Batman Merkez · İl genel meclisi üyeliği
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel SeçimiBatman Merkez ilçesi
%63,9
DEM Parti birinci
200.746 geçerli oy · katılım %69,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Batman Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında DEM Parti %63,9 ile birinci; 200.746 geçerli oy, katılım %69,9.
Batman Merkez
Kayıtlı seçmen 310.761 · Oy kullanan 217.070 (katılım %69,9) · Geçerli 200.746 · Geçersiz 16.324
Seçilenler
- Gülcemal Erdinç · DEM · listede 1. sıra
- Ekrem Yıldız · DEM · listede 2. sıra
- Remziye Turan · DEM · listede 3. sıra
- Bedirhan Demir · DEM · listede 4. sıra
- Mehmet Can Barış · DEM · listede 5. sıra
- İhsan Direk · DEM · listede 6. sıra
- Selma İskanoğlu · DEM · listede 7. sıra
- Adnan Nasıroğlu · DEM · listede 8. sıra
- Naciye Yanmaz · DEM · listede 9. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 19 Mayıs Mah. | 12 | 3.898 | %71,5 | DEM | %64,5 |
| Akoba Köyü | 2 | 501 | %92,4 | DEM | %79,1 |
| Akyürek Mah. | 4 | 1.178 | %72,4 | DEM | %50,2 |
| Akça Köyü | 2 | 429 | %79,3 | DEM | %47,7 |
| Aydınlıkevler Mah. | 15 | 4.969 | %65,9 | DEM | %54,0 |
| Bahçelievler Mah. | 34 | 11.712 | %66,5 | DEM | %57,0 |
| Balpınar-Segirkan Mah. | 4 | 1.095 | %89,1 | DEM | %40,4 |
| Balpınar-Seyrantepe Mah. | 3 | 1.005 | %90,0 | DEM | %32,2 |
| Balpınar-Yeniköy Mah. | 2 | 604 | %90,6 | YRP | %33,6 |
| Balpınar-Yenimahalle Mah. | 4 | 1.300 | %90,1 | YRP | %34,7 |
| Bayındır Mah. | 27 | 9.119 | %69,6 | DEM | %72,5 |
| Bayraklı Köyü | 2 | 476 | %88,0 | DEM | %80,1 |
| Bağlar Mah. | 15 | 4.909 | %72,2 | DEM | %75,4 |
| Belde Mah. | 54 | 18.471 | %63,5 | DEM | %54,3 |
| Beşevler Mah. | 14 | 4.744 | %75,5 | DEM | %68,9 |
| Bıçakçı Köyü | 2 | 524 | %68,9 | DEM | %87,1 |
| Binatlı Köyü | 5 | 1.602 | %70,1 | DEM | %59,6 |
| Cudi Mah. | 37 | 12.847 | %73,5 | DEM | %83,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 9 | 3.062 | %71,1 | DEM | %67,8 |
| Demirbilek Köyü | 1 | 45 | %73,3 | AKP | %34,5 |
| Demirlipınar Köyü | 2 | 551 | %65,9 | DEM | %81,8 |
| Doluca Köyü | 1 | 259 | %71,8 | DEM | %86,9 |
| Diktepe Köyü | 2 | 460 | %87,0 | DEM | %43,2 |
| Fatih Mah. | 35 | 11.933 | %69,1 | DEM | %64,1 |
| Gap Mah. | 26 | 8.965 | %64,9 | DEM | %60,8 |
| Gültepe Mah. | 59 | 20.255 | %63,3 | DEM | %50,5 |
| Güneykent Mah. | 10 | 3.422 | %75,7 | DEM | %71,6 |
| Güneşli Köyü | 1 | 256 | %78,1 | DEM | %94,3 |
| Güvercin Köyü | 1 | 167 | %67,7 | DEM | %83,2 |
| Girbereşik Mah. | 3 | 932 | %59,7 | HÜDA PAR | %36,1 |
| Huzur Mah. | 14 | 4.893 | %74,8 | DEM | %72,9 |
