%42,6
AK PARTİ birinci
32.790 geçerli oy · katılım %72,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bayburt Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %42,6 ile birinci; 32.790 geçerli oy, katılım %72,5.
Kayıtlı seçmen 47.884 · Oy kullanan 34.725 (katılım %72,5) · Geçerli 32.790 · Geçersiz 1.935
Bayburt Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 13.962 | %42,6 |
| MHP | 9.717 | %29,6 |
| YRP | 3.084 | %9,4 |
| CHP | 2.126 | %6,5 |
| SAADET | 1.189 | %3,6 |
| İYİ | 1.049 | %3,2 |
| DEVA | 527 | %1,6 |
| BBP | 386 | %1,2 |
| DP | 216 | %0,7 |
| HÜDA PAR | 140 | %0,4 |
| BTP | 88 | %0,3 |
| GELECEK | 82 | %0,3 |
| DEM | 72 | %0,2 |
| TİP | 63 | %0,2 |
| MİLLET | 35 | %0,1 |
| SOL | 32 | %0,1 |
| VATAN | 22 | %0,1 |
Seçilenler
- Hüseyin Şahin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Feyruz Yıldırım · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ayhan Köprücü · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Hayri Kalkan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bayburt Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adabaşı Köyü | 2 | 504 | %90,7 | AKP | %52,5 |
| Akduran Köyü | 1 | 52 | %84,6 | AKP | %50,0 |
| Aksaçlı Köyü | 1 | 55 | %69,1 | AKP | %27,3 |
| Akçakuzu Köyü | 1 | 59 | %83,1 | AKP | %71,4 |
| Akşar Köyü | 2 | 414 | %82,6 | AKP | %44,8 |
| Alapelit Köyü | 1 | 125 | %82,4 | AKP | %73,0 |
| Alıçlık Köyü | 1 | 61 | %96,7 | MHP | %42,1 |
| Ardıçgöze Köyü | 1 | 58 | %65,5 | AKP | %79,0 |
| Armutlu Köyü | 1 | 160 | %80,6 | AKP | %52,6 |
| Arpalı-Cumhuriyet Mah. | 3 | 796 | %75,3 | AKP | %33,3 |
| Arpalı-Hürriyet Mah. | 2 | 628 | %76,8 | AKP | %29,1 |
| Arpalı-Çiçekli Mah. | 1 | 202 | %76,2 | MHP | %40,0 |
| Arslandede Köyü | 1 | 221 | %91,4 | MHP | %39,2 |
| Aydıncık Köyü | 1 | 125 | %51,2 | MHP | %50,0 |
| Ağören Köyü | 1 | 107 | %81,3 | AKP | %44,9 |
| Aşağıkışlak Köyü | 1 | 65 | %63,1 | AKP | %51,2 |
| Aşağıpınarlı Köyü | 1 | 28 | %71,4 | AKP | %60,0 |
| Aşağıçimağıl Köyü | 1 | 61 | %68,9 | AKP | %56,1 |
| Balca Köyü | 2 | 409 | %54,8 | İYİ | %64,9 |
| Balkaynak Köyü | 1 | 87 | %74,7 | AKP | %36,7 |
| Ballıkaya Köyü | 1 | 121 | %62,8 | AKP | %52,0 |
| Bayırtepe Köyü | 1 | 88 | %90,9 | AKP | %43,8 |
| Bayraktar Köyü | 1 | 212 | %84,4 | MHP | %61,5 |
| Başçimağıl Köyü | 2 | 231 | %80,1 | AKP | %42,3 |
| Buğdaylı Köyü | 1 | 112 | %75,0 | AKP | %52,5 |
| Camiikebir Mah. | 1 | 236 | %83,5 | AKP | %47,6 |
| Danişment Köyü | 1 | 283 | %86,9 | AKP | %46,7 |
| Darıca Köyü | 1 | 182 | %78,6 | AKP | %51,5 |
| Dağtarla Köyü | 1 | 140 | %89,3 | AKP | %62,2 |
| Dağçatı Köyü | 1 | 73 | %46,6 | AKP | %66,7 |
| Demirışık Köyü | 1 | 33 | %63,6 | MHP | %33,3 |
