%36,1
DEM Parti birinci
11.480 geçerli oy · katılım %69,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karlıova ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında DEM Parti %36,1 ile birinci; 11.480 geçerli oy, katılım %69,8.
Kayıtlı seçmen 18.475 · Oy kullanan 12.889 (katılım %69,8) · Geçerli 11.480 · Geçersiz 1.409
Karlıova İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 4.145 | %36,1 |
| AKP | 3.382 | %29,5 |
| HÜDA PAR | 1.789 | %15,6 |
| YRP | 1.049 | %9,1 |
| DEVA | 629 | %5,5 |
| CHP | 141 | %1,2 |
| İYİ | 121 | %1,1 |
| BTP | 63 | %0,6 |
| SAADET | 62 | %0,5 |
| MHP | 55 | %0,5 |
| BBP | 44 | %0,4 |
Seçilenler
- Alper Tiryaki · DEM · listede 1. sıra
- İbrahim Tutar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ferit Altıntaş · DEM · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Karlıova mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aşağıyağmurlu Köyü | 1 | 138 | %79,0 | AKP | %48,1 |
| Bahçeköy | 2 | 497 | %68,6 | HÜDA PAR | %28,0 |
| Bağlıisa Köyü | 2 | 672 | %34,7 | DEM | %63,9 |
| Boncukgöze Köyü | 1 | 193 | %68,4 | DEM | %37,9 |
| Cilligöl Köyü | 2 | 477 | %60,6 | DEM | %77,7 |
| Dörtyol Köyü | 1 | 238 | %66,4 | YRP | %46,5 |
| Geçitli Köyü | 1 | 231 | %76,2 | DEM | %33,3 |
| Göynük Köyü | 1 | 296 | %60,5 | DEM | %56,1 |
| Hacılar Köyü | 2 | 617 | %79,1 | DEM | %47,8 |
| Halifan Köyü | 1 | 299 | %73,6 | AKP | %48,8 |
| Harmantepe Köyü | 1 | 61 | %41,0 | AKP | %45,8 |
| Hasanova Köyü | 1 | 325 | %59,4 | DEM | %79,0 |
| Ilıpınar Köyü | 1 | 173 | %60,1 | AKP | %47,7 |
| Kale Mah. | 2 | 466 | %80,9 | YRP | %38,2 |
| Kalencik Köyü | 1 | 220 | %62,7 | AKP | %46,0 |
| Kanıreş Mah. | 3 | 864 | %78,5 | AKP | %35,9 |
| Kantarkaya Köyü | 1 | 324 | %78,7 | AKP | %55,4 |
| Kanitaht Mah. | 2 | 435 | %84,1 | AKP | %48,1 |
| Karabalçık Köyü | 1 | 242 | %52,9 | AKP | %50,9 |
| Kargapazarı Köyü | 4 | 1.087 | %72,5 | DEM | %85,8 |
| Karlıca Köyü | 1 | 168 | %60,1 | AKP | %60,0 |
| Kaynak Köyü | 1 | 147 | %65,3 | HÜDA PAR | %57,5 |
| Kaynarpınar Köyü | 1 | 154 | %68,2 | AKP | %37,2 |
| Kazanlı Köyü | 1 | 43 | %34,9 | AKP | %35,7 |
| Kaşıkçı Köyü | 1 | 85 | %60,0 | AKP | %37,5 |
| Kıraçtepe Köyü | 1 | 138 | %27,5 | DEM | %62,5 |
| Kızılağaç Köyü | 1 | 149 | %67,1 | AKP | %46,0 |
| Kızılçubuk Köyü | 1 | 169 | %59,8 | DEM | %28,1 |
| Kümbet Köyü | 1 | 281 | %72,6 | AKP | %35,9 |
| Kürük Köyü | 1 | 201 | %73,1 | DEM | %33,6 |
| Mollaşakir Köyü | 1 | 302 | %64,6 | DEM | %37,6 |
| Ortaköy | 1 | 85 | %30,6 | AKP | %76,0 |
| Sakaören Köyü | 1 | 262 | %58,4 | AKP | %35,5 |
| Sarıkuşak Köyü | 1 | 109 | %83,5 | AKP | %53,1 |
| Serpmekaya Köyü | 2 | 489 | %75,9 | DEM | %81,6 |
| Seyran Tepe Mah. | 2 | 556 | %72,8 | DEM | %25,8 |
| Soğukpınar Köyü | 1 | 117 | %92,3 | AKP | %44,2 |
| Sudurağı Köyü | 1 | 261 | %77,0 | DEM | %59,6 |
| Suçatı Köyü | 1 | 229 | %77,3 | AKP | %44,9 |
| Taşlıçay Köyü | 3 | 974 | %76,3 | HÜDA PAR | %82,2 |
| Toklular Köyü | 3 | 830 | %75,4 | DEM | %53,6 |
| Turgut Özal Mah. | 6 | 1.858 | %73,9 | AKP | %29,3 |
| Tuzluca Köyü | 1 | 156 | %78,9 | DEM | %65,8 |
| Viranşehir Köyü | 1 | 197 | %82,7 | AKP | %56,6 |
| Yeniköy | 1 | 97 | %54,6 | YRP | %31,4 |
| Yeşilyurt Mah. | 2 | 580 | %76,4 | AKP | %32,1 |
| Yoncalık Köyü | 1 | 99 | %47,5 | İYİ | %100,0 |
| Yorgançayır Köyü | 1 | 198 | %69,7 | DEM | %96,3 |
| Yukarıyağmurlu Köyü | 1 | 236 | %74,2 | AKP | %65,3 |
| Yiğitler Köyü | 3 | 896 | %72,2 | DEM | %44,0 |
| Çatak Köyü | 1 | 174 | %76,4 | AKP | %45,4 |
| Çukurtepe Köyü | 1 | 311 | %40,8 | DEM | %61,7 |
| Çiftlikköy | 1 | 69 | %52,2 | DEM | %72,7 |