%32,9
AK PARTİ birinci
16.146 geçerli oy · katılım %82,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sason ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %32,9 ile birinci; 16.146 geçerli oy, katılım %82,7.
Kayıtlı seçmen 20.924 · Oy kullanan 17.293 (katılım %82,7) · Geçerli 16.146 · Geçersiz 1.147
Sason İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.310 | %32,9 |
| DEM | 3.428 | %21,2 |
| SAADET | 2.295 | %14,2 |
| YRP | 1.980 | %12,3 |
| CHP | 1.653 | %10,2 |
| HÜDA PAR | 853 | %5,3 |
| MHP | 191 | %1,2 |
| İYİ | 148 | %0,9 |
| BBP | 84 | %0,5 |
| DEVA | 64 | %0,4 |
| BTP | 62 | %0,4 |
| DP | 50 | %0,3 |
| VATAN | 28 | %0,2 |
Seçilenler
- Ömer Taş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Yahya Karabaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mehmet Yıldız · DEM · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sason mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acar Köyü | 2 | 422 | %89,3 | DEM | %80,1 |
| Altıdere Köyü | 1 | 149 | %96,6 | AKP | %38,2 |
| Aykut Ozan Mah. | 2 | 654 | %79,2 | AKP | %23,9 |
| Aşağı Mah. | 5 | 1.466 | %78,4 | AKP | %38,4 |
| Balbaşı Köyü | 1 | 214 | %90,2 | DEM | %76,7 |
| Bayramlar Köyü | 1 | 140 | %85,0 | AKP | %73,5 |
| Beşevler Mah. | 1 | 93 | %83,9 | CHP | %34,3 |
| Boğazkapı Köyü | 1 | 161 | %75,8 | AKP | %82,0 |
| Cevizli Köyü | 1 | 161 | %75,2 | DEM | %77,3 |
| Dağçatı Köyü | 1 | 116 | %46,6 | AKP | %50,0 |
| Demetevler Mah. | 1 | 178 | %91,0 | CHP | %48,3 |
| Dereköy | 1 | 244 | %77,1 | MHP | %26,4 |
| Dereiçi Köyü | 1 | 124 | %80,7 | AKP | %43,6 |
| Derince Köyü | 1 | 293 | %74,1 | AKP | %51,2 |
| Dumlupınar Mah. | 1 | 179 | %97,2 | SAADET | %41,3 |
| Dörtbölük Köyü | 2 | 353 | %80,2 | AKP | %23,9 |
| Dikbayır Köyü | 1 | 98 | %51,0 | DEM | %36,4 |
| Ekinlik Köyü | 1 | 108 | %77,8 | AKP | %69,6 |
| Emek Mah. | 1 | 304 | %86,8 | AKP | %30,8 |
| Erdemli Mah. | 1 | 193 | %94,3 | DEM | %66,5 |
| Ergünü Köyü | 1 | 247 | %89,1 | AKP | %64,9 |
| Erikli Köyü | 1 | 131 | %85,5 | SAADET | %33,0 |
| Gençler Köyü | 1 | 168 | %51,2 | HÜDA PAR | %38,6 |
| Geçitli Köyü | 1 | 257 | %87,6 | AKP | %28,6 |
| Gürgenli Köyü | 1 | 201 | %71,6 | AKP | %66,4 |
| Gürpınar Mah. | 1 | 316 | %91,8 | DEM | %44,0 |
| Güvercinlik Köyü | 1 | 29 | %62,1 | AKP | %37,5 |
| Haydar Mah. | 1 | 153 | %97,4 | AKP | %44,8 |
| Heybeli Köyü | 2 | 444 | %95,7 | DEM | %69,7 |
| Kaleyolu Köyü | 1 | 244 | %41,8 | DEM | %29,7 |
| Karameşe Köyü | 1 | 172 | %90,7 | DEM | %83,9 |
| Karayün Köyü | 1 | 114 | %87,7 | AKP | %54,8 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 165 | %93,3 | AKP | %34,5 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 105 | %68,6 | DEM | %75,8 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 154 | %99,4 | AKP | %44,7 |
| Kayadüzü Köyü | 1 | 227 | %69,6 | AKP | %84,1 |
| Kaşyayla Köyü | 1 | 198 | %82,8 | AKP | %47,4 |
