Amasra · İl genel meclisi üyeliği
%37,5
CHP birinci
9.547 geçerli oy · katılım %83,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Amasra ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %37,5 ile birinci; 9547 geçerli oy, katılım %83,5.
Amasra
Kayıtlı seçmen 12.032 · Oy kullanan 10.052 (katılım %83,5) · Geçerli 9.547 · Geçersiz 505
Seçilenler
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıMahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acarlar Köyü | 1 | 114 | %79,8 | AKP | %39,3 |
| Ahatlar Köyü | 1 | 248 | %91,5 | AKP | %37,7 |
| Akkonak Köyü | 1 | 115 | %87,0 | AKP | %34,7 |
| Aliobası Köyü | 1 | 236 | %89,4 | AKP | %41,8 |
| Bostanlar Köyü | 1 | 109 | %94,5 | CHP | %61,8 |
| Boztepe Mah. | 1 | 218 | %80,3 | CHP | %45,9 |
| Cumayanı Köyü | 1 | 147 | %91,8 | AKP | %45,0 |
| Esenler Köyü | 1 | 179 | %82,1 | CHP | %31,2 |
| Fatih Mah. | 3 | 795 | %81,5 | CHP | %46,0 |
| Gömü Köyü | 2 | 409 | %84,8 | CHP | %36,9 |
| Göçkün Köyü | 1 | 142 | %88,7 | AKP | %37,2 |
| Göçkündemirci Köyü | 1 | 229 | %75,6 | CHP | %41,7 |
| Hatipler Köyü | 1 | 93 | %96,8 | CHP | %64,7 |
| Kalaycı Köyü | 1 | 155 | %89,7 | CHP | %39,1 |
| Kaleiçi Mah. | 1 | 200 | %79,0 | CHP | %43,3 |
| Kaleşah Mah. | 5 | 1.460 | %82,5 | CHP | %46,9 |
| Karakaçak Köyü | 1 | 278 | %86,0 | CHP | %36,1 |
| Kazpınarı Köyü | 2 | 368 | %89,4 | AKP | %34,8 |
| Kocaköy | 2 | 424 | %80,2 | YRP | %35,1 |
| Kum Mah. | 7 | 2.362 | %80,2 | CHP | %43,3 |
| Makaracı Köyü | 2 | 421 | %85,3 | AKP | %43,8 |
| Saraydüzü Köyü | 1 | 348 | %86,8 | CHP | %29,3 |
| Tarlaağzı Köyü | 1 | 250 | %84,4 | AKP | %33,3 |
| Topallar Köyü | 1 | 112 | %87,5 | CHP | %38,1 |
| Topderesi Köyü | 1 | 134 | %95,5 | AKP | %44,4 |
| Yahyayazıcılar Köyü | 1 | 228 | %86,4 | AKP | %36,1 |
| Yukarısal Köyü | 1 | 303 | %90,4 | AKP | %36,0 |
| Çakrazboz Köyü | 1 | 163 | %84,7 | CHP | %32,3 |
| Çakrazova Köyü | 1 | 163 | %83,4 | CHP | %67,2 |
| Çakrazşeyhler Köyü | 1 | 315 | %82,5 | CHP | %60,6 |
| Çanakçılar Köyü | 2 | 391 | %69,3 | AKP | %29,8 |
| İnciğez Köyü | 1 | 239 | %85,4 | AKP | %30,7 |
| İnpiri Köyü | 1 | 158 | %84,8 | AKP | %51,2 |
| Şenyurt Köyü | 1 | 215 | %80,9 | CHP | %54,5 |
| Şükürler Köyü | 1 | 311 | %92,6 | YRP | %32,1 |