%50,2
AK PARTİ birinci
15.375 geçerli oy · katılım %86,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ulus ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %50,2 ile birinci; 15.375 geçerli oy, katılım %86,8.
Kayıtlı seçmen 19.107 · Oy kullanan 16.583 (katılım %86,8) · Geçerli 15.375 · Geçersiz 1.208
Ulus İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.710 | %50,2 |
| CHP | 3.226 | %21,0 |
| MHP | 1.645 | %10,7 |
| YRP | 1.444 | %9,4 |
| SAADET | 662 | %4,3 |
| ZAFER | 259 | %1,7 |
| BTP | 110 | %0,7 |
| MİLLET | 76 | %0,5 |
| DEVA | 62 | %0,4 |
| VATAN | 55 | %0,4 |
| SOL | 51 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 40 | %0,3 |
| TİP | 35 | %0,2 |
Seçilenler
- Niyazi Cumhur Işık · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Atnen Aydoğan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ulus mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdurrahman Köyü | 1 | 149 | %93,3 | AKP | %66,1 |
| Abdipaşa-Derecik Mah. | 2 | 497 | %90,3 | AKP | %41,9 |
| Abdipaşa-Kadıoğlu Mah. | 1 | 128 | %96,1 | MHP | %40,0 |
| Abdipaşa-Karadiken Mah. | 1 | 50 | %86,0 | AKP | %75,6 |
| Abdipaşa-Ulupınar Mah. | 1 | 222 | %93,2 | AKP | %32,4 |
| Abdipaşa-Yeşilpazar Mah. | 4 | 1.368 | %83,9 | AKP | %39,1 |
| Aktaş Köyü | 1 | 101 | %97,0 | AKP | %38,7 |
| Akörensöküler Köyü | 2 | 291 | %92,4 | AKP | %38,8 |
| Alıçlı Köyü | 1 | 107 | %43,9 | AKP | %57,8 |
| Alpı Köyü | 1 | 63 | %63,5 | AKP | %47,4 |
| Arpacık Köyü | 1 | 142 | %85,2 | AKP | %57,1 |
| Ağaköy | 1 | 321 | %90,0 | AKP | %53,9 |
| Aşağıdere Köyü | 1 | 203 | %93,1 | AKP | %53,2 |
| Aşağıemirce Köyü | 1 | 92 | %95,7 | CHP | %48,1 |
| Aşağıköy | 1 | 326 | %92,3 | AKP | %56,6 |
| Aşağıçamlı Köyü | 1 | 148 | %62,2 | AKP | %71,9 |
| Aşağıçerçi Köyü | 1 | 214 | %96,3 | CHP | %41,3 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 67 | %98,5 | AKP | %45,9 |
| Balıcak Köyü | 1 | 180 | %83,3 | AKP | %51,8 |
| Bağdatlı Köyü | 1 | 141 | %97,9 | AKP | %70,3 |
| Buğurlar Köyü | 1 | 195 | %90,8 | CHP | %32,0 |
| Ceyüpler Köyü | 1 | 158 | %85,4 | AKP | %58,8 |
| Dereli Köyü | 1 | 179 | %81,6 | AKP | %76,5 |
| Dodurga Köyü | 1 | 151 | %88,7 | CHP | %44,5 |
| Dorucaşahinci Köyü | 1 | 134 | %94,8 | AKP | %55,7 |
| Doğanköy | 1 | 158 | %81,7 | AKP | %57,5 |
| Döngeller Köyü | 1 | 219 | %86,8 | AKP | %61,1 |
| Dörekler Köyü | 1 | 113 | %88,5 | AKP | %50,0 |
| Düzköy | 1 | 118 | %95,8 | AKP | %73,6 |
| Dibektaş Köyü | 1 | 202 | %87,6 | AKP | %61,8 |
| Eldeş Köyü | 2 | 314 | %88,9 | CHP | %46,2 |
