%37,6
AK PARTİ birinci
14.991 geçerli oy · katılım %75,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hizan ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %37,6 ile birinci; 14.991 geçerli oy, katılım %75,9.
Kayıtlı seçmen 21.164 · Oy kullanan 16.065 (katılım %75,9) · Geçerli 14.991 · Geçersiz 1.074
Hizan İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.634 | %37,6 |
| DEM | 3.816 | %25,5 |
| YRP | 1.981 | %13,2 |
| SAADET | 1.367 | %9,1 |
| CHP | 767 | %5,1 |
| GELECEK | 617 | %4,1 |
| İYİ | 237 | %1,6 |
| MHP | 219 | %1,5 |
| DEVA | 107 | %0,7 |
| BTP | 91 | %0,6 |
| BBP | 89 | %0,6 |
| HÜDA PAR | 66 | %0,4 |
Seçilenler
- Necmettin Turan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mahmut Tanış · DEM · listede 1. sıra
- Metin Vangölü · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Hizan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbıyık Köyü | 1 | 186 | %45,7 | DEM | %85,5 |
| Akdik Köyü | 1 | 88 | %89,8 | AKP | %39,7 |
| Akça Köyü | 1 | 50 | %80,0 | AKP | %62,5 |
| Akçevre Köyü | 1 | 136 | %80,2 | AKP | %71,1 |
| Akşar Köyü | 1 | 280 | %82,9 | AKP | %54,9 |
| Aladana Köyü | 1 | 270 | %85,6 | DEM | %51,1 |
| Altınoluk Mah. | 1 | 239 | %86,6 | DEM | %30,1 |
| Ağılözü Köyü | 2 | 236 | %76,3 | AKP | %59,4 |
| Aşağıkarasu Mah. | 2 | 622 | %80,1 | DEM | %34,6 |
| Bahçelievler Mah. | 4 | 1.329 | %82,7 | AKP | %31,2 |
| Ballı Köyü | 1 | 342 | %59,9 | AKP | %82,0 |
| Ballıca Köyü | 1 | 126 | %81,8 | AKP | %69,8 |
| Bozpınar Köyü | 1 | 121 | %47,9 | AKP | %51,8 |
| Budaklı Köyü | 1 | 116 | %94,0 | SAADET | %38,1 |
| Bölüklü Köyü | 1 | 77 | %61,0 | AKP | %72,3 |
| Dayılar Köyü | 1 | 154 | %51,3 | AKP | %68,9 |
| Dağören Köyü | 1 | 69 | %85,5 | DEM | %47,2 |
| Derince Köyü | 1 | 109 | %72,5 | AKP | %54,0 |
| Doğancı Köyü | 1 | 76 | %71,1 | AKP | %48,1 |
| Döküktaş Köyü | 3 | 516 | %65,9 | YRP | %46,7 |
| Dibekli Köyü | 1 | 70 | %78,6 | AKP | %69,8 |
| Ekinli Köyü | 1 | 149 | %53,0 | AKP | %44,2 |
| Ekintepe Köyü | 1 | 103 | %59,2 | AKP | %44,8 |
| Elmacık Köyü | 1 | 72 | %80,6 | AKP | %57,4 |
| Erencik Köyü | 1 | 64 | %84,4 | AKP | %44,4 |
| Esenler Köyü | 1 | 184 | %87,0 | AKP | %72,7 |
| Esentepe Mah. | 2 | 555 | %84,9 | DEM | %35,1 |
| Gayda Köyü | 3 | 797 | %77,5 | DEM | %32,0 |
| Gökay Köyü | 1 | 126 | %48,4 | MHP | %50,0 |
| Göktepe Köyü | 1 | 188 | %48,9 | YRP | %44,2 |
| Gökçimen Mah. | 1 | 206 | %85,4 | AKP | %41,1 |
| Gönüllü Köyü | 1 | 116 | %86,2 | YRP | %38,0 |
| Güngören Köyü | 1 | 48 | %79,2 | DEM | %48,7 |
| Gürece Köyü | 1 | 181 | %71,3 | YRP | %50,5 |
| Hacımehmet Köyü | 1 | 74 | %66,2 | AKP | %81,8 |
| Harmandöven Köyü | 1 | 109 | %71,6 | AKP | %58,3 |