| Hürriyet Mah. | 10 | 3.186 | %73,8 | DEM | %49,0 |
| Hilal Mah. | 25 | 8.192 | %70,0 | DEM | %83,3 |
| Karayün Köyü | 2 | 654 | %79,5 | DEM | %49,7 |
| Kardelen Mah. | 15 | 5.122 | %71,0 | DEM | %45,7 |
| Karşıyaka Mah. | 15 | 5.018 | %78,1 | DEM | %56,0 |
| Kayabağı Köyü | 1 | 251 | %56,6 | AKP | %62,2 |
| Kesmeköprü Köyü | 1 | 93 | %50,5 | DEM | %79,6 |
| Kılıç Köyü | 2 | 420 | %92,1 | DEM | %52,3 |
| Kısmet Mah. | 7 | 2.387 | %67,4 | DEM | %62,4 |
| Kocalar Köyü | 3 | 725 | %90,3 | DEM | %73,9 |
| Korik Mah. | 24 | 8.262 | %71,1 | DEM | %80,8 |
| Kuyubaşı Köyü | 2 | 422 | %57,4 | DEM | %43,9 |
| Kösetarla Köyü | 2 | 617 | %75,5 | DEM | %65,0 |
| Kültür Mah. | 53 | 18.329 | %65,4 | DEM | %59,3 |
| Meydan Mah. | 5 | 1.469 | %75,0 | DEM | %54,7 |
| Oymataş Köyü | 3 | 853 | %87,8 | DEM | %62,8 |
| Pazaryeri Mah. | 24 | 8.393 | %68,7 | DEM | %76,3 |
| Petrol Mah. | 28 | 9.630 | %73,5 | DEM | %79,5 |
| Petrolkent Mah. | 33 | 11.228 | %75,3 | DEM | %80,0 |
| Pınarbaşı Mah. | 15 | 4.960 | %67,7 | DEM | %51,3 |
| Raman Mah. | 7 | 2.218 | %68,0 | DEM | %57,2 |
| Recepler Köyü | 2 | 427 | %95,3 | DEM | %50,8 |
| Sağlık Mah. | 18 | 6.177 | %71,9 | DEM | %67,3 |
| Seyitler Mah. | 28 | 9.151 | %71,5 | DEM | %66,1 |
| Suçeken Köyü | 1 | 281 | %73,0 | DEM | %93,5 |
| Site Mah. | 3 | 970 | %79,9 | DEM | %36,5 |
| Tilmerc Mah. | 30 | 10.199 | %66,1 | DEM | %52,6 |
| Urganlı Köyü | 1 | 224 | %87,1 | DEM | %69,4 |
| Yakıtlı Köyü | 1 | 41 | %78,1 | DEM | %86,7 |
| Yaylıca Köyü | 3 | 790 | %85,1 | DEM | %73,6 |
| Yağmurlu Köyü | 1 | 174 | %82,8 | DEM | %97,1 |
| Yediyol Köyü | 1 | 28 | %67,9 | AKP | %63,2 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.408 | %66,4 | DEM | %58,4 |
| Yenişehir Mah. | 17 | 5.757 | %67,6 | DEM | %58,6 |
| Yeşiltepe Mah. | 8 | 2.584 | %76,6 | DEM | %79,8 |
| Yeşilöz Köyü | 1 | 143 | %94,4 | DEM | %68,6 |
| Yolağzı Köyü | 1 | 142 | %91,6 | DEM | %80,0 |
| Yolveren Köyü | 1 | 40 | %57,5 | DEM | %40,0 |
| Ziyagökalp Mah. | 7 | 2.424 | %62,8 | DEM | %52,1 |
| Çamlıca Mah. | 22 | 7.377 | %71,0 | DEM | %57,7 |
| Çamlıtepe Mah. | 48 | 16.026 | %66,2 | DEM | %64,4 |
| Çarıklı Köyü | 2 | 564 | %81,7 | DEM | %82,8 |
| Çarşı Mah. | 4 | 1.063 | %76,2 | DEM | %62,6 |
| Çay Mah. | 9 | 3.035 | %78,8 | DEM | %55,2 |
| Çayüstü Köyü | 1 | 162 | %59,9 | DEM | %75,8 |
| Çevrimova Köyü | 3 | 732 | %85,1 | HÜDA PAR | %55,1 |
| Çeşmebaşı Köyü | 1 | 61 | %85,3 | HÜDA PAR | %80,0 |
| İluh Mah. | 7 | 2.320 | %75,7 | DEM | %77,7 |
| İrmi Mah. | 3 | 940 | %68,7 | DEM | %43,1 |
| Şafak Mah. | 21 | 7.090 | %67,1 | DEM | %65,3 |
| Şirinevler Mah. | 7 | 2.419 | %73,6 | DEM | %63,5 |