| Elmacık Köyü | 1 | 98 | %102,0 | AKP | %53,2 |
| Eseler Köyü | 1 | 219 | %85,8 | AKP | %44,5 |
| Gökpınar Köyü | 1 | 82 | %95,1 | AKP | %61,8 |
| Güneyören Köyü | 2 | 197 | %88,3 | AKP | %41,2 |
| Hasanören Köyü | 1 | 116 | %79,3 | AKP | %61,5 |
| Hocaköy | 1 | 212 | %84,0 | AKP | %50,9 |
| Hisarköy | 2 | 374 | %88,5 | AKP | %55,5 |
| Isırganlı Köyü | 1 | 105 | %98,1 | AKP | %61,5 |
| Kadıköy | 1 | 196 | %72,5 | AKP | %69,5 |
| Kaldırım Mah. | 4 | 1.340 | %80,4 | CHP | %43,6 |
| Kalecik Köyü | 1 | 107 | %91,6 | AKP | %52,7 |
| Karahasan Köyü | 1 | 130 | %86,9 | AKP | %45,9 |
| Karakışla Köyü | 1 | 87 | %92,0 | AKP | %44,6 |
| Kasımlar Mah. | 1 | 196 | %89,8 | AKP | %43,8 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 112 | %88,4 | AKP | %48,9 |
| Keçideresi Köyü | 1 | 178 | %84,8 | AKP | %48,9 |
| Kıyıklar Köyü | 1 | 113 | %62,0 | AKP | %69,7 |
| Kızıllar Köyü | 1 | 323 | %90,1 | AKP | %49,8 |
| Konak Köyü | 1 | 179 | %91,6 | AKP | %52,6 |
| Konuklu Köyü | 1 | 224 | %93,3 | AKP | %57,3 |
| Kozanlı Köyü | 1 | 82 | %85,4 | CHP | %40,3 |
| Kumluca-Kavaklıkaldırım Mah. | 1 | 195 | %93,9 | AKP | %37,5 |
| Kumluca-Merkez Mah. | 3 | 1.012 | %86,4 | AKP | %46,7 |
| Kumluca-Yeni Mah. | 2 | 537 | %90,9 | AKP | %55,8 |
| Köklü Köyü | 1 | 80 | %58,8 | AKP | %65,2 |
| Küllü Köyü | 1 | 251 | %90,8 | AKP | %40,5 |
| Kirazcık Köyü | 1 | 81 | %86,4 | AKP | %70,3 |
| Kirsinler Köyü | 2 | 391 | %90,3 | AKP | %51,8 |
| Mezgeller Mah. | 2 | 628 | %82,8 | AKP | %47,1 |
| Samat Mah. | 2 | 664 | %81,9 | AKP | %48,7 |
| Sarıfasıl Köyü | 1 | 183 | %88,0 | AKP | %51,4 |
| Sarnıç Köyü | 1 | 172 | %90,7 | AKP | %52,8 |
| Saz Mah. | 1 | 123 | %82,1 | AKP | %42,4 |
| Ulukaya Köyü | 1 | 132 | %78,8 | AKP | %77,8 |
| Uluköy | 2 | 352 | %90,1 | AKP | %66,2 |
| Yenikışla Köyü | 1 | 162 | %95,1 | AKP | %55,5 |
| Yeniköy | 1 | 110 | %96,4 | AKP | %48,0 |
| Yılanlar Köyü | 1 | 243 | %85,6 | AKP | %61,9 |
| Yukarıdere Köyü | 1 | 128 | %89,1 | AKP | %60,0 |
| Zafer Köyü | 2 | 484 | %85,7 | AKP | %65,9 |
| Çavuşköy | 2 | 163 | %89,0 | AKP | %44,5 |
| Çerde Köyü | 1 | 148 | %86,5 | AKP | %52,3 |
| Çubukbeli Köyü | 1 | 78 | %91,0 | AKP | %60,3 |
| Çubuklu Köyü | 1 | 339 | %83,8 | AKP | %50,0 |
| Öncüler Köyü | 1 | 63 | %77,8 | AKP | %89,8 |
| Üçsaray Köyü | 2 | 185 | %90,8 | AKP | %61,1 |
| İbrahimderesi Köyü | 1 | 217 | %87,1 | AKP | %43,8 |
| İnceçam Köyü | 1 | 227 | %91,6 | AKP | %38,0 |
| İğneciler Köyü | 1 | 204 | %93,6 | AKP | %64,8 |
| Şirinler Köyü | 1 | 134 | %84,3 | AKP | %60,6 |