| Demirkaş Köyü | 1 | 131 | %77,9 | AKP | %54,6 |
| Değirmencik Köyü | 1 | 136 | %80,9 | AKP | %44,0 |
| Dövmekaya Köyü | 1 | 89 | %94,4 | MHP | %39,2 |
| Dikmetaş Köyü | 1 | 94 | %64,9 | AKP | %38,3 |
| Erenli Köyü | 1 | 333 | %84,4 | AKP | %31,7 |
| Esentepe Mah. | 10 | 3.152 | %66,9 | AKP | %40,4 |
| Gençosman Köyü | 2 | 196 | %96,4 | AKP | %49,7 |
| Gençosman Mah. | 11 | 3.838 | %67,9 | AKP | %41,0 |
| Gezköy | 1 | 166 | %93,4 | AKP | %43,2 |
| Gökler Köyü | 1 | 98 | %68,4 | AKP | %69,7 |
| Gökpınar Köyü | 1 | 53 | %75,5 | MHP | %28,2 |
| Gökçeli Köyü | 1 | 59 | %94,9 | MHP | %44,7 |
| Göldere Köyü | 1 | 30 | %76,7 | AKP | %36,4 |
| Göloba Köyü | 1 | 48 | %43,8 | AKP | %71,4 |
| Güder Köyü | 1 | 27 | %59,3 | İYİ | %37,5 |
| Güllüce Köyü | 1 | 68 | %57,4 | AKP | %37,8 |
| Gümüşsu Köyü | 1 | 185 | %97,3 | AKP | %41,7 |
| Güneydere Köyü | 2 | 140 | %75,7 | AKP | %36,9 |
| Güzelce Köyü | 1 | 50 | %94,0 | AKP | %42,2 |
| Hacıoğlu Köyü | 1 | 84 | %82,1 | AKP | %60,6 |
| Halfikale (KALEARDI) Mah. | 5 | 1.493 | %79,2 | AKP | %40,8 |
| Harmanözü Köyü | 1 | 107 | %80,4 | AKP | %33,7 |
| Helvaköy | 1 | 156 | %87,8 | AKP | %55,8 |
| Heybetepe Köyü | 1 | 66 | %83,3 | AKP | %47,2 |
| Kabaçayır Köyü | 1 | 156 | %73,1 | AKP | %53,5 |
| Kadızade Mah. | 3 | 737 | %76,0 | AKP | %35,2 |
| Karasakal Mah. | 1 | 259 | %77,6 | AKP | %39,8 |
| Karlıca Köyü | 1 | 73 | %79,5 | AKP | %45,3 |
| Karşıgeçit Köyü | 1 | 178 | %72,5 | AKP | %52,8 |
| Kavacık Köyü | 1 | 93 | %92,5 | MHP | %54,1 |
| Kavakyanı Köyü | 1 | 42 | %88,1 | AKP | %56,8 |
| Kemertaş Köyü | 1 | 59 | %98,3 | AKP | %75,4 |
| Kıratlı Köyü | 1 | 87 | %63,2 | CHP | %55,6 |
| Kırkpınar Köyü | 1 | 262 | %55,0 | AKP | %52,2 |
| Konursu Köyü | 3 | 781 | %76,7 | AKP | %55,5 |
| Kopköy | 1 | 306 | %90,5 | MHP | %49,3 |
| Kopuz Köyü | 1 | 73 | %74,0 | AKP | %66,0 |
| Kozluk Köyü | 1 | 102 | %73,5 | AKP | %63,5 |
| Koçbayır Köyü | 1 | 157 | %89,2 | MHP | %44,6 |
| Kurbanpınarı Köyü | 1 | 47 | %74,5 | AKP | %65,6 |
| Kurugüney Köyü | 1 | 54 | %77,8 | YRP | %42,9 |
| Kitre Köyü | 1 | 248 | %87,5 | CHP | %47,1 |
| Maden Köyü | 1 | 130 | %73,9 | MHP | %35,6 |
| Manas Köyü | 1 | 70 | %85,7 | AKP | %42,3 |
| Masat Köyü | 2 | 437 | %76,2 | AKP | %51,6 |
| Mehmet Çelebi Mah. | 2 | 453 | %71,1 | MHP | %37,3 |
| Mutlu Köyü | 1 | 323 | %87,6 | AKP | %47,2 |
| Nişantaşı Köyü | 1 | 176 | %81,8 | AKP | %47,1 |
| Ortaçimağıl Köyü | 1 | 118 | %66,1 | AKP | %85,7 |
| Oruçbeyli Köyü | 1 | 219 | %86,3 | AKP | %62,2 |
| Ozansu Köyü | 1 | 159 | %83,7 | AKP | %26,6 |
| Pamuktaş Köyü | 1 | 96 | %81,3 | AKP | %58,3 |
| Pelitli Köyü | 1 | 79 | %89,9 | AKP | %52,4 |
| Petekkaya Köyü | 1 | 80 | %85,0 | AKP | %72,1 |