| Kelhasan Köyü | 1 | 218 | %67,4 | DEM | %80,7 |
| Kınalı Köyü | 1 | 57 | %73,7 | AKP | %73,2 |
| Kulaksız Köyü | 1 | 46 | %80,4 | AKP | %44,4 |
| Kurtuluş Mah. | 1 | 110 | %91,8 | DEM | %35,1 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 156 | %107,7 | DEM | %60,3 |
| Kilimli Köyü | 1 | 46 | %84,8 | DEM | %89,2 |
| Kilis Köyü | 1 | 94 | %83,0 | AKP | %35,5 |
| Mehmet Akif Mah. | 1 | 216 | %83,8 | AKP | %40,7 |
| Meşeli Köyü | 1 | 149 | %86,6 | YRP | %47,5 |
| Orta Mah. | 3 | 1.041 | %76,9 | SAADET | %28,2 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 260 | %90,4 | CHP | %29,7 |
| Sarıyayla Köyü | 1 | 324 | %84,6 | AKP | %48,3 |
| Sevek Mah. | 1 | 255 | %82,8 | AKP | %41,6 |
| Soğanlı Köyü | 1 | 58 | %98,3 | AKP | %34,6 |
| Taşyuva Köyü | 1 | 173 | %76,9 | AKP | %71,4 |
| Tekevler Mah. | 1 | 130 | %81,5 | CHP | %69,5 |
| Tekinler Mah. | 2 | 402 | %83,6 | AKP | %35,0 |
| Topluca Köyü | 1 | 93 | %86,0 | HÜDA PAR | %48,8 |
| Turnalı Köyü | 1 | 167 | %70,7 | YRP | %67,3 |
| Umurlu Köyü | 1 | 272 | %69,1 | DEM | %74,6 |
| Yakabağ Köyü | 1 | 81 | %96,3 | HÜDA PAR | %23,5 |
| Yaylatepe Mah. | 2 | 491 | %86,4 | AKP | %32,0 |
| Yeni Mah. | 2 | 388 | %88,9 | AKP | %43,8 |
| Yeniköy | 1 | 203 | %73,9 | DEM | %77,6 |
| Yeşilevler Mah. | 1 | 109 | %100,0 | CHP | %58,0 |
| Yeşiller Mah. | 1 | 168 | %87,5 | SAADET | %64,0 |
| Yeşilova Mah. | 2 | 393 | %83,5 | SAADET | %28,3 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 110 | %90,9 | DEM | %57,3 |
| Yıldız Mah. | 2 | 571 | %80,9 | YRP | %27,1 |
| Yolüstü Köyü | 1 | 224 | %85,3 | AKP | %56,5 |
| Yukarı Mah. | 1 | 99 | %84,9 | AKP | %74,7 |
| Yuvalar Köyü | 1 | 230 | %78,3 | YRP | %44,6 |
| Yuvalıçay Köyü | 1 | 80 | %70,0 | AKP | %50,0 |
| Yücebağ-Aydınlık Mah. | 2 | 585 | %93,7 | AKP | %44,4 |
| Yücebağ-Barış Mah. | 1 | 252 | %93,7 | SAADET | %36,0 |
| Yücebağ-Binekli Mah. | 1 | 161 | %88,8 | AKP | %59,2 |
| Yücebağ-Günlüce Mah. | 1 | 100 | %98,0 | AKP | %44,9 |
| Yücebağ-Karşıyaka Mah. | 1 | 152 | %96,1 | SAADET | %32,8 |
| Yücebağ-Koçkaya Mah. | 2 | 563 | %92,4 | AKP | %43,9 |
| Yücebağ-Tepe Mah. | 1 | 312 | %88,1 | AKP | %38,1 |
| Yücebağ-Yıldız Mah. | 1 | 290 | %82,4 | AKP | %49,1 |
| Yürekli Köyü | 1 | 104 | %56,7 | HÜDA PAR | %38,2 |
| Yiğitler Köyü | 1 | 89 | %88,8 | CHP | %46,7 |
| Zafer Mah. | 1 | 334 | %84,1 | CHP | %38,1 |
| Ziyaret Köyü | 1 | 161 | %76,4 | DEM | %50,0 |
| Çakırpınar Köyü | 1 | 303 | %86,5 | AKP | %56,6 |
| Çalışırlar Köyü | 1 | 187 | %82,9 | AKP | %40,0 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 120 | %79,2 | AKP | %69,3 |
| Çağlı Köyü | 1 | 136 | %67,7 | DEM | %63,6 |
| Çınarlı Köyü | 1 | 110 | %52,7 | AKP | %73,2 |
| Örenağıl Köyü | 1 | 298 | %81,9 | YRP | %33,1 |
| İncesu Köyü | 1 | 101 | %67,3 | AKP | %40,6 |
| Şahinli Köyü | 1 | 115 | %76,5 | DEM | %81,2 |
| Şirinevler Mah. | 1 | 62 | %101,6 | CHP | %44,8 |