%40,7
CHP birinci
44.590 geçerli oy · katılım %82,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bilecik Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %40,7 ile birinci; 44.590 geçerli oy, katılım %82,2.
Kayıtlı seçmen 56.458 · Oy kullanan 46.386 (katılım %82,2) · Geçerli 44.590 · Geçersiz 1.796
Bilecik Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 18.145 | %40,7 |
| AKP | 14.199 | %31,8 |
| YRP | 3.878 | %8,7 |
| MHP | 3.316 | %7,4 |
| İYİ | 1.629 | %3,7 |
| ZAFER | 1.088 | %2,4 |
| BBP | 515 | %1,2 |
| SAADET | 466 | %1,1 |
| MEMLEKET | 353 | %0,8 |
| TİP | 305 | %0,7 |
| BTP | 134 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 123 | %0,3 |
| DEVA | 118 | %0,3 |
| DP | 113 | %0,3 |
| MİLLET | 86 | %0,2 |
| VATAN | 80 | %0,2 |
| SOL | 42 | %0,1 |
Seçilenler
- İsmail Hakkı Elmas · CHP · listede 1. sıra
- Ramazan Kurtulmuş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- İsmail Şahin · CHP · listede 2. sıra
- Murat Hızlı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Serdar Yavuz · CHP · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bilecik Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abadiye Köyü | 1 | 135 | %97,0 | AKP | %56,2 |
| Abbaslık Köyü | 1 | 64 | %95,3 | AKP | %45,8 |
| Ahmetpınar Köyü | 1 | 51 | %100,0 | CHP | %46,9 |
| Alpağut Köyü | 1 | 219 | %97,3 | AKP | %42,0 |
| Ayvacık Köyü | 1 | 66 | %97,0 | AKP | %52,4 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 81 | %102,5 | AKP | %40,5 |
| Bahçelievler Mah. | 26 | 8.780 | %79,5 | CHP | %39,3 |
| Bayırköy-Fatih Mah. | 3 | 725 | %89,9 | CHP | %44,2 |
| Bayırköy-Gazi Mah. | 3 | 747 | %90,2 | CHP | %48,9 |
| Bayırköy-Sarmaşık Mah. | 1 | 168 | %91,7 | AKP | %41,9 |
| Başköy | 1 | 166 | %89,2 | CHP | %59,2 |
| Bekdemir Köyü | 1 | 87 | %98,9 | CHP | %63,4 |
| Beyce Köyü | 1 | 193 | %90,2 | AKP | %38,8 |
| Beşiktaş Mah. | 12 | 4.154 | %79,8 | CHP | %41,7 |
| Cumalı Köyü | 1 | 119 | %95,0 | AKP | %33,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 10 | 3.081 | %81,1 | CHP | %41,6 |
| Deresakarı Köyü | 1 | 228 | %79,4 | AKP | %52,5 |
| Dereşemsettin Köyü | 1 | 101 | %98,0 | AKP | %35,8 |
| Elmabahçe Köyü | 1 | 87 | %102,3 | AKP | %44,7 |
| Erkoca Köyü | 1 | 105 | %99,1 | AKP | %35,7 |
| Ertuğrulgazi Mah. | 25 | 8.536 | %81,8 | CHP | %42,7 |
| Gazipaşa Mah. | 9 | 2.938 | %76,4 | CHP | %52,1 |
| Gökpınar Köyü | 1 | 102 | %95,1 | AKP | %56,5 |
| Gülümbe Köyü | 2 | 481 | %94,6 | AKP | %38,1 |
| Hasandere Köyü | 1 | 47 | %93,6 | CHP | %72,7 |
| Hürriyet Mah. | 17 | 5.409 | %75,9 | CHP | %38,5 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 57 | %98,3 | CHP | %74,6 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 91 | %101,1 | AKP | %44,4 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 128 | %97,7 | AKP | %53,7 |
| Kayı Boyu Mah. | 2 | 690 | %88,0 | CHP | %40,6 |
| Kendirli Köyü | 1 | 103 | %100,0 | AKP | %45,4 |
| Kepirler Köyü | 1 | 116 | %100,9 | AKP | %36,0 |
| Kınık Köyü | 1 | 110 | %102,7 | AKP | %49,1 |
| Kızıldamlar Köyü | 1 | 198 | %87,9 | CHP | %42,8 |
| Koyunköy | 1 | 158 | %96,8 | CHP | %49,7 |
| Kurtköy | 1 | 295 | %86,4 | CHP | %73,1 |
| Kuyubaşı Köyü | 1 | 34 | %114,7 | CHP | %63,2 |
| Künceğiz Köyü | 1 | 65 | %90,8 | CHP | %67,8 |
| Küplü Köyü | 2 | 382 | %89,3 | CHP | %47,8 |
| Necmiyeköy | 1 | 54 | %90,7 | YRP | %43,9 |
| Okluca Köyü | 1 | 71 | %100,0 | AKP | %30,4 |
| Orhangazi Mah. | 1 | 219 | %90,4 | CHP | %41,9 |
| Osmangazi Mah. | 8 | 2.800 | %81,9 | CHP | %49,6 |
| Pelitözü Mah. | 3 | 935 | %82,5 | CHP | %37,6 |
| Selbükü Köyü | 1 | 74 | %96,0 | AKP | %40,6 |
| Selöz Köyü | 1 | 109 | %95,4 | CHP | %28,6 |
| Sütlük Köyü | 1 | 57 | %96,5 | AKP | %38,5 |
| Taşçılar Köyü | 1 | 199 | %79,9 | MHP | %47,8 |
| Ulupınar Köyü | 1 | 105 | %100,0 | AKP | %43,7 |
| Vezirhan-Ertuğrulgazi Mah. | 1 | 37 | %116,2 | AKP | %53,5 |
| Vezirhan-Köprülü Mehmet Paşa Mah. | 3 | 898 | %95,6 | AKP | %36,9 |
| Vezirhan-Mahan Mah. | 1 | 278 | %96,4 | AKP | %58,9 |
| Vezirhan-Yeni Mah. | 3 | 807 | %94,2 | MHP | %38,3 |
| Vezirhan-İstasyon Mah. | 1 | 332 | %89,5 | AKP | %36,9 |
| Yeniköy | 2 | 433 | %91,2 | MHP | %28,8 |
| Çakırpınar Köyü | 1 | 66 | %95,5 | AKP | %44,3 |
| Çavuşköy | 1 | 94 | %87,2 | AKP | %36,0 |
| Çukurören Köyü | 1 | 158 | %93,7 | AKP | %42,6 |
| Ören Köyü | 1 | 94 | %102,1 | AKP | %43,6 |
| İkizce Köyü | 1 | 100 | %95,0 | AKP | %42,2 |
| İlyasbey Köyü | 1 | 73 | %86,3 | CHP | %70,5 |
| İlyasça Köyü | 1 | 182 | %92,3 | AKP | %43,2 |
| İsmetpaşa Mah. | 20 | 6.749 | %79,1 | CHP | %45,4 |
| İstasyon Mah. | 3 | 741 | %86,4 | CHP | %48,2 |
| İstiklal Mah. | 4 | 1.386 | %76,9 | CHP | %50,6 |
| Şükraniye Köyü | 1 | 110 | %90,9 | AKP | %50,5 |