| Polatlı Köyü | 1 | 78 | %92,3 | AKP | %55,7 |
| Rüştüköy | 1 | 119 | %92,4 | MHP | %38,5 |
| Sakızlı Köyü | 1 | 141 | %66,7 | MHP | %34,1 |
| Salkımsu Köyü | 1 | 66 | %59,1 | AKP | %100,0 |
| Sancaktepe Köyü | 1 | 194 | %61,3 | YRP | %48,2 |
| Saraycık Köyü | 1 | 146 | %62,3 | AKP | %46,6 |
| Sarıhan Köyü | 1 | 74 | %44,6 | YRP | %31,3 |
| Sarımeşe Köyü | 1 | 98 | %76,5 | AKP | %32,8 |
| Seydiyakup Köyü | 1 | 100 | %74,0 | AKP | %50,0 |
| Sırakayalar Köyü | 1 | 104 | %92,3 | AKP | %61,3 |
| Sığırcı Köyü | 1 | 108 | %80,6 | AKP | %56,1 |
| Soğukgöze Köyü | 1 | 103 | %88,4 | AKP | %43,2 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 220 | %85,0 | AKP | %39,3 |
| Tahtköy | 1 | 159 | %86,2 | AKP | %55,8 |
| Taşburun Köyü | 1 | 31 | %58,1 | AKP | %50,0 |
| Taşkesen Köyü | 1 | 79 | %73,4 | AKP | %53,6 |
| Taşocağı Köyü | 1 | 157 | %86,0 | AKP | %67,2 |
| Taşçılar Köyü | 1 | 88 | %80,7 | AKP | %50,8 |
| Tepetarla Köyü | 1 | 51 | %82,4 | AKP | %36,6 |
| Tomlacık Köyü | 1 | 123 | %87,8 | AKP | %51,5 |
| Tuzcuzade Mah. | 11 | 3.742 | %59,3 | AKP | %38,0 |
| Uluçayır Köyü | 2 | 84 | %83,3 | AKP | %48,5 |
| Uzungazi Mah. | 2 | 405 | %81,2 | MHP | %44,7 |
| Uğrak Köyü | 1 | 245 | %91,8 | AKP | %55,1 |
| Uğurgeldi Köyü | 1 | 64 | %53,1 | MHP | %60,6 |
| Velişaban Mah. | 2 | 630 | %73,2 | MHP | %37,7 |
| Veysel Mah. | 2 | 431 | %81,9 | AKP | %49,4 |
| Yanıkçam Köyü | 1 | 161 | %57,8 | AKP | %59,6 |
| Yaylalar Köyü | 1 | 103 | %51,5 | AKP | %38,0 |
| Yaylapınar Köyü | 1 | 233 | %84,1 | AKP | %63,4 |
| Yazyurdu Köyü | 1 | 195 | %81,5 | MHP | %50,0 |
| Yedigöze Köyü | 1 | 102 | %71,6 | AKP | %41,5 |
| Yeniköy | 1 | 37 | %70,3 | AKP | %46,2 |
| Yerlice Köyü | 1 | 126 | %91,3 | AKP | %33,7 |
| Yeşilyurt Köyü | 2 | 281 | %85,1 | AKP | %69,1 |
| Yolaltı Köyü | 1 | 223 | %85,2 | AKP | %55,8 |
| Yoncalı Köyü | 1 | 230 | %66,1 | AKP | %58,7 |
| Yukarıkışlak Köyü | 1 | 73 | %76,7 | AKP | %55,8 |
| Zahit Mah. | 17 | 5.223 | %68,4 | AKP | %38,5 |
| Çakırbağ Köyü | 1 | 125 | %88,0 | AKP | %51,0 |
| Çalıdere Köyü | 1 | 203 | %90,2 | AKP | %45,1 |
| Çamdere Köyü | 1 | 39 | %66,7 | AKP | %57,7 |
| Çamlıkoz Köyü | 1 | 139 | %67,6 | AKP | %65,6 |
| Çayıryolu Köyü | 1 | 188 | %72,3 | AKP | %41,0 |
| Çayırözü Köyü | 1 | 203 | %95,1 | AKP | %55,3 |
| Çerçiköy | 1 | 54 | %98,2 | AKP | %43,5 |
| Çorak Köyü | 1 | 78 | %88,5 | MHP | %29,2 |
| Çiğdemtepe Köyü | 1 | 243 | %79,8 | AKP | %44,7 |
| Örence Köyü | 2 | 394 | %75,9 | AKP | %55,8 |
| Üzengili Köyü | 1 | 249 | %91,2 | AKP | %67,3 |
| İğdir Köyü | 1 | 66 | %84,9 | MHP | %57,4 |
| Şeyhhayran Mah. | 2 | 629 | %71,7 | AKP | %36,4 |
| Şingah Mah. | 24 | 7.666 | %66,8 | AKP | %40,9 |