %101,5 | AKP | %35,8 |
| Sazakşeyhler Köyü | 1 | 90 | %84,4 | AKP | %42,1 |
| Saççılar Köyü | 1 | 66 | %89,4 | CHP | %44,1 |
| Sağlık Mah. | 56 | 18.856 | %80,6 | CHP | %39,2 |
| Sebenardı Köyü | 1 | 93 | %97,9 | CHP | %31,8 |
| Semerciler Köyü | 1 | 69 | %88,4 | CHP | %49,2 |
| Semerkant Mah. | 4 | 1.338 | %76,5 | CHP | %52,3 |
| Seyit Mah. | 3 | 956 | %88,1 | CHP | %40,0 |
| Sultanbey Köyü | 2 | 365 | %92,3 | CHP | %34,2 |
| Sultanköy | 1 | 300 | %89,3 | CHP | %33,5 |
| Susuzkınık Köyü | 1 | 211 | %98,1 | AKP | %43,9 |
| Sümer Mah. | 20 | 6.773 | %79,1 | CHP | %47,1 |
| Tabaklar Mah. | 15 | 4.954 | %74,0 | CHP | %54,1 |
| Tarakçı Köyü | 2 | 254 | %96,5 | AKP | %43,9 |
| Tatlar Köyü | 1 | 242 | %94,2 | AKP | %38,7 |
| Taşoluk Köyü | 1 | 268 | %94,4 | AKP | %51,0 |
| Taşçılar Köyü | 2 | 70 | %102,9 | CHP | %42,3 |
| Tekkedere Köyü | 1 | 236 | %92,4 | AKP | %49,8 |
| Tepecik Mah. | 12 | 3.968 | %84,2 | CHP | %39,0 |
| Tetemeçele Köyü | 1 | 123 | %101,6 | YRP | %45,7 |
| Tokmaklar Köyü | 1 | 105 | %100,0 | AKP | %49,0 |
| Topardıç Köyü | 1 | 131 | %94,7 | MHP | %31,6 |
| Ulumescit Köyü | 1 | 135 | %91,1 | AKP | %62,0 |
| Umutkent Mah. | 4 | 1.152 | %83,9 | CHP | %51,1 |
| Vakıfgeçitveren Köyü | 2 | 420 | %92,4 | MHP | %32,6 |
| Yakabayat Köyü | 2 | 413 | %97,1 | AKP | %40,5 |
| Yakuplar Köyü | 1 | 209 | %96,2 | AKP | %45,1 |
| Yayladınlar Köyü | 1 | 76 | %76,3 | AKP | %33,9 |
| Yazıören Köyü | 1 | 221 | %95,5 | CHP | %54,5 |
| Yaşamkent Mah. | 7 | 2.297 | %81,9 | CHP | %52,9 |
| Yeniakçakavak Köyü | 2 | 375 | %97,9 | AKP | %31,8 |
| Yenicepınar Köyü | 1 | 339 | %95,9 | AKP | %41,6 |
| Yenigeçitveren Köyü | 1 | 165 | %97,6 | CHP | %45,8 |
| Yenigüney Köyü | 1 | 172 | %92,4 | AKP | %51,6 |
| Yeniköy | 1 | 179 | %100,0 | AKP | %42,8 |
| Yenimahalle Mah. | 2 | 541 | %92,8 | CHP | %47,4 |
| Yenipelitçik Köyü | 1 | 137 | %97,1 | AKP | %43,6 |
| Yenisefa Köyü | 1 | 182 | %90,1 | CHP | %37,8 |
| Yeniçaydurt Köyü | 1 | 259 | %86,1 | AKP | %35,8 |
| Yeşilköy | 1 | 299 | %86,0 | AKP | %45,9 |
| Yeşilçele Köyü | 1 | 130 | %100,0 | AKP | %41,7 |
| Yolçatı Köyü | 1 | 255 | %90,6 | CHP | %45,3 |
| Yukarısoku Mah. | 4 | 1.189 | %92,8 | CHP | %41,2 |
| Yukarıçamlı Köyü | 1 | 165 | %97,0 | AKP | %48,4 |
| Yumrukaya Köyü | 2 | 579 | %92,1 | CHP | %53,4 |
| Yuva Köyü | 2 | 531 | %89,8 | AKP | %47,2 |
| Çakmaklar Mah. | 3 | 709 | %88,3 | CHP | %57,4 |
| Çampınar Köyü | 1 | 159 | %97,5 | AKP | %34,9 |
| Çamyayla Köyü | 2 | 411 | %83,2 | CHP | %48,0 |
| Çanakçılar Köyü | 1 | 97 | %94,9 | AKP | %33,3 |
| Çatakören Köyü | 1 | 177 | %100,6 | CHP | %35,3 |
| Çaygökpınar Köyü | 2 | 637 | %95,9 | AKP | %36,4 |
| Çayırköy | 1 | 147 | %95,9 | CHP | %75,0 |
| Çepni Köyü | 1 | 195 | %92,3 | AKP | %45,5 |
| Çıkınlar Mah. | 16 | 5.348 | %83,1 | CHP | %43,0 |
| Çobankaya Köyü | 1 | 246 | %97,2 | AKP | %36,9 |
| Çukurören Köyü | 1 | 162 | %95,1 | AKP | %34,9 |
| Çömlekçiler Köyü | 1 | 138 | %97,1 | CHP | %40,9 |
| Çivril Mah. | 2 | 367 | %93,5 | AKP | %35,5 |
| Ömerler Köyü | 1 | 313 | %92,0 | CHP | %37,9 |
| Örencik Köyü | 2 | 386 | %94,8 | CHP | %41,7 |
| İhsaniye Mah. | 8 | 2.574 | %83,6 | CHP | %46,4 |
| İzzet Baysal Mah. | 18 | 5.986 | %80,9 | CHP | %46,5 |