%32,7
AK PARTİ birinci
66.208 geçerli oy · katılım %64,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bingöl Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %32,7 ile birinci; 66.208 geçerli oy, katılım %64,0.
Kayıtlı seçmen 115.603 · Oy kullanan 73.999 (katılım %64,0) · Geçerli 66.208 · Geçersiz 7.791
Bingöl Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 21.635 | %32,7 |
| DEM | 15.358 | %23,2 |
| YRP | 12.014 | %18,2 |
| HÜDA PAR | 9.008 | %13,6 |
| CHP | 1.823 | %2,8 |
| MHP | 1.740 | %2,6 |
| DEVA | 1.255 | %1,9 |
| SAADET | 1.057 | %1,6 |
| İYİ | 566 | %0,9 |
| ZAFER | 523 | %0,8 |
| BBP | 411 | %0,6 |
| GELECEK | 227 | %0,3 |
| BTP | 168 | %0,3 |
| SOL | 164 | %0,3 |
| MİLLET | 98 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 88 | %0,1 |
| VATAN | 73 | %0,1 |
Seçilenler
- Mehmet Sıddık Azizoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Aydın Kaya · DEM · listede 1. sıra
- Abdullah Butaku · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ahmet Demirçelik · YRP · listede 1. sıra
- Emre Bulşu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Suna Sarı · DEM · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bingöl Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdurmuş Köyü | 1 | 129 | %59,7 | AKP | %75,0 |
| Alatepe Köyü | 2 | 389 | %88,7 | AKP | %44,5 |
| Altınışık Köyü | 1 | 52 | %67,3 | YRP | %61,8 |
| Alibir Köyü | 1 | 101 | %45,5 | AKP | %67,4 |
| Ardıçtepe Köyü | 1 | 140 | %45,7 | YRP | %42,6 |
| Arıcılar Köyü | 1 | 138 | %76,8 | AKP | %46,8 |
| Az Köyü | 1 | 66 | %57,6 | AKP | %47,4 |
| Ağaçeli Köyü | 3 | 764 | %71,9 | AKP | %51,3 |
| Ağaçyolu Köyü | 1 | 65 | %64,6 | AKP | %54,8 |
| Aşağıakpınar Köyü | 1 | 134 | %73,1 | AKP | %51,2 |
| Aşağıköy | 1 | 121 | %73,6 | AKP | %40,9 |
| Bahçeli Köyü | 1 | 123 | %86,2 | DEM | %51,0 |
| Bahçelievler Mah. | 15 | 5.249 | %61,0 | DEM | %36,0 |
| Balıklıçay Köyü | 1 | 243 | %86,4 | AKP | %51,5 |
| Balpınar Köyü | 1 | 31 | %90,3 | AKP | %45,5 |
| Büyüktekören Köyü | 1 | 311 | %49,5 | HÜDA PAR | %64,3 |
| Bilaloğlu Köyü | 1 | 212 | %93,9 | YRP | %50,6 |
| Dallıtepe Köyü | 1 | 72 | %87,5 | DEM | %42,4 |
| Dügernan Köyü | 1 | 49 | %95,9 | DEM | %59,0 |
| Düzyayla Köyü | 1 | 204 | %52,9 | AKP | %49,5 |
| Dikköy | 2 | 512 | %70,7 | YRP | %49,9 |
| Dikme Köyü | 1 | 320 | %82,8 | AKP | %56,8 |
| Direkli Köyü | 1 | 104 | %56,7 | AKP | %51,9 |
| Dişbudak Köyü | 1 | 90 | %90,0 | DEM | %71,4 |