| Horozdere Köyü | 2 | 486 | %81,7 | SAADET | %62,5 |
| Kalkanlı Köyü | 1 | 307 | %66,5 | AKP | %55,2 |
| Kapısuyu Köyü | 1 | 186 | %82,3 | DEM | %38,0 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 112 | %61,6 | DEM | %54,0 |
| Karbastı Köyü | 2 | 412 | %72,6 | DEM | %44,3 |
| Karlıtepe Köyü | 1 | 38 | %94,7 | YRP | %83,3 |
| Kayadeler Köyü | 1 | 91 | %36,3 | DEM | %44,8 |
| Kayalı Köyü | 1 | 24 | %58,3 | AKP | %50,0 |
| Kaymaklı Köyü | 1 | 102 | %71,6 | AKP | %69,2 |
| Keklik Köyü | 1 | 121 | %50,4 | DEM | %45,0 |
| Keçeli Köyü | 1 | 76 | %48,7 | AKP | %60,6 |
| Kolludere Köyü | 1 | 234 | %78,6 | DEM | %56,4 |
| Koyunlu Köyü | 1 | 79 | %70,9 | AKP | %75,9 |
| Koçlu Köyü | 1 | 189 | %72,5 | DEM | %32,8 |
| Koçyiğit Köyü | 1 | 181 | %85,1 | YRP | %64,5 |
| Kültür Mah. | 3 | 978 | %82,8 | AKP | %33,2 |
| Meydan Köyü | 1 | 99 | %55,6 | AKP | %42,3 |
| Nuh Köyü | 1 | 106 | %68,9 | AKP | %84,3 |
| Nurs Köyü | 2 | 365 | %78,4 | AKP | %60,2 |
| Ortaca Köyü | 1 | 107 | %50,5 | AKP | %51,0 |
| Otluk Köyü | 1 | 72 | %58,3 | AKP | %64,1 |
| Oymapınar Köyü | 1 | 264 | %73,1 | DEM | %51,2 |
| Oğlaklı Köyü | 1 | 66 | %53,0 | DEM | %48,5 |
| Sarıtaş Köyü | 1 | 162 | %80,9 | AKP | %45,6 |
| Sarpkaya Köyü | 1 | 234 | %46,6 | AKP | %60,8 |
| Sağınlı Köyü | 1 | 242 | %71,1 | DEM | %35,2 |
| Sağırkaya Köyü | 1 | 83 | %85,5 | AKP | %82,6 |
| Soğuksu Köyü | 1 | 69 | %89,9 | AKP | %63,8 |
| Sürücüler Köyü | 1 | 105 | %57,1 | AKP | %82,5 |
| Süttaşı Köyü | 2 | 383 | %78,3 | DEM | %72,4 |
| Taşlı Pınar Mah. | 3 | 869 | %80,6 | AKP | %37,5 |
| Tutumlu Köyü | 1 | 84 | %83,3 | YRP | %75,8 |
| Uzuntaş Köyü | 1 | 115 | %80,9 | AKP | %51,8 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 87 | %55,2 | AKP | %34,1 |
| Yelkıran Köyü | 1 | 42 | %38,1 | YRP | %43,8 |
| Yemişli Mah. | 1 | 195 | %83,1 | DEM | %25,3 |
| Yeni Kent Mah. | 4 | 1.327 | %79,4 | AKP | %40,4 |
| Yenicik Köyü | 1 | 155 | %52,9 | AKP | %46,9 |
| Yeşil Ova Mah. | 6 | 2.088 | %80,8 | AKP | %40,3 |
| Yığınkaya Köyü | 1 | 115 | %73,9 | AKP | %71,6 |
| Yolbilen Köyü | 1 | 86 | %86,1 | DEM | %44,9 |
| Yoğurtlu Köyü | 1 | 79 | %60,8 | AKP | %52,1 |
| Yukarıayvacık Köyü | 1 | 212 | %86,3 | AKP | %37,1 |
| Yukarıçalı Köyü | 1 | 87 | %83,9 | DEM | %28,6 |
| Çalışkanlar Köyü | 1 | 115 | %78,3 | AKP | %49,4 |
| Çatakdeğirmen Köyü | 1 | 215 | %66,5 | AKP | %51,1 |
| Çavuşlar Köyü | 1 | 66 | %65,2 | AKP | %73,7 |
| Çayır Köyü | 1 | 106 | %84,9 | AKP | %42,9 |
| Çökekyazı Köyü | 2 | 384 | %91,7 | DEM | %35,0 |
| Örgülü Köyü | 1 | 42 | %69,1 | DEM | %63,0 |
| Ürünveren Köyü | 1 | 280 | %68,6 | AKP | %86,0 |
| İncirli Köyü | 1 | 21 | %81,0 | AKP | %64,7 |
| İçlikaval Köyü | 1 | 237 | %85,7 | AKP | %38,7 |