Kurucaşile · İl genel meclisi üyeliği
%42,2
CHP birinci
4.656 geçerli oy · katılım %85,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kurucaşile ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %42,2 ile birinci; 4656 geçerli oy, katılım %85,6.
Kurucaşile
Kayıtlı seçmen 5.679 · Oy kullanan 4.862 (katılım %85,6) · Geçerli 4.656 · Geçersiz 206
Seçilenler
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıMahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alapınar Köyü | 1 | 93 | %92,5 | CHP | %62,4 |
| Aydoğmuş Köyü | 1 | 152 | %90,1 | CHP | %49,2 |
| Başköy | 1 | 332 | %88,9 | AKP | %49,5 |
| Curunlu Köyü | 1 | 91 | %96,7 | CHP | %40,7 |
| Danişment Köyü | 1 | 112 | %90,2 | CHP | %50,0 |
| Demirci Köyü | 1 | 103 | %96,1 | AKP | %63,2 |
| Dizlermezeci Köyü | 1 | 232 | %75,9 | CHP | %40,2 |
| Elvanlar Köyü | 1 | 165 | %93,3 | AKP | %51,0 |
| Hacıköy | 1 | 70 | %87,1 | CHP | %51,7 |
| Hisarköy | 1 | 261 | %71,7 | CHP | %46,0 |
| Kaleköy | 1 | 193 | %86,5 | CHP | %33,3 |
| Kanatlı Köyü | 1 | 125 | %92,8 | MHP | %38,1 |
| Kapısuyu Köyü | 1 | 90 | %66,7 | CHP | %75,9 |
| Karaman Köyü | 1 | 343 | %86,0 | MHP | %37,4 |
| Kargacak Mah. | 1 | 146 | %78,8 | CHP | %55,1 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 116 | %78,5 | AKP | %62,4 |
| Kömeç Köyü | 1 | 81 | %88,9 | AKP | %39,4 |
| Kirlikmüslimhoca Köyü | 1 | 70 | %82,9 | AKP | %51,8 |
| Liman Mah. | 2 | 544 | %85,1 | CHP | %49,0 |
| Meydan Köyü | 1 | 174 | %86,8 | MHP | %45,7 |
| Ovatekkeönü Köyü | 1 | 107 | %87,9 | CHP | %55,1 |
| Paşalılar Köyü | 1 | 240 | %92,5 | AKP | %54,5 |
| Sarıderesi Köyü | 1 | 264 | %84,5 | AKP | %34,9 |
| Uğurlu Köyü | 1 | 195 | %86,2 | CHP | %69,0 |
| Yeniköy | 1 | 90 | %93,3 | CHP | %50,0 |
| Ziyaretköy | 1 | 80 | %96,3 | CHP | %56,8 |
| Çayaltı Köyü | 1 | 97 | %80,4 | CHP | %68,0 |
| Ömerler Köyü | 1 | 50 | %84,0 | CHP | %59,0 |
| Ömerler Mah. | 1 | 226 | %89,8 | AKP | %49,2 |
| İlyasgeçidi Köyü | 1 | 179 | %87,7 | CHP | %41,1 |
| Şeyhler Köyü | 1 | 47 | %72,3 | AKP | %88,2 |
| Şile Mah. | 2 | 611 | %83,1 | CHP | %50,5 |