| Ekinyolu Köyü | 3 | 1.012 | %68,8 | DEM | %51,2 |
| Elmalı Köyü | 2 | 633 | %82,0 | AKP | %63,9 |
| Emtağ Köyü | 2 | 487 | %71,9 | DEM | %42,0 |
| Erdemli Köyü | 1 | 262 | %75,6 | AKP | %30,6 |
| Erentepe Köyü | 1 | 87 | %59,8 | AKP | %42,1 |
| Garip Köyü | 2 | 416 | %84,4 | AKP | %73,5 |
| Gökdere Köyü | 1 | 280 | %87,5 | DEM | %56,5 |
| Gökçekanat Köyü | 1 | 246 | %69,5 | DEM | %64,1 |
| Gökçeli Köyü | 2 | 423 | %83,7 | AKP | %49,2 |
| Göltepesi Köyü | 3 | 805 | %74,2 | AKP | %34,5 |
| Gözeler Köyü | 2 | 643 | %79,5 | AKP | %29,0 |
| Gözer Köyü | 2 | 386 | %58,3 | AKP | %68,5 |
| Gümüşlü Köyü | 1 | 181 | %84,0 | YRP | %40,9 |
| Güngören Köyü | 1 | 122 | %71,3 | DEM | %37,8 |
| Gürpınar Köyü | 1 | 69 | %73,9 | AKP | %30,8 |
| Güveçli Köyü | 3 | 962 | %81,8 | HÜDA PAR | %24,3 |
| Haziran Köyü | 1 | 130 | %91,5 | AKP | %70,6 |
| Ilıcalar-Ilıca Mah. | 3 | 746 | %88,2 | YRP | %41,5 |
| Ilıcalar-Kamışlı Mah. | 3 | 735 | %86,0 | AKP | %48,7 |
| Ilıcalar-Kılıçlı Mah. | 1 | 136 | %101,5 | AKP | %52,1 |
| Ilıcalar-Uzundere Mah. | 1 | 349 | %91,1 | AKP | %49,5 |
| Ilıcalar-Çay Mah. | 1 | 151 | %100,7 | BBP | %37,9 |
| Ilıcalar-İçpınar Mah. | 1 | 331 | %92,2 | AKP | %46,2 |
| Kardeşler Köyü | 2 | 387 | %51,9 | MHP | %65,7 |
| Kartal Köyü | 1 | 171 | %68,4 | AKP | %66,1 |
| Karşıyaka Mah. | 8 | 2.773 | %69,0 | AKP | %32,4 |
| Kılçadır Köyü | 1 | 306 | %41,2 | AKP | %54,5 |
| Kıran Köyü | 1 | 197 | %87,8 | AKP | %35,0 |
| Kumgeçit Köyü | 2 | 477 | %82,6 | HÜDA PAR | %53,4 |
| Kurtuluş Köyü | 1 | 48 | %83,3 | DEM | %51,4 |
| Kuruca Köyü | 1 | 233 | %45,1 | AKP | %60,4 |
| Kurudere Köyü | 1 | 208 | %60,6 | AKP | %78,4 |
| Kuşburnu Köyü | 1 | 96 | %78,1 | AKP | %56,2 |
| Kuşkondu Köyü | 1 | 126 | %69,1 | DEM | %47,4 |
| Köklü Köyü | 1 | 157 | %80,9 | AKP | %38,6 |
| Kültür Mah. | 39 | 13.198 | %56,1 | AKP | %29,7 |
| Küçüktekören Köyü | 1 | 172 | %70,9 | DEM | %29,3 |
| Mirzan Mah. | 9 | 3.110 | %59,6 | DEM | %32,0 |
| Olukpınar Köyü | 1 | 91 | %95,6 | YRP | %44,1 |
| Ormanardı Köyü | 1 | 350 | %81,4 | AKP | %35,9 |
| Ortaköy | 1 | 67 | %79,1 | AKP | %61,7 |
| Ortaçanak Köyü | 1 | 109 | %81,7 | DEM | %58,3 |
| Oğuldere Köyü | 1 | 95 | %75,8 | AKP | %47,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan Mah. | 25 | 8.186 | %57,5 | AKP | %31,1 |
| Sancak-Akbudak Mah. | 1 | 86 | %84,9 | YRP | %42,9 |
| Sancak-Büyükbaşköy Mah. | 1 | 286 | %86,4 | YRP | %61,4 |
| Sancak-Hoşkar Mah. | 2 | 631 | %79,7 | AKP | %33,7 |
| Sancak-Karapınar Mah. | 1 | 289 | %86,5 | DEM | %29,6 |
| Sancak-Küçükbaşköy Mah. | 1 | 154 | %94,8 | YRP | %27,4 |
| Sancak-Sarıgümüş Mah. | 1 | 187 | %88,2 | DEM | %43,1 |
| Sancak-Yeşilova Mah. | 1 | 344 | %91,6 | AKP | %59,5 |
| Sancak-Çimenli Mah. | 1 | 127 | %86,6 | YRP | %34,9 |
| Sancaklı Köyü | 1 | 234 | %44,0 | AKP | %55,6 |
| Saray Mah. | 11 | 3.467 | %61,2 | AKP | %31,5 |
| Sarıçiçek Köyü | 4 | 1.327 | %71,0 | DEM | %30,9 |
| Selahaddin-İ Eyyubi Mah. | 13 | 4.457 | %60,8 | AKP | %33,8 |
| Sudüğünü Köyü | 3 | 894 | %85,0 | AKP | %30,8 |
| Suvaran Köyü | 1 | 136 | %89,0 | DEM | %36,5 |
| Sütgölü Köyü | 1 | 257 | %66,9 | AKP | %41,7 |
| Simani Mah. | 21 | 6.801 | %59,9 | DEM | %30,2 |
| Tepebaşı Köyü | 1 | 50 | %86,0 | AKP | %32,5 |
| Topalan Köyü | 1 | 81 | %85,2 | AKP | %35,4 |
| Uzunsavat Köyü | 1 | 128 | %64,1 | AKP | %51,3 |
| Uğurova Köyü | 1 | 83 | %79,5 | DEM | %37,7 |
| Yamaç Köyü | 1 | 249 | %73,9 | AKP | %30,4 |
| Yaygınçayır Köyü | 1 | 153 | %78,4 | AKP | %50,5 |
| Yazgülü Köyü | 1 | 138 | %93,5 | AKP | %49,1 |
| Yelesen Köyü | 1 | 320 | %85,9 | AKP | %80,2 |
| Yeni Mah. | 15 | 4.703 | %58,8 | DEM | %31,1 |
| Yenibaşlar Köyü | 3 | 939 | %89,0 | HÜDA PAR | %64,9 |
| Yeniköy | 2 | 386 | %74,6 | DEM | %39,9 |
| Yenişehir Mah. | 14 | 4.455 | %59,1 | DEM | %32,2 |
| Yeşilköy | 1 | 91 | %85,7 | YRP | %35,3 |
| Yeşilyurt Mah. | 18 | 5.849 | %59,8 | AKP | %33,6 |
| Yolçatı Köyü | 1 | 216 | %50,5 | AKP | %58,8 |
| Yukarıakpınar Köyü | 1 | 77 | %75,3 | AKP | %54,9 |
| Yumaklı Köyü | 1 | 309 | %76,1 | DEM | %46,9 |
| Çavuşlar Köyü | 5 | 1.534 | %72,2 | AKP | %59,9 |
| Çayağzı Köyü | 1 | 169 | %86,4 | AKP | %44,7 |
| Çayboyu Köyü | 1 | 60 | %78,3 | AKP | %36,2 |
| Çeltiksuyu Köyü | 3 | 820 | %72,6 | HÜDA PAR | %71,4 |
| Çevrimpınar Köyü | 1 | 327 | %73,7 | AKP | %42,8 |
| Çobantaşı Köyü | 2 | 407 | %83,1 | AKP | %42,0 |
| Çukurca Köyü | 1 | 301 | %87,0 | AKP | %44,2 |
| Çiriş Köyü | 1 | 72 | %51,4 | AKP | %55,9 |
| Çiçekdere Köyü | 1 | 156 | %76,3 | AKP | %46,0 |
| Çiçekyayla Köyü | 1 | 96 | %46,9 | AKP | %32,6 |
| İnalı Mah. | 21 | 7.062 | %61,7 | DEM | %27,8 |
| İncesu Köyü | 1 | 313 | %81,2 | DEM | %45,5 |
| İnönü Mah. | 11 | 3.782 | %64,9 | AKP | %33,7 |
| İçmeler Mah. | 7 | 2.440 | %64,8 | AKP | %30,8 |
| Şabanköy | 1 | 179 | %81,0 | AKP | %62,3 |
| Şehit Mustafa Gündoğdu Mah. | 30 | 10.213 | %56,8 | AKP | %36,0 |